Zniknęło: 10 gwiazd, które straciły życie z powodu swojej szczupłości

Pierwsza hollywoodzka aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna, która publicznie oświadczyła, że ​​cierpi na anoreksję. Jeśli wierzyć plotkom, aby schudnąć z 65 kilogramów do 38 (!) Poradziła jej najlepsza przyjaciółka – Paris Hilton, który w tamtym czasie był bliski wyczerpania. Richie potrzebował ponad dwóch lat, aby dojść do siebie i ostatecznie pokonać chorobę. Ciąża pomogła poprawić jej figurę: po urodzeniu dwójki pięknych dzieci Christina wyraźnie zaokrągliła się i nabrała znacznie zdrowszych i bardziej kobiecych kształtów.

Angelina Jolie

Powodem bolesnego wyczerpania Jolie była tragedia – śmierć jej matki. Aktorka popadła w depresję, poszła do pracy i prawie całkowicie odmówiła jedzenia. Brad Pitt był w rozpaczy: „Kilkakrotnie zemdlała z głodu, ale nie mogę jej zmusić do jedzenia, nie chce niczego słuchać”. Jednak po wyzdrowieniu z silnego stresu aktorka nie odzyskała wiele i nadal przestrzegała ścisłej diety, składającej się głównie z płatków zbożowych (gryki i komosy ryżowej). Przy wzroście 169 cm aktorka waży około 40 kg. Wydaje się, że dawne formy „tomb raider” to dawno zapomniana historia.

Victoria Beckham

Żona najseksowniejszego piłkarza na świecie jest często oskarżana o promowanie niezdrowego stosunku do własnego ciała, ponieważ według samej Victorii „zawsze jest niezadowolona ze swojej sylwetki”. Wygląda na to, że wraz z narodzinami kolejnego dziecka, zamiast trochę się polepszyć, pani Beckham „znika na naszych oczach”. Projektantowi przypisuje się zamiłowanie do ciężkiego głodu. Stewardesa, która obsługiwała gwiazdę podczas lotu transatlantyckiego, powiedziała, że ​​Beckham nie jadł okruchów, a jedynie pił wodę z cytryną. Pozostaje podziwiać zdjęcia młodej i znacznie bardziej apetycznej „pieprzowej kukurydzy”.

Mary-Kate Olsen

W 2008 roku Mary-Kate Olsen Powiedziała, że ​​bolesna chudość była „niezdrową reakcją jej ciała” na badania prasy i światową adorację, która spadła na nią i jej siostrę w bardzo młodym wieku. Aby przywrócić mniej więcej normalną wagę, aktorka musiała udać się do kliniki. wierny towarzysz, Olivier Sarkozy, w końcu przywrócił dziewczynie zmysły i pomógł przywrócić jej siły. A jeśli kochankowie zwykle cierpią na brak apetytu, miłość Mary-Kate pomogła pobudzić apetyt.

Claudia Schiffer

„Świat mody promuje szczupłość, ale patrząc na te modelki, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że coś jest z nimi nie tak. Modelki zawsze były szczupłe, ale dziś są za szczupłe. Tak cienkie, że czasami wydaje się, że staną się niewidoczne ”- powiedziała supermodelka w 2006 roku w wywiadzie dla niemieckiej publikacji. Trzy lata później prasa umieściła ten cytat obok zdjęcia samej Schiffer.

READ
Lepsze niż wypalenie”: Vasilisa Volodina trzykrotnie zmieniała kolor włosów

Keira Knightley

Jeszcze przed ciążą dziennikarze od czasu do czasu przypisywali Kirze niezdrowe hobby związane z dietami. Brytyjczyk zaprzeczył: „Nie siedzę na dietach! Uwielbiam słodycze i hamburgery!” Media nie dały za wygraną i próbowały doprowadzić Knightleya do czystej wody. Matka gwiazdy położyła kres sprawie „skóra i kości”: smukła sylwetka jest dziedziczna dla Kiry. Cienkość to znak rozpoznawczy jej ojca, aktora Willa Knightleya. Szczerze mówiąc, delikatna krągłość pirata w pozycji jest zdecydowanie bardzo na jej twarzy.

Mila Kunis

“Mieszkanie!” – tak trafnie opisała swoją bohaterkę Mila Kunis podczas kręcenia filmu „Czarny łabędź”. Aby wyglądać przekonująco w tutu, aktorka, której wzrost wynosi 163 centymetry, musiała schudnąć do 44 kg. Aby to zrobić, Kunis odmówił tłustych potraw i prostych węglowodanów i ćwiczył balet każdego dnia przez kilka godzin. Jednak po zakończeniu kręcenia Mila szybko wróciła do swoich dawnych ostrych krzywizn ciała, odzyskując 12 kilogramów.

Pisownia Torrey’a

Postać gwiazdy młodzieżowego serialu “Beverly Hills 90210” często znajdowała się w centrum uwagi dziennikarzy – media prześcigały się w dyskusji na temat dużego biustu aktorki, który mocno kontrastował z ogólną szczupłością. Okazało się, że to nie był limit. Po urodzeniu dwójki dzieci Spelling zaczęła szybko chudnąć, praktycznie nie chcąc jeść. Wynik eksperymentu z własnym ciężarem był wyjątkowo przygnębiający. To się jeszcze okaże: czy kiedykolwiek zobaczymy byłą Donnę?

Jakiekolwiek powielanie materiałów serwisu bez zgody redakcji jest zabronione.

Prawa autorskie (c) 2016-2022 Shkulev Media Holding LLC

Publikacja sieciowa „ELLE.RU” (El.RU)

Założyciel: Shkulev Media Holding Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Redaktor naczelny: Natalia Starostina

Dane kontaktowe redakcji dla agencji rządowych (w tym dla Roskomnadzor):

Carla Mercedes Alvarez Baez urodziła się 15 października 1972 roku w Meksyku. W wieku 20 lat młoda piękność przyszła na casting do kręcenia serialu i wyciągnęła szczęśliwy bilet: Carla zagrała w ponad 20 programach telewizyjnych i filmach, otrzymała ogromne honoraria, brała udział w kampaniach reklamowych i była uważana za jedną z najpiękniejsze aktorki w Meksyku. Ale Carla strasznie bała się wyzdrowieć: mając figurę typową dla Latynosów z wydatnymi biodrami, Carla torturowała się dietami, sportem, aż w końcu „schudła” do anoreksji. Wkrótce do tej choroby dołączyła bulimia, aw wieku 41 lat gwiazda zmarła. Ostatni, 99. odcinek sagi „Jak piękna miłość” z udziałem aktorki ukazał się 5 miesięcy przed jej śmiercią – 31 maja 2013 r.

READ
Brigitte Macron odwiedza Grecję w Louis Vuitton

Karen stolarz

Sukces The Carpenters był fantastyczny: trzy nagrody Grammy, dziewięć złotych albumów, dziesięć złotych singli, jeden multiplatynowy album: rodzeństwo Carpenters stali się idolami pokolenia. Jednak dla rodziców dzieci gwiazd brat był zawsze bliższy i ważniejszy: rodzice przypisywali sukces grupy muzycznej wyłącznie Richardowi, a Karen, chociaż była wokalistką grupy, zawsze pozostawała w cieniu. Dopiero po wyrwaniu się spod opieki rodziców Karen dostała to, o czym marzyła: tłumy fanów, sesje modowe, zaproszenia na trasy… To właśnie w trasie Karen zaczęła przybierać na wadze: jakoś zjadła, bez schematu , często – fast food iw rezultacie znacznie przytył. Kiedyś podczas wywiadu dziennikarze zapytali, czy ich ulubieniec jest w ciąży, a potem Karen poważnie bała się, że zostanie dla niej naprawiony wizerunek „grubej ciotki”. Biorąc pod uwagę fakt, że cienko głosowa „gałązka” była w modzie, panika Karen jest zrozumiała. Dziewczyna rzuciła się, aby schudnąć i wybrała najbardziej radykalny sposób: prawie nic nie jeść. Sześć miesięcy później waga Karen, przy wzroście 172 cm, spadła do 40 kilogramów. Rodzina wpadła w panikę i umieściła dziewczynę w klinice, skąd Karen wyszła wyzdrowiona i wypoczęta. Na rodzinnych obiadach przestała zadowalać się liściem sałaty, zaczęła normalnie jeść i wydawało się, że wszystko się skończyło. Gdyby tylko jej rodzina wiedziała, że ​​zaraz po zjedzeniu Karen poszła do toalety i. Karen miała bulimię . Pewnego ranka znaleziono martwą Karen w kuchni. Serce dziewczyny zawiodło. Jej waga w tym czasie wynosiła 36 kilogramów.

Izabela Caro

Teraz Isabella nazywana jest światowym symbolem w walce z anoreksją. W przeciwieństwie do wielu, Isabella nigdy nie chciała być szczupła. Dziewczynka przestała normalnie jeść w wieku 12 lat z powodu zaburzeń psychicznych matki. Dorastanie córki, zaokrąglenie bioder i klatki piersiowej, wzrost wywoływał u niej panikę i agresję… Matka przestała wypuszczać dziewczynkę na ulicę, ograniczyła ją do prac domowych i gry na skrzypcach oraz podkreślała w każdy możliwy sposób, że dorastanie w górę, kształtowanie się jest straszne. Isabella przestała jeść, aby jej ciało pozostało dziecinnie płaskie, aby nie narazić się ponownie na gniew matki. Wkrótce dziewczyna zaczęła pracować jako modelka, ale nienaturalna szczupłość uniemożliwiła jej karierę. Kiedyś została zaproszona do programu „The Insider” kanału CBS, gdzie mówiła o swoim problemie, a to prawie uratowało Isabellę: pomogli jej lekarze, jej waga zaczęła rosnąć, a ona sama wydała książkę o anoreksji „Mała Dziewczyna, która nie chciała przytyć”, w którym przestrzegała dziewczynki przed powtórzeniem swojego losu. Niestety, nieodwracalna krzywda została już wyrządzona ciału: Izabela stale trafiała do szpitali z powodu niewydolności jednego lub drugiego narządu. Zmarła w wieku 28 lat.

READ
12 gwiazdek przed i po operacji plastycznej

Ana Karolina Reston

W wieku 13 lat Ana wygrała konkurs piękności i zaczęła pracować jako modelka. Reston była niezwykle popularna: pracowała z agencjami modelek Ford, Elite i L’Équipe, reprezentowała produkty znanych marek, brała udział w kampanii reklamowej Giorgio Armaniego. Ogromne obciążenia i ciągła obawa przed wypadnięciem z klipsa spowodowały, że Ana na tle nerwowym straciła apetyt. Modelka nie ograniczała się w jedzeniu, po prostu nie chciała jeść. 25 października 2006 Reston trafił do szpitala z powodu niewydolności wątroby. Wskaźnik masy ciała Any Carolina wynosił wówczas 13,5, podczas gdy wartość poniżej 17,5 jest już uważana za niebezpieczną dla zdrowia. Stan modelki gwałtownie się pogorszył, a niecały miesiąc później zmarła Ana Carolina. Miała zaledwie 22 lata.

Krystyna Heinrich

Christie od wczesnego dzieciństwa lubił gimnastykę artystyczną, dziewczyna była uważana za dość obiecującą iz pewnością utalentowaną. Jej kariera gimnastyczna rozpoczęła się bardzo pomyślnie, a zaledwie kilka lat później mówiono, że Christie ma wszelkie szanse na dostanie się do drużyny olimpijskiej USA. Zbiegło się to z okresem zmian hormonalnych w organizmie Christie, a dziewczyna zaczęła przybierać na wadze z przyczyn od niej niezależnych. Trener dość ostro skarcił Christie i powiedział, że jeśli widzi swoją przyszłość w gimnastyce, musi natychmiast wziąć się w garść i schudnąć. Gimnastyczka opętana myślą o dostaniu się do kadry narodowej siedziała na ścisłej diecie i męczyła się treningami, ciągle się ważyła i popadała w głęboką depresję z powodu każdego zdobytego grama. Wszystko skończyło się jadłowstrętem psychicznym, z którego Christie była leczona przez nieco ponad dwa lata, ale bezskutecznie: w wieku 22 lat dziewczynka zmarła z powodu niewydolności wielonarządowej.

Leila Pahlavi

Najmłodsza córka szacha Iranu Mohammeda Rezy Pahlavi i jego trzeciej żony Farah Pahlavi, po śmierci ojca i po rewolucji irańskiej, Leila została zmuszona do ucieczki z matką i bratem do Stanów Zjednoczonych. Na początku wszystko szło dobrze: dość świecka, wykształcona, o nienagannych rysach twarzy i oryginalnym wyglądzie, dziewczyna stała się poszukiwanym modelem, występowała dla marki Valentino i wielu innych, ale nie radziła sobie psychicznie z nowym stylem życia. Przyzwyczajona do luksusu i pobłażliwości Leila uzależniła się od narkotyków, po leczeniu wpadła w depresję i zaczęła nadużywać leków przeciwdepresyjnych, których skutkiem ubocznym był gwałtowny spadek apetytu. Życie Leili było jak wahadło: dziewczyna wpadła w poważne kłopoty, jadła i piła dla własnej przyjemności, urządzała huczne przyjęcia, a potem cierpiała z powodu poczucia winy, karała się za hulanki i przestała jeść. Anoreksja, bulimia i uzależnienie od leków zabiły piękno w wieku 31 lat.

READ
Frywolna kreacja Jennifer Lopez prawie nie zakrywała jej wdzięków

Luisel i Eliana Ramos

Jeden z najbardziej głośnych skandali związanych z anoreksją modelek wybuchł po śmierci top modelki Luisel Ramos podczas pokazu mody podczas Tygodnia Mody w Montevideo (Urugwaj). Trzy dni przed występem Luisel przestała jeść, pozwalając sobie tylko na zieloną sałatę i dietetyczną sodę. Tego pamiętnego dnia weszła jednak na podium, ale zaraz po pierwszym telefonie poczuła się chora i poszła do szatni, gdzie kilka minut później zmarła na ostrą niewydolność serca. Przy wzroście 175 cm dziewczyna ważyła nieco ponad 40 kilogramów. Śmierć Ramosa oznaczała punkt, z którego nie ma odwrotu: tego roku na Madryckim Tygodniu Mody podjęto decyzję, by nie dopuszczać modeli z indeksem masy ciała poniżej 18. W grudniu do walki z anoreksją przyłączyli się włoscy projektanci. Historia otrzymała drugą rundę rok później: siostra Luisel, Eliana Ramos, również modelka, która ograniczyła się do normalnego jedzenia, zmarła na anoreksję, aby utrzymać rozmiar „zerowy”. Po śmierci Eliany postanowiono nie dopuścić do pokazania modeli o takim rozmiarze.

Teresę Szajwo

Sprawa Teresy Shaivo okazała się w centrum politycznego skandalu, ponieważ anoreksja i bulimia, na które dziewczynka cierpiała przez wiele lat, doprowadziły ją do śpiączki. Już za jej życia Teresa i jej mąż Michael sprzeciwiali się sztucznemu utrzymaniu życia pacjentki w przypadku śmierci mózgu, jednak rodzice Teresy długo walczyli o utrzymanie córki w stanie wegetatywnym, ale przy życiu. Liczne sądy, deklaracje polityczne, prowokacje i zmiany w ustawodawstwie amerykańskim wywołały wielkie publiczne oburzenie, proces trwał prawie 15 lat, w wyniku czego Teresa została jednak odłączona od aparatury podtrzymującej życie i pozwolono jej odejść.

Heidi Gunther

Młoda Heidi zachwycała się baletem. W wieku 12 lat dziewczyna występowała już w teatrach okręgowych w Dallas i Houston, ale marzyła o wstąpieniu do szkoły baletowej w San Francisco. Heidi nie zdała pierwszych egzaminów wstępnych: powiedziano jej, że aby spełnić surowe kryteria szkoły baletowej, musi bardzo schudnąć. Rok później dziewczyna została przyjęta, ale jej mentorka Anna Marie Holmes zwracała szczególną uwagę na wagę Heidi. Rok później Heidi źle wylądowała po spektakularnym skoku i złamała nogę. Podczas przymusowego bezruchu dziewczyna przytyła 5 kilogramów i wracając do szkoły baletowej otrzymała naganę od mentora o niedopuszczalności takiego stosunku do jej ciała. „Albo schudniesz, albo zostaniesz wyrzucony”: Heidi nie miała wyboru. Dziewczyna poradziła sobie z „nadmierną” wagą, ale trauma psychiczna była zbyt duża. Według wyznań jej rodziców Heidi dosłownie bała się jedzenia i pomimo namowy lekarzy, a następnie trenerów szkoły baletowej, aby opamiętać się i nie doprowadzać do całkowitego wyczerpania, praktycznie nie jadła. Heidi zaczęła brać środki przeczyszczające i różne leki na odchudzanie. Jej ciało nie mogło tego znieść, a w wieku 22 lat Heidi zmarła w samochodzie, którym ona i jej rodzice podróżowali do Disneylandu. O losach Heidi powstał film „Tańcz więcej niż życie”, który ukazał się w 2001 roku.

READ
5 певиц с отвратительными голосами без фонограммы

Los tych dziewczyn jest tak straszny… Mimo to trzeba wyczuć granicę między harmonią a bolesną szczupłością, prawda? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: