Zapisz makijaż! 5 błędów w rysowaniu strzałek i jak ich uniknąć

Możesz spędzić godzinę przed lustrem, pracując nad obrazem, sumiennie rysując każdą kreskę i używając drogich kosmetyków. Następnie tyle samo czasu, aby spojrzeć w odbicie na gotowy efekt i spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie: „Co tu jest nie tak?”. Szczególnie dotyczy to makijażu oczu, kiedy zainspirowana zdjęciami z magazynów i instrukcjami blogerek urodowych, chcesz powtórzyć makijaż i jednym spojrzeniem zmiażdżyć wszystkich na miejscu.

Oto 10 głównych błędów, po przeanalizowaniu, które ułatwią życie. I malować też.

1) Ołówek w jednej ręce, temperówka w drugiej

Jeśli jesteś przyzwyczajony do rysowania strzał ołówkiem, pierwszą i najbardziej podstawową zasadą, której nie można zaniedbać, jest ostro zaostrzony pręt. Nie da się narysować zgrabnej linii tępym narzędziem, więc ołówek należy ostrzyć nie tylko regularnie, ale za każdym razem, gdy zamierzasz malować. Ta czynność powinna stać się nawykiem. Zapomnijcie o opowieściach z babcinej piersi, kiedy to, żeby wyrównać oczy, trzeba było lekko zwilżyć wędkę (częściej, po prostu ją polizać), a o temperówce pamiętali tylko wtedy, gdy drewniana ramka zaczynała już drapać skórę.

f80504dbfb69f16fbd058eb2c4fcc36e2374bb79.jpg

2) praca jubilerska

Nawet najbardziej równe i symetrycznie wyglądające strzałki mogą zrujnować niewielką szczelinę między linią rzęs a linią koloru. Obraz wygląda na niedokończony, a zamiast ospałego wyglądu będziesz miał chorowity, zmęczony wygląd. Dlatego w momencie aplikacji poczuj się jak jubiler i staraj się dokładnie zamalować najmniejsze szczeliny między strzałką a brzegiem rzęskowym.

25118365-2923955-206769-0-1485158141-650-1485158142-1485185528-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

3) Nie ciągnij za gumę. I skórę też

Wiele osób popełnia błąd chcąc szybciej i dokładniej obrysować oczy (na pierwszy rzut oka) i zaczyna napinać skórę powiek. Mit pięknej, cienkiej strzały rozwieje się, gdy tylko naciągnięta skóra wróci na swoje miejsce – linia będzie nierówna, gruba i na pewno nie będzie schludna. Ponadto najcieńsza ludzka skóra znajduje się właśnie na powiekach, co oznacza, że ​​trzeba ją starannie pielęgnować, a tym bardziej nie narażać na takie stresy.

kak_nauchitsya_krasit_glaza_karandashom-5.jpg

4) Kolor dla odważnych!

Wiele dziewcząt nie boi się chwytliwego makijażu i używa kolorowego eyelinera na swoim obrazie, czasem nawet wygląda interesująco i nie głupio. Jednak w większości przypadków eksperymenty z kolorem kończą się niepowodzeniem, zwłaszcza jeśli narysujesz kreskę na dolnej powiece. Dlatego, aby spojrzenie nie okazało się ciężkie i ponure, radzimy nałożyć kolorową kredkę na górną powiekę – nie tylko spodoba ci się niebanalny makijaż z błyskiem, ale także przyciągnie uwagę innych w dobra droga.

READ
10 najczęstszych błędów w makijażu, przez które wyglądasz starzej

25118715-2921405-206765-0-1485157559-650-1485157559-1485185445-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

5) Na dolnej powiece – tylko ołówek

Eyeliner w płynie pozwala na stworzenie najbardziej wyrazistej kreski o dowolnym kształcie i grubości, ale pamiętaj o kluczowej zasadzie – nigdy nie używaj płynnego produktu na dolną powiekę, w przeciwnym razie z pewnością będzie odciskać się pod oczami i wyglądać jak niechlujna kropelka. Ponadto wkładka, w przeciwieństwie do ołówka, nie może być zacieniona, a jeśli nadal odważysz się to zrobić, zamiast lekkiej mgiełki otrzymasz rozmazaną linię i poplamiony łzami wygląd. Potrzebujesz tego?

25118515-2922255-206767-0-1485157669-650-1485157669-1485185489-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

6) Znaj miarę we wszystkim

Nauczyłeś się już zasady rysowania dolnej powieki, odłożyłeś płynny eyeliner i zacząłeś przetwarzać linię ołówka, ciesząc się z łatwości tego procesu. Giętki ołówek można łatwo zacienić pędzlem, zwłaszcza jeśli jest dość duży. Aby nie rysować na sobie siniaków i nie zamieniać się w pandę, zalecamy wziąć mniejszy pędzel i nie dać się ponieść temu procesowi.

7) Nie potrzebuję wody

index.jpg

Eyeliner w płynie jest dobry, bo pozwala na stworzenie wyraźnych kresek, ale zły, bo łatwo się rozmazuje na skórze, warto dotknąć trochę, a co gorsza kropli wody. Dlatego zawsze miej przy sobie serwetki, waciki lub lepiej – kup

8)Strzały są trudne

Linia strzałek musi być skierowana w zewnętrzny kącik oka, wydłużona i lekko skierowana do góry. Jednak ich długość i “wysokość lotu” zależą od twoich preferencji i ostatecznego obrazu, który zostanie narysowany w twoim widoku. Ale spiczasta końcówka zawsze pozostaje niezmieniona – jest to ideologiczna koncepcja takiego elementu makijażu oczu, jak strzały, a tego prawa nie można naruszyć.

b4a657bd911c30959b2986972dce45df_linertape.jpg

9) „Dlaczego masz takie duże oczy?”, – „Bo dobrze je wychowuję”

Wiele dziewcząt stara się podkreślić oczy, podsumowując nie tylko górną powiekę, ale także dolną, a jednocześnie popełniają częsty błąd, zamalowując część śluzową (kajal). Wizualnie zmniejsza to oczy, nie chciałeś osiągnąć takiego efektu, prawda? Tylko właściciele wielkich, szeroko otwartych oczu mogą sobie pozwolić na malowanie kajala, w innych przypadkach będą wyglądać na małe, a spojrzenie stanie się ostre i ostre. Aby wizualnie powiększyć oczy, równomiernie zmieszaj cienie na dolnej powiece o ton ciemniejszy niż twoja skóra.

ca5b9e63a66a16b4934dd48862379be5.jpg

10) Studiuj, studiuj i studiuj ponownie!

Najtrudniejszą i najważniejszą rzeczą w rysowaniu strzał jest symetria. Można przesadzić i nieumyślnie pomalować prawie całą powiekę, próbując uzyskać gładkie linie. Jedyna rada to ciężki trening. Jak w sporcie. Warto spróbować kilka razy, wtedy z czasem napełnisz sobie rękę i dobierzesz dla siebie odpowiednie narzędzie i wygodną metodę aplikacji.

READ
10 lat młodszy bez skalpela! Funkcje makijażu dla skóry dojrzałej

Przeczytałem Wasze komentarze, przeanalizowałem i postanowiłem napisać o najczęstszych błędach podczas budowania strzał. Wszystkie błędy można warunkowo podzielić na ogólne i szczegółowe. Specyficzne – są to pojedyncze błędy, które pojawiają się, gdy strzała nie pasuje do określonego kształtu oka. I tutaj mogą być nieporozumienia, ponieważ istnieje czynnik „Jestem artystą, tak to widzę”. Innymi słowy, subiektywna wizja istniejącego problemu i jego rozwiązania. Ogólne – są to te błędy, które nie są bezpośrednio związane z indywidualną budową oka i można je popełnić w dowolnej formie. Tutaj je rozważymy.

Zacznijmy w kolejności. Pierwszym i najczęstszym błędem jest cienka, bezkształtna linia wzdłuż konturu oka. Jest a priori bezkształtna, ponieważ linia rzęskowa nie jest idealnie równa, a strzała nie ma kształtu i dlatego nie wygładza istniejących reliefów. Czy taka strzała może upiększyć oko? Mało prawdopodobny. Nie może ani poprawiać formularzy, ani podawać dokładności. Może tylko przyciągnąć uwagę i nic więcej.

Podążanie za nim to błąd związany z konstrukcją wewnętrznego kącika oka, a raczej z jego brakiem. Kiedy narysowałeś strzałę i upuściłeś ją, nie doprowadzając jej do logicznego zakończenia, nie czyniąc jej cienkim i eleganckim na końcu, ani nie zdejmując jej. Taki „dziennik” w kąciku oka.

Podobny błąd występuje na końcu strzałki. Strzała nie kończy się wyraźną cienką linią lub rogiem (jeśli jest gruba), ale po prostu urywa się bez wyraźnego konturu

Kolejna to strzała Kleopatry. Nawet jeśli sama strzała była dobrze narysowana. Jego zewnętrzna krawędź jest cofnięta w najlepszym przypadku prosto, w najgorszym w dół. Jeśli nie jest to makijaż tematyczny lub nie jesteś potomkiem egipskich królowych, zaprojektowanym z myślą o zachowaniu tradycji, lepiej odrzucić taką strzałę. Opuszcza kącik oka.

Ci, którym wcześniej nie udało się obniżyć tego zakrętu, mogą skorzystać z innej sprawdzonej metody. W takim przypadku wystarczy przesunąć strzałkę wzdłuż linii oka do granic możliwości, wyprowadzając ją daleko poza zewnętrzny kącik i oczywiście utrzymując kierunek wyznaczony przez oko. Im niżej go obniżysz, tym wyraźniejszy będzie efekt. A jeśli dodasz do tego „strzałkę Kleopatry”, będzie bomba.

Są tacy, którzy decydują się pójść w drugą stronę. Aby uniknąć poprzedniego błędu, odcinają linię strzały, nie zbliżając jej do krawędzi oka o około milimetr, i prostopadle unoszą strzałę w górę. Bardzo często widzę tę strzałę. Szczerze mówiąc, mam ocenę C z jego wykonania. Nie miałam cierpliwości, żeby zabrać ją na odpowiednią odległość, moje wcięcie od zewnętrznego narożnika jest wciąż za małe. Zapewniam jednak, że w rzeczywistości wygląda uroczo – pół strzały w oku. Przykro mi, że strzałka nie jest już bardzo wyraźna, ale przerysowanie jej 10 razy na jednym oku i utrzymanie konturu nie jest łatwym zadaniem.

READ
19 wspaniałych pomysłów na makijaż oczu!

Poniższy błąd nie może być formalnie uznany za błąd, a jednak nie widziałem ani jednego oka, w które trafiłaby ta strzała. Sprawia, że ​​jest płaski i nieelegancki. Okrągłe oczy stają się jeszcze bardziej okrągłe, małe stają się wizualnie mniejsze, głęboko osadzone oczy są generalnie niemożliwe. Najważniejsze jest to, że strzały nie pogrubiasz i nie wyszczuplasz w kierunku wewnętrznego kącika oka, ale rysujesz ją równie szeroko do samego końca.

I wreszcie „Królowa strzelców”. Kto jest autorem tego arcydzieła, nie wiem, ale bardzo często widzę tę strzałę, a także w tatuowaniu. Od środka oka strzała odrywa się od krawędzi powieki i unosi się w górę, pozostawiając niewypełnioną przestrzeń i powód do rozumowania na temat: dlaczego to wszystko było? Jednocześnie z pomalowanymi rzęsami ta strzała wygląda jeszcze dziwniej i budzi jeszcze więcej pytań, ponieważ ta przestrzeń szczerze świeci. Takie strzały są dopuszczalne tylko przy makijażu na podium lub fantazyjnym.

Widziałem ciekawsze opcje, ale rzadko. A jeśli coś przegapiłeś, dodaj A jeśli ktoś się rozpoznaje, nie obrażaj się, tylko zwróć uwagę i spraw, aby twoja strzała była idealna.

Pamiętaj, aby spojrzeć na strzałki w małej skali – efekt wizualny jako całość jest tam wyraźniej widoczny.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: