Wskazówki i sposoby na wykonanie odpowiedniego makijażu brwi

Prawidłowo wyprofilowane brwi i zadbany makijaż potrafią zdziałać cuda, dziewczyny czasami nie zastanawiają się, jak ważną rolę odgrywają w postrzeganiu twarzy.
Dlatego ważne jest wykonanie prawidłowego i nowoczesnego makijażu brwi.

Makijaż ołówkiem

Aby uzupełnić brwi, musisz najpierw określić główne punkty. Wcześniej brwi zaczęto rysować od punktu równoległego do wewnętrznego kącika oka, ale teraz ta zasada jest nieaktualna, modne są bardziej naturalne kształty brwi, więc pierwszy punkt zaczyna się bliżej nasady nosa, na tzw. -nazywany punktem przebicia. Zagięcie brwi przechodzi od skrzydła nosa przez źrenicę, a „ogon” wzdłuż linii od skrzydła nosa przez skrajny kącik oka. Punkty te można zaznaczyć białą lub beżową kredką i rozpocząć rysowanie brwi.
Należy go gładzić ołówkiem płynnymi ruchami, zaczynając od środka brwi, następnie przesuwając się do początku, a następnie do końcówki. W ten sposób krzywa brwi będzie piękniejsza.
Na koniec trzeba przeczesać brwi szczoteczką, dzięki czemu makijaż będzie bardziej naturalny, a kolor będzie cieniowany.

Makijaż z cieniami

Przy pomocy cieni możesz mieszać różne odcienie i dokładnie je cieniować, kolor brwi będzie bardziej naturalny.
Pierwszy etap makijażu z cieniami jest taki sam jak w przypadku ołówka – trzeba zarysować główne punkty.
Za pomocą ściętego pędzla do brwi nałóż kolor na łuk brwiowy. Na początku brwi nałóż jaśniejszy odcień i przyciemnij go w kierunku środka i końcówki.
Na koniec trzeba przyciemnić brwi specjalnym pędzelkiem.

Mikroblading do makijażu

Istnieje tatuaż na brwi przy użyciu technologii microblading, ale możesz wykonać makijaż przy użyciu tej samej techniki. Do makijażu potrzebujesz cienkiego ołówka lub flamastra, ich kolor powinien dokładnie pasować do koloru brwi – musisz naturalnie narysować dużo włosków brwi, aby nadać niezbędną wizualną objętość i gęstość.

Najpierw musisz uczesać brwi i uczesać włosy.
Za pomocą ołówka lub flamastra musisz narysować włosy w tych miejscach, w których ich nie ma, i podążać za wcześniej wybranym kształtem brwi. Musisz narysować włosy w kierunku do góry i na bok – do skroni.
Ostatnim akcentem jest utrwalenie włosków brwi tuszem do rzęs lub żelem.

Główne błędy w makijażu brwi:

Początek brwi o ściśle geometrycznym kształcie pod kątem prostym. Wygląda nienaturalnie, powinien być cieniowany, zbyt długie końcówki brwi nadają ponury wyraz. Lepiej nie wydłużać krawędzi, ale pomalować ją do naturalnego końca brwi.

READ
Rodzaje twarzy i pasujący do nich kształt brwi

Bujne brwi są w modzie, ale nie powinieneś pozwolić, aby sytuacja się rozwinęła. Brwi powinny być bujne, ale zadbane. Forma musi być zgrabna, usuwając nadmiar włosów.

Podczas barwienia brwi cieniami lub ołówkiem mogą powstać luki, nie powinno to być dozwolone. Powinieneś całkowicie pomalować brwi.

Nie możesz użyć dużo rozświetlacza pod i nad brwiami, psuje to ogólny obraz. Rozświetlanie jest bardziej odpowiednie na wieczorne imprezy, a w codziennym makijażu nie używaj tej techniki ani nie nakładaj rozświetlacza do minimum.

Zbyt ciemny kolor makijażu brwi brzydko podkreśla je na twarzy. Dopuszczalne jest użycie ołówka lub cienia tylko o jeden ton ciemniejszego niż naturalny kolor brwi, a przy microbladingu kolor musi być dokładnie taki sam. W takim przypadku odcień również musi się zgadzać, w przeciwnym razie powstanie sztuczny efekt.

Niezacienione linie wzdłuż krawędzi brwi wyglądają szorstko, nie zapomnij o ich dokładnym cieniowaniu na zakończenie makijażu.
Nieuczesane brwi wyglądają niechlujnie. Jeśli masz taki problem, a włosy nie są posłuszne i kłamią tak, jak im się podoba w ciągu dnia, koniecznie użyj żeli do brwi lub wosku.

Wszystko o makijażu brwi

Brwi biorą udział w kształtowaniu mimiki, mimiki twarzy oraz podkreślają piękno oczu, dlatego ważne jest, aby zachować je w porządku. W pielęgnacji brwi makijaż jest potężnym narzędziem, które w ostatnich latach coraz bardziej zbliża się do naturalnych kształtów i tonów. Rzeczywiste techniki i główne sekrety dbania o dowolny kształt pomagają każdej kobiecie wyglądać modnie, nowocześnie i nieodparcie. Piękny wygląd stwarza większe możliwości komunikacji i wiary we własny sukces.

Podstawowe zasady

Chcąc stworzyć idealną linię brwi należy kierować się indywidualnymi cechami, kształtem owalu twarzy, kolorem skóry i włosów. Nie każda opcja atrakcyjnego makijażu brwi ze zdjęcia popularnej modelki lub ulubionej aktorki będzie pasować do konkretnego typu twarzy.

 • Nie należy wyróżniać brwi i tworzyć ich wspaniałe linie oddzielnie od wszystkich innych szczegółów wyglądu. Makijaż jest potrzebny, aby zrównoważyć nieproporcjonalne partie twarzy, takie jak wydatny podbródek czy małe oczy, a nie dodać im obcego elementu.

 • Przed wyrywaniem nadmiaru włosów w okolicy brwi warto wziąć gorący prysznic, aby pory się rozgrzały i nabrały wilgoci.. W takim przypadku zabieg będzie mniej bolesny i bardziej zdezynfekowany. Aby nie wyciągać dodatkowych włosów i osiągnąć symetrię, możesz użyć szablonów obrysowanych ołówkiem wzdłuż konturu, a następnie przystąpić do usuwania włosów znajdujących się za linią. Pęsetę należy trzymać pod kątem 45 stopni do powierzchni skóry i ciągnąć włoski w kierunku ich wzrostu.
READ
Straszna prawda o microbladingu brwi: co ukrywają mistrzowie makijażu permanentnego

 • Jeśli chodzi o kolor, nie można przestrzegać jednej zasady, ponieważ przy różnych odcieniach włosów i kolorach skóry konieczne jest wybranie najbardziej naturalnych kolorów. Jednak w przypadku brunetek zwykle zaleca się rozjaśnienie brwi o 1-2 tony, aby nie wydawały się grube, ciężkie i nie postarzały właściciela. W przypadku blondynki, wręcz przeciwnie, kolor brwi powinien stać się o kilka tonów mocniejszy i podkreślać zbyt miękkie linie.

 • Naturalne brwi są zawsze nieco ciemniejsze w środku łuku i na końcu.. Obszary wewnętrzne zwykle wyglądają na rzadsze i jaśniejsze. Tę samą zasadę należy przestrzegać przy tworzeniu naturalnego makijażu. Do utrwalenia barwników używa się specjalnego wosku lub żelu.

Początek brwi można określić rysując od środka nozdrza linię równoległą do nosa.

Co jest potrzebne

W modzie coraz częściej podkreśla się styl ekologiczny, w którym wszystko, co naturalne i świeże, uważa się za piękne. Najbardziej zmienną częścią twarzy są brwi, które można zmienić nie do poznania przy najmniejszym bólu i bez pomocy z zewnątrz. Ale ci, którzy dopiero zaczynają poprawiać swój wygląd, powinni unikać fanatyzmu.

Dlatego formy nadane przez naturę nie zawsze są idealne pod względem linii i symetrii nie powinieneś dążyć do skrupulatnego usuwania wszystkich niepotrzebnych włosów i nadawania twarzy dokładności rysowania. Najpierw trzeba określić typ twarzy i dobrać odpowiedni kształt, który nie będzie zbytnio zaburzał pierwotnego, a jedynie go korygował. W nowoczesnej korekcji brwi najlepszymi środkami są:

Możesz skorzystać z porady doświadczonej wizażystki, aby wybrać najodpowiedniejszy i niealergizujący sposób na korekcję i koloryzację brwi.

Aby wykonać makijaż w domu, możesz potrzebować specjalnych ołówków do brwi, pędzli, żelu, cieni.

Korekta kształtu

Możesz dobrać kształt brwi do typu twarzy, podkreślając najlepsze indywidualne cechy, według określonych zasad. Mogą być klasyczne, dobitnie naturalne, wykwintnie arystokratyczne, proste lub odważnie uniesione.

Posiadaczki wydłużonej owalnej twarzy będą pasować do gładko zakrzywionych brwi, które optycznie ją skrócą, dodadzą tajemniczości i elegancji. Im bardziej wydłużona twarz, tym bardziej łuk brwiowy powinien być wskazany, ale lepiej zatrzymać się, zanim linia zacznie nadawać spojrzeniu zbyt gniewny wyraz.

Kobiety o szerokim, prawie kwadratowym kształcie żuchwy często uważają to za swoją wadę i marzą o tym, aby nieco wygładzić szorstkie rysy. Kanciasty owal jest nieco ukryty pod wysokim, miękko zaokrąglonym kształtem brwi. Im szersze brwi są rozciągnięte w okolicy skroni, tym optycznie będą wyglądać mniejsze kości policzkowe. Jednocześnie makijaż i poprawki powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie, a nawet celowo wypielęgnowane.

READ
3 najczęstsze błędy w kształtowaniu brwi, które popełniasz tak często

Przeciwnie, zbyt okrągła twarz potrzebuje wyraźnych linii i akcentów. Prawidłowy makijaż w okolicy brwi może w tym przypadku mieć decydujący wpływ na cały wygląd. Wysoka krzywa utworzona przez zagięcie pośrodku nada twarzy kontrast ze względu na kanciastość.

Najwyższy punkt brwi, w celu wizualnego zwężenia owalu, powinien znajdować się jak najbliżej grzbietu nosa.

Trójkątny kształt kobiecej twarzy będzie wydawał się mniej spiczasty na dole, gdy zostanie zrównoważony przez gładkie i delikatnie zaokrąglone brwi. Zamaszyste, długie brwi należy lekko skrócić, aby jeszcze bardziej nie rozszerzały górnej części twarzy.

Jak zrobić krok po kroku?

Aby nie borykać się z ciągłą koniecznością znalezienia czasu na wizytę u dobrego specjalisty, możesz opanować rodzaje autokorekty brwi i ich kolorystykę.

 • Podstawy podstawowej techniki rozpoczynamy od określenia kształtu brwi, który jest odpowiedni dla konkretnego owalu twarzy. Idealną linię można narysować poprawnie, zaczynając od zaznaczenia trzech głównych punktów w okolicy łuku brwiowego – jest to początek na grzbiecie nosa, szczyt w najwyższym punkcie i koniec przed początkiem świątyni. Punkty te są połączone ze sobą ołówkiem kosmetycznym, w tym rysowana jest dolna linia.

 • Następnie wszystkie włosy pozostające poza wewnętrzną przestrzenią ograniczoną liniami są usuwane w wybrany sposób. Kobiety częściej wykorzystują do tych celów znaną i łatwo dostępną metodę wyrywania brwi pęsetą. To narzędzie może uchwycić nawet najmniejsze włoski, co pomaga stworzyć dość schludne linie.

 • Niektórzy opanowują profesjonalne i bardziej złożone metody, w tym korektę za pomocą nici, shugowania, płytek woskowych i innych oferowanych w salonach kosmetycznych. Aby poprawić brwi w domu, będziesz potrzebować dobrej jakości pęsety ze stali nierdzewnej. Poza trwałością, wśród jego pozytywnych cech znajduje się również neutralny wpływ na skórę, która jest najmniej podrażniona taką interakcją.

 • Aby zabieg był mniej bolesny, możesz naprzemiennie przykładać małą podkładkę grzewczą z lodem z lodówki na okolice brwi.. Po usunięciu nadmiaru włosów można również zmniejszyć obrzęki lodem i leczyć czerwonawe plamy roztworem alkoholu lub nadtlenkiem wodoru, aby nie zainfekować skóry.

Wybierając odpowiedni odcień, należy wziąć pod uwagę niektóre funkcje. Tak więc blondynki pójdą farbować brwi o 1-2 tony ciemniejsze niż cebulki włosów na głowach.

Brunetki muszą pomyśleć o bardziej miękkim wyglądzie, który uzyska się rozjaśniając włosy na brwiach.

Aby stworzyć idealny makijaż dla osób z niskimi brwiami, należy nałożyć go w pewnej odległości od lustra, aby widzieć całą twarz i jak rysunek z akcentem zmienia jej wyraz. Dodatkowo łatwiej osiągnąć symetrię obu brwi. Każda kobieta za pomocą eksperymentu dobiera dla siebie odpowiednie kosmetyki, wśród których najczęściej spotykane są specjalne cienie i ołówek kosmetyczny.

 • Kolorowanie brwi cieniami okazuje się nieco trudniejsze niż ołówkiem. Suche, kompaktowe cienie nakłada się codziennie na włosy sztywnym i skośnym pędzlem. Najpierw musisz obrysować kształt cienką linią, a następnie zebrać suche cienie pędzelkiem, trzymając w dłoniach serwetkę, aby usunąć nadmiar i szpulki. Najczęściej cienie sprzedawane są w dwóch lub trzech tonach, aby zaczynać od grzbietu nosa jaśniejszymi, a przechodzić w ciemniejsze odcienie w kierunku środka i końca. Po nałożeniu cieni rozczesz brwi pędzlem na całej ich długości, układając włoski w jednym kierunku.
READ
Poradnik kształtowania brwi! Teraz to właśnie robię

 • Podczas barwienia brwi ołówkiem wszystkie włosy są najpierw czesane za pomocą pędzla. Granica na dolnej linii jest natychmiast zaznaczana cieńszą linią, następnie włosy opadają w ten sam sposób, a górna linia jest rysowana. Aby przyspieszyć pracę i większą symetrię, lepiej jest powielać wszystkie czynności etapami. Pozostaje dodać małymi pociągnięciami gęstość włosków wewnątrz brwi. Następnie za pomocą lekkiego narzędzia korygującego należy narysować linię pod dolną granicą brwi, aby ją zacienić. Utrwalenie makijażu trwałego wykonuje się poprzez przeczesanie brwi pędzelkiem z żelem.

Piękne przykłady

 • czerwonowłosy kobietom szczególnie trudno jest wybrać odcień brwi dla różowo-bladej skóry. Ale trochę popielatego cienia lub ołówka pomaga zneutralizować niechciany kontrast.

 • Właściciel jasnowłosy włosy mogą nie bać się nadmiernie ciemnego odcienia, jeśli użyjesz produktów na bazie pudru.

Aby zapoznać się z trzema technikami makijażu brwi, zobacz poniższy film.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: