Zasady etykiety dla prawdziwej damy: bądź najlepszą wersją siebie!

To prawdziwa dama, która swoim wspaniałym zachowaniem jest w stanie oczarować absolutnie każdego mężczyznę.

Niestety, w naszych czasach zasady etykiety oraz zasady dobrego smaku i kultury schodzą na dalszy plan. Niewiele uwagi poświęca się im i uważa się, że współczesne kobiety wcale nie muszą opanować tej sztuki. To niefortunne, że tak ważna część kobiecej natury jest niezasłużenie poświęcana nieistotnemu miejscu, ponieważ jest to prawdziwa dama, która jest w stanie zniewolić absolutnie każdego mężczyznę swoim wyrafinowanym zachowaniem.

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się, dlaczego mózg nas oszukuje. Pozbądź się postaw, które rujnują twoje życie. Zrozumiesz, jak zwiększyć poczucie własnej wartości, rozpoznać depresję i radzić sobie z lękiem.

1. Skromny wygląd

Prawdziwa dama powinna zawsze wyraźnie pamiętać, że wygląd jest wizytówką każdej kobiety. To po tym, jak się ubierasz, jak spójny jest Twój styl i jak dobrana jest Twoja garderoba, ludzie będą Cię oceniać jako całość. Dlatego zostaw zbyt krzykliwe i wyzywające stroje w koszach w szafie, a preferuj wyrafinowane, eleganckie i szlachetne rzeczy. Co najważniejsze, wypracuj swój własny, indywidualny styl, który wyróżni Cię na tle innych i nada Twojemu wizerunkowi uroku i wyrafinowania. Kiedy przechodzi obok kobieta, każdy powinien odwrócić głowę nie od jej wulgarności, ale od jej wdzięku i urody.

2. Zadbany

To zadbana kobieta, która wyobraża sobie wzór perfekcji, do którego każdy z nas powinien dążyć. Zadbaj o siebie, swoje ciało i zdrowie, zadbaj o skórę i zęby, nie zapomnij o pięknie swoich włosów, manicure, pedicure i niechcianym depilacji. To właśnie te rzeczy sprawiają, że kobieta jest atrakcyjna, a nie jasny makijaż, wydęte usta i wystające piersi.

3. Powściągliwość

Prawdziwa dama zawsze wie, jak zapanować nad własnymi emocjami i uczuciami, bo to jeden ze wskaźników jej wychowania. Wie, jak się powstrzymać, gdy jest to konieczne, nigdy nie załatwi sprawy publicznie, nie ujawni swojego życia osobistego i nie urządzi demonstracyjnych napadów złości. Jej własny wewnętrzny świat jest dla niej rodzajem bardzo odizolowanej i zamkniętej strefy, do której dostęp mają tylko elity.

4. Kultura picia napojów alkoholowych

Nigdy nie namawia do całkowitego porzucenia alkoholu i alkoholu, bo to wszystko od dawna jest wplecione w nasze życie i stanowi jego szczególną warstwę. Ale to prawdziwa dama, która pokazuje swoje wyrafinowanie we wszystkim, nawet w doborze alkoholu. Daj pierwszeństwo napojom szlachetnej jakości, używaj odpowiednich szklanek i kieliszków do wina i oczywiście w żadnym wypadku nie posuwaj się za daleko i nie upijaj się, ponieważ jest to niedopuszczalne dla prawdziwej damy.

READ
10 rzeczy, które przyciągają biedę do domu

5. Uprzejmość

Kobiety, które znają zasady etykiety, doskonale znają podstawowe prawa komunikacji z rozmówcą i nigdy nie przekraczają linii osobistej. Nie przestawiają się na poufałości i poufałości, zawsze szanują opinie i punkt widzenia innych ludzi, nie akceptują chamstwa, plotek i dyskusji za ich plecami.

6. Zachowanie przy stole

Niestety, wielu z nas zapomina o takich prostych rzeczach, jak nie kładzenie łokci na stole, nakładanie makijażu, gdy inni jedzą, jedzenie zbyt szybko, zapominanie o używaniu serwetki i nakładanie sobie jedzenia bez uprzedniego zaoferowania go sąsiadowi siedzącemu obok do nas. I oczywiście żadnych trzaskających, spadających kawałków jedzenia i zabrudzonych ubrań.

7. Postawy i ruchy

Abyś była znana jako prawdziwie wykształcona kobieta, zwracaj szczególną uwagę na swoje ruchy i postawy. Na przykład siedzenie ze skrzyżowanymi nogami jest złą formą. Ponadto nie jest właściwe, aby kobieta zbytnio się pochylała, zginała plecy, zdejmowała buty, nawet jeśli jej nogi są bardzo zmęczone i zbyt aktywnie gestykuluje.

8. Zasady dotyczące ubioru w miejscach publicznych

Wszyscy pamiętamy, że do każdej sytuacji trzeba dobrać odpowiednie ubranie. Na przykład pojawianie się na koncercie w spodniach lub dżinsach jest brakiem szacunku zarówno dla innych, jak i dla tych, którzy występują. To samo dotyczy odzieży do pracy, która również zawiera pewne ograniczenia. Nie zapomnij, do czego służy Twoja odzież sportowa i dżinsy, i noś je tylko przy odpowiednich okazjach, a nie codziennie.

9. Interakcja z mężczyznami

Tak, nasze pokolenie kobiet już dawno wyszło z kuchni, założyło spodnie, nauczyło się zarabiać i zasiadło za kierownicą samochodów. Niemniej jednak nie powinniśmy zapominać, że wszyscy pozostajemy kobietami, które muszą zachowywać się odpowiednio w kontaktach z płcią przeciwną. Niech panowie zatrzymają drzwi, wpuść nas, zabierz płaszcze i zapłać w restauracji, bo to wszystko jest integralną częścią etykiety, której należy przestrzegać.

10. Etykieta telefoniczna

Tak, taka sekcja dobrych manier też istnieje i, niestety, mało kto ją obserwuje. Na przykład, jeśli rozmowa zostanie przerwana, osoba, która wybrała pierwszy numer, oddzwoni. Nie przeszkadzaj też zbyt wcześnie lub bardzo późno, rozmawiaj i żuj jednocześnie do telefonu i pamiętaj, aby się przywitać i pożegnać, a nie tylko wyłączyć, jak wiele osób lubi.

READ
10 niestandardowych żeńskich żetonów, w których szaleńczo zakochani są mężczyźni

Niektóre dziewczyny są naturalnie obdarzone urokiem i urokiem, ale nawet jeśli natura cię oszukała, możesz łatwo się tego nauczyć! W końcu sposób zachowania jest czymś, co możemy teraz w sobie zmienić.

Zasady etykiety dla prawdziwych pań

Teraz istnieje ogromna liczba kursów dotyczących zasad etykiety, ponieważ przedstawiciele rodzin królewskich są tacy czarujący! Myślisz, że natura obdarzyła ich wrodzoną łaską? Być może, ale mimo to, nawet słynne księżniczki przechodzą przez szkołę królewskiej etykiety.

Dziś zdradzimy Ci zasady, które pomogą Ci zachowywać się jak prawdziwa dama!

1. Prawidłowo usiądź

Bycie damą: 9 zasad etykiety, które uczynią z każdego księżniczkę

Okazuje się, że to sztuka. Prawdziwą damę można łatwo rozpoznać po sposobie, w jaki siedzi, pozycja ze skrzyżowanymi nogami jest wysoce niepożądana. Ale jeśli naprawdę chcesz tak siedzieć, to noga nie powinna wisieć w powietrzu, leży równo na drugiej nodze. Zgadzam się, wygląda bardzo kobieco.

Etykieta biznesowa lub pierwsza randka, piękne pozy przydają się każdej kobiecie, oto jeszcze kilka:

  • „Cambridge Cross” i „Duchess” – obie pozy dodatkowo optycznie wydłużają nogi, czyli 2 w 1!

2. Jak trzymać torebkę?

Bycie damą: 9 zasad etykiety, które uczynią z każdego księżniczkę

Czasami nie wiemy, gdzie położyć ręce, być może torebka też została do tego stworzona. Na oficjalnych przyjęciach torebki lub kopertówki trzyma się zwyczajowo obiema rękami.

  • Jeśli jesteś w restauracji lub innym miejscu, w którym musisz usiąść, umieść torebkę między oparciem krzesła a plecami. Jeśli nie ma pleców, po prostu połóż go na kolanach.

W rodzinach królewskich nie ma zwyczaju kłaść torebek na podłodze i nie nosić ich pod pachą!

3. Jak jeść

Królewska etykieta zobowiązuje do jedzenia w szczególny sposób. Na przykład nie należy kroić naczynia nożem na więcej niż 3-4 sztuki na raz. W rodzinie królewskiej zwyczajem jest jedzenie dopiero po rozpoczęciu posiłku przez królową i dokończenie go również .

4. Jak trzymać filiżankę herbaty lub kawy

Podczas picia herbaty należy trzymać filiżankę za uchwyt palcem wskazującym i kciukiem, a środkowy palec niejako podtrzymuje filiżankę od dołu. Filiżanki do kawy można trzymać nieco inaczej, po prostu wsuwając palec wskazujący w otwór w uchwycie.

5. Przyjmujemy gości

Oczywiście, jeśli mówimy o Twoich znajomych, to tutaj wszystko może być inne. Ale jeśli organizujesz oficjalne przyjęcie, skłanianie gości do czekania jest wysoce niepożądane. Wszystko powinno być przygotowane wcześniej.

READ
15 akcesoriów do telefonu, których potrzebujesz w tej chwili

6. Uzgodnij wszystkie szczegóły

Ciekawostką jest to, że podczas oficjalnych przyjęć zwyczajowo rozsyła się zaproszenia, które wskazują również godzinę zakończenia wieczoru. Pomoże to niektórym gościom uchronić się przed dłuższym pobytem i da ci jasny czas, jeśli nie planujesz organizować wieczoru.

7. Przywitaj gości

Bycie damą: 9 zasad etykiety, które uczynią z każdego księżniczkę

Członkowie rodziny królewskiej zwykle witają gości pocałunkiem w policzek. Najpierw musisz dotknąć prawego policzka, potem lewego, dotyczy to bliskich przyjaciół i znajomych. Tych, z którymi nie znasz się wystarczająco dobrze, wystarczy przywitać ciepłym uściskiem dłoni i uśmiechem.

  • Najważniejsze, aby wszyscy goście czuli się komfortowo. Poświęć kilka minut na każdą, aby nie czuli się pominięci. Możesz także przedstawić osoby o wspólnych zainteresowaniach.

8. Toaleta

Powinieneś wiedzieć, że toaleta to rodzaj twarzy gospodyni, bez względu na to, jak to brzmi. Ważne, aby wszystko było krystalicznie czyste i uporządkowane, zadbaj o wystarczającą ilość ręczników papierowych i wilgotnych chusteczek.

  • Zwyczajowo wiesza się rolkę papieru tak, aby jej koniec wisiał nad rolką, a nie pod nią. Ta metoda jest uważana za bardziej higieniczną.

Nie należy zostawiać w toalecie odczytów, świec zapachowych i podobnych przedmiotów.

9. Najważniejsze

Bycie damą: 9 zasad etykiety, które uczynią z każdego księżniczkę

Oczywiście, jeśli przestrzegasz wszystkich tych zasad jak robot, to na niewiele się zda. Prawdziwe panie są przede wszystkim miłe i zrelaksowane. Przecież zasady etykiety nie są na wagę złota. Bądź naturalny, z biegiem czasu nowe nawyki staną się dla ciebie normą, ale życzliwość, otwartość i naturalność pozostaną „ramą”, na której opierają się wszystkie zasady.

Drodzy przyjaciele! Koniecznie polub i zasubskrybuj stronę oraz podziel się swoją opinią w komentarzach

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: