Wietny sposób na odbudowę paznokci po przedłużaniu lub lakierowaniu żelowym

11 wskazówek dotyczących przywracania paznokci po zbudowaniu

Niestety nie każdej kobiecie udaje się urosnąć długie piękne paznokcie, więc chcesz, aby Twoje dłonie wyglądały idealnie. Dlatego wielu zwraca się do mistrzów, aby wymodelowali płytkę paznokcia tak, jak chcą, bo mało kto chce zadowolić się naturalnym, czasem dalekim od ideału kształtem. Ale przy częstym przedłużaniu paznokcie stają się cieńsze, pojawia się kruchość.

W takiej sytuacji należy natychmiast złamaćaby odbudować płytkę paznokcia przed uszkodzeniami i wzmocnić.

1. Zrezygnuj na chwilę z elementów dekoracyjnych. Dotyczy to nie tylko przedłużania, ale także nakładania lakieru hybrydowego czy zwykłego lakieru. Ktoś używa przezroczystego lakieru medycznego, ale w tym przypadku nie będzie efektu kąpieli i stosowania różnych zewnętrznych metod leczenia. Po dłuższym noszeniu przedłużanych paznokci może się wydawać, że teraz są bardzo cienkie i brzydkie.
To wszystko z przyzwyczajenia, więc nigdy nie powinieneś się rozluźniać i biegać ponownie po przedłużanie, bądź cierpliwy, ponieważ zdrowie twoich paznokci jest ważniejsze.

2. Kąpiele solne. Jak wiesz, sól jest głównym produktem do odbudowy i wzmocnienia paznokci. Ogromnym plusem jest jego dostępność, bo kosztuje grosze, a wydajność jest nieporównywalna z niczym. Kup naturalną sól morską w aptece i używaj jej do kąpieli w domu. Do małego pojemnika wlej gorącą wodę o odpowiedniej dla siebie temperaturze i dodaj sól, kilka kropli olejków eterycznych. Opuść ręce i przytrzymaj przez 20 minut, ciesząc się ulubionym serialem telewizyjnym.
Następnie osusz paznokcie ręcznikiem papierowym i wmasuj w olejek do paznokci i skórek.

Paznokcie po przedłużeniu

3. Łopian, oliwa i olej rycynowy. Wszystkie trzy olejki pozytywnie wpływają na kondycję Twoich paznokci, a takie produkty znajdziesz w każdym domu. Przed nałożeniem olejku należy podgrzać go w kąpieli wodnej, aby pory paznokci i skórek znacznie lepiej wchłonęły produkt. Powtarzaj procedurę codziennie, a wkrótce zobaczysz rezultaty.

4. Odwiedź salon paznokci. Nie jest to najbardziej budżetowa opcja, ale będziesz musiał poświęcić fundusze na rzecz zdrowia swoich paznokci. Ważne jest, aby wybrać dobrego mistrza, który specjalizuje się w opiece. Opowiedz nam o swoim problemie i wybierz usługę masażu z przydatnymi preparatami regenerującymi. Musisz powtarzać procedurę co najmniej co drugi dzień, przez półtora miesiąca.

5. Nie tnij skórek. Wiele dziewcząt i kobiet nadal uparcie obcina skórki, obawiając się, że ich paznokcie będą źle wyglądać, jeśli wrastająca skóra nie zostanie wyleczona w odpowiednim czasie. Ale na okres odbudowy gwoździ po zbudowaniu odrzuć ten pomysł. Dodatkowo zranisz płytkę paznokcia, a sam naskórek niezawodnie chroni go przed infekcją i uszkodzeniem.

6. Nawilż paznokcie i skórę wokół nich. Jest to konieczne, aby wszystkie przydatne substancje dostały się do płytki, a naskórek niezawodnie chronił przed drobnoustrojami i odżywiał się tylko wtedy, gdy nie jest przesuszony. Kup dobry olejek z naturalnymi składnikami i codziennie masuj produkt. Dziś niestety na sklepowych półkach znajduje się ogromna liczba olejków do skórek na bazie silikonu. Uważnie przeczytaj skład i odrzuć budżetowe towary niskiej jakości.

7. Śledź swoje odżywianie. Aby paznokcie szybko się zregenerowały, potrzebują składników odżywczych nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz. Zwróć uwagę na to, co jest podstawą Twojej diety. Bez wątpienia w wystarczających ilościach powinno być białko, tłuszcze, wapń. Dzięki temu płytka paznokcia będzie szybciej aktualizowana, a nowe odrośnięte obszary będą silniejsze. Dlatego pamiętaj, aby uwzględnić w swojej diecie tłuste ryby morskie, domowy twarożek, jajka, oliwę z oliwek, surowe orzechy, mięso i produkty mleczne.

READ
14 sztuczek, które pomogą Ci znaleźć idealne perfumy

Pielęgnacja paznokci po przedłużeniu

8. Kąpiele parafinowe. Niezwykle przydatna procedura na chore i słabe paznokcie. Możesz skorzystać z pomocy specjalisty w salonie lub samodzielnie wykonać zabieg w domu. Parafina to wosk na bazie oleju, który wnika głęboko w płytkę paznokcia, czyniąc ją mocniejszą i zdrowszą. Składniki nawilżające nasycają słabą płytkę, a także naskórek, który odżywia cały paznokieć. Dla dodatkowego efektu dodaj do parafiny odrobinę tłustej witaminy E, dzięki czemu wzmocnisz efekt zabiegu i szybciej odbudujesz paznokcie.

9. Chroń swoje paznokcie. Od teraz masz je bez powłoki i lakieru, są bardzo podatne na negatywne skutki. Jest to konieczne, aby się nie złamały, ponieważ cieńsza płyta jest teraz tak wrażliwa. Pamiętaj, aby podczas sprzątania domu używać grubych gumowych rękawic. Aby uzyskać dodatkowy efekt, możesz posmarować paznokcie gorącą oliwą z oliwek, a na wierzch założyć rękawiczki i rozpocząć czyszczenie. Dzięki temu podczas pracy nie tylko nie uszkadzasz paznokci, ale dodatkowo je pielęgnujesz.

10. Przycinaj paznokcie. Na chwilę będziesz musiał zapomnieć o długich paznokciach, należy zwrócić uwagę na ich zdrowie i ochronę przed kontuzjami. Teraz płytka paznokcia jest bardzo cienka, więc jeden niezręczny ruch może stać się bolesną kontuzją. Jak tylko paznokcie będą miały przynajmniej małą gałązkę, natychmiast je odetnij i spiłuj w jednym kierunku pilnikiem do paznokci.

11. Krem do rąk. Powinien być w Twojej torbie, w domu, na stoliku nocnym, w pracy, wszędzie. Pamiętaj, aby kilka razy dziennie nawilżać dłonie kremem, niech to stanie się nawykiem. Uszkodzone paznokcie i skórki nigdy nie powinny wysychać. Wybierz wysokiej jakości krem ​​z naturalnymi olejkami w składzie, skonsultuj się z mistrzem, który specjalizuje się w odbudowie paznokci.

Jest to konieczne czas i systematyczne. Twoje paznokcie wymagają teraz szczególnej pielęgnacji i szacunku dla nich. Nie wolno nam zapominać, że nie stanie się cud z jednego zastosowania jakiejś metody leczenia. Jak we wszystkim innym, konieczne jest tutaj systematyczne leczenie i kompetentne podejście do wyboru środków. Nie można pomijać dni, ważne jest, aby używać naturalnych składników i nie oszczędzać na dobrych produktach kosmetycznych.

Czasami uszkodzenie płytki paznokcia dzieje się z winy mistrza, czasem z winy klienta, który zdecydował się usunąć powłokę z domu. Odbudowa jest również konieczna, jeśli przez długi czas nosisz przedłużone paznokcie bez przerwy, więc leczenie nie jest konieczne tylko dla tych, którzy mieli dokuczliwe. Po prostu rób sobie przerwy, a w tym czasie zwracaj uwagę na zdrowie swojej płytki paznokcia.

– Wróć do spisu treści sekcji „Dermatologia”

Informacje na stronie podlegają konsultacjom lekarza prowadzącego i nie zastępują konsultacji bezpośredniej z nim.
Zobacz umowę użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

Żelowy lakier do paznokci to jeden z najbardziej lubianych trendów kosmetycznych płci pięknej. I jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych. Bez względu na to, co mówią mistrzowie manicure w salonach kosmetycznych, komplikacje po nim są znacznie częstsze niż byśmy chcieli. Czy to zawsze wina kobiety, która wykonała manicure, czy też część winy ponosi mistrz manicure?

READ
10 typów dziewczyn, które mężczyzna musi spotkać, zanim znajdzie miłość swojego życia

Dlaczego paznokcie się psują i kto jest winien?

Dlaczego paznokcie się psują i kto jest winien?

Lakier hybrydowy wysycha pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przez specjalne lampy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa bardziej preferowane są lampy LED, ponieważ znacznie szybciej wykonują zadanie, zmniejszając w ten sposób ryzyko uszkodzenia skóry.

Eksperci zauważają, że jeśli kobieta regularnie powtarza zabieg, za każdym razem narażając dłonie na światło ultrafioletowe, może napotkać takie problemy, jak przedwczesne starzenie się skóry dłoni, pojawienie się na nich plam starczych i zmarszczek. Zwiększa również ryzyko raka skóry. Dlatego przed rozpoczęciem suszenia powłoki zawsze warto założyć specjalne rękawiczki z otwartymi palcami.

Długie noszenie lakieru hybrydowego jest również niebezpieczne. Kiedy manikiurzystki mówią, że manicure należy wykonywać przynajmniej raz na 4 tygodnie, warto posłuchać ich słów. Te wskazówki są podyktowane troską o klienta, a nie chęcią mistrza „wzbogacenia” portfela. Przekroczenie zalecanego przez producenta okresu noszenia powłoki jest obarczone pojawieniem się odprysków i pęknięć na paznokciach, rozwarstwieniem i ścieńczeniem płytki paznokcia, łuszczeniem się skóry dłoni i skórek, pojawieniem się grzybów i innych chorób.

Wina za uszkodzone paznokcie klienta może spaść również na barki mistrza. Lakiery hybrydowe najnowszej generacji są zazwyczaj bardzo odporne, co jest zarówno plusem, jak i minusem. Zła wiadomość jest taka, że ​​usuwanie lakieru hybrydowego bez konsekwencji nie zawsze jest możliwe. Zwłaszcza jeśli mistrz korzysta z tanich, niskiej jakości baz AliExpress. Dwudziestominutowe moczenie w acetonie lub roztworach na bazie acetonu wysusza paznokcie i skórki. Dlatego za każdym razem stają się słabsze i cieńsze.

Dermatolog w Nowym Jorku Dana Stern mówi: „Paznokcie składają się z komórek zwanych keratynocytami. Pod mikroskopem wyglądają jak dachówki na dachu, które ściśle do siebie pasują. Kiedy usuwasz lakier hybrydowy, usuwasz nie tylko powłokę, ale także górne warstwy tych komórek, co może prowadzić do teksturalnych guzków i białych kropek na paznokciach. Alternatywą dla ręcznej metody usuwania lakieru hybrydowego może być metoda sprzętowa, która usuwa powłokę w sposób bezpieczniejszy i delikatniejszy.

Jeśli podczas usuwania lakieru żelowego znajdziesz kruche płytki paznokcia, których powierzchnia jest nierówna, są rozwarstwienia, zmienił się kolor, nieprzyjemny zapach, a naskórek jest suchy – wiedz, że Twoje paznokcie wymagają regeneracji, co w zależności od rodzaju problemu może wymagać 1,5-3 miesięcy.

Każdej kobiecie zależy na tym, aby manicure jak najdłużej pozostał zadbany, lakier dobrze się trzymał, zachował kolor i nie tracił swojego wyglądu pod wpływem wody lub jakichkolwiek wpływów mechanicznych. Dlatego ostatnio szczególnie popularne stały się lakiery hybrydowe.

Lakier hybrydowy bardzo dobrze przylega do paznokci. Po pierwsze ze względu na sposób jego aplikacji, a po drugie ze względu na skład. Płytki paznokciowe są wstępnie przygotowane do powlekania. Górna warstwa każdego paznokcia jest odpiłowana, po czym nakładany jest lakier hybrydowy, który twardnieje pod wpływem promieni UV. Dzięki przerwaniu warstwy ochronnej produkt mocno przylega do paznokcia. Lakier hybrydowy trwa średnio trzy tygodnie.

READ
6 rzeczy, które robią kobiety, które doprowadzają mężczyzn do szaleństwa?

Kiedy przychodzi czas na usunięcie pokrycia, niektóre kobiety, ze względu na oszczędność kosztów lub brak czasu, decydują się zrobić to samemu, nie mając do tego konkretnej wiedzy. W takich przypadkach często stosuje się rozpuszczalnik lub aceton. Agresywny środek rozpuszcza lakier i usuwa go z płytki paznokcia. Ale w tym czasie wpływa również na sam paznokieć, wysusza go, czyni go kruchym, przez co płytka paznokcia zaczyna się złuszczać. Niektóre kobiety odłupują starą powłokę, jakby „odrywając ją” z paznokcia. Ponieważ paznokcie były początkowo uszkodzone, stają się jeszcze cieńsze.

Po usunięciu powłoki paznokcie stają się matowe, łatwo łamią się i złuszczają. Może przybrać żółty odcień. Zdarzają się nawet przypadki, gdy płytka całkowicie odsuwa się od łożyska paznokcia, a paznokieć całkowicie odpada. Istnieje ryzyko, że w miejsce takiego paznokcia wyrośnie niezdrowy paznokieć.

Jak uratować paznokcie po lakierze hybrydowym

Jak uratować paznokcie po lakierze hybrydowym

Przed planowaniem zabiegów na paznokcie należy skonsultować się z dermatologiem, aby wykluczyć choroby grzybicze i dermatologiczne. Poza tym należy uzbroić się w cierpliwość – wynik będzie tylko pod warunkiem regularnego przestrzegania wszystkich zaleceń.

1. Zmień dietę

Nie najbardziej oczywista rada, ale jedna z najskuteczniejszych. Niedobory składników odżywczych w diecie mogą być przyczyną falowania paznokci. Dodatkowo zbilansowana dieta wspiera zdrowie paznokci, stymulując ich wzrost i przyczyniając się do szybkiej regeneracji. Postaraj się włączyć do swojej diety więcej mięsa, ryb, jajek i sera, ponieważ zawierają one białko, którego potrzebują paznokcie.

Aby paznokcie były mocne i twarde, oprzyj się na produktach bogatych w wapń, takich jak produkty mleczne, orzechy i rośliny strączkowe. Kolejnym pierwiastkiem, który ma znaczenie dla zdrowia paznokci, jest żelazo. Znajduje się w czerwonym mięsie, a zwłaszcza w wątrobie. Nie zapomnij o cynku! Ten pierwiastek pomaga wzmocnić paznokcie. Można go znaleźć w owocach morza, drobiu i mięsie.

2. Zminimalizuj długość

Im dłużej rosną zniszczone paznokcie, tym bardziej są podatne na pękanie, rozdwajanie i uszkodzenia. W tym przypadku słabe paznokcie łamią się z reguły bardzo głęboko. Aby szybko wyzdrowieć, musisz maksymalnie skrócić długość, wykonując małe zaokrąglenia wzdłuż krawędzi paznokcia.

3. Zadbaj o skórki

Stan paznokci zależy od stanu skórek. Kosmetyczny olejek do skórek (lub naturalny – rycynowy, migdałowy, z kiełków pszenicy) nakładać na skórę wokół paznokcia dwa do trzech razy dziennie. Następnie „uszczelnij” gęstą tłustą śmietaną. Dzięki takim działaniom naskórek otrzyma wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze, a wilgoć nie odparuje, tylko pozostanie pod warstwą kremu.

4. Nie przycinaj grzbietów przy łożysku paznokcia

4. Nie przycinaj grzbietów przy łożysku paznokcia

Oprzyj się pokusie „poprawienia” bruzdy wokół paznokcia. Naskórek ma za zadanie chronić nowe paznokcie, które tworzą się bezpośrednio pod nim w macierzy. I to kolejny powód, dla którego naskórek powinien być zawsze nawilżany.

5. Unikaj polerowania paznokci

Bez względu na to, jak bardzo chcesz „wyrównać” płytkę paznokcia, nie rób tego. Dodatkowe polerowanie dodatkowo uszkodzi paznokcie, dzięki czemu proces regeneracji znacznie się zwiększy.

6. Używaj lakierów naprawczych

W sprzedaży można znaleźć lecznicze lakiery do paznokci z witaminami A, E, D i B5, keratyną i minerałami. Wybierz te, które maskują matowy kolor paznokci i zażółcenia. Mogą być kolorowe iz błyszczącymi odcieniami, do codziennego noszenia i stosowania kilka razy w tygodniu.

READ
10 rzeczy, które przyciągają biedę do domu

7. Poleruj paznokcie woskiem

7. Poleruj paznokcie woskiem

Ten wyjątkowy produkt kosmetyczny został specjalnie zaprojektowany do uszczelniania paznokci. Oprócz wosku pszczelego formuła może zawierać miód i inne składniki odżywcze. Po aplikacji na paznokciach pojawia się cienki film, który chroni je przed uszkodzeniami zewnętrznymi i nadaje piękny naturalny połysk. Warto wziąć pod uwagę, że wosk pszczeli jest bogaty w żywice, beta-karoten, minerały i propolis, które są dobre dla zdrowia paznokci.

Technologia zabiegu jest prosta: najpierw należy wykonać manicure, następnie nałożyć kroplę wosku na płytki paznokcia i dobrze wmasować bezpośrednio w paznokcie i skórę wokół nich. Na koniec wypoleruj powierzchnię płytek pilnikiem polerskim (ziarnistość 1200), aż paznokcie będą idealnie gładkie.

8. Ćwicz kąpiele parafinowe

Zakup parafinę kosmetyczną, podgrzej ją w kąpieli wodnej do przyjemnego ciepła i nałóż obficie na skórę dłoni i paznokci, a następnie załóż rękawiczki, tworząc efekt termiczny. Zabieg leczy peeling i odwodnienie skóry, spowalnia procesy starzenia i wspomaga odnowę paznokci. Trzeba to ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, trwające 15-30 minut.

9. Spróbuj profesjonalnej renowacji

Istnieją linie profesjonalnych produktów, które są tworzone bezpośrednio do przywracania paznokci po lakierowaniu hybrydowym. Zawierają wszystkie substancje niezbędne zniszczonym paznokciom. Po aplikacji mocno przylegają do płytki paznokcia, tworząc w ten sposób odporną powłokę ochronną. Produkty wypełniają uszkodzenia, sklejają pęknięcia, pomagają pozbyć się białych kropek na paznokciach, a także pozwalają na piękny manicure już po pierwszym zabiegu.

Lakier hybrydowy wygląda świetnie i długo się utrzymuje, ale są pewne pułapki. Jeśli zasady noszenia nie są przestrzegane, płytka paznokcia wysycha, paznokcie zaczynają się złuszczać. Dlatego nie można “chodzić” z materiałem, okres noszenia nie przekracza 4 tygodni.

Jeśli materiał zaczął się odklejać od płytki paznokcia lub odrywać od końców, usuń starą powłokę i, jeśli chcesz, zrób nową. W przeciwnym razie paznokieć wyschnie. Ponadto do pęczków może dostać się jedzenie, które może tam spleśnieć. Jeśli materiał odłamie się na czubkach gwoździ, to wkrótce gwóźdź w tym samym miejscu pęknie, a gwóźdź pęknie, jeśli powłoka nie zostanie usunięta na czas.

  • Gdzie usunąć starą powłokę?

Powierz ten biznes profesjonaliście. Stosowane są obecnie powłoki nowej generacji, bazy gumowe oraz trudno nasiąkliwe powłoki ochronne. A jeśli zamoczysz paznokcie 2-3 razy, doprowadzi to również do przesuszenia płytki paznokcia i skóry wokół niej, więc mistrzowie usuwają głównie lakier żelowy za pomocą sprzętu.

  • Co zrobić z uszkodzonymi paznokciami?

Konieczne jest przywrócenie elastyczności paznokcia. Aby to zrobić, salony oferują wspaniałą procedurę – gorący manicure. Zabieg ten służy do głębokiego nawilżenia paznokci i skóry dłoni. Istnieją również inne rodzaje uzupełnień: lakowanie lecznicze oraz odbudowa płytki paznokcia systemem IBX.

Lakowanie terapeutyczne jest bardziej odpowiednie dla osób, które nie mają cienkiej płytki paznokcia. IBX nadaje się do zapobiegania problemom z paznokciami i ich regeneracji.

  • Co robić w domu?

Olejek kosmetyczny, krem ​​lub balsam do rąk podgrzej w kąpieli wodnej do temperatury 38-40 stopni Celsjusza. Zanurz w nim dłonie (możesz użyć paliczków palców), trzymaj w rozgrzanym oleju przez 15-20 minut. Następnie osusz suchą szmatką i masuj dłonie i paznokcie. Przed zabiegiem lepiej obrać skórę dłoni i usunąć rozwarstwienie paznokci za pomocą szlifierki.

READ
Prognozy najsilniejszych psychików na 2023 rok

Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z lakieru hybrydowego, musisz chronić swoje paznokcie przed czynnikami zewnętrznymi, gdy są jeszcze słabe. Użyj olejku do skórek i wosku. Możesz również codziennie nakładać lakiery lecznicze. Przestrzegając tych zasad uratujesz paznokcie przed uszkodzeniem!

Niech Twoje paznokcie będą elastyczne, mocne i zdrowe!

Pogorszenie stanu paznokci po usunięciu lakieru żelowego może być spowodowane samą technologią zabiegu. Wszak przed stworzeniem powłoki usuwa się wierzchnią warstwę paznokcia, dodatkowo paznokieć nie oddycha podczas noszenia, nawet jeśli produkt jest bardzo wysokiej jakości. Aby zachować piękno paznokci, nawet używając lakieru żelowego, wykonuj zabiegi medyczne!

Dobry efekt dają kąpiele solne. Podgrzej wodę do przyjemnie ciepłej temperatury, dodaj do niej łyżkę jodowanej soli morskiej i odrobinę soku z cytryny. Sok doskonale rozjaśnia paznokcie, łagodzi zażółcenia, ma właściwości antyoksydacyjne i wspomaga regenerację paznokci. Zanurz ręce w wannie, trzymaj je, aż woda ostygnie. Następnie na suchą skórę dłoni nałóż odżywczy krem ​​lub olejki – oliwkowy, arganowy, awokado. Możesz również zastosować “Aevit”: ostrożnie otwórz kapsułkę olejową z witaminami i nałóż jej zawartość na skórki i płytkę paznokcia.

Kolejnym środkiem, który pomoże wzmocnić paznokcie, jest jod. Ale niektórzy boją się go używać, ponieważ może pozostawić czerwony kolor na paznokciach. Ale jeśli w nocy nałożysz trochę jodu na płytkę paznokcia bawełnianym wacikiem, rano wchłonie się, nie pozostawiając śladów. Jeśli mimo to paznokcie trochę żółkną, użyj soku z cytryny.

Aby zachować mocne paznokcie, obserwuj swoją dietę. Musisz jeść ryby, najlepiej tłuste odmiany, orzechy, jajka, ser. Ponadto organizm musi otrzymywać wystarczającą ilość witamin i minerałów, zwłaszcza cynku, żelaza. Udowodniono, że produkty zawierające żelatynę pomagają zmniejszyć rozdwajanie się paznokci. Czasami można znaleźć różne powłoki medyczne na paznokcie. Sprzedawane są w postaci lakieru, którym trzeba pokryć paznokcie. Ale ponieważ te produkty mają skład chemiczny, jest mało prawdopodobne, aby były w stanie pomóc uszkodzonemu paznokciowi.

Aby płytka paznokcia mogła się zregenerować, po lakierowaniu hybrydowym należy zrobić sobie przerwę. Jeśli paznokcie są poważnie zniszczone, musisz poczekać na ich pełne wyleczenie. Może to potrwać kilka miesięcy. Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń, musisz odpocząć tyle, ile nosiłeś manicure z taką powłoką, to znaczy, jeśli lakier trwał 3 tygodnie, zrób sobie przerwę w tym samym czasie. Staraj się obcinać paznokcie tak, aby czubek paznokcia nie wystawał poza czubek palca. Jeśli paznokieć jest dłuższy, mogą wystąpić mikrourazy spowodowane uderzeniem w powierzchnię, które mogą nie być dla ciebie zauważalne, ale mogą prowadzić do pęknięć i rozwarstwienia paznokcia.

Nie zapominaj, że dłonie i paznokcie wymagają pielęgnacji i ochrony. Nigdy nie wykonuj prac domowych bez rękawiczek. Codziennie wcieraj oliwę w płytkę paznokcia i skórki. I oczywiście manicure powinien być wykonany przez doświadczonego mistrza iw dobrym, sprawdzonym salonie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: