Znaki, że czas zaktualizować swoją garderobę

Większość kobiet uwielbia robić zakupy i aktualizować swoją garderobę. Ale czasami musisz się powstrzymać, argumentując, że jest już dużo ubrań. Jeśli Twoja szafa jest zapchana rzeczami, a to wciąż nie daje poczucia szczęścia, być może powinnaś radykalnie przemyśleć podejście do swojego stylu.

Dzisiaj AdMe.ru dzieli się kilkoma punktami, które mogą być dobrym powodem do zrobienia zakupów. Jeśli rozpoznasz siebie w przynajmniej jednym z nich, nie odkładaj tego i jak najszybciej zadbaj o nowe ubrania.

Utknąłeś na jednym obrazie i nigdy nie eksperymentowałeś

Jeśli nadal nie możesz rozstać się z fryzurą i ubraniami, do których przywykłeś na studiach / przed ślubem / w poprzednim życiu, może nadszedł czas na nowy wygląd. Spójrz na zdjęcia gwiazd lub magazyn o modzie, wybierz to, co lubisz – i bądź odważniejszy na zmiany. Pamiętaj, że żyjemy tylko raz i ten dzień jest dzisiaj.

Mylisz się, gdy prawie te same rzeczy mają różne nazwy.

Przychodzisz do sklepu po coś konkretnego, na przykład półbuty casualowe. A głowa zaczyna się kręcić z mnóstwa imion. Aby nie pomylić się na miejscu, warto zawczasu zastanowić się, czego dokładnie chcesz od butów. Na przykład, czy potrzebujesz obcasa i jak elastyczna musi być podeszwa. Dziś prezentowana jest najszersza oferta butów i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Przykładowo topsidery były pierwotnie butami żeglarskimi, w wersji klasycznej posiadają białą podeszwę (aby nie zabrudzić jachtu) i okrągłe sznurowanie. Mokasyny trafiły do ​​nas od Indian, wyróżnia je elastyczna podeszwa. Mokasyny są podobne do mokasynów, ale charakteryzują się sztywniejszą podeszwą i niewielkim obcasem.

Nie lubisz być fotografowany w pełnym wzroście

Pomimo modnego trendu body positive, wiele kobiet wciąż wstydzi się swojego ciała, jeśli odbiega ono od „standardów”. W rzeczywistości kobieta o dowolnym kształcie może wyglądać dobrze, jeśli wybierzesz odpowiednią garderobę. Wiele hollywoodzkich gwiazd i piosenkarzy wcale nie wyróżnia się szczupłością, ale jednocześnie wyglądają oszałamiająco. I już dawno temu udowodnili wszystkim, że nie chodzi o formy, ale w umiejętności zaprezentowania się i doboru odpowiedniego wizerunku (Cóż, czasami w obcisłej bieliźnie).

Czy nosisz lub przechowujesz ubrania „babci”?

Oczywiście trendy w modzie wracają, ale w przypadku niektórych rzeczy czekanie na to jest po prostu głupie. Postaraj się pozbyć starych rzeczy (własnych i odziedziczonych) i posprzątać przynajmniej raz na pół roku.

READ
Top 11 kobiecych rzeczy, które podniecają mężczyzn

Kiedy schowasz swoje zimowe ubrania do szafy, jednocześnie sprawdź, czy nie ma w nich czegoś ekstra. Bezwzględnie pozbądź się rzeczy, które nie działają, stały się dla Ciebie za duże. Ale najważniejsza wskazówka od japońskiej konsultantki sprzątającej Marie Kondo: wyrzuć wszystko, co nie sprawia Ci radości.

Zwalniasz więc miejsce i pozbywasz się wrażenia, że ​​masz już dużo rzeczy, co często powstrzymuje kobiety przed pójściem na zakupy. Pamiętaj jednak, że do wyboru nowych elementów garderoby należy podchodzić szczególnie ostrożnie, aby ponownie nie kupować niepotrzebnych. Minimalizm jest obecnie w modzie i pomaga uwolnić przestrzeń do życia.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że wybór stylu to cała nauka?

Istnieją różne podejścia do wyboru garderoby. Niektórzy uważają, że każdy może nosić absolutnie wszystko, jeśli mu odpowiada. Inni podchodzą do sprawy poważniej i określają typ koloru, a nawet psychotyp osoby, aby pomóc mu stworzyć wizerunek. Dlatego dla profesjonalnej stylistki moda ma znaczenie, ty też?. Twoja figura, wiek, zawód, fryzura, a nawet głos.

Zgodnie z tym zaoferuje ci ubrania. Kiedy jednak radzisz sobie bez pomocy stylisty, możesz kierować się tymi samymi zasadami. Oceń siebie obiektywnie: nie musisz kupować minispódniczki, jeśli masz ponad 30 lat i dwoje dzieci. Kup sobie świetny trencz i buty na średnim obcasie.

Zdjęcie

Co rozumiesz przez aktualizację garderoby? Kompletna rewizja istniejących rzeczy, pozbywanie się zbędnych, zastępowanie tego, co przeżyło własne i dodawanie tego, czego brakuje. Nie chodzi tu o parę koszulek, które wyrzuciliśmy podczas sprzątania szafy. Jeśli mówimy o aktualizacji garderoby, będziemy mieli na myśli, że co najmniej jedna trzecia rzeczy musi zostać dodana lub wymieniona.

Oto 7 oznak, że czas zaktualizować swoją garderobę:

1. Zmieniłeś się fizycznie

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

Zacznijmy od rzeczy oczywistych. Jeśli z jakiegoś powodu ciało znacznie się zmieni (przyrost lub utrata masy ciała, zmiany parametrów spowodowane sportem, stanem zdrowia itd.), garderoba będzie musiała zostać zaktualizowana. Być może całkowicie – zależy to od radykalnej zmiany.

Podcast Burda: co to jest podstawowa garderoba i co powinno się w niej znaleźć

2. Twój styl życia się zmienił

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

Na przykład po kilku latach pracy zdalnej idziesz do biura. Albo, zmieniając swoją specjalizację, przechodzisz z organizacji z surowym dress codem do miejsca, w którym nikogo nie zaskoczą ani dżinsy ze sneakersami, ani t-shirty z głupimi rysunkami. Albo idź na urlop macierzyński. Albo przenosisz się – z metropolii do domu na wsi, z chłodnego klimatu do cieplejszego. Albo poślub milionera, a teraz będziesz mu towarzyszył podczas imprez towarzyskich, czemu nie. W tych i wielu innych przypadkach obraz i rutyna życia zmienia się na nowy. A szafa pasująca do poprzedniego okresu życia najprawdopodobniej nie zaspokoi wszystkich potrzeb zaktualizowanej.

READ
10 wskazówek, które mogą ukryć brzuch i tłuszcz z boku pod ubraniem

Czym jest garderoba sytuacyjna i jak ją stworzyć?

3. Zmieniłeś się wewnętrznie

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

Nasze nawyki, poglądy na życie, a nawet charakter w ciągu życia mogą zmienić się dość dramatycznie. Zmiany te zachodzą nagle lub stopniowo, często pociągają za sobą chęć, by wyglądać inaczej. Na przykład, gdy stajemy się bardziej poważni i zorganizowani, możemy mieć tendencję do noszenia czegoś mniej swobodnego niż wcześniej. Zakochaj się – pragnij kobiecości i romansu. Relaksując się i stając się bardziej miękkim – zmień surowy styl na swobodny. A osiągnąwszy większą pewność siebie, zrezygnuj z dekoltu i mini, lub odwrotnie, wpuść wreszcie takie rzeczy do swojej garderoby. Czujesz, że zmiany wewnętrzne proszą o zmiany zewnętrzne – czas zacząć aktualizować ubrania.

5 elementów garderoby, dla których warto nauczyć się szyć

4. Większość rzeczy dobiegła końca

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

Wraz z popularnością „slow fashion” i świadomej konsumpcji w ostatnich latach zaczęła powracać chęć zakupu wysokiej jakości odzieży i szacunek do rzeczy. Miło jest, gdy ulubiona rzecz trwa długo, dając nam możliwość radowania się raz po raz, zakładając ją. Ale wieczne ubrania (na szczęście lub nieszczęście) jeszcze nie istnieją. Wszystko kiedyś się skończy. Wyraźnie wskaże na to jej wygląd: zużycie, blaknięcie, utrata kształtu, plamy, których niczym nie da się usunąć… Jeśli w szafie jest więcej niż połowa tych „staruszków”, plus te podstawowe, często noszone rzeczy, to znak, że nadszedł czas na aktualizację.

Budowanie idealnej garderoby: zasada piramidy

5. Dawno nie kupowałeś ani nie uszyłeś nowych rzeczy

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

Ubrania, które znajdowały się w szafie od kilku lat, mogą pozostać fizycznie całkiem bezpieczne. Na przykład, jeśli nosisz coś raz na sezon – lub nie nosisz go wcale. Ale sweter, który przez lata nie został jeszcze pokryty szpulami lub prawie nowa sukienka, może stracić na znaczeniu, moralnie przestarzały. Jeśli takich rzeczy jest mało, nie ma większego problemu. Ale kiedy większość ubrań w szafie nie ma już większego znaczenia pod względem stylu, kroju, wystroju, nadruków, kombinacji kolorów, jest to znak, że nadszedł czas na aktualizację garderoby. Nie trzeba zmieniać wszystkiego na raz. Możesz zacząć od kilku podstaw i dodać kilka akcesoriów, które są obecnie modne.

READ
Sukienka w kropki: 12 zestawów z jednym z ulubionych nadruków płci pięknej

Czym jest chaos w szafie i jak go uniknąć?

6. Zawsze miej w co się ubrać

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

Zwykle nie jest tak, że ubrań jest bardzo mało – wręcz przeciwnie. Często myśląc „nie mam się w co ubrać”, po prostu stoimy przed szafą przepełnioną rzeczami. Być może nie wiemy jak lub zapominamy pozbyć się zbędnych, a odpowiednie ubrania giną wśród przestarzałych. A może jakieś zmiany w nas lub w naszym życiu nie nastąpiły nagle, ale powoli, niezauważalnie. A coraz częstsze „nie ma się w co ubrać” sygnalizuje nam, że szafa wymaga odświeżenia.

Co to jest charakterystyczny wygląd i jak go znaleźć?

7. Po prostu naprawdę chcę odświeżyć moją garderobę!

7 znaków, że czas zaktualizować swoją garderobę

W końcu często pojawiające się myśli, zamieniające się w nieodparte i uporczywe pragnienie aktualizacji garderoby to jeden z pewnych znaków, że warto to robić. Zwłaszcza, gdy chcesz nie tylko zadowolić lub pocieszyć się jakąś (czasem – jakąkolwiek) nową rzeczą, ale zmienić swój styl. Zdarza się, że zmiany zewnętrzne mogą prowadzić do zmian wewnętrznych. Może chęć zmiany ubierania się jest pierwszym krokiem do pozytywnych zmian w życiu i podjęcia nowych granic? A może po to, aby poprawić tło nastroju i osiągnąć harmonię. W obu przypadkach aktualizacja garderoby może być ciekawą przygodą, której towarzyszą znaleziska i odkrycia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: