Wszystko o makijażu permanentnym

Stały tatuaż – popularna procedura, dzięki której dziewczęta uzyskują trwały efekt przez kilka lat. Trudno nie docenić zalet tej techniki, ponieważ pigment jest wstrzykiwany pod skórę, co oznacza, że ​​nie zmywa się go wodą i płynami do demakijażu. Aby nie było żadnych negatywnych konsekwencji, a efekt był wyjątkowo zadowalający, należy odpowiednio przygotować się do trwałej, a po zabiegu stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry.

Co to jest makijaż permanentny

Barwnik jest wstrzykiwany w wierzchnią warstwę naskórka za pomocą sterylnego narzędzia. W rezultacie otrzymujesz nieusuwalny, długotrwały makijaż. Ale miesiąc po pierwszym zabiegu trzeba to zrobić korekta. Wymóg ten wynika z faktu, że przetrwanie pigmentu zależy od indywidualnych cech organizmu. Część barwnika wydostaje się wraz z limfą, a w kolorze pojawiają się luki. W niektórych przypadkach korekty poprawią kontur lub dodadzą nasycenia odcienia.

Wiele osób interesuje się pytaniem, jak bolesne jest zrobienie trwałego. W rzeczywistości zabieg permanentny jest całkowicie bezbolesny, dzięki zastosowaniu nowoczesnych instrumentów z najlepszymi igłami. Ponadto przed sesją mistrz nakłada na skórę środek znieczulający w postaci żelu lub maści. Możesz także skorzystać ze znieczulenia inwazyjnego, które daje trwalszy efekt. Ale w tym przypadku na skórze mogą pojawić się obrzęki, które uniemożliwiają stworzenie prawidłowego wzoru.

Mistrzowie naszego studia stosują skuteczne produkty na bazie lidokainy. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od techniki wykonania makijażu permanentnego. W każdym razie, aby nie pojawił się dyskomfort i nie zmniejszył się efekt znieczulenia miejscowego, specjaliści dodatkowo stosują znieczulenie bezpośrednio podczas wstrzykiwania barwnika. Lek łagodzi ból i sprawia, że ​​zabieg jest jak najbardziej komfortowy.

Zalety i wady zabiegu

Tatuaż permanentny ma wiele zalet:

 • trwałość;
 • maskowanie wad;
 • korekta rysów twarzy;
 • oszczędność czasu na aplikacji kosmetyków dekoracyjnych;
 • obniżenie kosztów zakupu kosmetyków.

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom makijażu permanentnego. Zacznijmy od trwałości. Rzeczywiście, tatuażu nie zmywa się wodą, nie da się go usunąć płynem do demakijażu. Efekt utrzymuje się przez 1,5 roku lub dłużej, w zależności od techniki i głębokości wstrzyknięcia barwnika oraz indywidualnych cech organizmu. Jeśli tatuaż jest regularnie konserwowany z poprawkami, nigdy nie zejdzie. Najważniejsze jest znalezienie doświadczonego mistrza, który stworzy dla Ciebie nienaganny wizerunek.

Jak ukryć niedoskonałości makijażem permanentnym? Jest mało prawdopodobne, że znajdziemy na świecie osobę o absolutnie symetrycznych rysach twarzy. Dla niektórych asymetria jest niezauważalna dla innych, ale dla kogoś konieczne jest ukrycie jej za warstwą kosmetyków. Tatuaż rozwiązuje ten problem na długi czas.

Za pomocą odpowiednio dobranych odcieni możesz podkreślić zdrową cerę, nadać oczom wyrazistości. Jeśli twoje usta są zbyt cienkie z nierównym lub słabo zaznaczonym konturem, to za pomocą makijażu permanentnego możesz to naprawić. Mistrz ustawi wyraźną linię wzdłuż konturu ust i wypełni resztę przestrzeni odpowiednim kolorem, wizualnie powiększając usta.

Wśród klientek w każdym wieku popularna jest technika makijażu permanentnego powiek – wypełniania przestrzeni między rzęsami. Efekt jest osiągany poprzez wypełnienie przestrzeni pigmentem wzdłuż naturalnej linii wzrostu rzęs. Technikę można stosować zarówno niezależnie, jak i w połączeniu z małą strzałką lub cieniowaniem. Odpowiednio dobrana technika i odcień pigmentu pozwalają uzyskać wizualny efekt gęstych rzęs, ułożonych tuszem do rzęs, lub efekt cieni (patrz zdjęcie). Dzięki tej technice możesz zapomnieć o kosmetykach dekoracyjnych, nie tracić czasu na makijaż rano i poprawiać go w ciągu dnia.

READ
5 rodzajów makijażu na każdą okazję, które powinna znać każda piękność

Część naszych klientek ma zbyt krótkie i rzadkie brwi. Ten niedobór można łatwo zniwelować za pomocą technologii włosów lub microbladingu. Obie opcje tworzą pociągnięcia naśladujące prawdziwe włosy. Brwi pudrowe to technika lekkiego rozpylenia barwnika, która tworzy efekt cieni, nadaje brwiom objętość, a odpowiedni kolor sprawia, że ​​oczy stają się jaśniejsze. Za pomocą tatuażu możesz skorygować dowolne rysy twarzy.

Dając pierwszeństwo makijażowi permanentnemu, możesz sobie pozwolić na spędzenie o wiele dłużej rano w łóżku. Nie będziesz musiał wstawać zbyt wcześnie, aby się umyć. Z tatuażem zawsze będziesz się oprzeć, strzały nie będą się rozmazywać ani spływać, usta będą miały atrakcyjny odcień bez zabarwienia. Jeśli obliczysz, musisz wydać dużo pieniędzy na zakup kosmetyków dekoracyjnych. W niektórych przypadkach kupowanie ołówków, cieni i szminek jest droższe niż tatuowanie. Dlaczego więc nie wykonać tej prostej procedury od razu i wyglądać nieodparcie w każdej chwili!

Nowoczesna permanentna nie wchodzi w nienaturalne tony. Autorskie pigmenty studia Makijażu Permanentnego BRWI są wysokiej jakości i bezpieczne dla zdrowia. Jeśli nie poprawisz i nie odświeżysz, pigment będzie stopniowo wyblakł, ale kolor pozostanie naturalny bez zmiany w odcienie niebieskiego lub czerwonego.

Nie ma prawie żadnych wad trwałego tatuażu, poza kosztami i koniecznością dodatkowej opieki po zabiegu. Jednak tę wadę łatwo zniwelować, biorąc pod uwagę, że korekta kosztuje połowę ceny pierwszej sesji. A jeśli porównamy, ile pieniędzy wydaje się na kosmetyki dekoracyjne, od razu staje się jasne, że zrobienie permanentnego w cenie jest znacznie bardziej opłacalne.

Przygotowanie do zabiegu stałego

Na tydzień przed sesją nie zaleca się wizyty w saunie, basenu i pójścia na plażę. Powstrzymaj się od napojów alkoholowych dzień przed sesją. W dniu tatuażu nie pij kawy, ponieważ pobudza ona krążenie krwi. Jeśli planujesz tatuować usta, to na tydzień przed sesją zacznij brać Acyklowir lub inne leki przeciw opryszczce. Na tydzień przed tatuażem brwi nie trzeba wyrywać, aby specjalista mógł zobaczyć naturalny kształt łuku.

Techniki makijażu permanentnego

W zależności od dotkniętego obszaru istnieje kilka technik tatuażu.

 1. Efekt pomadki to gęste wypełnienie skóry ust pigmentem, w którym ich naturalny kolor nie jest widoczny przez warstwę pigmentu. Dzięki tej technice powstaje efekt ust pomalowanych szminką.
 2. Ombre. Specjalista używa kilku rodzajów barwników, które są ułożone w gradiencie od zewnętrznych granic do wewnętrznych. Ta technika pozwala wizualnie zwiększyć objętość ust.
 3. Technika akwarelowa – w tej technice pigment nakładany jest równomiernie i nie gęsto, przez pigment widoczny jest kolor Twoich ust. Taki tatuaż wygląda naturalnie i odświeża obraz.

 1. metoda włosowa. Włosy są rysowane pojedynczo lub w pęczkach za pomocą pociągnięć pigmentu.
 2. Technika proszkowa. Pigment wprowadzany jest punktowo, powstaje efekt cieni.
 3. Technika mieszana to połączenie technik pudru i włosów.

 1. Strzałka. Barwnik nakłada się w postaci ciągłego eyelinera o różnej długości i grubości.
 2. Intercilia. Pigment wprowadzany jest w przestrzeń między rzęsami, nadając spojrzeniu wyrazistości.
 3. Upierzenie. Efekt Smoky eyes uzyskuje się dzięki punktowemu rozmieszczeniu pigmentu o różnej intensywności.

Opieka po zabiegu

Zaraz po sesji tatuażu permanentnego nie można umyć twarzy. Potraktuj dotknięty obszar wacikiem nasączonym chlorheksydyną. Narzędzie eliminuje nieprzyjemne swędzenie i działa antybakteryjnie. Możesz zastosować zimny kompres, aby złagodzić obrzęk.

READ
Więcej życia w strzałach: 10 oryginalnych sposobów nakładania eyelinera

Po trzech dniach tworzy się skórka, której nie można usunąć. Peeling przejdzie naturalnie, a wraz z nim zniknie nadmierna jasność pigmentu. Przez dwa tygodnie nie odwiedzaj basenu, sauny, nie opalaj się. Nałóż krem ​​przeciwsłoneczny na twarz przed wyjściem na zewnątrz. Jeśli masz tatuaż na ustach, użyj wazeliny, aby zmiękczyć skórę.

Częstotliwość korekcji

Korekta powinna być wykonana miesiąc po pierwszej sesji. Specjalista uzupełni ubytki, które pojawiły się w barwniku, skoryguje kształt i kontur, a także będzie w stanie bardziej nasycić odcień, jeśli wydaje Ci się, że kolor nie jest wystarczająco soczysty.

Po półtora roku możesz powtórzyć korektę. W tym czasie zwykle kontury zaczynają się zacierać, wymagana jest wyraźna linia. Ta procedura nie tylko koryguje kształt, ale dodaje nasycenia koloru. Odświeżanie to świetna okazja do odświeżenia podczas używania permanentnego akwareli.

Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży nie powinny się tatuować. Lista chorób, w których stałe jest przeciwwskazane:

 • zapalenie wątroby;
 • cukrzyca;
 • epilepsja;
 • zapalenie skóry;
 • łuszczyca;
 • niewydolność nerek i wątroby;
 • patologie autoimmunologiczne.

Czy można usunąć makijaż permanentny?

Możesz usunąć niskiej jakości lub nudny trwały tatuaż, korzystając z usług profesjonalisty. Specjaliści używają w tym celu lasera i zmywacza. Laser działa na strukturę barwnika i niszczy go, a resztki substancji wydostają się wraz z limfą. W ten sposób możesz usunąć głównie zimne odcienie. Remover to specjalne narzędzie, które jest wstrzykiwane pod skórę za pomocą manipulatora lub maszyny i pomaga usunąć pigment.

Podczas usuwania makijażu permanentnego konieczne jest również znieczulenie skóry, podobnie jak przy tatuowaniu. Aby zmywacz usunął barwnik, należy go wstrzyknąć podskórnie. Nawet mikroskopijne igły manipulatora ranią naskórek, więc po usunięciu będą takie same objawy jak po zabiegu tatuażu: pojawi się łuszczenie, może przeszkadzać lekkie swędzenie. Dyskomfort można łatwo złagodzić za pomocą chlorheksydyny. Najważniejsze, aby nie zdzierać uformowanych skorup, ponieważ mogą pojawić się blizny.

Jeśli chodzi o laser, nie działa on na skórę, a jedynie niszczy pigment. Procedura jest mniej traumatyczna, ale potrzeba 4 sesji, aby znacząco i zauważalnie pozbyć się barwnika. Po każdym zabiegu pigment stanie się bledszy. Zabieg można powtórzyć dopiero po całkowitym wygojeniu się skóry i osiągnięciu maksymalnego efektu po zabiegu: z reguły 1,5–2 miesiące po poprzedniej sesji.

Techniki demakijażu permanentnego można, a nawet trzeba łączyć. Odcienie szarości, czerni i czerwieni są dobrze usuwane przez laser, a odcienie niebieskiego i zielonego usuwane są przez zmywacz.

Specjaliści od makijażu permanentnego BRWI w Petersburgu dobiorą najlepszą opcję usuwania, biorąc pod uwagę wiek tatuażu, kolor pigmentu i obszar pokrycia.

Makijaż permanentny staje się szczególnie popularny w okresie wakacyjnym. Dzięki niemu nie możesz tracić czasu na codzienny makijaż i czuć się pewnie w każdej sytuacji. Mikropigmentacja pozwala dziewczynom utrwalić efekt makijażu na twarzy przez długi czas.

Treść artykułu:

Co to jest makijaż permanentny

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który tworzy na twarzy trwały i długotrwały makijaż z naturalnym efektem. Z jego pomocą wyregulujesz lub podkreślisz kształt ust, oczu i brwi. Efekt ten uzyskuje się poprzez wprowadzenie kolorowego pigmentu w górne warstwy naskórka, dlatego makijaż ten nazywany jest również mikropigmentacją lub tatuażem.

Jednak tatuowanie nie jest rodzajem tatuażu. Makijaż permanentny nie utrzymuje się na twarzy na zawsze. Średnio pigment w górnych warstwach skóry utrzymuje się od 3 do 5 lat, po czym jest całkowicie eliminowany z organizmu.

Szeroka paleta odcieni kolorystycznych pozwala na dobranie koloru makijażu jak najbardziej zbliżonego do naturalnego.

Kompetentny makijaż permanentny, wykonany przez dobrego mistrza, nie tylko znacznie skraca czas na codzienny rytuał upiększający. Za pomocą mikropigmentacji mistrz będzie mógł podkreślić Twoje atuty na twarzy i ukryć wady.

READ
Makijaż, który przyciąga mężczyzn: 17 sprawdzonych zdjęć

Z tatuażem możesz chodzić do sauny, basenu, pływać na otwartej wodzie, nie martwiąc się o swój wygląd. Twoje brwi, usta i powieki będą wyglądać na zadbane w każdej sytuacji, co znacząco podniesie samoocenę:

 1. Makijaż permanentny można wykonać różnymi technikami, w zależności od pożądanego efektu. Do tatuowania brwi często stosuje się technikę włosów, w której rysuje się każdy włos. Dzięki temu wydłuża się długość brwi, pięknie zmienia jej wygięcie, a niedoskonałości cery są ukryte.
 2. Makijaż permanentny oczu pomoże młodym dziewczynom zawsze być w formie, a bardziej dojrzałym paniom przywróci blask naturalnych barw i ukryje związane z wiekiem zmiany w skórze powiek. Tutaj można zamalować przestrzeń między rzęsami, wytatuować oczy w kształcie strzały i wykonać artystyczny makijaż permanentny.

Makijaż ust wykonujemy w trzech różnych technikach: cieniowanie, konturowanie, technologia 6D. Ten ostatni rodzaj pozwala pięknie zwiększyć objętość ust. Kolorystyka jest zróżnicowana: od naturalnych delikatnych tonów, które tworzą efekt półprzezroczystych ust, po jasne, nasycone odcienie trwałej jasnej szminki. Możesz również użyć pigmentów z efektem nałożonego błyszczyka.

Cechy przygotowania do makijażu permanentnego

Ponieważ mikropigmentacja uszkadza skórę, zabieg ten wymaga specjalnego przygotowania. Przed manipulacją powinieneś postępować zgodnie z tymi zaleceniami:

 • Nie należy stosować rozcieńczalników krwi (aspiryny i innych) na dzień przed wykonaniem makijażu permanentnego.
 • Unikaj alkoholu przez tydzień przed tatuażem, kawy i owoców morza w ciągu dnia. Spowalniają przepływ krwi i ruch limfy, co wpływa na rozmieszczenie pigmentu barwiącego w naskórku i efekt znieczulenia.
 • Jeśli masz skłonność do reakcji alergicznych przed wykonaniem makijażu, musisz wykonać test na obecność alergii na użyte pigmenty.

Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego są następujące czynniki:

 • Ciąża kobiety lub okres laktacji.
 • Obecność zaostrzeń wirusa opryszczki w jamie ustnej.
 • Cukrzyca insulinozależna.
 • Wszelkie ostre procesy zapalne w ciele, gdy występuje wysoka temperatura ciała, osłabienie.
 • Choroby onkologiczne lub wszelkie nowotwory w okolicy proponowanego tatuażu.
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Urazy i inne uszkodzenia skóry w miejscu tatuażu.
 • Zapalenie spojówek lub alergiczne wysypki na powiekach, jeśli planowana jest mikropigmentacja oczu.
 • Jeśli operacja była wykonywana na oczach, tatuowanie w tym obszarze jest możliwe tylko po wstępnej konsultacji ze specjalistą i nie wcześniej niż po 6-8 miesiącach.

Rodzaje makijażu permanentnego i ich charakterystyka

W zależności od życzeń klientki zmiany koloru lub kształtu brwi, ust i powiek stosuje się różne techniki makijażu permanentnego.

Notatka! Tylko wykwalifikowany kosmetolog, wysokiej jakości materiały, specjalna aparatura i sprzęt zapewnią bezpieczeństwo zabiegu i pożądany efekt.

Musisz zrozumieć, że dobre farby i profesjonalna praca nie będą tanie.

Makijaż permanentny brwi

Pigmentacja brwi pozwala zlikwidować kosmetyczne niedoskonałości tego obszaru:

 • bezkształtność lub brzydki kształt,
 • duże przestrzenie między włoskami
 • asymetria brwi,
 • matowy kolor brwi
 • niewidoczność brwi na twarzy.

Wyraźne, dobrze wyprofilowane brwi dodadzą wyrazistości oczom i podkreślą piękno twarzy. W pierwszym etapie mistrz rysuje ołówkiem pożądany kształt brwi. Jeśli wynik odpowiada klientowi, rozpoczyna się główna procedura.

Technika makijażu permanentnego brwi

Tatuowanie brwi można wykonać na dwa sposoby: rysowanie włosów i cieniowanie.

READ
Makijaż dla brązowych oczu 2023: 15 niesamowitych pomysłów na każdą okazję

Tatuaż do brwi

Technika włoskowa polega na rysowaniu pojedynczych włosków na całej długości brwi. Z jego pomocą możesz pogrubić rzadkie brwi, narysować idealny kształt nawet przy braku własnych włosów, zarysować wdzięczny łuk brwiowy, dodać wyrazistości i symetrii.

Makijaż wykonywany jest poprzez wprowadzenie pigmentu pod skórę na głębokość 0,8-1,5 mm za pomocą specjalnej maszyny z cienką igłą. W tym przypadku stosuje się roztwór znieczulający, więc manipulacje, choć wrażliwe, są całkiem znośne.

Makijaż permanentny brwi wykonuje się na dwa sposoby:

 1. wariant wschodni. Mistrz rysuje igłą włoski o różnej długości iw różnych kierunkach, przy czym lekko zachodzą na siebie, co nadaje brwiom naturalny wygląd i dodatkową grubość. Zwykle ta opcja jest połączona z małym cieniowaniem.
 2. Wersja europejska lub “włosy do włosów”. Wszystkie pociągnięcia są narysowane wzdłuż brwi równolegle do siebie i tej samej długości.

Należy pamiętać, że do mikropigmentacji brwi nie można stosować czarnych farbek, ponieważ z czasem bledną i uzyskuje się niebieskawy odcień. Wygląda nieestetycznie, jak niebieski tatuaż. Aby uniknąć takich rezultatów i uzyskać piękny makijaż, musisz zaufać pracy tylko bardzo wykwalifikowanemu mistrzowi.

Tatuaż brwi metodą cieniowania

Metoda cieniowania imituje makijaż kredką do brwi zwykłą kredką kosmetyczną. Cieniowanie jest odpowiednie dla większości dziewczyn, które muszą jedynie podkreślić piękno brwi, sprawić, by były bardziej wyraziste, ale nie zmienić ich kształtu.

Po raz pierwszy makijaż permanentny brwi techniką cieniowania wykonywany jest w ciągu 1-1,5 godziny. Jeśli wymagana jest korekta, zajmuje to mniej czasu – około 40 minut.

Makijaż permanentny ust

Możliwość wykonania makijażu permanentnego na ustach stała się dla wielu dziewczyn wybawieniem. Nie tylko ułatwia codzienny makijaż, ale także poprawia urodę ust:

 • zwiększa objętość, wizualnie sprawia, że ​​usta stają się bardziej pulchne i uwodzicielskie;
 • ukrywa blizny lub efekt rozszczepionej wargi;
 • wyrównuje kontur;
 • długotrwale nadaje ustom blasku;
 • eliminuje opuszczone kąciki ust;
 • odświeża naturalny odcień.

Jednak makijaż permanentny ust wymaga czasu, aby się zregenerować. Nigdy nie rób tego w przeddzień ważnych wydarzeń (ślub, urodziny, wyjazdy wakacyjne). Aby usta nabrały naturalnego, pięknego, zabarwionego wyglądu, muszą minąć co najmniej 2 tygodnie.

Ponadto w ciągu 1-2 miesięcy po manipulacji odczuje się zwiększoną suchość ust, dlatego należy regularnie stosować balsamy nawilżające.

Technika makijażu permanentnego ust

 1. Tatuaż ust wzdłuż konturu zapewnia gładki, zdefiniowany kontur. W tym celu dobierane są pigmenty, które pasują do naturalnego koloru Twoich ust. Dzięki tej technice mistrz nie zmienia kształtu ust, makijaż wykonuje się wzdłuż naturalnego konturu. Efekt utrzymuje się do 7 lat, w zależności od indywidualnych cech skóry pod względem usuwania pigmentu z naskórka. Na przykład makijaż permanentny będzie trwał dłużej na skórze suchej niż na skórze tłustej. Na trwałość wpływa również jakość użytych farb i umiejętności kosmetyczki.
 2. Tatuaż wzdłuż konturu z cieniowaniem pozwala zwiększyć objętość ust, uatrakcyjniając je. Podczas rysowania konturu mistrz nieznacznie wykracza poza naturalne granice ust, a szczelina jest wypełniona cieniowaniem. W takim przypadku wynik wygląda naturalnie.
 3. Technika permanentnej szminki polega na całkowitym wypełnieniu ust wybranym pigmentem. Całkowicie eliminuje konieczność malowania ust. Przed zabiegiem życzenia co do koloru i kształtu omawiane są z klientką. Możesz wybierać spośród jasnych odcieni i poprzestać na naturalnych, delikatnych odcieniach. Wykorzystując grę kolorów z połączeniem pigmentów o różnych odcieniach, kosmetyczka może stworzyć efekt obrzęku i lekkiego połysku na ustach.
READ
6 sztuczek makijażowych typowych tylko dla bogatych kobiet

Po zabiegu dowolną techniką na ustach pojawia się obrzęk, który znika po kilku godzinach. Mistrz nakłada środek leczniczy na uszkodzony obszar i udziela wskazówek, jak dalej pielęgnować leczony obszar. W szczególności w okresie rekonwalescencji po tatuażu ust nie należy pić gorących napojów, a do picia ogólnie lepiej jest używać słomki.

Skóra ust jest wrażliwa i nie napina się tak szybko jak w okolicy brwi. Powstała skorupa może zacząć odchodzić dopiero 5 lub 7 dnia po zabiegu.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu, a właściwie powiek, to cienki eyeliner górnej i dolnej powieki oraz przebarwienia przestrzeni między rzęsami. Ten obszar na twarzy jest bardzo wrażliwy, a nieprofesjonalna kosmetyczka może go uszkodzić poprzez głębokie wbicie igły. W przeciwieństwie do tatuowania ust czy brwi, podczas zabiegu mikropigmentacji powiek igła wprowadzana jest na głębokość 0,5-0,8 mm.

Makijaż utrzymuje się na powiekach od 8 do 10 lat. Zmniejszenie lub naprawienie tego jest prawie niemożliwe, więc musisz być bardzo ostrożny przy wyborze salonu i mistrza.

Tatuaż powiek wykonywany jest jedną techniką lub kombinacją kilku. Możesz wykonać cieniowanie górnej lub dolnej powieki, obrysować oczy wdzięczną strzałką lub narysować przestrzeń między rzęsami.

Cieniowanie górnej powieki

Po ustaleniu z klientką zamierzonej formy makijażu oczu i narysowaniu zaplanowanych kresek ołówkiem kosmetycznym, mistrz wprowadza w skórę górnej powieki pigment koloryzujący. Wysokiej jakości rysunek makijażu powiek trwa co najmniej 1,5 godziny.

Dekoracyjne cieniowanie powiek uważane jest za najbardziej czasochłonne, ale efekt jest najbardziej elegancki. Mistrz wybija cienką linię wzdłuż rzęs wzdłuż górnej powieki zgodnie z zamierzonym konturem, a następnie wykonuje cieniowanie. Makijaż uzyskuje się z efektem cieni. Możesz wybrać lekki ton na końcówki powiek lub nałożyć pigment na większą powierzchnię.

Po zabiegu mistrz nakłada środek antyseptyczny, który zapobiega ewentualnym stanom zapalnym i przyspiesza gojenie się drobnych ran.

Cieniowanie dolnej powieki

Cienka linia jest rysowana wzdłuż krawędzi dolnej powieki pod dolnymi rzęskami. Takie cieniowanie wykonuje się jednocześnie z tatuowaniem górnej powieki. Dzięki tej procedurze możesz nadać spojrzeniu miękkości i ospałości lub sprawić, by oczy były bardziej wyraziste.

Tatuaż na powieki ze strzałkami

Skośne strzałki są najczęściej rysowane makijażem permanentnym na oczach. Grubość i długość kreski dobiera się dowolnie, można ją wykończyć na samym czubku oka lub przedłużyć nieco dalej. Kolor jest zwykle traktowany jako czarny, ale inne odcienie są dopuszczalne.

Eksperci nie zalecają wykonywania strzały na dolnej powiece.

Wraz z pojawieniem się obrzęków lub worków pod oczami wyraźna strzałka tylko podkreśli te niedociągnięcia.

Tatuaż przestrzeni międzyzębowej

Technika ta polega na barwieniu skóry powieki u nasady rzęs z obowiązkowym wypełnieniem pigmentem przestrzeni międzyrzęsowych. Nadaje rzęsom dodatkowej objętości i podkreśla wyrazistość spojrzenia.

Technika często łączona jest z cieniowaniem lub rysowaniem strzałek wzdłuż górnej powieki. Do pigmentacji stosuje się farby czarne lub ciemnobrązowe. Prawidłowo wykonany tatuaż przestrzeni między rzęsami wygląda bardzo naturalnie.

Zasady pielęgnacji tatuażu

Przy każdej manipulacji skóra jest uszkadzana przez powtarzające się mikroiniekcje. Aby przyspieszyć gojenie mikroran i utrwalić wynik, należy przestrzegać następujących zaleceń:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: