Wszystko ma swoje miejsce: 20 genialnych pomysłów na uporządkowanie przechowywania w kuchni

Większość nowoczesnych zestawów kuchennych znajduje się w małym pokoju mieszkania. Aby zachować porządek i zawsze łatwo znaleźć właściwą rzecz, trzeba odpowiednio zorganizować przestrzeń. Dzięki kilku pomocnym wskazówkom Twoja kuchnia stanie się ulubionym miejscem w domu.

Kącik kuchenny może być czasem trudny do zabawy i użytkowania, ale dzięki mechanizmom przesuwnym i specjalnym szufladom szafka może być bardzo przydatna.

organizacja przechowywania w kuchni fot.11

organizacja przechowywania w kuchni fot.19

organizacja przechowywania w kuchni fot.18

Jeśli prawidłowo wykorzystasz przestrzeń w szufladach i rozłożysz duże przybory kuchenne według objętości, możesz bardzo dobrze zaoszczędzić miejsce.

organizacja przechowywania w kuchni fot.15

organizacja przechowywania w kuchni fot.14

Doskonałą opcją byłoby użycie specjalnego stojaka na książkę. Można go przymocować do ściany, dzięki czemu nie zajmuje powierzchni na obszarze roboczym.

organizacja przechowywania w kuchni fot.10

W małej kuchni pionowa szuflada to świetny sposób na przechowywanie małych słoików z przyprawami. Może być montowany na całej długości zestawu kuchennego lub tylko na dole.

organizacja przechowywania w kuchni fot.12

Specjalne wiszące półki-kieszenie pomogą umieścić pokrywki, ręczniki lub płyn do mycia naczyń wzdłuż wewnętrznej strony drzwi szafy.

organizacja przechowywania w kuchni fot.13

Przegroda do szuflady sprawi, że przestrzeń będzie bardziej funkcjonalna, a znalezienie potrzebnego przedmiotu będzie znacznie szybsze.

organizacja przechowywania w kuchni fot.7

organizacja przechowywania w kuchni fot.9

Pojemniki, słoiczki na płatki, małe prostokątne pudełeczka montowane we wnęce pudełka ułatwiają znalezienie potrzebnego składnika bez zaglądania do wnętrza pojemnika.

organizacja przechowywania w kuchni fot.5

Miłośnikom wina spodoba się pomysł przechowywania butelek na specjalnej drewnianej półce o geometrycznym kształcie. Ten system jest nie tylko wygodny, ale także pozwala na aktualizację wnętrza mieszkania.

organizacja przechowywania w kuchni fot.4

W szufladach, w których tył służy jako kaptur, można skorzystać z opcji cienkich i długich półek. Ułóż piękną usługę na całej długości, a tym samym dodaj nowy, jasny akcent do wystroju kuchni.

organizacja przechowywania w kuchni fot.6

Dzieląc przestrzeń w szafie na małe kwadratowe półki, instalując regały i kupując różne opcje pojemności, można uzyskać dużą oszczędność miejsca i gwarancję wygody.

organizacja przechowywania w kuchni fot.8

We wnętrzu można dodać specjalne uchwyty na butelki wina, sztućce, różne oleje i przyprawy. Możesz preferować materiał drewniany lub użyć kutych produktów metalowych.

organizacja przechowywania w kuchni fot.2

Jeśli dodasz kilka ruchomych stojaków, bardzo wygodnie będzie zabrać do szafki niezbędne mieszanki, słoiki z przyprawami i przyprawami.

organizacja przechowywania w kuchni fot.1

Jeśli odpowiednio zorganizujesz przestrzeń kuchenną, dodasz kilka stojaków i dodatkowe szuflady, możesz uzyskać nie tylko praktyczną, ale również wielofunkcyjną kuchnię.

organizacja przechowywania w kuchni fot.3

organizacja przechowywania w kuchni fot.17

organizacja przechowywania w kuchni fot.16

Świetnym sposobem na dodanie nowego akcentu do wnętrza jest zakup różnych pojemników wykonanych z naturalnych materiałów. Kuchnia powinna być nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale także przestrzenią odosobnienia od codziennych problemów.

READ
Wybór praktycznego dywanu do kuchni
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: