Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 16 zastosowań sody oczyszczonej, o których nie wiedziałeś

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 zastosowań sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś w 2021 r. TOP – 10 recenzji najlepszych recenzji w Rosji. Uzdrowiciel, piekarz i asystent: 15 metod używania sody, o których nawet nie wiedziałeś o cenie w sklepach w Moskwie.

Kochanki znają kilka metod używania sody. Ostatnio, po raz pierwszy od dłuższego czasu, zmienił się design opakowania. Aby naleśniki były puszyste, sodę gasi się octem i dodaje do ciasta . To wszystko, co większość ludzi wie o sodzie. W rzeczywistości te fakty to kropla w morzu potrzeb!

Co może zrobić napój gazowany?

Tak, prawie wszystko! To główny asystent każdej gospodyni. Soda może być używana w kuchni, jako środek higieny osobistej i do sprzątania, a nawet jako lekarstwo.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Leczenie

W chemii soda oczyszczona nazywana jest wodorowęglanem sodu lub wodorowęglanem sodu. Głównym sekretem jest to, że ta substancja jest zawarta nawet w naszych komórkach krwi. Oczywiście dla organizmu będzie to niezbędne, co oznacza, że ​​pomoże w niektórych problemach.

Odśwież oddech

Po jedzeniu wypłucz usta sodą oczyszczoną. Dzięki temu Twój oddech nie będzie zamglony przez nieprzyjemne zapachy.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Ból w mięśniach

Ciepła kąpiel z sodą pomoże jakościowo odparować ciało i delikatnie zneutralizować efekt „zatkanych mięśni”.

Swędzenie i nieprzyjemny zapach stóp

Są to oznaki rozwoju grzybicy stóp. Regularne kąpiele stóp mogą je zneutralizować. Weź ciepłą wodę do miski, rozpuść w niej 1-2 łyżki sody, wrzuć trochę olejku miętowego i zanurz stopy w wodzie. Po kilku takich zabiegach wszystkie drażniące znikną.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Użądlenia pszczół i innych owadów

Możesz nałożyć sodę na miejsce ugryzienia, a po kilku minutach swędzenie i ból znikną jak ręcznie.

Swędzenie w gipsowym ramieniu

Jak już pamiętamy, soda radzi sobie z podrażnieniami z hukiem. A pod tynkiem można go łatwo wydmuchać suszarką do włosów.

Rada! Nie zapomnij włączyć trybu zimnego powietrza.

inhalacje na kaszel

Pamiętasz, jak jako dziecko mama ratowała cię przed kaszlem, zmuszając do płukania gardła roztworem sody? Podobnym cudownym przepisem jest zwykła inhalacja.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Zgaga

Dodaj szczyptę sody do szklanki mleka, dokładnie wymieszaj i wypij. Ból brzucha zniknie prawie natychmiast.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Modzele na rękach

Omawiana substancja doskonale zmiękcza skórę. Rób kąpiele sodowe na dłonie 2-3 razy w tygodniu, wtedy nie będziesz potrzebować nawet kremu.

READ
8 najczęstszych błędów prania

Soda – pomocnik w życiu codziennym

Widzieliśmy już, jak organicznie radzi sobie z utrzymaniem zdrowia i urody ciała. Ale to nie wszystko! Soda oczyszczona może również zastąpić ogromną ilość chemii gospodarczej.

Czyszczenie biżuterii z metali szlachetnych

Po namoczeniu biżuterii w gorącym roztworze na 10-15 minut znacznie łatwiej będzie przywrócić jej pierwotny blask.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

mycie okularów

Kryształ jest piękny, kiedy się błyszczy. Brudne i mętne, wygląda jak zwykłe szkło. Dodaj trochę sody oczyszczonej do płynu do mycia naczyń, a wszystkie naczynia szklane będą lśnić.

Nieprzyjemny zapach w lodówce

Mała garść sody oczyszczonej może zneutralizować zapach. Zostaw z nim filiżankę na kilka godzin w komorze lodówki, a wszystkie zapachy po prostu znikną.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Wzmocnij efekt proszku do prania

Soda działa jak balsam. Zmiękcza wodę podczas prania, a same rzeczy są znacznie bardziej miękkie. Pomaga również w wybielaniu.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Zamiast mydła

Na silne zapachy (na przykład ryby) potrzebujesz silnego środka! I pamiętamy, jak skutecznie wodorowęglan sodu poradził sobie z „ombre” z lodówki.

Pomoc przy gotowaniu

Tak, tak, chodzi tylko o to, jak zrobić piękne dziury w naleśnikach i nie pozwolić, aby wszystkie rodzynki opadły na dno ciasta.

Zamiast drożdży

Nawiasem mówiąc, soda jest bardziej skuteczna niż drożdże, jest doskonałym emulgatorem i jest w stanie „wiązać” ciasto, dzięki czemu staje się bardzo miękkie i puszyste. I jeszcze mniej kaloryczne niż z drożdżami.

Uzdrowiciel, piekarz i pomocnik: 15 sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, o których nawet nie wiedziałeś

Gotowanie roślin strączkowych

Zabiera dużo czasu. A sam proces jest dość nudny. Ale dodając garść wodorowęglanu sodu, przekonamy się, że produkt będzie gotowy znacznie szybciej.

Teraz jasne jest, że po prostu trzeba mieć na półce dodatkową paczkę napoju gazowanego (a najlepiej dwie). Niesamowite narzędzie – pomocnik we wszystkich sprawach!

Zinowiewa Jewgienija Nikołajewna

Każdy przynajmniej raz w życiu cierpiał na zaparcia, a 30 do 50% populacji cierpi na ciągłe zaparcia. Porozmawiamy o regularności oddawania stolca, co jest normalne, jak poprawić sytuację, z kim się skontaktować i jakie badania poddać się, jeśli zaparcia nie ustąpią.

5 wskazówek, jak poprawić nawyki jelitowe i żyć dłużej

Zawartość

Jak to działa i czym jest normalny stolec?

Krótko mówiąc, w jelicie grubym resztki pokarmu mieszają się, wchłaniają wodę, tworzą się kał i przemieszczają się do „wyjścia” – odbytnicy, gdzie rozciąga się ściana, pojawia się chęć wypróżnienia i kał jest wydalany.

READ
Najlepsza gospodyni domowa według znaku zodiaku

Po co to wiedzieć? Odróżnić normę od nienormy. Regularne stolce są oznaką dobrego trawienia oraz promują zdrowie i długowieczność.

Aby kał całkowicie przeszedł przez jelita, potrzebujesz co najmniej 20 godzin i maksymalnie 3 dni. Kiedy stolec jest dłużej w okrężnicy, staje się twardy, jak „owca”. Dlatego jeśli odwiedzasz toaletę rzadziej niż raz na 3 dni, a kał wygląda jak na pierwszych 2 zdjęciach, jest to zaparcie. Zobacz, jakie odchody są uważane za normalne (typ 3 i 4):

Klasyfikacja zaparć

Jeśli chcesz iść w nocy do toalety, są to oznaki choroby. Ponieważ skurcze okrężnicy – perystaltyka pojawiają się rano, w nocy jelita “odpoczywają”. Zadzwoń do lekarza, nie stosuj samoleczenia, jeśli podczas wypróżnienia masz wrażenie, że:

 • „coś zostało” w jelitach, nie ma ulgi
 • musisz naciskać
 • chcesz, ale nie możesz iść do toalety?
 • wszystko w żołądku jest “zablokowane”
 • sprawia, że ​​jesteś chory
 • pomóc opróżnić jelita
 • stan ten trwa ponad pół roku i sytuacja się pogarsza.

Co to jest niebezpieczne „normalne” zaparcie?

Retencja stolca nie jest tak nieszkodliwa. Zaparcie jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych:

 1. Pogarszają się hemoroidy, pojawiają się szczeliny odbytu, wzrasta ryzyko wypadania odbytnicy – ​​u 7 na 10 pacjentów.
 2. Występuje dysfunkcja – zespół jelita drażliwego.
 3. Istnieją czynniki predysponujące do rozwoju zapalenia jelita grubego, alergii.
 4. Organizm nie otrzymuje niezbędnych witamin i minerałów.
 5. Pacjent staje się rozdrażniony, cierpi na depresję i nerwicę.
 6. Często martwi się zespołem chronicznego zmęczenia.

Ci, którzy cierpią na zaparcia, są bardziej narażeni na:

 • uchyłkowatość jelita grubego (wysunięcie i ścieńczenie ściany jelita) i jej powikłania, aż do perforacji jelita i zapalenia otrzewnej – u co piątego
 • polipy jelitowe występują co dziesiąty
 • rak okrężnicy i odbytnicy – co dwudziesty.

Nie popadaj w skrajności – lecz zaparcia na czas.

5 porad gastroenterologa dla tych, którzy chcą pozbyć się zaparć

Wskazówka nr 1 – zmień swój styl życia

Jeśli chcesz pozbyć się zaparć, nie powinieneś przejadać się, jeść fast foodów i pić je z napojami gazowanymi, siedzieć przez całą dobę w biurze, denerwować się i nie spać całą noc. Jelita „kochają” odpowiednie pożywienie, regularność w jego przyjmowaniu – 3-4 razy dziennie i spokojne otoczenie, bez sportów ekstremalnych.

READ
Azienka: 16 stylowych pomysłów na wystrój wnętrz

Wskazówka numer 2 – wybierz dietę

Błonnik na zaparcia

Na „wyjściu” otrzymujesz konsekwencje tego, co „weszło”. Istnieją pokarmy, które sprawiają, że stolec jest bardziej miękki, a jelita są zmuszone do bardziej aktywnej pracy. Włącz do diety: oleje roślinne, świeżo wyciskane soki warzywne, fermentowane produkty mleczne – świeży kefir, kruszone płatki zbożowe z suszonymi owocami, zupy, owoce, surowe i przetworzone warzywa, zdrowy błonnik. Smażone, tłuste, wędzone mięso, konserwanty i inna „chemika” w produktach są zabronione.

Porada 3 – Pij wystarczającą ilość płynów

Oczywiście słyszałeś, że „musisz dużo pić”. Ale ile wystarczy? Naukowcy ustalili normę – 30 ml na 1 kg idealnej masy ciała (w sieci można znaleźć kalkulator masy ciała, a podstawiając swoje dane, obliczyć). Płyn powinien być ciepły, aby szybko dostał się do jelit, a do wody można dodać miód.

Porada #4 – Nie leż na kanapie

Jeśli spędzasz całe dnie w biurze, a wieczory oglądając telewizję lub surfując po Internecie, twoje jelita mogą zacząć strajkować. Aby krzesło było regularne, najlepszym wyjściem jest aktywność fizyczna przez co najmniej godzinę 3 razy w tygodniu. Nie możesz poświęcić tyle czasu, nie masz możliwości odwiedzenia siłowni? Chodź, wchodź po schodach, wykorzystuj każdą minutę, aby zachować formę.

Wskazówka numer 5 – nie lecz się, udaj się do lekarza

Kiedy kefir, suszone śliwki na pusty żołądek i ciepła woda z miodem nie pomagają i czas udać się do lekarza:

 • Czy zauważyłeś krew w stolcu?
 • zmienił się wygląd kału – cienki lub jak wstążka
 • niewydolność jelit pojawiła się nagle, zwłaszcza po 50 latach
 • cierpisz na zaparcia, dużo schudłeś, ale dieta pozostała ta sama
 • masz ból brzucha lub dyskomfort przed lub po wypróżnieniu
 • zaparcie zastępuje biegunkę
 • ból w odbytnicy
 • apetyt się pogorszył, pojawiła się niechęć do niektórych pokarmów
 • szybciej się męczysz
 • nie masz pojęcia, dlaczego temperatura rośnie
 • cierpisz na zaparcia i masz w rodzinie raka okrężnicy i odbytnicy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna.

Podsumowując, kilka ciekawych przypadków klinicznych z naszej praktyki:

Zaparcia i . tarczyca: gdzie jest połączenie?

Podeszła do nas młoda dziewczyna w wieku 23 lat. Okazało się, że martwiła się zaparciami przez 1,5 roku! Nasz lekarz dokładnie przeprowadził wywiad z pacjentką i stwierdził, że w ciąży, 3 lata temu, miała dysfunkcję tarczycy, ale nic jej nie przeszkadzało i nie przeprowadzono żadnego leczenia.

Zbadaliśmy ją dokładniej i stwierdziliśmy, że przyczyną zaparć było autoimmunologiczne zapalenie tarczycy – częsta sytuacja u kobiet, kiedy organizm “atakuje” własną tarczycę, stopniowo się załamuje i poziom hormonów spada. Jednym z objawów autoimmunologicznego zapalenia tarczycy są zaparcia. Nasz endokrynolog zalecił leczenie, czynność tarczycy wróciła do normy, a wspólna praca z gastroenterologiem dała efekt – zniknęły zaparcia.

Zaparcia i nie tylko

67-letni pacjent zgłosił się do nas z dolegliwościami zaparcia. Środki przeczyszczające nie pomogły. Lekarz zbadał go, ale nie stwierdził istotnych nieprawidłowości. Jednak wiek i charakter dolegliwości zaalarmował, a pacjentkę skierowano na szczegółowe badania.

W badaniu krwi stwierdzono spadek stężenia hemoglobiny, wzrost OB, krew utajoną w kale za pomocą superczułego testu Colon View na obecność krwi utajonej w kale. Wykonaliśmy kolonoskopię – badanie jelit endoskopem giętkim i ujawniliśmy guz w jelitach. Na szczęście zdążyliśmy na czas.

Pacjentka została pomyślnie zoperowana i jest pod opieką gastroenterologa i onkologa.

Jak i jak możemy Ci pomóc?

 1. Skonsultuj się z kompetentnym specjalistą – nasz gastroenterolog szczegółowo Cię zbada, jeśli zajdzie taka potrzeba, wyznaczy dodatkowe konsultacje pokrewnych specjalistów i skontroluje proces leczenia, od pierwszej wizyty do wyniku.
 2. Aby ustalić przyczynę zaparć – dysponujemy całym niezbędnym sprzętem klasy eksperckiej oraz wysoko wykwalifikowanymi diagnostami do przeprowadzenia szczegółowych badań – testów, USG, badań endoskopowych.
 3. Oszczędź czas i pieniądze – aby dowiedzieć się, dlaczego Twoje jelita odmawiają regularnej pracy, stworzyliśmy bezpłatną rozmowę z gastroenterologiem, aby umówić się na badanie. Jeśli obawiasz się objawów, ale nie wiesz od czego zacząć, podczas rozmowy zostanie Ci przydzielony niezbędny zakres badań.
READ
15 sposobów na zorganizowanie małej przestrzeni

Zaparcia są przyczyną i skutkiem wielu chorób. Kompetentny lekarz pomoże je zrozumieć. Nie powinieneś przepisywać sobie środków przeczyszczających, dać się ponieść lewatywom i „ciągnąć” wizytą u gastroenterologa. Możesz przegapić coś ważnego i zmarnować cenny czas. Nie ryzykuj – udaj się do specjalisty.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: