Uwaga dla miłośników książek: 30 funkcjonalnych i pięknych sposobów na przechowywanie książek w mieszkaniu

Myślisz, że Twoja biblioteka stoi tylko na półce lub w szafie? Wcale nie – książki mogą stać się efektownym elementem wnętrza. Udowadniamy jasnymi przykładami!

1 Pod stołem

Ułóż książki w równych stosach i umieść je pod stołem – będzie się wydawać, że są dodatkowymi nogami. Jeśli umieścisz na stole kilka dodatkowych elementów dekoracyjnych, uzyskasz kompletną kompozycję.

magazyn książek

Projekt: Anne-Sophie Pailleret

6 pomysłów na uporządkowanie regału (jeśli masz dość szukania rzeczy na półkach)

2 Obok lub pod łóżkiem

W takim łóżku z niszami wygodnie jest przechowywać ulubione z osobistej biblioteki. Jeśli nie możesz znaleźć podobnego modelu, przesuń miniregał na tył, który nie jest przy ścianie, i umieść w nim książki.

magazyn książek

Gdzie i jak umieścić kącik do czytania: 8 opcji

3 Wzdłuż ściany

Nawet na ścianie wąskiego, długiego korytarza można znaleźć miejsce na małą półkę i położyć na niej książki. Zdobądź rodzaj prezentacji. Na przeciwległej ścianie możesz powiesić oprawione zdjęcie lub obraz.

magazyn książek

11 sprytnych pomysłów na przechowywanie czasopism w domu

4 Pod schodami

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem wiejskiego domu, przestrzeń pod schodami możesz wykorzystać również do przechowywania książek.

magazyn książek

Projekt: Locati Architekci

7 wnętrz, w których otwarte przechowywanie książek stało się hitem

5 W ozdobnym kominku

Fałszywy kominek sam w sobie jest spektakularnym elementem wnętrza, ale zawsze lepiej jest go czymś ozdobić. W środku można umieścić świeczki, włożyć drewno opałowe lub… książki z czasopismami – czemu nie?

magazyn książek

Projekt: Studio Dolce Vita

6 W przegrodzie do podziału na strefy

Zwróć uwagę na to praktyczne rozwiązanie strefowe: z jednej strony jest to ścianka działowa wyznaczająca strefę dzienną, z drugiej regał.

magazyn książek

Projekt: DIN interiorismo

7 Jako kwietnik

Ułóż książki i umieść na nich roślinę doniczkową. Taka decyzja doda wnętrzu bohemy.

magazyn książek

8 W stoliku kawowym

Zwykle książki lub czasopisma leżą na blacie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać model z sekcjami do przechowywania. Nie chcesz wydawać? Wystarczy połączyć ze sobą cztery identyczne szuflady i uzyskać efektowny, ręcznie wykonany stół, który jest wygodny do przechowywania książek i innych drobiazgów.

magazyn książek

9 Na niskich półkach

Z reguły półki zawieszone są na wysokości oczu – jeśli chcesz się wyróżniać, ustaw je niemal na podłodze. To rozwiązanie jest szczególnie odpowiednie, jeśli mieszkasz na strychu ze spadzistym dachem.

magazyn książek

Projekt: Projektowanie wnętrz Charlotte Minty

10 W mini szafce w toalecie

Spójrz na to kompaktowe i naprawdę niezwykłe rozwiązanie. Taki regał w toalecie z pewnością zaskoczy gości!

READ
Sypialnia Feng Shui

magazyn książek

Projekt: Smith & Vansant Architects

11 Jako siedzenie

Na zdjęciu prawdziwy model stołka, na który składa się stojak z nogami, paski, poduszka oraz gazety lub czasopisma, które w razie potrzeby można zastąpić dużymi książkami (na przykład albumami z reprodukcjami). Zaletami takich mebli są oryginalne i zmienne wzornictwo, a także możliwość regulacji wysokości stołka.

stolec

Kolejnym plusem jest to, że jeśli kochasz i umiesz pracować rękami, możesz z łatwością samodzielnie odtworzyć taki stołek.

12 Na niezwykłej półce

Jeśli nadal jesteś przyzwyczajony do przechowywania książek na półkach, tutaj możesz znaleźć niezwykłą opcję: współcześni projektanci oferują wiele regałów i półek o najbardziej nietypowych wzorach. Świetna opcja, aby się wyróżnić bez przesady.

magazyn książek

Projekt: Anne-Sophie Pailleret

13 W mini-bibliotece

Tak przytulna czytelnia to raj dla introwertyka mieszkającego w małym mieszkaniu. To prawda, że ​​​​aby stworzyć taką bibliotekę, najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów i stolarzy.

magazyn książek

Projekt: Tim Seggerman, George Nakashima

14 Tylko stosy

Tak, tak, czasem wystarczy po prostu pięknie złożyć książki pod ścianę – a staną się efektownym detalem wnętrza. Ta opcja jest odpowiednia dla młodych, kochających wolność ludzi, którzy nie znoszą konwenansów i trudnych decyzji.

magazyn książek

Projekt: cathy gedda westrell

Nie ma jeszcze komentarzy. Rozpocznij dyskusję!

8 przydatnych i pięknych pomysłów na wnętrze, które są tego warte

IVD. Apartamenty 2-pokojowe

IVD. Apartamenty 2-pokojowe

Znalazłeś błąd? Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter

Witryna IVD.ru to wiodący projekt internetowy poświęcony projektowaniu wnętrz, budowie i renowacji lokali mieszkalnych. Główną treścią serwisu są artykuły autorskie, wysokiej jakości ilustracje, praktyczne porady, zrealizowane i projektowe projekty architektów i projektantów.

Na naszej stronie możesz wybrać kompleksowe rozwiązania projektowe; uzyskać porady i zalecenia dotyczące aranżacji wnętrz, domu i zagospodarowania terenu; rozmawiać bezpośrednio z innymi czytelnikami na forum.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: