Wszelkiego rodzaju nadruki na ubraniach – jak wybrać ten właściwy?

W tym artykule znajdziesz zalecenia stylistów, jak łączyć ze sobą nadruki w ubraniach. Tak, tak, to możliwe!

Podstawowe zasady

 • Obraz harmonijnie wygląda na motywy, w których występuje jeden wspólny element. Może to być kolor, rozmiar, kierunek wzoru lub kolejność poszczególnych elementów.

 • Doskonałym rozwiązaniem byłoby połączenie nadruków z tej samej kategorii. Na przykład możesz bezpiecznie łączyć ze sobą motywy geometryczne – pasek i klatkę lub kropki, romb i klatkę.

 • Jeśli chcesz stworzyć stylową kombinację 2-3 nadruków, upewnij się, że mają różne rozmiary elementów. Duży motyw będzie więc akcentem, a mniejszy neutralnym tłem.

 • Możesz wziąć za podstawę dwa nadruki w różnych kolorach i wybrać dla nich trzeci motyw, który połączy dwa poprzednie odcienie.

 • Jeśli różne rysunki mają wspólne tło lub jedność koloru, stworzą również przyjemną do odbioru jedność. Element łączący „sklei” dwa różne motywy w jedną stylową kokardkę.

 • Paski w stonowanych lub podstawowych odcieniach stanowią świetne tło dla bardziej złożonych i wielokolorowych wydruków.
 • Teraz trendem jest łączenie nadruków nie tylko w obrazie, ale także w jednym.

 • Dość bezpiecznym połączeniem jest połączenie czarno-białych nadruków w jedną kokardkę.

 • Odmładza i odświeża obraz, przestawiając miejsca terminów na jednym obrazie. Na przykład biały motyw na czarnym tle łączy się z czarnym wzorem na jasnym podłożu.

 • Styliści podpowiadają, że wzory łączone w jedną stylizację powinny pasować do siebie temperaturą. Zimne motywy są łączone z tymi samymi zimnymi, a ciepłe z ciepłymi.

 • W takich eksperymentach warto wziąć pod uwagę cechy postaci. Na przykład pełne kobiety, a także drobne panie, nie zaleca się używania dużych rysunków ani poziomego kierunku wzoru.

 • Obraz okaże się bardziej solidny i stylowy, jeśli rozróżnisz różne wzory za pomocą paska.

Motywy zwierzęce

Oczywiście wiecie, że motywy zwierzęce to najgorętszy trend sezonu. Połączenie różnych nadruków na jednym zdjęciu uważane jest za stuprocentowy hit w trendach. Teraz powiemy Ci wszystko!

Nadruk w panterkę dobrze komponuje się ze skórą węża, a nadruk zebry doskonale łączy się z geometrią, kwiatami lub abstrakcją. Najważniejsze, że rzeczy na tak złożonych obrazach powinny być utrzymywane w lakonicznym kroju bez zbędnego wystroju.

[tds_warning]Uwaga! Lampart rzadko łączy się ze wzorem zebry, ponieważ nawet w naturze zwierzęta te są niekompatybilne.[/tds_warning]

Każdy dziki nadruk może idealnie łączyć się z geometrią. Aby to zrobić, lepiej wziąć za podstawę rzeczy o klasycznym kroju. Na przykład płaszcz w panterkę nałożony na koszulkę w paski wygląda cudownie. Nadruk zwierzęcy jest harmonijny nie tylko w połączeniu z surowymi liniami, ale także z klatką.

Pomysł podpatrzony na topowych pokazach to połączenie jednego zwierzęcego printu z różnicą wielkości, koloru czy stylu w jednym looku. W myśl tej zasady powstaje niebanalny total look, który zawsze przyciąga pełne zachwytu spojrzenia.

READ
10 elementów garderoby, które na pewno polubią Twój mężczyzna

Za stylową nowość uważane jest również połączenie zwierzęcych motywów z modnymi szylkretowymi dodatkami. Na poparcie modnego wizerunku możesz wybrać kolczyki, bransoletkę, okulary przeciwsłoneczne lub torbę w ciekawym szylkretowym kolorze.

Motywy kwiatowe

Trend na kwieciste nadruki nie traci na sile z sezonu na sezon, zmieniają się tylko kolory, wielkość i różnorodność roślin. Dlatego każda fashionistka z pewnością będzie potrzebować ściągawki na temat stylowego połączenia motywów kwiatowych na obrazie.

Dobrym pomysłem będzie połączenie małych i dużych pąków w jednej kokardce, można też łączyć identyczne i podobne kwiaty w kontrastowych kolorach.

Kompozycje kwiatowe można również łączyć ze ścisłą geometrią w postaci grochu lub pasków.

Tworząc stylową kokardę, należy zadbać o właściwy dobór akcesoriów. Wszystko jest proste! Trzeba uważnie przyjrzeć się kwiecistemu nadrukowi i wybrać odcień, który w nim nie występuje, ale nadal występuje rytmicznie. Jeśli dobierzesz dopasowane dodatki, możesz sprawić, że wybrany kolor stanie się centralnym akcentem stylizacji.

Motywy etniczne

Możliwe jest stylowe łączenie ze sobą etnicznych nadruków w ubraniach, pod warunkiem, że kolor jest jednością. Możesz także użyć różnych odcieni tego samego koloru. Najważniejsze, że liczba drobnych elementów w motywach etnicznych została dozowana, w przeciwnym razie istnieje ryzyko stworzenia przeładowanego obrazu.

Geometria

Współczesna moda od kilku sezonów jest bardzo stronnicza w stosunku do geometrycznych nadruków. Z pewnością każda fashionistka na tle tego trendu ma kilka rzeczy z motywami geometrycznymi. A jeśli zazwyczaj nie ma trudności z połączeniem takiego nadruku z podstawowymi, zwykłymi rzeczami, to połączenie różnych geometrii w jednej kokardce wymaga bardziej odpowiedzialnego podejścia.

Styliści sugerują, że teraz trendem jest tandem tych samych geometrycznych wzorów o różnych rozmiarach lub kolorach. Tak więc małe grochy łatwo zaprzyjaźniają się z dużymi, wąski pasek, który wysmukla idealnie pasuje do szerszych kresek. Ciekawie będzie wyglądała również para czarno-białych i kolorowych kratek.

Odważne dziewczyny uwielbiają łączyć motywy geometryczne o różnych grubościach i kierunkach. W ten sposób powstaje modny asymetryczny efekt.

Motywy geometryczne połączone na jednym obrazie mogą należeć do tego samego schematu kolorów – ta opcja jest uważana za najłatwiejszą do wdrożenia. Różne rysunki wyglądają kreatywnie i świeżo, jeśli różnią się kolorem. Na przykład czarno-białe i kolorowe wydruki wyglądają świetnie.

Co oferują projektanci

Jeśli nie czujesz w sobie zadatek stylisty, możesz zainspirować się gotowymi kombinacjami wiodących projektantów i dopasować je do swoich kokardek.

Koneserzy mody uwielbiają łączyć kwiaty i geometrię w jednym stylu. Motywy roślinne mogą świetnie wyglądać w połączeniu ze zwierzętami. Ciekawe, że takie eksperymenty działają nie tylko w ubraniach, ale także w dodatkach. A jeśli boisz się złożoności kombinacji drukowanych rzeczy, ten szczegółowy pomysł będzie dobrym rozwiązaniem.

READ
Modowe połączenia bluz i płaszczy

W tym sezonie projektanci, jakby za zgodą, wypuszczali na wybiegi ekscytujące i oryginalne obrazy, które opierają się na połączeniu różnych odcieni kratki i różnej wielkości groszku.

Wątpliwe kombinacje

Połączenie kilku nadruków na jednym zdjęciu to dość ryzykowne przedsięwzięcie, ale jakże interesujące! Proponujemy uczyć się nie na własnych, ale na błędach innych i unikać w praktyce wątpliwych i skomplikowanych tandemów rysunków.

 • Nawet jeśli dwa motywy można teoretycznie połączyć ze sobą, gotowy obraz nadal może być postrzegany nieharmonijnie. Dzieje się tak, gdy rzeczy zaskakują bogactwem kolorów, a sam motyw jest kreatywny i oryginalny. Skomplikowane odbitki najlepiej zostawić w zwycięskiej dzielnicy z prostymi rzeczami.

 • Dysonans temperaturowy na obrazie często prowadzi do awarii. Na przykład to zdjęcie pokazuje połączenie zimnej góry i ciepłego dołu, a między nadrukami nie ma wspólnego elementu.

 • Jasny nadruk dobrze komponuje się ze stonowanym, ale dwa równie nasycone i kontrastujące ze sobą motywy mogą nie wyglądać harmonijnie.

Opowiedzieliśmy ci więc o wszystkich subtelnościach łączenia ze sobą nadruków w ubraniach. Pozostaje tylko dać ostatnią radę. Drodzy fashionistki, nie bójcie się odważnie tworzyć obrazów, ponieważ styl zawsze rodzi się z nieoczekiwanych eksperymentów!

Odzież z nadrukiem to niekwestionowany lider ostatnich kilku sezonów. Rysunki, wzory czy nadruki – nazwij je jak chcesz – można zobaczyć nie tylko na bluzkach, koszulach czy sukienkach, ale nawet na jeansach i – no, wow! – futra z czeburaszki ze sztucznego futra. Nadruki nosi się na różne sposoby: ktoś robi z nich akcent obrazu, ktoś woli więcej wszystkiego i można na nich drukować bez chleba. całe ciało, a ktoś nosi wydrukowany przedmiot w połączeniu z prostymi ubraniami.

Modne ubrania z nadrukiem

Wszystkie zdjęcia przez Pinterest.com

Jak prawidłowo nosić nadruki i jak je prawidłowo łączyć? Jak ważny jest rozmiar wzoru? Co jest uważane za wydruk, a co nie? Rozumiem, bo znajomość teorii zawsze pomaga w praktyce.

Rodzaje nadruków

Jest ich sporo – pięć:

 1. Цветочный. Jest mało prawdopodobne, aby człowiek mógł stworzyć coś piękniejszego niż to, co tworzy natura, więc pozostaje tylko powtórzyć.
 2. Animalistyczny. Tutaj wszystko jest dokładnie takie samo – wzory powtarzają kolory zwierząt i ptaków wymyślone przez naturę.
 3. Geometryczny. Wszelkiego rodzaju romby, klatki, kurze łapki – ta podgrupa ma wszystko. Paski, kratki* i kropki należą do tej samej podgrupy.
 4. Etniczne. Każda grupa etniczna ma swój własny nadruk i własną kolorystykę.
 5. Streszczenie. Ten nadruk może w jakiś sposób powtórzyć elementy poprzednich czterech, ale jednocześnie je mieszać i/lub zniekształcać.
READ
Jak stworzyć harmonijny wygląd z wydłużoną kurtką: 7 podstawowych zasad

5 rodzajów nadruków: kwiatowy, zwierzęcy, geometryczny, etniczny i abstrakcyjny

5 rodzajów nadruków: kwiatowy, zwierzęcy, geometryczny, etniczny i abstrakcyjny

*Komórka może być printem, gdy wzór jest po prostu nadrukowany na tkaninie, ale jeśli mówimy o kratce szkockiej, czyli o tkaninie zwanej kratęnastępnie to klatka nie jest nadrukiem, ale sposobem łączenia nici tkaniny o różnych odcieniach i kolorach.

Floral print

Wzór w postaci kwiatów dodaje romantyzmu obrazowi, przez co nie jest odpowiedni w obrazach biznesowych. Kwiatowy nadruk dzieli się na dwie główne podgrupy – jest to duży i drobny druk (jest również nazywany perkal), a oba te wzory nigdy nie wychodzą z mody.

Uważa się, że im większy wzór, kwiatowy lub inny, tym mniej oficjalny będzie obraz; istnieje również opinia, że ​​im jesteś starszy, tym mniejszy powinien być nadruk na ubraniu. O zależności między wielkością nadruku a cechami figury pisaliśmy tutaj.

Ale jakie są konwencje i surowe zasady w epoce ponowoczesnej. Zgadza się, żaden.

Dziś zarówno duże, jak i małe odbitki, kwiatowe i dowolne inne, można umieścić na dowolnym obrazie i odpowiedzieć na wszystkie komentarze „Jestem artystą, tak to widzę” i pozwolić im po prostu spróbować cię skrytykować. A jednak… wedle życzenia, ale nie polecamy noszenia czerwonych kwiatów na zielonym tle – takie zestawienie będzie do bólu przypominać choinkę. Nie zalecamy również (a Ty rób co chcesz) noszenia dużego nadruku dla drobnych dziewczyn i kobiet.

Jak nosić stylizacje z kwiatowym nadrukiem

Sukienki z kwiatowym nadrukiem. styl uliczny

Sukienki z kwiatowym nadrukiem. styl uliczny

Wzór w kwiaty. Aktualny jak zawsze

Jak nosić bluzkę w kwiaty. Jak nosić sukienkę

Jak nosić stroje w kwiatowy wzór

Odciski zwierząt

Tak się złożyło, że do niedawna te odciski miały złą reputację. Faktem jest, że w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku dziewczyny o obniżonej odpowiedzialności społecznej wybierały wzór w panterkę, te dziewczyny, które lubiły nosić bardzo krótkie spódniczki, bardzo niskie dekolty i bardzo wysokie obcasy. Okazało się wyzywająco, faktem. Na szczęście w latach XNUMX. te nadruki nadal udało się zrehabilitować – zaczęto je nosić jako mały akcent kolorystyczny, a co najważniejsze, ta kategoria obywateli przestała nosić obcisłe krótkie sukienki z nadrukiem lamparta i buty na wysokim obcasie.

Kombinacja wygrana-wygrana to zwierzęcy nadruk z czymś czarnym lub brązowym. Dżinsy, jak pamiętamy, są jak sól: pasują do wszystkiego, zobacz zdjęcie:

Jak nosić zwierzęce printy

Odciski zwierząt: obrazy na każdy dzień

Również zwierzęcy nadruk byłby odpowiedni w połączeniu z elementem w neutralnym kolorze, na przykład z beżowymi lub białymi spodniami / spódnicą:

Neutralne kolory i zwierzęce nadruki

Nadruki tygrysa i węża na ulicznych fashionistkach

Wygląda nadruk zwierzęcy

Druk geometryczny

Biorąc pod uwagę, że przez nadruk geometryczny rozumiemy paski, kropki i kratkę, ten wzór śmiało można nazwać najważniejszym ze wszystkich nadruków.

Wprowadź ten nadruk na obrazie zgodnie z zasadą bloku, na przykład załóż zwykłą spódnicę na kamizelkę lub podnieś spódnicę w klatce, paski lub kropki na zwykłą bluzkę.

READ
15 modnych kombinacji w kratę na chłodne dni

Stroje z geometrycznym nadrukiem

Casual Wygląd: Geometryczny nadruk

Nadruk w kropki i romby

Być może najłatwiejszą i najbezpieczniejszą opcją jest połączenie dowolnego nadruku z odzieżą w neutralnym kolorze, w tym przypadku beżowym. Aby uzyskać idealny wygląd, wybierz wysokiej jakości przedmioty i akcesoria, zobacz zdjęcie:

Wygląd mody: garnitur w pepitkę i beżowy płaszcz

Druk etniczny

Podgrupa ta obejmuje wszystkie te druki, których wzór przypomina lub pokrywa się z wzorcem narodowym określonej grupy etnicznej lub ludu. Główną zasadą jest tutaj nie łącz odbitek dwóch różnych kultur na tym samym obrazie, nawet jeśli jesteś z dwiema rękami za przyjaźń między tymi narodami.

Etniczne nadruki wychodzą z mody, ale potem wracają. Z reguły okres wyjścia-wejścia wynosi 2-4 lata. Jednocześnie należy pamiętać, że na 500 projektantów prezentujących swoje kolekcje na pokazach ready-to-wear, zawsze znajdzie się 5-10 tych, którzy nadal uwzględniają w swoich prezentacjach etniczne wzory. Więc jeśli lubisz etniczne nadruki na ubraniach, noś je, kiedy tylko chcesz.

Jak nosić etniczne nadruki

Spódnica i sukienki w stylu etnicznym

Spódnice i trencz w stylu etnicznym

Abstrakcyjny nadruk

Głównym zadaniem wydruku abstrakcyjnego jest skupienie się na plamie koloru. Wydruki abstrakcyjne są rzadko używane do obrazów na całe ciało, ale często można je znaleźć na akcesoriach, na przykład na apaszkach, apaszkach lub szalach.

Wybierając abstrakcyjny nadruk, należy skupić się na ogólnej kolorystyce. Pamiętaj, jeśli wybierzesz nadruk, który znajdzie się np. na koszuli lub szaliku, czyli rzeczy, która będzie noszona blisko twarzy, to główny kolor nadruku powinien pasować do koloru skóry, a nie kontrastować z kolorem Twoje oczy. Aby zrozumieć, czy ten lub inny wzór Ci odpowiada, po prostu przyłóż przedmiot do twarzy i podejdź do lustra. Jeśli podoba Ci się to, jak wygląda Twoja twarz i odbicie w Twoich oczach, to wybrana kolorystyka nadruku Ci odpowiada.

Możesz także zagłębić się w teorię i przeczytać nasz materiał na temat typów kolorów wyglądu i zrozumieć, co jest, dlaczego i jak to wszystko nosić.

Abstrakcyjne nadruki: jak się ubrać

Jak nosić nadruki

W zasadzie wszystkie obrazy zawierające rzecz lub rzeczy / akcesoria z nadrukiem można podzielić na cztery grupy:

1. Pełny nadruk na ciele

Rozumie się, że rzecz z nadrukiem obejmuje całe ciało, na przykład sukienka, kombinezon lub płaszcz. W przypadku tego wyglądu styliści ze starej szkoły zalecali noszenie akcesoriów w neutralnych kolorach, ale teraz ten wymóg jest nieistotny. Na przykład całkiem możliwe jest zabranie czerwonej torby z płaszczem w zwierzęcy wzór, patrz zdjęcie:

Płaszcz w panterkę - czerwona torebka

2. Blok drukowania

Przez analogię z blok koloru ta kombinacja oznacza, że ​​jedną rzeczą, którą masz, jest sprint, drugą jest monofoniczna. Być może jest to najczęstsza opcja.

READ
Dzianinowa kurtka to przytulna alternatywa dla marynarki: 16 stylowych dowodów

Blok druku: gładki spód, zadrukowany wierzch

3. Drukuj akcent

Jak się domyślasz, w tym przypadku akcesorium z nadrukiem jest dołączone do obrazu z prostymi rzeczami lub rzeczami, w których to akcesorium (buty, torba, szalik lub szalik) działa jako akcent, patrz zdjęcie:

Akcesorium z nadrukiem jako akcentem obrazu

Akcesorium z nadrukiem jako akcentem obrazu

4.Drukuj + drukuj.

Być może jest to najtrudniejsza kombinacja ze wszystkich, ale, jak mówią, nie ma nic trudnego dla osoby z inteligencją. Do miksowania printów wystarczy przestrzegać dwóch prostych zasad.

 1. Wydruki są zawsze łączone według jednej ze wspólnych cech – kolor lub wzór. Innymi słowy, możesz połączyć, powiedzmy, kwiatowy nadruk z geometrycznym, jeśli oba wzory łączy wspólna kolorystyka. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie inne kolory w Twojej kompozycji również powinny dobrze się ze sobą komponować.
 2. Druga zasada mówi: bądź odważny – w końcu wybierasz obrazek na jeden dzień! Ponadto masz prawo się mylić.

Tutaj oczywiście należy dygresja i powiedzieć, że najważniejszą rzeczą na obrazie jest jego znaczenie w określonym kontekście. A jeśli, powiedzmy, na siłowni, w kinie, w klubie lub na spacerze możesz ubrać się tak skandalicznie, jak to tylko możliwe, to na spotkanie biznesowe lub wesele powinieneś ubrać się zgodnie z kodeksem ubioru, napisanym lub nie.

Wzory łączy wspólna kolorystyka

Kolorem łączącym na tym obrazie jest turkus:

Trencz w kratę, spódnica w kwiaty

Trencz w kratę, spódnica w kwiaty

Jeśli masz tylko 2 kolory, możesz połączyć absolutnie dowolne nadruki w jednym obrazie.

Jak łączyć wydruki: przykłady, zdjęcia

Geometryczny nadruk w połączeniu z kwiatowym

Geometryczny nadruk w połączeniu z kwiatowym

Wydruki z tej samej podgrupy są ze sobą doskonale połączone. Innymi słowy, możesz bezpiecznie łączyć paski z trójkątami lub cokolwiek dziewczyna ma na spodniach, zobacz zdjęcie:

Tutaj dwa rodzaje klatek w tej samej gamie kolorystycznej są wykonane z zestawu prawie wygląd całego ciała

Płaszcz w kratę i spodnie też

Łączymy nadruki w ramach jednego obrazu

Jeśli przeanalizujesz ten obraz, to możesz znaleźć w nim błąd lub nawet kilka, ale co zrobić, gdy chcesz wziąć to konkretne sprzęgło i zmieszać nie dwa, a cztery odciski na raz?

Oczywiście ubierz się tak, jak chcesz!

Jeśli wyjdziemy z tego, że można wybrać tylko jedną z dwóch zasad – drugą, to dziewczyna ubrała się absolutnie poprawnie. Dość złożony obraz jest również przytłumiony przez neutralne kolory, a na koniec otrzymujemy spojrzenie, które jest jednocześnie odważne i harmonijne.

Sukienka z kwiatowym wzorem

Na zdjęciu po lewej czarny to klej, który spaja kawałki obrazu. Na zdjęciu po prawej czerwony kolor łączy obraz:

Kwiatowy nadruk + pasek

Różne nadruki geometryczne

Top w paski i spódnica w kratę

Kamizelka w panterkę i spódnica w kwiatowy wzór

Olivia Palermo eksperymentuje z różnymi nadrukami

Bez uśmiechu ten dość złożony obraz można nawet nazwać nudnym. Wygląda na to, że Emma Stone wie, jak zrobić akcent bez pomocy akcesoriów.

Jak połączyć nadruki i wzory w jednym stylu

Giovanna Battaglia-Engelbert udaje się zmieszać niemieszające się tylko raz lub dwa razy, a tego właśnie chcesz.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: