Zostań fotogeniczny: jak dobrze wyjść na zdjęciu

Jak stać się fotogenicznym. Wskazówki od fotografa i psychoanalityka

Wszyscy wiedzą, czym jest fotogeniczność, ale niewiele osób wie, od czego to zależy. dane naturalne? Jakość zdjęcia? Model umiejętności czy fotograf? Wysoka samoocena? Tak naprawdę każdy z nas może być fotogeniczny – wystarczy trochę spróbować.

„Moim zdaniem na okładkach magazynów jestem bardzo brzydka” – przyznała aktorka Charlotte Gainsbourg w wywiadzie dla Psychologys. „Nie uważam się za fotogeniczny, wolę widzieć siebie w ruchu, w filmach lub na wideo”. Nawet gwiazdy przyzwyczajone do profesjonalnego fotografowania i trików (od makijażu po retusz) w celu „ulepszenia” obrazu nie zawsze lubią siebie na błyszczącym papierze. „Nie jestem bardzo fotogeniczny” to fraza, którą fotografowie słyszą od celebrytów na początku niemal każdej sesji zdjęciowej. Na blogach i na forach internetowych nie przestają też dyskutować o fotogeniczności i sposobach, by „dobrze wypaść na zdjęciu”. Ten temat może wydawać się pusty i banalny, ale w hipernarcystycznym społeczeństwie, gdzie człowiek istnieje tylko poprzez swój wygląd, swój wizerunek, ma decydujące znaczenie. „Żyjemy w epoce sieci społecznościowych, w których rola obrazu rośnie, bo widać tylko to, co widać” – wyjaśnia psychiatra i psychoanalityk Vannina Micheli-Rechtman (Vannina Micheli-Rechtman).

bezlitosne spojrzenie

Każdy z nas doświadczył tego dziwnego uczucia patrząc na własny zamrożony obraz – jakby słyszał swój głos w automatycznej sekretarce. Wielu próbuje przypisać swoją frustrację i dyskomfort brakowi fotogeniczności. Niefotogeniczność nie jest tak bolesna jak wady fizyczne, jest łagodniejsza niż niezdarność – mała wada, która usprawiedliwia naszą niechęć do zobaczenia swojego prawdziwego portretu. Prawda, jaką ujawnia nam zastygła twarz na fotografii, jest dla nas zaskoczeniem, ponieważ przedstawia nieruchomą, nieregularną, „obcą” twarz. „Nasz wewnętrzny obraz siebie jest zwykle młodszy niż twarz na zdjęciu” — mówi psychoanalityk Alberto Eiguer, autor książki Narcissistic Perversion and Its Accomplice. „Dlatego obraz wydaje się obcy i zagadkowy”.

Patrzymy na siebie bez protekcjonalności, badamy każdą cechę z pasją, szukamy najmniejszego błędu, najmniejsze zakłopotanie poddajemy zaciekłej krytyce, a nasz surowy wyrok nie podlega odwołaniu. Ci, którzy są skamieniali przed obiektywem lub go unikają, w rzeczywistości boją się oczu innych. Może dlatego, że w dzieciństwie nie byli wystarczająco oglądani i mało kochani, a może dlatego, że oczekują od innych tego samego braku protekcjonalności i tej samej surowości, z jaką siebie oceniają.

READ
Jakie drapieżniki wyglądają jak przedstawiciele różnych znaków zodiaku

Pozwól sobie na relaks

Oświetlenie, kąt widzenia, poza – spojrzenie i umiejętności profesjonalisty mogą pokazać naszą indywidualność na filmie. Niektórzy fotografowie słyną z umiejętności odkrywania nieznanych dotąd aspektów ludzkiej osobowości – prawie jak psychoanalitycy. Aby jednak zdarzył się cud, potrzebna jest równowaga między samoświadomością, szacunkiem dla modela i szacunkiem dla innych, w tym przypadku fotografa.

Jak statystycznie fotogeniczny?

Dla profesjonalnego fotografa Williama Moureaux wszyscy bez wyjątku są fotogeniczni. „Oczywiście niektóre twarze łatwiej sfotografować niż inne, ale naszym zadaniem jest zobaczyć cechy każdej z nich i bawić się nimi” — mówi. – Pamiętam, jak kiedyś poprosiłem koleżankę, która bała się obiektywu aparatu, żeby przyszła do mnie na sesję zdjęciową. Na początku długo rozmawialiśmy, opowiadała mi, czego w sobie nie lubi: nosa, dodatkowych kilogramów, zmarszczek pod brodą. Na początku zdjęć była spięta, zdenerwowana, robiła wszystko, żeby zepsuć zdjęcie. Minęła godzina, zanim wreszcie się odprężyła. Dla dobrego portretu decydującym czynnikiem jest czas. Kiedy pokazałem jej powstałe zdjęcia na dużym ekranie, rozpłakała się – bo po raz pierwszy zobaczyła siebie piękną. Nigdy nie myślała, że ​​może być taka”.

Czy wszyscy jesteśmy fotogeniczni? „Odpowiedź zdecydowanie brzmi tak, ale tylko wtedy, gdy zgodzisz się zaufać fotografowi” – ​​mówi Pierre-Anthony Allard. „Jeśli zrelaksujesz się i pozwolisz fotografowi poprowadzić cię, może uchwycić twoje piękno, ten subtelny moment, kiedy twoje wewnętrzne światło spotyka się ze światłem zewnętrznym, kiedy coś nieprzewidywalnego i ekscytującego prześwieca przez skórę, czytasz w oczach”.

Krótki kurs fotogeniczności od Pierre-Anthony’ego Allarda, fotografa:

1. Spójrz na siebie w lustrze, przyjrzyj się swojej twarzy, jej wyrazowi, rozmawiając ze sobą tak, jakbyś odgrywał rolę siebie. Baw się przed obiektywem – dzięki tej grze aktorki często okazują się lepsze na zdjęciach niż modelki.

2. Znajdź swój najlepszy kąt trzech czwartych.

3. Ćwiczenie rozluźniające mięśnie ust przed zrobieniem zdjęcia: poruszaj cicho ustami, aby znalazły się w idealnej pozycji.

4. Zapomnij o długiej liście swoich wad: jeśli spróbujemy je ukryć podczas kręcenia, efekt będzie nienaturalny. Wręcz przeciwnie, spójrz na nie jak na wyjątkowe zalety.

READ
5 elementów garderoby, których mężczyźni nienawidzą!

5. Nie bój się dać upust swoim emocjom – film bardzo je kocha.

6. Otwórz oczy – to główny sekret fotogeniczności. Zdjęcie milczy, a ten, który jest na nim przedstawiony, może wyrazić swoje pragnienie tylko jednym spojrzeniem. Spojrzenie należy skierować w oczy fotografa, czyli w aparat.

7. Zaufaj fotografowi, nie unikaj obiektywu nawet mentalnie, w przeciwnym razie fotografowanie będzie wyglądało jak polowanie.

. oraz od psychoanalityka Vanniny Micheli-Rechtman:

1. Ustal sam, na czym tkwi twoje niezadowolenie z siebie (obraz siebie, samoocena, piękno)?

2. Spójrz na siebie w lustrze i odpowiedz na pytanie: co widzę? co mnie martwi? Dlaczego?

3. Pogódź się z ideą, że istnieje przepaść między tym, co widzimy, a tym, co pokazujemy, i ta różnica jest taka sama dla wszystkich.

4. Nie zapomnij przypomnieć sobie, że inni ludzie nie widzą nas tak, jak my sami siebie widzimy, iz pewnością nie zauważają drobnych szczegółów, które tak nas denerwują.

5. Przyzwyczaj się do spokojnego spoglądania w oczy innych ludzi – pozwoli Ci to się zrelaksować i nie nadwyrężać twarzy.

5 sprawdzonych wskazówek, aby stać się bardziej fotogenicznym

W dzisiejszych czasach fotografia stała się integralną częścią życia współczesnego człowieka. Codziennie i co minutę miliony ludzi robią zdjęcia, aby uchwycić chwilę lub podzielić się informacjami. Gdziekolwiek spojrzymy, zdjęcia i filmy są wszędzie. Ludzie dodają je do sieci społecznościowych, tworzą kolaże zdjęć i albumy, aby wyrazić siebie i zamienić swoje najlepsze wspomnienia w kolorowe lub czarno-białe zdjęcia. Ale niestety niewielu z nas może w pełni cieszyć się procesem tworzenia zdjęć.

Wszystkich ludzi można podzielić na dwie grupy: tych, którzy są naturalnie fotogeniczni, oraz tych, którzy wolą być jak najmniej fotografowani. Kiedyś należałem do drugiej grupy i bardzo cierpiałem na brak fotogeniczności. Jak wiele innych wspaniałych kobiet, chciałam dobrze (a nawet przepięknie) wyglądać na moich zdjęciach. Jako osoba o silnej i silnej woli chciałam, aby to moje ukochane marzenie tak czy inaczej się spełniło. Duża ilość artykułów, które czytałam w Internecie oraz komunikacja z mądrymi i pozytywnymi ludźmi uzmysłowiła mi, że głównymi problemami, które zabijały moją chęć do fotografowania był brak zaufania, wewnętrzne sprzeczności i armia destrukcyjnych stereotypów. Mam nadzieję, że moje osobiste doświadczenia życiowe i wskazówki dotyczące pracy zmienią sposób myślenia o fotografii i pomogą stworzyć wspaniały album z niesamowicie fajnymi zdjęciami.

READ
Najlepszy kochanek według znaku zodiaku

fotogeniczność

1. Pożegnaj się z perfekcjonizmem

Wielu profesjonalnych fotografów śmiało twierdzi, że każdy człowiek jest z natury fotogeniczny. Jeśli ludzie z jakiegoś powodu uważają, że źle wyglądają na zdjęciach, oznacza to, że są wobec siebie niezwykle wymagający i nie mają niezbędnego poczucia humoru. W pełni zgadzam się z tym punktem widzenia, ponieważ sama byłam perfekcjonistką o wysokich wymaganiach wobec siebie i swojego wyglądu. Z łatwością mogłem odrzucić i zarzucić z pozoru udane i piękne zdjęcia, ponieważ wydawało mi się, że prawie wszystkie z nich nie odpowiadają moim ideałom i pragnieniom. Na szczęście zdałam sobie sprawę, że moim największym wrogiem był perfekcjonizm, który nie dawał mi możliwości cieszenia się życiem i wypełniania go kolorowymi fotografiami.

Więc teraz chcę, żebyś przestał być niewolnikiem swojego ego. Doceń swój urok i szanuj siebie za to, kim jesteś. Zakochaj się raz na zawsze w swoim szczerym i szczerym uśmiechu i przestań cierpieć z powodu bezsensownego pragnienia doskonałości.

szczerość

2. Znajdź swoje najlepsze kąty

Niezwykle ważne jest, aby mieć wcześniej przygotowane pomysły, jak najlepiej pozować do udanych zdjęć, ponieważ czasami trudno jest zrobić fotogeniczną twarz. Pewne siebie osoby wolą improwizować. Ale ta umiejętność nie jest magią, ale nawykiem dojrzałych i doświadczonych ludzi, którzy już wiedzą, jak prawidłowo zwrócić się do aparatu i mają co najmniej dwie lub trzy ulubione pozy. Mój nauczyciel muzyki powiedział mi kiedyś, że najlepsza improwizacja to przygotowana improwizacja.

Jeśli naprawdę chcesz oderwać się od tej sytuacji, powinieneś zacząć ćwiczyć przed lustrem. Nie bój się wyglądać jak szalona i ciekawska małpa – rób miny, zmieniaj mimikę i baw się emocjami. Te ćwiczenia pomogą Ci znaleźć odpowiedni kąt i dokładnie zrozumieć, jak najlepiej będziesz wyglądać na zdjęciach.

pomysły na zdjęcia

3. Zrelaksuj się i przejmij kontrolę nad emocjami

Kolejnym wrogiem wewnętrznym, który kradnie pewność siebie i fotogeniczność, jest niepokój, który jest wynikiem niewypowiedzianych i głęboko zakorzenionych emocji. Kiedy przeglądałam swoje stare zdjęcia, zauważyłam w oczach ocean strachu, sztywności i niepokoju. Zrozumiałem, że moje oczy odzwierciedlają mój stan umysłu.

Szczerze mówiąc, nigdy nie byłam osobą publiczną i nie chciałam być w centrum uwagi. Postanowiłem jednak znaleźć rozwiązanie tego problemu, ponieważ nie chciałem wyglądać na zbyt zdenerwowanego i przygnębionego na każdym moim zdjęciu. Dwa miesiące introspekcji i czytania literatury z zakresu psychologii rozwojowej pomogły mi zmienić sposób myślenia i nauczyły mnie, jak czuć się zrelaksowanym i wolnym przed kamerą. Kluczem do pożądanego rezultatu jest panowanie nad emocjami. Bez względu na to, jak bardzo chcesz dobrze wyglądać na zdjęciu i ile trenujesz przed lustrem, nigdy nie będziesz wyglądać pięknie i pewnie na zdjęciach, jeśli szaleją w Tobie burze niepokojących emocji.

READ
Najlepsze cechy charakteru kobiet o różnych znakach zodiaku

niepokój w oczach

4. Utrzymuj skórę czystą i zdrową

Każda kobieta sukcesu wie, że zdrowa i gładka skóra to potężny zastrzyk pewności siebie. Te kobiety, które mają idealną skórę, zwykle nie boją się pozować do zdjęć, ponieważ nie mają wątpliwości co do swojej naturalnej urody. Jeśli masz problemy ze skórą, nie powinieneś tracić czasu na szukanie najlepszych kątów, ponieważ nie pomoże ci to poradzić sobie z sytuacją. Lepiej byłoby skierować wszystkie swoje wysiłki na rozwiązanie tych niezręcznych problemów. Ani zmarszczki, ani pryszcze nie są dziś werdyktem. Codzienna pielęgnacja skóry i nowe podejścia do leczenia trądziku pomogą Ci osiągnąć swój cel w dość krótkim czasie. Najważniejsze, żeby nie być leniwym!

zdrowia skóry

5. Znajdź doświadczonego fotografa

Jeśli żadna z tych wskazówek nie zadziała, rozsądnie byłoby zacząć szukać profesjonalnego fotografa. Dobry fotograf niczym magik będzie w stanie udowodnić Ci, że jesteś jedną z najbardziej fotogenicznych osób na świecie. Wielu z nich z reguły stosuje w praktyce różne metody psychologiczne, aby pomóc osobom niepewnym siebie okiełznać emocje i uwierzyć we własne piękno i oryginalność. Ponadto mogą łatwo i sprawnie edytować swoje zdjęcia i ukrywać prawie wszystkie wady swojego wyglądu. Słuchaj uważnie rad doświadczonych fotografów, a możesz nauczyć się wielu przydatnych lekcji z profesjonalnych sesji zdjęciowych.

sesja zdjęciowa

Niestety nie jestem profesjonalnym fotografem, ale chcę też, abyście uwierzyli, że jesteście wyjątkowi i fotogeniczni. Wierzę, że wszyscy ludzie powinni pokonać wszystkie swoje wewnętrzne bariery i stać się tym, kim chcą się stać. Najważniejsze w tym trudnym zadaniu jest to, aby mimo wszystko nieustannie walczyć z wewnętrznymi demonami i nie bać się doskonalenia siebie.

fotogeniczność

Czy uważasz się za fotogeniczny? Podziel się z nami swoim punktem widzenia i przydatnymi wskazówkami w komentarzach do artykułu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: