Victoria Beckham pokazała odważną nową fryzurę

Styl Victorii Beckham jest dziedziczony na całym świecie, trudno znaleźć gwiazdy o bardziej nienagannym guście. Jej kariera rozpoczęła się od grupy muzycznej, która zdobyła światową sławę. U szczytu popularności poślubia słynnego brytyjskiego piłkarza, w małżeństwie para ma 4 dzieci. Dziś praca projektanta z powodzeniem nabiera kształtu, corocznie wypuszczając kolekcje jeansowe, tworząc linię toreb i biżuterii. Jej wizerunku nie mogą przyćmić wschodzące gwiazdy, a fryzura Victorii Beckham stała się ikoną. Kobiety na całym świecie zwracają się do swoich panów z prośbą o obcięcie włosów jak „Posh Spice”.

Naturalne dane zewnętrzne

Piękność Viki zawsze wyróżniała ją na tle rówieśników, aksamitne brązowe oczy, otwarty uśmiech i luksusowe ciemne włosy były przedmiotem podziwu. Cienkie, naturalnie równe loki, wyróżniające się miękkością, jedwabistością. Panna Adams zmierzyła się w młodości z problemem braku objętości. Trudno było nadać włosom pożądany kształt, loki bez stylizacji szybko traciły schludny wygląd. Nie licz wszystkich eksperymentów już przeprowadzonych przez panią Beckham z jej pasmami. Ultra-krótkie „Pixie”, długie, płynące przedłużenia, słynny szykowny bob, który stał się kultem we fryzjerstwie.

Ponadto ikona stylu często farbowała włosy, zmieniając się w platynową blondynkę, śmiertelną brunetkę lub stylową, elegancką brązowowłosą kobietę z luksusowymi gradientowymi przejściami. Brakujące na zdjęciach Victorii Beckham są jedynie oburzające. Nie farbuje loków na różowo i szmaragdowo, nie goli whisky, nie tworzy z włosów Krzywej Wieży w Pizie. Obraz jest zawsze kobiecy, elegancki, świetny przykład na to, jak pozostać atrakcyjnym nie podążając za modą, ale tworząc ją.

Fryzura w dzieciństwie, młodości

Młoda Vicki dorastała w Hertfordshire w rodzinie odnoszącego sukcesy inżyniera. Mimo kochających rodziców, pełnego dobrobytu przyszła gwiazda nie była tylko dzieckiem. Była obiektem kpin rówieśników, nie miała przyjaciół, w szkole była uważana za outsiderkę. W tym czasie fryzura nie wyróżniała się zawiłością, podobnie jak inne dziewczyny, nosiła kucyki, bułki, warkocze. Gęsta grzywka, popularna w latach 80., nie miała określonego kształtu, nadawała psotny akcent.

Jako nastolatka, po obejrzeniu jednego z musicali, zainspirowana Vicky, sama postanawia zostać popularną aktorką. Liceum kończy już w szkole teatralnej, studiując śpiew popowy i aktorstwo. Na studiach kontynuuje naukę tańca i choreografii, występując w ramach grupy Persuasion. W tym okresie Victoria nosiła kręcone długie loki, ufarbowane na złoty kasztan.

Lekkie fale powietrza stworzyły obszerny mop. Obraz radykalnie różni się od współczesnego, ale jest w pełni zgodny z ówczesnymi trendami. Już w młodości Victoria Adams potrafiła znaleźć harmonijne zestawienia, wykorzystując główne trendy do podkreślenia naturalnej atrakcyjności.

Fryzury gwiazd w różnych latach

Teraz rozważ opcje fryzur w różnych okresach.

Fryzura w latach 90

Od 1994 roku rozpoczyna się oszałamiająca kariera, Victoria Adams z powodzeniem przechodzi casting do grupy dziewcząt „Spice girls”. Każda z uczestniczek nosiła swój wizerunek, panna Adams była „wytworną przyprawą” lub „luksusowym pieprzem”. Jasny, chwytliwy makijaż, odsłaniające stroje stworzyły wizerunek fatalnej urody. Klasyczny bob bez grzywki z ostrymi graficznymi liniami podkreślał poprawny kształt owalu i wyrzeźbioną sylwetkę wykonawcy.

Do koloryzacji użyłam techniki monochromatycznej, preferując ciemną czekoladę, podkreślającą brązową opaleniznę, wyraziste spojrzenie. Fryzura wyglądała idealnie na naturalnie prostych pasmach. Aby nadać harmonijną formę, koniecznie zastosowano objętość korzenia.

READ
Modele Victoria s Secret w domu i na co dzień

Fryzura pod koniec lat 90.

Przed początkiem nowego stulecia Vicki radykalnie zmienia swój wizerunek, wybierając klasyczną fryzurę typu bob na krótką długość. Ostry kąt strzyżenia, postrzępione pasma wielowarstwowej fryzury nadają odważnego wyglądu, podkreślając odwagę i determinację natury. Nic dziwnego, że okres ten jest pełen brzemiennych w skutki wydarzeń.

Romans z Davidem Beckhamem kończy się ślubem i narodzinami syna, a piosenkarka opuszcza również legendarne Spice Girls, rozpoczynając karierę solową. Od tego momentu samodzielnie pracuje nad swoim wyglądem, wizerunek nie jest podyktowany kontraktami produkcyjnymi. Rozpoczyna się okres jasnych eksperymentów, krótka fryzura i ciepły kasztanowy odcień natychmiast stały się trendem mody fryzjerskiej odchodzącego stulecia.

2000-2006 lata

Na początku 2000 roku pojawia się z przedłużonymi pasmami, obszerna kaskada na długich lokach podkreśla podkreślenie, a także kolorystykę. Bujna fryzura skupia się na prawidłowych owalnych, wyrazistych rysach. Luźne pasma zwinięte w miękką falę tworzą kobiecy, atrakcyjny wygląd. Różnorodne fryzury z długimi lokami stosowane od kilku lat. Główne zmiany dotyczą kolorystyki, przedmiotem eksperymentów były wszelkiego rodzaju pasemka z szerokimi i rzadkimi jasnymi pasmami na ciemnym tle bazowym.

Rok 2007

Pojawił się publicznie z kultową fryzurą z bobem. Uzupełniła obraz bielonymi pasmami, wizerunek jasnej blondynki natychmiast zyskał popularność. Skrócona fryzura z ostrym, wyraźnym kątem cięcia i obszerną koroną wyglądała bardzo imponująco. Dziś fryzura nie traci na aktualności, odpowiada trendom mody.

Asymetria, wydłużone grzywki nadawały kobiecości, elegancji, pomimo krótkiej długości fryzura podkreślała naturalną atrakcyjność.

2008-2009 lat

Rok później Victoria tworzy bardziej konserwatywną, ale nie mniej odważną, wyrafinowaną fryzurę. Ultrakrótkie „Pixie” podkreślało idealny kształt twarzy i idealną sylwetkę. Wielowarstwowa technika pozwoliła na zabawę kształtem stylizacji, nadanie pasmom różnych tekstur. Również w tym okresie ikona stylu nosiła „Pixie” z asymetryczną grzywką. Bujny obszar korony i opadające na twarz pasma podkreślały wyrazisty wygląd, wyrzeźbione kości policzkowe.

Vicki wróciła do swojego naturalnego koloru, bogatego kasztanowego odcienia, który uwydatnił jej jednolity, brązowy odcień skóry. Ze zmianą odcienia loków wiąże się również transformacja garderoby projektanta. Jeśli blondynka mogła sobie pozwolić na jasne, jagodowe stroje, styl zmienia się w wizerunku brunetki, pojawia się zestaw czarnych sukienek i eleganckich garniturów do spodni.

2010-2017

Od 2010 roku pojawiają się nuty powściągliwej klasyki, odważną atrakcyjność zastępuje miękkość i kobiecość. Victoria wypuszcza długie włosy, tworzy różne podstawowe stylizacje – warkocz, ogon, kok, muszelka. W ciemnym kolorze loków pojawiają się naturalne jasne refleksy, które mają działanie odmładzające. Pomimo pozornej prostoty każdy szczegół jest przemyślany w tradycyjnych fryzurach. Prosty przedziałek podkreśla prawidłowe proporcje, bufiaste pasmo w okolicy korony optycznie ją wydłuża, wyszczupla.

Victoria zaczęła wyglądać naturalnie, preferując kolorystykę w naturalnych złotych odcieniach kasztana, proste formy stylizacji nie obciążają obfitości stylizacji.

Dzisiejszy obraz

Teraz Victoria Beckham nosi uniwersalny wydłużony bob. Lekkie, niedbałe pasma dodają objętości na całej długości, nie podkreślając osobnego obszaru. Świetna opcja na co dzień, oparta na średniej długości fryzurze, z zebranymi włosami łatwo stworzyć tradycyjną stylizację. Wykorzystuje złożone techniki barwienia, kolorowanie w jednej skali tworzy luksusową grę kolorów.

READ
Irina Shayk pojawiła się na nagrodzie mody w odkrywczej sukience z „niespodzianką”

Najsłynniejsza fryzura gwiazd

Najbardziej znaną fryzurą Victorii Beckham jest stopniowany bob. Odnosi się do fryzur modelowych, pozwala dostosować nie tylko dane zewnętrzne, ale także obraz jako całość. Łączy klasyczne i nowoczesne trendy. Wykonuje się go na prostych lub kręconych pasmach, nadaje schludny kształt niesfornym lokom, blask rzadkim, cienkim włosom. Lepiej wyglądają złożone techniki kolorowania – podkreślanie, tworzenie pasemek, shatush. Użycie jednego tonu wygląda pięknie tylko na grubych pasmach. Gradacja pasm podkreśla piękne przejścia, ma dodatkowe możliwości korekty i odmłodzenia.

Klasyczna stylizacja zakłada wyraźną objętość u podstawy, wydłużone pasma pięknie okalają twarz. Zdjęcie z tyłu pozwala ocenić obszycie szyi, można użyć wygolonych elementów. Za pomocą stylizacji łatwo nadać dynamikę pasmom, powstają lekkie loki dla blasku, gęstości cienkich, rzadkich włosów. Zaleca się łączenie ze złożonymi technikami barwienia lub stosowanie odcieni zimnej palety.

Miękkie duże loki podkreślają kobiecość, elegancję. Fryzura ma gładkie linie ze wszystkich stron, ale zawiera również ostre rogi i przejścia. Świetnie wygląda z rozjaśnionymi pasemkami lub z barwieniem ombre w ciepłych kasztanowych odcieniach.

Dynamiczne loki nadają się do cienkich i grubych włosów. Wizualnie stwórz efekt trójwymiarowego szoku. Może być używany podczas tworzenia codziennych zestawów, fryzura jest również odpowiednia na uroczyste wydarzenie. Teksturowane duże loki pozwalają na mniej wyraźne przejście z tyłu głowy na twarz. Fryzura pasuje do delikatnych, romantycznych natur, a także podkreśla dynamikę obrazu. Dla dodatkowego efektu korekcji, nadającej spojrzeniu wyrazistości, zaleca się zastosowanie techniki glazurowania.

Układanie z naciskiem na obszerną koronę mogą sobie pozwolić młode damy o regularnym owalu w kształcie rombu. Konieczne jest podkreślenie poszczególnych pasm, tworząc lekki, niedbały kształt. Asymetria i losowość loków nadają szczególnego uroku, atrakcyjności.

Schodkowy kark może być używany zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i młode kobiety mody. Wykonywany jest wyłącznie na grubych włosach, na rzadkich włosach fryzura nie zachowa swojego kształtu. Wygląda stylowo i kreatywnie nawet bez użycia żelazka lub lokówki.

Układanie z wydłużoną grzywką nadaje obrazowi lekkości, swobody. Nowa fryzura skupia się na wyglądzie, ukrywa asymetrię twarzy. Staną się ozdobą różnego typu stylizacji, podkreślą wyrzeźbioną, delikatną sylwetkę. Technika wielowarstwowa służy do prostych i kręconych loków, pozwala ukryć brak objętości.

Wśród technik barwienia warto podkreślić blond, to połączenie blond włosów z modną fryzurą jak Victoria Beckham, które stało się kultowe w świecie fryzjerskim. Popularne są zarówno zimne, jak i ciepłe odcienie. Ważne jest, aby znaleźć doświadczonego kolorystę, który dobierze optymalny blondyn pasujący do koloru wyglądu.

Do barwienia w jednym tonie należy wybrać głębokie odcienie kasztana. Możesz patrzeć na wykwintny kolor bez końca, pasuje on do naturalnych brązowowłosych kobiet i brunetek. Dobrze komponuje się z modną fryzurą, może posłużyć do stworzenia harmonijnego wizerunku fanki klasycznego, powściągliwego stylu.

Nowoczesna technika shatush wyróżnia się pięknymi spływami, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego koloru włosów, podkreślając ich uniwersalność. Wykonywany jest na ciemnych lokach, nie oznacza przejścia kontrastowego. Może być stosowany do dodatkowej korekty, wizualnie odświeża koloryt twarzy.

READ
7 najbardziej żenujących momentów z życia gwiazd

Błyskawicznie wkraczając w świat show-biznesu w latach 1990., Victoria Beckham od wielu lat pozostaje wyznacznikiem trendów w modzie i stylu. Jej odważne eksperymenty z wyglądem nieustannie ekscytują publiczność, często pojawiała się z nowymi niezwykłymi fryzurami. Teraz Victoria jest głównie z długimi włosami, ale na całym świecie kojarzy się jej z krótkimi fryzurami, które umie nosić jak nikt inny.

Victoria stała się królową fryzur, a jednocześnie wie, jak podkreślić swoją godność. Eksperymentuje z kolorem, długością i kształtem. Czasami jej fryzury wyprzedzają swoje czasy. Na przykład wraz z jej zgłoszeniem wydłużony bob wszedł do mody i od wielu lat znajduje się na szczycie trendów w modzie.

Fryzury Victorii na początku jej kariery

Kiedy Victoria po raz pierwszy pojawiła się na scenie w 1997 roku, miała proste włosy średniej długości.

Ta skromna fryzura w stylu „wiktoriańskim” bardzo jej pasowała, podkreślała kształt jej twarzy i odegrała ważną rolę w tym, że od razu została nazwana Rosh Spice Girl (szykowna).

Niecały rok później Victoria radykalnie zmieniła długość włosów. Zostały one skrócone w całym tekście. Fryzura nie podobała się wielu jej fanom, ale nadal odgrywała znaczącą rolę w zwiększaniu jej popularności.

Na temat: jaką operację plastyczną zrobiła Victoria

Stopniowo Victoria zaczęła inaczej stylizować włosy, chociaż długość jej włosów się nie zmieniła.

Klasyczna krótka fryzura otrzymała efektowną stylizację, która naprawdę wyróżniła ją wśród znajomych. Pozwoliło to dziewczynie wzmocnić swój tytuł szyku (Rosh), który w tamtych czasach był dla niej bardzo ważny.

Pod koniec 1999 roku Beckham ponownie zmieniła fryzurę, co wielu uważało za nieudane. Dziwaczna fryzura w ogóle nie pasowała do jej stylu i wizerunku.

To jedna z niewielu „nieudanych” fryzur „ikony stylu”.

We wrześniu 2000 roku Victoria zaskoczyła fanów, pojawiając się z długimi włosami. Stało się to po wydaniu jej pierwszego singla. Victoria najwyraźniej próbowała odbudować się od swojego wizerunku Rosh Spice w grupie z taką zmianą wizerunku.

Pod koniec 2000 roku, po całym roku występów z długimi włosami, Victoria pojawiła się ponownie z krótką fryzurą. W tym samym czasie zmienił się kolor włosów, stały się jaśniejsze. Wszyscy uważali, że zarówno długość, jak i kolor były udane, chociaż włosy mogły być lekko podkręcone i bardziej obszerne. Ale ogólnie włosy były świetne.

Już we wrześniu 2001 roku Victoria wróciła do swojego naturalnego koloru włosów:

Victoria przywróciła fryzurę typu bob i nikt nie nosi tej fryzury lepiej niż ona.

Lekko potargane loki wyglądają seksownie, pofalowane końce dodają fryzurze objętości, a boczne kosmyki ufarbowane na inny kolor nadają fajny wygląd i wyglądają bardzo stylowo.

Czasami przednie loki są gładko czesane i zapinane z tyłu, a korona jest lekko potargana. Ta fryzura wygląda stylowo i szykownie.

Ponadto Victoria preferowała długie włosy.

Dla krótkich włosów

Victoria Beckham bardzo długo pojawiała się publicznie tylko z długimi włosami, ale jej fryzury na krótkie kosmyki zrobiły znacznie większy rozgłos.

READ
Królowa powraca: Melania Trump pokazała spektakularny obraz, po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawiła się publicznie bez męża

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć stylizacji stworzonych przez celebrytę jest asymetryczny bob, który natychmiast stał się modny i został nawet nazwany jej imieniem.

Zgodnie z techniką wykonania, bob Victoria Beckham praktycznie nie różni się od klasycznego: włosy są również cięte warstwami, dzięki czemu fryzura okazuje się bujna, a główna objętość włosów koncentruje się na czubek głowy.

Bob Wiktoria Beckham

Ale główna uwaga oczywiście nie przyciągnęła tego, ale niezwykły kształt fryzury. Taka fasola jest również nazywana odwróconą, ponieważ pasma z tyłu głowy są zauważalnie krótsze niż z twarzy.

Piosenkarka postanowiła również uzupełnić fryzurę wydłużoną ukośną grzywką, którą w razie potrzeby można przymocować do głównej części włosów.

Na przykładzie Victorii Beckham widać, że taka fasola dobrze komponuje się z taką techniką barwienia, jak podkreślanie.

Słynny bob Victorii Beckham

Dolne pasma są zauważalnie ciemniejsze niż górne, ale ogólnie lepiej jest wybierać kolory zbliżone do naturalnego odcienia włosów.

Ważna lektura: Stylizacja efektownych asymetrycznych fryzur

Jeśli chodzi o stylizację, asymetryczny bob pozwala na wiele opcji: na przykład możesz tworzyć loki z wydłużonych pasm, które pięknie oprawią twoją twarz.

Prosta fryzura również będzie wyglądać nie gorzej, podobnie jak lekko niedbała stylizacja z potarganymi pasmami.

Inną fryzurą, którą publiczność pamięta i szybko stała się popularna dzięki Victorii Beckham, jest pixie.

Jednak tym razem celebrytka wybrała nie prostą fryzurę, ale uzupełniła ją o asymetrię.

Pixie z asymetrią

Jej fryzurę wyróżniają krótkie górne pasma i ukośne, ale także krótkie grzywki i boczne rozstanie.

Asymetria grzywki nie jest zbyt wyraźna, ale wciąż dość zauważalna, aby obraz był oryginalny.

Stylizacja takiej fryzury jest jeszcze prostsza: włosy można układać gładko (nadaje się do wieczorowego wyglądu) lub lekko potargać.

Najprostszym sposobem na uzyskanie niedbałej stylizacji jest pianka lub pianka: wystarczy nałożyć je na wilgotne pasemka, a następnie wysuszyć do pożądanego kształtu.

Warto zauważyć, że pomimo atrakcyjności ta fryzura nie jest odpowiednia dla wszystkich, a jedynie dla właścicieli owalnych lub wydłużonych twarzy.

Przy kwadratowym i okrągłym kształcie twarzy ta fryzura nie pasuje dobrze ze względu na brak objętości na czubku głowy, jednak możesz wybrać nieco dłuższą wersję fryzury z obszernym karkiem i wydłużoną grzywką – łatwiej będzie stylu, ale okaże się zauważalnie wspanialszy.

Ważne do przeczytania: Popyt i popularność fryzur do ramion

Krótkie fryzury Wiktorii

Fryzura typu bob od Victorii Beckham

Pod koniec 2007 roku Victoria rozjaśniła włosy i zrobiła krótkiego boba z postrzępioną grzywką.

To był zupełnie nowy i nieoczekiwany wygląd, który bardzo spodobał się fanom.

Widok z boku i z tyłu słynnego blond boba Victorii Beckham:

Bob wygląda jeszcze lepiej z jej naturalnym kolorem włosów. To jest jej charakterystyczny wygląd.

Szczegółowe instrukcje, jak zrobić taką fryzurę, podano w poniższym filmie:

Włos, z tyłu krótki, odsłania szyję, stopniowo wydłuża się i z przodu osiąga długość o kilka centymetrów dłuższą niż podbródek. Proste gładkie loki z przodu są takie same na całej długości, zawsze idealnie wyprostowane. Z tyłu włosy są przycięte drabinką, stopniowane loki dodają fryzurze objętości i kształtu. Kolor ciemnej czekolady rozcieńczony karmelowymi nitkami.

READ
25 przerażających, przerażających sekretów Donalda Trumpa

Nosiła tę fryzurę przez kilka lat, aż do narodzin córki Harper w 2011 roku. Dlatego wszyscy uznali za istotne, kiedy w sierpniu 2021 roku Harper pojawiła się z dokładnie taką samą fryzurą jak jej matka:

Ciekawe też: ile dzieci mają Victoria i David Beckham?

Pod koniec 2008 roku gwiazda pojawiła się z asymetrycznym bobem z ukośną grzywką:

W tym samym 2008 roku gwiazda całkowicie obcięła włosy „pod chłopcem”. Ale nawet z tą fryzurą zachowała zdolność wzbudzania podziwu i chęci naśladowania jej od publiczności.

Ciemny kolor w połączeniu z bardzo krótką fryzurą stał się uosobieniem prawdziwej kobiety biznesu. Victoria zaczęła też mocniej układać włosy, nadając im dodatkowego blasku.

Jak zaczęło się tworzenie obrazu?

Nawet gdy była solistką w grupie, wyróżniała się spośród innych dziewcząt i była bystra, aż do 2001 roku jej wizerunek ciągle się zmieniał, co w żaden sposób nie wpłynęło na jej karierę, a jedynie uczyniło ją łatwą i wyjątkową. Podczas tworzenia dowolnego obrazu odpowiadała mu fryzura.

Młoda Wiktoria uwielbiała ciemne kosmyki na swoich długich włosach, ale co roku były skracane.

W różnych okresach życia Victoria Beckham eksperymentowała z fryzurami i stylizacją, były to faliste loki, średnie loki i ogromne loki. W okresie, gdy grupa była u szczytu popularności, głowa Beckhama była ozdobiona bobem, był taki trend dotyczący włosów – włosy kręcone do wewnątrz.

Jak zrobić włosy Tony’ego Starka

Pixie z asymetrią

Tworząc kolejną modną fryzurę, Victoria Beckham wybrała tę opcję i przyciągnęła uwagę wszystkich. Obraz wygląda swobodnie, a jednocześnie bardzo pikantnie. Asymetryczne grzywki sprawiają, że jest jeszcze bardziej oryginalny. Jednocześnie jest odpowiedni dla wielu kobiet, cokolwiek robią.

W każdym razie właściciel tej fryzury ma zagwarantowaną uwagę innych. Styl możesz uzupełnić za pomocą dodatków i dobrze dobranych ubrań.

Ale ta opcja jest najbardziej odpowiednia dla dziewcząt, które mają owalną i wąską twarz. W przypadku długich funkcji lepiej porzucić taki obraz.

Kare ze stopniowanymi pasmami

Krótka fryzura Victorii z warstwowymi lokami pozwoliła jej stworzyć niezwykłą stylizację, w której przednie pasma są wyprostowane i pięknie okalają twarz, a włosy z tyłu głowy są ułożone w potargany styl.

Jeśli go wybierzesz, możesz zmieniać obraz prawie codziennie. Potargana stylizacja będzie odpowiednia na nieformalne spotkanie, a wyprostowane loki będą dobrze wyglądać podczas pobytu na ważnym wydarzeniu.

Victoria Beckham

Victoria Beckham jest niewątpliwie uważana za trendsettera w dziedzinie tworzenia pięknych obrazów. Dziewczyny z całego świata naśladują piosenkarkę ze względu na to, że każdemu jej publicznemu występowi towarzyszą pełne podziwu spojrzenia, bo każda fryzura jest niesamowicie efektowna. Wybierając fryzurę taką jak Victoria, upewnij się, że zostaniesz zauważony. Ale jednocześnie warto pamiętać, że nie wszystkie fryzury popularnej fashionistki pasują do Twojego typu twarzy.

Jaka fryzura jest teraz

Od 2012 roku Viki zdecydowała się na długie loki, preferując fryzury, których główny projekt znajduje się w koronie. W zwykłym rytmie życia Victoria Beckham najczęściej zaplata warkocz lub robi kucyk, a celebrytka przychodzi na różne imprezy z szykowną stylizacją, która podkreśla jej osobliwość.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: