Więcej kolorów: 10 oryginalnych sposobów na udekorowanie mieszkania kwiatami

Obecność świeżych lub wewnętrznych kwiatów w domu to pozytywny znak. Są miłe dla oka i czasami poprawiają nastrój. Ponura pogoda lub awaria nie jest taka straszna, jeśli coś kwitnie i pachnie w pokoju!

Oprócz zwykłych opcji istnieje wiele sposobów na stworzenie oryginalnej kompozycji kwiatowej i umieszczenie jej w domu. Przymierzając się do roli kwiaciarni, możesz złapać inspirację i pomarzyć.

1. Niebanalny wazon z kaloszami

Deszczowy dzień można nieco rozjaśnić, dekorując korytarz słonecznymi tulipanami. Wodoodporne kalosze doskonale sprawdzą się w roli wazonu. A w znoszonych, ale uroczych tenisówkach możesz sadzić rośliny domowe.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 1

2. Miniaturowe wazony ze skorupki jajka

Na wiosnę aranżacja stołu ze skorupek jajek i kwiatów wygląda zabawnie i świeżo. Wspaniale jest zrobić z dziećmi taką świąteczną miniaturę na Wielkanoc. Do kwiatów możesz dodać zielone gałązki, kamyki, suszone kwiaty i dowolne elementy dekoracyjne. Zamiast jajek dobrze wyglądają też muszle morskie o różnej wielkości.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 2

3. Zbieranie wazonów ze starych butelek

Jeśli chcesz udekorować wnętrze, ale nie masz dużo czasu, możesz zacząć od prostych. Pojedyncze kwiaty w szklanych wysokich butelkach po winie lub napojach gazowanych przyciągają wzrok i pasują do niemal każdego wnętrza. Znakomicie wyglądają butelki o tych samych i różnych kształtach, o podobnych lub niejednorodnych kolorach. Czas zacząć gromadzić zapasy!

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 3

4. Drewniana półka z kwiatami na skrzynię

Przekształcenie skrzyni lub palety w wiszącą półkę nie wymaga dużego wysiłku. Takie drewniane półki z kwiatami w doniczkach na ścianie idealnie pasują do wiejskiego wnętrza lub kuchni w stylu prowansalskim.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 4

5. Drugie życie bukietu

Złamane lub więdnące kwiaty można przedłużyć, umieszczając pąki w płytkiej szklanej lub ceramicznej misce z wodą. Pływające kwiatostany róż, chryzantem czy gerber przez długi czas zachowają swój atrakcyjny wygląd i zapach.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 5

6. Wielokolorowa zabarwiona woda

Innym sposobem na urozmaicenie szklanego wazonu z kwiatami jest dodanie barwnika spożywczego do wody. Niektóre kwiaty, takie jak białe róże, mogą z czasem zmieniać kolor pod wpływem barwnika. Powód do eksperymentowania.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 6

7. Kompozycje kwiatowe w klatce

Klatką dla ptaków można bawić się na różne sposoby. Równie luksusowo wygląda wazon z kwiatami w klatce lub bukiet na nim. Tę ozdobę domową można powiesić lub ustawić na środku stołu.

READ
10 najlepszych dressingów do kwiatów w pomieszczeniach

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 7

8. Delikatne rozwiązanie do sypialni

Drobne bukiety w maleńkich okularach tworzą romantyczny nastrój i zwiewne spódniczki w szafie. Podczas komponowania lepiej nie przeciążać kompozycji kwiatami. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeden duży kwiat i trochę małych lub zieleni.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 8

9. Kwitnące gałęzie drzew

Gałązki kwitnącej moreli lub wiśni w prostym szklanym pojemniku wprowadzą aromat wiosny prosto do domu. Możesz wziąć gałęzie tylko z spuchniętymi pąkami, a po chwili otworzą się i dadzą zielone liście bezpośrednio w mieszkaniu.

10 oryginalnych sposobów na udekorowanie domu kwiatami, zdjęcie nr 9

10. Nowe życie starej konewki

Starych naczyń można używać twórczo. Aby zwrócić konewkę lub dzbanek, który służył do życia, wystarczy wybrać rośliny o odpowiednim kolorze. Idealne rozwiązanie!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: