Usuń pilnie! 8 stylowych wrogów, których w większości nie zauważasz

W programie Microsoft Office Word style to zestawy opcji formatowania, które można ponownie zastosować do tekstu. Załóżmy na przykład, że nagłówki w dokumencie muszą być pogrubione, z określonym kolorem i rozmiarem czcionki. Chociaż możesz ręcznie dostosować opcje formatowania dla każdego z nich, znacznie łatwiej jest użyć stylu, który stosuje wszystkie te opcje jednocześnie.

Możesz szybko i łatwo zastosować określony styl z kolekcji „Style” na karta Strona główna. Możesz także zarządzać zawartością kolekcji, dodając nowe lub inne popularne style i usuwając te, których nie potrzebujesz.

Tworzenie stylu dla kolekcji stylów

Często używane style można przechowywać w kolekcji Style na karcie Narzędzia główne, aby mieć do nich łatwy dostęp. W każdej chwili możesz stworzyć nowy styl i dodać go do galerii.

Możesz wybrać tekst, który chcesz sformatować jako nowy styl.

Na przykład możesz chcieć, aby tekst zawierający określone informacje o Twojej firmie był zawsze pogrubiony i czerwony.

Na minipasku narzędzi, który pojawia się nad zaznaczeniem, określ żądane formatowanie. Na przykład możesz kliknąć Odważny iCzerwony .

Więcej opcji (STRZAŁKA W DÓŁ)

Po zaznaczeniu sformatowanego tekstu kliknij strzałkę Więcej w prawym dolnym rogu Galerii stylów i wybierz Nowy styl.

Pojawi się okno dialogowe Utwórz styl z formatowania.

Nadaj stylowi nazwę, na przykład fakt biznesowy,i kliknij Ok Utworzony styl pojawi się w galerii stylów pod nadaną mu nazwą i będzie można go zastosować, gdy tekst będzie pogrubiony i czerwony.

Przenoszenie stylu do galerii stylów

Możesz przenieść dowolny istniejący styl w kolekcji „Style” dla łatwego dostępu.

Na patka kliknij dom szalupa Okno dialogowe Style.

Pojawi się pole Style.

W prawym dolnym rogu obszaru Style naciśnij przycisk Parametry.

В obszar Wybierz style do wyświetleniaZaznacz wszystko style.

Wszystkie style są wyświetlane w obszarze Style.

Zaznacz tekst w dokumencie w stylu, który chcesz przenieść, a następnie kliknij go w okienku zadań Style.

Styl pojawi się w kolekcji Style.

Zmiana stylu w kolekcji stylów

Możesz zmienić definicję stylów dostępnych dla dokumentu. Załóżmy na przykład, że styl „Nagłówek 1” powinien być bardziej widoczny. Możesz użyć większej lub większej czcionki i dodać więcej miejsca nad i pod nagłówkiem.

READ
Zima 2023: 21 eleganckich stylizacji z czarnym kożuchem

Na patka Dom w grupa Style kliknij prawym przyciskiem myszy styl kolekcji, który chcesz zmienić, i wybieraćzmiana .

В Okno dialogowe Zmiana stylu Zmień styl w dowolny sposób, a następnie kliknij przycisk Ok

Na przykład w okolicy Formatowaniekliknij strzałkę obok pola Kolor i wybierz nowy kolor czcionki. Wszystkie wystąpienia stylów są automatycznie aktualizowane w całym dokumencie.

Usuwanie stylu z kolekcji stylów

Na patka Dom w grupie Style kliknij prawym przyciskiem myszy styl, który chcesz usunąć z kolekcji.

В menu wybierz Usuń z kolekcji stylów.

Uwaga: Usunięcie stylu z kolekcji nie powoduje usunięcia go z wpisów wyświetlanych w okienku zadań Style. W pole Zadanie Style zawiera listę wszystkich stylów dokumentu.

Oprócz korzystania z kolekcji Szybkie style na karcie Narzędzia główne w celu łatwego stosowania formatowania do tekstu, możesz także wybierać spośród wielu stylów, które razem tworzą dokumenty przeznaczone do określonego celu. Na przykład możesz użyć jednego zestawu szybkich stylów dla raportów. Może zawierać style nagłówków, abstrakcyjny tytuł, wiele poziomów nagłówków i tekstu. Wszystkie kolory i formaty stylów w jednym zestawie stylów mają na celu tworzenie atrakcyjnych i trafnych dokumentów.

Tworzenie stylu dla kolekcji szybkich stylów

Zestaw szybkich stylów zawiera podstawowe style potrzebne do utworzenia dokumentu. Może być jednak konieczne dodanie własnego stylu.

Możesz wybrać tekst, który chcesz sformatować jako nowy styl.

Na przykład możesz chcieć, aby tekst zawierający określone informacje o Twojej firmie był zawsze pogrubiony i czerwony.

Na minipasku narzędzi, który pojawia się nad zaznaczeniem, określ żądane formatowanie. Na przykład możesz kliknąć Odważny iCzerwony .

Kliknij prawym przyciskiem myszy żądany element, znajdź stylei wybierz Zapisz zaznaczenie jak nowy szybki styl.

Nadaj stylowi nazwę, na przykład fakt biznesowy,i kliknij Ok Utworzony styl pojawi się w kolekcji Szybkie style wraz z nazwą i będzie gotowy do zastosowania, gdy tekst będzie pogrubiony i czerwony.

Przenoszenie stylu do galerii szybkich stylów

Możesz przenieść dowolny istniejący styl do galerii szybkich stylów, aby mieć do niego łatwy dostęp.

Na patka kliknij dom szalupa okno dialogowe Style i wybierz Opcje.

В obszar Wybierz style do wyświetleniaZaznacz wszystko style.

READ
Dlaczego musisz teraz pozbyć się obcisłych dżinsów

Wszystkie style są wyświetlane w pole Style zadań.

Możesz zaznaczyć tekst w dokumencie, a następnie wybrać styl w pole Style zadań.

Styl pojawi się w kolekcji Szybkie style.

Zmiana stylu w zestawie szybkich stylów

Możesz zmienić definicję stylów w Szybkich stylach. Załóżmy na przykład, że styl „Nagłówek 1” powinien być bardziej widoczny. Możesz użyć większej lub większej czcionki i dodać więcej miejsca nad i pod nagłówkiem.

Na patka W grupie Style kliknij prawym przyciskiem myszy styl w kolekcji Szybkie style, który chcesz edytować, a następnie wybieraćzmiana .

В Okno dialogowe Zmiana stylu Zmień styl w dowolny sposób, a następnie kliknij przycisk Ok

Na przykład w okolicy Formatowaniekliknij strzałkę obok pola Kolor i wybierz nowy kolor czcionki. Wszystkie wystąpienia stylów są automatycznie aktualizowane w całym dokumencie.

Zapisywanie stylów jako nowy zestaw szybkich stylów

Po zmodyfikowaniu zestawu szybkich stylów można zapisać nowy zestaw stylów na liście dostępnych zestawów stylów.

Twórz nowe style lub modyfikuj je w zestawie Szybkich stylów.

Uwaga: Możesz również zmienić kolory lub czcionki używane w zestawie szybkich stylów, klikając opcję Edytuj style w grupie Style i klikając opcję Kolory lub Czcionki.

Na patka Dom w grupie Style kliknij przycisk Edytuj stylei wybierz przedmiot Zestaw stylów.

Kliknij przycisk Zapisz jako szybkie style.

В Okno dialogowe Zapisywanie zestawu stylów Wprowadź nazwę nowego zestawu szybkich stylów i kliknij Oszczędzać.

Aby wyświetlić nowy zestaw szybkich stylów, w grupie Style kliknij przycisk Edytuj style i wybierz element Zestaw stylów. Na liście pojawi się nowy zestaw szybkich stylów, który można zastosować w dokumencie w dowolnym momencie.

Usuwanie stylu z kolekcji szybkich stylów

Na patka Dom w grupie Style kliknij prawym przyciskiem myszy styl, który chcesz usunąć z kolekcji.

В wybierz menu skrótów Usuń z szybkich stylów.

Uwaga: Usunięcie stylu z kolekcji Szybkie style nie powoduje usunięcia go z wpisów wyświetlanych w okienku zadań Style. W pole Zadanie Style zawiera listę wszystkich stylów dokumentu.

Każda piękność podąża za modowymi trendami i stara się dopasować do najnowszych trendów w modzie. Taka gorliwość jest godna pochwały, nie zapominaj, że obraz powinien być nie tylko modny, ale także schludny i w 100% odpowiedni dla Ciebie. Nawet najmodniejszy wizerunek mogą zepsuć drobne niedociągnięcia. Dlatego koniecznie przyjrzyj się sobie dokładnie przed wyjściem z domu. A ta ściągawka pomoże ci zobaczyć wszystkie wady. Więc przez większość czasu nie zauważasz.

READ
Lato 2023: 23 Ulepszony Denim wygląda dla każdego piękna

RAMIONA RAMIONA RAMIONA I SWETRY

2

Ta mała rzecz wywoła wiele pytań od innych osób o model twojego swetra i czy ktoś nie podciągał twoich ramion do góry. Wynika to z tanich plastikowych wieszaków, które nie są przeznaczone do rzeczy, które można wyciągnąć.
Rozwiązywanie problemu. Bardzo łatwo jest uniknąć takiej uciążliwości – przechowuj wełniane rzeczy w stanie złożonym lub wydaj pieniądze na dobry wieszak o odpowiednim kształcie.

ZAWIASY WIESZAKOWE

3

Tak, tak, mówimy o tych bardzo „niewidocznych” szlufkach służących do wieszania ubrań na wieszaku. Niestety, te ogólnie przydatne urządzenia pojawiają się w najbardziej nieodpowiednich sytuacjach – na przykład podczas pierwszej randki lub rozmowy kwalifikacyjnej. Wygląda niechlujnie i odwraca uwagę od twojego wizerunku. Ponadto te pętle mogą zepsuć dopasowanie niektórych rzeczy.
Rozwiązywanie problemu. Bezlitośnie je odetnij i zdobądź teksturowane wieszaki, z których ubrania się nie zsuną.

PASEK DOŁĄCZONY DO SUKNI „W ZESTAWIE”.

4

Problem z tymi pasami polega na tym, że nie istnieją. Najczęściej (szczególnie w przypadku artykułów masowych) producent nie traktuje poważnie projektu i jakości takich pasków. Dlatego są one zazwyczaj cienkie i pozornie jednorazowe, co sprawia, że ​​wyglądają tanio i psują ogólne wrażenie stroju.
Rozwiązywanie problemu. Wystarczy wymienić taki pasek na naprawdę wysokiej jakości i piękny pasek. Nie żałuj na to pieniędzy – dobry pasek przyda się nie raz.

BEZ OBCASÓW NA BUTACH

5

Twoje ulubione buty straciły obcasy kilka tygodni temu, ale nadal chodzisz w nich do pracy, nawet jeśli „stukasz” obcasami po całej podłodze? Gratulacje – uwaga otoczenia jest zapewniona, ale zdecydowanie nie należy oczekiwać entuzjazmu. Wiele osób uważa, że ​​jest to oznaka zużycia butów.
Rozwiązywanie problemu. Najprostszą i najbardziej oczywistą rzeczą jest zabranie butów do warsztatu, gdzie za niewielką opłatą założą ci szpilki.

BOCZNA PĘTLA SUKIENKI

6

Kolejna pętla, której w ogóle nie potrzebujesz i może łatwo zrujnować każdy wygląd swoim głupim wyglądem. Ich główną funkcją jest utrzymanie wspomnianego „dołączonego” paska lub szarfy na miejscu, podczas gdy sukienka wisi na wieszaku w sklepie.
Rozwiązywanie problemu. Po prostu je odetnij. Wiesz już, gdzie jest twoja talia i gdzie założyć pasek, prawda?

READ
Jak podkreślić dostojność sylwetki za pomocą ubrania: 20 prostych trików

ZSZYWANE RAZEM ODZIEŻ WIERZCHNIA KWIATY

7

Większość kurtek, kurtek, trenczów i płaszczy ma stebnowany dół z tyłu. Jest to podyktowane chęcią producenta uniknięcia brzydkich zagnieceń, fałd i rozdarcia w procesie transportu rzeczy z fabryki do miejsca jej sprzedaży. W życiu takie linie wyglądają brzydko.
Rozwiązywanie problemu. Rozłóż te linie i ostrożnie wyprasuj (paruj) rzecz. Sam od razu zauważysz, jak na lepsze zmieni się jego wygląd.

Pomarszczone rzeczy

8

Czy zagniecenia na ubraniach są częścią życia? Tak, ale tylko jeśli pojawili się po długim dniu. Ale ciągłe przebywanie w wymiętych ubraniach sprawi, że w oczach innych staniesz się leniwym nierobem, który nie zna się na żelazku.
Rozwiązywanie problemu. Najpierw uporządkuj swoją garderobę i pozbądź się złego nawyku wrzucania przypadkowych ubrań do szafy. Po drugie, zaprzyjaźnij się z parowcem.

ETYKIETY MARKI NA RĘKAWACH LUB W INNYM WIDOCZNYM MIEJSCU

9

Marki (nazwisko projektanta) celowo widoczne na ubraniach od dawna uważane są za złą formę. I znowu takie etykiety mają bardziej praktyczną funkcję – producentom odzieży wygodniej jest pakować gotowe produkty, gdy marka jest wskazana na zewnątrz. Nie potrzebujesz tych tagów.
Rozwiązywanie problemu. Tak, tak, zgadłeś – nożyczki znów cię uratują. Nie zastanawiaj się dwa razy, zanim je odetniesz.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: