Wychowaj prawdziwego mężczyznę! 24 zasady dla mam chłopców

Odpowiedzialni rodzice zawsze zastanawiali się: jak właściwie wychować syna? A co najważniejsze, jak wyhodować prawdziwego mężczyznę z syna? Problem ten jest szczególnie dotkliwy we współczesnym społeczeństwie: stałe zatrudnienie rodziców pozostawiło dziecko samemu sobie.

Przez cały czas narody i kultury nie dzieliły pokoju i dobrobytu społeczeństwa oraz rozwoju przyszłego pokolenia mężczyzn.

otec boritsya s sunom - Wychowywanie syna - jak wychować prawdziwego mężczyznę?

Tymczasem ta sprawa jest bardzo poważna. Od nieinteligentnego dziecka musisz wyrosnąć na opiekuna, żywiciela rodziny, kochającego ojca i małżonka. Jednym słowem solidny człowiek. Ten, z którym jest bezpiecznie, pozytywnie patrzy na życie, stoi twardo na nogach i może zapewnić szczęście bliskim.

Trzy kroki do mężczyzny

Prowadzić wychowywanie chłopca we właściwym kierunku, aby zapewnić jej wszechstronny i harmonijny rozwój, warto wiedzieć, że niezależnie od czasu i środowiska jej dorastanie przebiega w trzech etapach:

 • etap czułości. Trwa do sześciu lat. Dziecko obu płci w tym czasie utrzymuje bardzo silną więź z matką. Chłopiec jest teraz maminsynkiem, nawet jeśli ojciec jest zaangażowany w proces jego wychowania.
 • Etap drogi do męskości. Trwa do 14 lat. Teraz dziecko uważniej przygląda się ojcu: co robi, jak zachowuje się w różnych sytuacjach, jakie są jego hobby. Silna więź z matką zaczyna stopniowo zanikać. Zastępują go zainteresowania z otaczającego życia.
 • Etap kształtowania się osobowości. Trwa do dorosłości. Tutaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest męski przykład z zewnątrz. Rodzice schodzą na drugi plan. Dojrzały syn musi teraz komunikować się z godnym dorosłym. Rówieśnicy się nie liczą, nie mają życiowego doświadczenia.

Porozumiewawczy cechy rozwoju chłopca na pewnym etapie rodzice będą mogli opracować program działania, sugerować, pomagać, uczyć, wspierać. Każdy powinien to zrobić dla swojego dziecka.

otec podaet primer suny - Wychowywanie syna - jak wychować prawdziwego mężczyznę?

Cechy do zbudowania

Chłopiec sam nie dorośnie. Opieka rodzicielska, polegająca na karmieniu i dbaniu o higienę, nie uczyni z niego godnego człowieka.

Gdy dziecko dorasta, konieczne jest zaszczepienie w nim pewnych nawyków, umiejętności świeckich i wiedzy. Ojciec musi to zrobić pierwszy.

W młodym wieku chłopiec otrzymuje od obojga rodziców tak potrzebną porcję miłości i czułości, poczucie bezpieczeństwa, pozytywny ładunek do życia.

Następnie zdobywa niezbędną wiedzę i rozwija umiejętności. W tym czasie należy pielęgnować w nim życzliwość i wrażliwość, uczyć go harmonijnego rozwoju osobowości.

READ
Kobiece cechy charakteru, które przyciągają mężczyzn

Ojciec pomoże chłopcu nie zgubić się w dorosłym życiu, w większym stopniu zyskać szacunek do siebie i odpowiedzialność, bo dla syna jest wzorem dorosłego mężczyzny.

“Robię to samo co mój tata. “

Każdy chłopak chętnie wypowie te słowa. I kto, jeśli nie ojciec, mu w tym pomoże. Istnieje standardowy męski zestaw cech, które należy wychowywać w dziecku od dzieciństwa. Tata może wytłumaczyć, pokazać na przykładzie, osiągnąć sukces w edukacji, a wtedy syn wyrośnie pewny siebie i będzie w stanie wykazać się z najlepszej strony.

Rola ojca w wychowaniu syna jest wielka. Jako rodzic z doświadczeniem życiowym musi nauczyć chłopca samodzielności, odpowiedzialności i zdecydowania. Nie pchaj i nie zmuszaj, ale pokaż. Bardzo ważny jest przykład ojca. Dziecko powtórzy za nim. Czas minie, a pewne działania staną się nawykiem. To jedyny sposób na wychowanie człowieka.

otec i sun delayut obshee delo - Wychowywanie syna - jak wychować prawdziwego mężczyznę?

W przeciwieństwie do matki, która potrafi pójść na kompromis z dzieckiem, ojciec powinien być stanowczy i wytrwały, nie przekraczając granic. Wtedy syn nauczy się osiągać cel.

I bardzo ważne jest też to, że ojciec wyjaśnia, a potem pokazuje własnym przykładem, że nie o wszystkim w życiu decydują pięści. Jest wiele sposobów na pokojowe rozwiązanie problemu i musisz nauczyć się negocjować. Są to cechy, które rodzice chcą widzieć w swoim dorosłym dziecku.

Jeśli tata zawsze dotrzymuje słowa, to syn będzie go słuchał, szanował i starał się być taki jak on.

Przykazania dla rodziców chłopca

Edukacja to poważny i długotrwały proces.

To, co chcesz zobaczyć w dziecku, jest wpajane stopniowo. Dobre uczynki, myśli, pragnienia wymagają więcej czasu i wysiłku, aby je zrealizować. Ale Wysiłki rodziców nie pójdą na marne. Syn stanie się godnym człowiekiem.

Wszystkie zasady edukacji sprowadzają się do jednego: dzieci są odzwierciedleniem swoich rodziców. Dlatego powinieneś częściej patrzeć na siebie z zewnątrz i w komunikacji z synem przestrzegać następujących przykazań:

 • Naucz chłopca podejmowania własnych decyzji i przejmowania inicjatywy we własne ręce. Dziś te cechy są niezbędne.
 • Aby uformować w nim pełen szacunku stosunek do kobiety – syn musi nauczyć się pomagać matce.
 • Przydzielenie mu pewnych prac domowych pomoże wyrosnąć z niego odpowiedzialny człowiek.
 • Nie pomagaj w drobiazgach, pozwól mu robić to sam, popełniaj błędy w tym samym czasie, poprawiaj je, wtedy stanie się prawdziwym pomocnikiem dla bliskich.
 • Kultywowanie poczucia życzliwości u syna jest możliwe, gdy widzi on miłość i uczucie ze strony obojga rodziców.
 • Pochwała za każde osiągnięcie sprawi, że dziecko będzie silne i odniesie sukces.
 • Zaznacz działania, w których chłopiec zachowywał się jak mężczyzna (chronił słabych, wykazywał odwagę itp.).
READ
Randki po 40: największe błędy, których należy unikać

Te proste wskazówki pomogą Ci wyhodować prawdziwego mężczyznę.

papa i sun igrayut v futbol - Wychowywanie syna - jak wychować prawdziwego mężczyznę?

Zakazany

Rodzice, którzy mają dorastającego syna, powinni pamiętać o rzeczach, których nie można zrobić. W przeciwnym razie nie mogą wykształcić naprawdę odpowiedzialnej osoby. Na co zwrócić uwagę?

W żadnym wypadku nie przerywaj inicjatywy dziecka, nawet jeśli jego działania są nieprawidłowe, błędne. Nie możesz skarcić i krzyczeć – niech sam przekona się, że to jest złe, a czasem niebezpieczne. Lepiej później skomentować i wszystko wyjaśnić w przystępnym dla niego języku. I zawsze musisz tam być, śledzić i ubezpieczać. Wtedy chłopiec zrozumie, że nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje, i nauczy się myśleć i przewidywać konsekwencje.

Nie psuj zbytnio, w przeciwnym razie może wzrosnąć ryzyko wychowania kapryśnej natury. Taki syn, w przyszłości mąż i ojciec, nie będzie zwracał uwagi na swoją rodzinę.

razgovor otca s sunom - Wychowanie syna - jak wychować prawdziwego mężczyznę?

Duży błąd popełniają rodzice, którzy przestrzegają określonego systemu edukacji. W tym przypadku życie dziecka zamienia się w piekło. Każda książka na ten temat zawiera tylko zalecenia. W rzeczywistości trzeba je sprowadzić do specyficznej osobowości małego człowieka. Żyjąc w surowym reżimie, od którego nie sposób odstąpić, wyrośnie nienawidząc kobiet.

Jedyne, co może i powinien zawsze robić rodzic, to kochać swoje dziecko.

Praktyczne porady psychologa

Książka o psychologicznych cechach wychowywania dzieci może również pomóc rodzicom. Kilka skutecznych sztuczek ze strony dorosłych pomoże chłopcu wyrosnąć na życzliwego, odpowiedzialnego, opiekuńczego, tak jak powinien być przyszły mężczyzna rodzinny.

Jedna z metod, dzięki którym możesz zaszczepić ważne cechy: Bajkoterapia dla przedszkolaków

Jeśli maluszek psuje zabawki, plami ubranka, bije się – nie należy się za każdym razem złościć i wyciągać, wystarczy wytłumaczyć, jak bardzo jest źle. Nadejdzie czas i sam zrozumie, bez wywierania na nim presji, że nie da się tego zrobić.

Każdy rodzic, a zwłaszcza ojciec, musi wiedzieć, co dzieje się w życiu dziecka. Więc możesz go wspierać i chronić przed kłopotami.

Osobnym tematem jest nauczenie przyszłego człowieka przegrywania. W końcu nie zawsze będziesz pierwszy. Nie można się poddawać, denerwować, panikować, trzeba spokojnie reagować na stratę – tego musi się nauczyć chłopiec. Wtedy dorośnie jako osoba godna.

READ
10 rzeczy, które szalenie podniecają mężczyzn

Wideo: nauczyciel i psycholog dziecięcy opowie o wychowaniu mężczyzn – Tatyana Shishkova

Męskość dzisiaj

Główną cechą przedstawiciela silniejszego seksu jest męskość. Od dawna kojarzony z wojownikiem, niezawodnym obrońcą.

Dziś nie ma potrzeby bronić domu i rodziny z bronią w ręku. Ale męskość silniejszego seksu ma teraz inne wymagania. Dorastający chłopiec musi to zrozumieć, inaczej mu się nie uda.

Klasyczna męskość stopniowo nabiera nowych odcieni. Przedstawiciel silniejszego seksu dzisiaj podbije otaczających go towarzyskość, umiejętność współczucia i uchwycenia nastroju.

Chłopiec musi umieć liczyć się z niezależnością innych ludzi. Upór i przestrzeganie zasad w swoim charakterze, pożądane jest uzupełnienie umiejętności manewrowania, bycia elastycznym i wrażliwym.

Jeśli rodzice poważnie myślą o wychowaniu dziecka, dorośnie ono zdrowe i odnosi sukcesy.

Chłopcy, którzy są w dobrych relacjach z matką, jak udowodnili naukowcy, dorastają bardziej zrównoważeni emocjonalnie, są mniej skłonni do agresji, mają większe szanse na osiągnięcie życiowego sukcesu. Dla matek obowiązują proste zasady, które mogą pomóc wzmocnić więzi z synami, rozwinąć ich charakter, pomóc chłopcom wyrosnąć na pewnych siebie młodych mężczyzn, którzy tworzą wokół siebie harmonijny świat.

Treść artykułu

Naucz chłopca jak być mężczyzną

 • Wychowujemy mężczyznę: główne zasady dla matek chłopców
 • Jak wychować chłopca bez ojca
 • Jak wychować prawdziwego mężczyznę w chłopcu

Naucz się słuchać, aby nauczyć się mówić

Umiejętność słuchania jest ważna dla każdego, ale szczególnie potrzebna jest dla matek chłopców. Chłopcy zazwyczaj wolniej formułują swoje myśli niż dziewczynki. Kiedy dziecko zatrzymuje się, nie kończ za nim myśli, nie podpowiadaj mu i nie zaczynaj wyrażać swojej opinii ani odpowiadać na niezadane pytanie. Daj mu czas, okaż zainteresowanie, wyjaśnij coś w jego myśli lub historii. Umiejętność jasnego i jasnego formułowania swoich myśli jest bardzo ważna dla przyszłego mężczyzny i możesz go tego nauczyć tylko wtedy, gdy dokładnie zbadasz chłopca.

Bądź emocjonalny

Ludzie potrzebują bliskości emocjonalnej – mężczyźni i kobiety, chłopcy i dziewczęta. Nikt nie zamieni się w „mamy chłopca”, jeśli będziesz go częściej przytulać. Otoczenie uczy chłopców powściągliwości i szorstkości, a kto oprócz matki nauczy go łagodności? Czy prawdziwy mężczyzna nie powinien wiedzieć, jak okazywać uczucie żonie, dzieciom, bliskim?

READ
Najczęstsze błędy w makijażu

I jeszcze jeden aspekt emocjonalności. Jeśli syn widzi, że matka może być inna – zdenerwowana i szczęśliwa, śmiać się i płakać, smucić i radować się, emocje, które wyrażają inne kobiety w życiu młodego mężczyzny, nie zaskoczą go. Będzie mógł je zrozumieć i odpowiednio na nie odpowiedzieć.

Pamiętaj, że nie są twoją kopią.

Chłopcy już od najmłodszych lat rozwijają szczególny, męski pogląd na świat. Zaakceptuj to. Nie powinieneś oczekiwać, że ich reakcje będą podobne do twoich, że twoja opinia będzie zbieżna. Nie pokazuj im, że jesteś rozczarowany tą rozbieżnością. Nie zmuszaj się do dopasowania. Naucz się zachęcać do przejawów męskiego światopoglądu w nich.

Naucz go, jak radzić sobie z „męskimi” rzeczami

Pomimo tego, że coraz więcej mówi się o równości płci w społeczeństwie, minie dużo czasu, zanim od mężczyzn nie będzie już można oczekiwać, że będą w stanie radzić sobie z codziennymi „męskimi” sprawami. Naucz go, jak radzić sobie z drobnymi naprawami w domu, obsługiwać narzędzia, radzić sobie z technologią. Nie podkreślaj, że to „męska sprawa”, po prostu wyjaśnij, jak po ludzku nieprzyjemnie jest znaleźć się w prostej, codziennej sytuacji, nad którą nie możesz zapanować.

Naucz go nie dzielić pracy na „męską” i „żeńską”

Nie ma znaczenia, na co gotowe jest społeczeństwo, liczy się to, na co jest gotowy twój syn. Współczesny mężczyzna nie kieruje się omszałymi uprzedzeniami dotyczącymi płci. Będzie potrafił gotować proste potrawy, a czasem poważnie interesuje się gotowaniem, wie, jak utrzymać dom w czystości, nie oczekuje, że ktoś zadba o czystość jego ubrania, może posiedzieć z dzieckiem.

Zaangażuj go w krąg domowych obowiązków nie jako „pomocnika mamusi”, ale jako odpowiedzialną osobę, która mieszka w domu i wnosi wkład w jego życie. Nawet jeśli zostanie zapracowanym dyrektorem wielkiej korporacji, musi wiedzieć, że wróżki nie piorą koszul, a lunch nie pojawia się sam na stole. Prawdziwy mężczyzna wie, ile czasu i pracy zajmuje zwykła praca domowa i docenia zainwestowany w nią czas i pracę.

Naucz go nie być obojętnym

Powiedz dziecku, że jego obowiązkiem, nie tylko jako mężczyzny, ale po prostu jako osoby, jest interweniowanie, jeśli ktoś znajduje się w trudnej sytuacji. Trzeba zwracać uwagę na ludzi, aby zobaczyć młodą matkę potrzebującą pomocy z wózkiem lub starszą osobę, która nie radzi sobie ze schodami. Ale dodatkowo musisz umieć stanąć w obronie słabych, interweniować, jeśli ktoś zostanie zaatakowany lub wyszydzony.

READ
Rosjanka, która od 5 lat mieszka we Włoszech, mówiła o ubóstwie, bezrobociu i stosunku do kobiet

Ważne jest, aby pokazać mu, że nie wszystko można i należy rozwiązać siłą. Naucz go radzić sobie słowami w sytuacjach konfliktowych, być ponad prowokacjami. Powiedz, że ten, któremu uda się temu zapobiec, naprawdę wygrywa walkę. Bardzo ważne jest, aby przekazać chłopcu, jak oceniać równowagę sił i że nie ma nic wstydliwego w wycofywaniu się w celu przyciągnięcia pomocy. Człowiek to ten, który umie rozwiązywać sytuacje, a nie ten, który bez wahania wdaje się w bójki.

Naucz się pozwolić im odejść

Pewnego dnia twój syn rozpocznie samodzielne życie. Naucz się pozwolić mu odejść z góry, zaufaj mu, pamiętaj, że musi zostać czyimś mężem, ojcem, przyjacielem, a nie tylko pozostać „twoim chłopcem” przez całe życie. Niech kroczy swoją ścieżką, wspierany pewnością Twojej miłości i świadomością, że w niego wierzysz. Uwierz, że jest rozsądnym młodym człowiekiem.

I pamiętaj, że nawet jeśli dorósł, miał partnerkę życiową, własne dzieci, i tak pozostaniesz jego matką. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, wróci do ciebie, aby zobaczyć, jaka jesteś z niego dumna.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: