Tylko nie to! 5 letnich zakazów odzieży

Ubiór wierzącego musi odpowiadać standardom ustanowionym przez Wysłannika Allaha ﷺ. Hadisy Proroka ﷺ i tradycje towarzyszy (oby Allah był z nich zadowolony) szczegółowo opisują ubrania, które sam Wysłannik Allaha ﷺ nosił i zalecał noszenie swoim wyznawcom.

Prorok nosił ubrania, które były dla niego dostępne i które zwykle nosili jego współplemieńcy. Nie odmawiał zakładania ubrań, które były dostępne, nie zawracał sobie głowy szukaniem ubrań, które nie były dostępne – nie różniły się one od tego, co zwykle nosili ludzie wokół niego.

Na tej podstawie możemy powiedzieć, że Prorok ﷺ nie wprowadził ścisłych ograniczeń dotyczących żadnego typu lub modelu ubioru i nie wprowadził jednej konkretnej formy dla muzułmanów.

Dlatego w życiu codziennym mamy do czynienia z takim wyrażeniem jak „Ubrania muzułmańskie”, ale w praktyce nie ma specjalnego stylu ubioru muzułmańskiego, ponieważ Wysłannik Allaha nie trzymał się żadnej formy ubioru.

Ubrania muzułmańskie Są to ubrania zgodne z wymogami islamu. Jednak niektóre rodzaje odzieży zostały zakazane przez Wysłannika Allaha ﷺ. Obejmują one:

1. ubrania niewiernych;

Muzułmanom nie wolno nosić ubrań noszonych tylko przez niewiernych i nie noszonych przez nikogo poza nimi. Nie można nosić takiego kostiumu w całości, a także jednej z jego części, ponieważ podkreśla to przynależność osoby do określonej grupy.

Opowiedział ‘Abdullah Ibn ‘Umar (ra), że Wysłannik Allaha powiedział:

«Ten, który stał się jak naród, jest jednym z nich.“. (Imama Ahmada, 5115; Abu Daoud, 4031)

Ibn Hajar Al-Haytami w swojej książceAl-I’lam bi-Qawati’ al-Islampisze o tym tak:

“W książce “Al Intisara” mówi się: „Być jak niewierni w ubraniach, czy to będzie bandaż niewiernych, zunnar (pas zawiązany przez protekcjonalnego Ahlu Zimmę) lub krzyż na piersi jest zabroniony, ale ten, kto to robi, nie popada w niedowierzanie. Niektórzy uczeni-teologowie byli skłonni wierzyć, że jest to również oznaka niewiary (kufr).

2. odzież damska – męska i odwrotnie;

Mężczyznom zabrania się noszenia jakichkolwiek ubrań, które noszą tylko kobiety, i odwrotnie, kobietom zabrania się noszenia męskich ubrań, niezależnie od tego, czy są to wszystkie ubrania, czy jeden element – koszula, sukienka, spodnie itp.

READ
Modowe tabu: czego kobiety nie powinny nosić według mężczyzn

Zakaz ten jest szczególnie aktualny w naszych czasach, w czasach, gdy codzienne ubrania wielu osób spełniają standardy unisex (całkowity brak znaków wskazujących na płeć użytkownika).

Abu Hurejrah (ra) donosił:

لail.Ru feath ولleb اللail.Ru صail.Ru feath الل skrzep وface وail.Ru feature اللail.Ru ل__oug #ipe لail.Ru , وlas ولbed ل#mp Photiform ل#mp Photiant Photography Photiant Photiant Photiant

«Wysłannik Allaha (niech spoczywa w pokoju i błogosławieństwie Allaha) przeklął mężczyzn noszących ubrania damskie i kobiety noszące ubrania męskie“. (Abu Daoud, 4098)

Tutaj przekleństwo oznacza, że ​​Wszechmogący pozbawił ich swego miłosierdzia, ponieważ w tych działaniach tkwi próba zmiany stworzenia Wszechmogącego.

3. jedwab (dla mężczyzn);

Mężczyznom nie wolno nosić żadnych ubrań wykonanych z naturalnego jedwabiu. Zabronione jest używanie jedwabiu nie tylko w odzieży, ale także jako pościel, wieszanie jako zasłony lub do czegokolwiek innego, z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Hudhajfa (niech Allah będzie z niego zadowolony) powiedział, że usłyszał Proroka (saw) mówiącego:

لَا تَلْبَسُوا الحَرِيرَ وَلَا الدِّيبَاجَ، وَلَا تَشْرَبُوا فِي آنِيَةِ الذَّهَبِ وَالفِضَّةِ، وَلَا تَأْكُلُوا فِي صِحَافِهَا، فَإِنَّهَا لَهُمْ فِي الدُّنْيَا وَلَنَا فِي الآخِرَةِ

«Nie noś ubrań z jedwabiu i dibaj (rodzaj jedwabiu), nie pij ze złotych i srebrnych naczyń i nie jedz ze złotych i srebrnych naczyń, bo zaprawdę, wszystko to jest dla nich na tym świecie, ale dla nas w przyszłym świecie.“. (Bukhari, 5426; muzułmański, 2067)

Zostało również przekazane od Abu al-Khair, że Uqba ibn Amir (ra) powiedział:

أُهْدِيَ إِلَى النَّبِيِّ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَرُّوجُ حَرِيرٍ، فَلَبِسَهُ فَصَلَّى فِيهِ، ثُمَّ انْصَرَفَ، فَنَزَعَهُ نَزْعًا شَدِيدًا، كَالْكَارِهِ لَهُ، وَقَالَ: لَا يَنْبَغِي هَذَا لِلْمُتَّقِينَ

«Jeden dzień do Proroka ﷺ zaprezentowała jedwabne ubrania z rozcięciem z tyłu. Włożył go i modlił się w nim, a skończywszy się modlić, szybko zrzucił go z siebie jako coś przez siebie znienawidzonego i wykrzyknął: „Ludzie bogobojni nie powinni tego nosić”.“. (Bukhari, 375; muzułmański, 2075; Ibn Hibbana, 2181)

4. złoto (dla mężczyzn);

Powszechnie wiadomo, że mężczyznom nie wolno nosić złotej biżuterii. Zabrania się im nie tylko noszenia złotej biżuterii, ale także ozdabiania ubrań złotem, nawet w niewielkich ilościach.

READ
Jak dobrać biżuterię w zależności od rodzaju wyglądu

Od ‘Abdullaha Ibn ‘Abbasa (ra) przekazano, że Wysłannik Allaha, widząc złoty pierścień na dłoni jednej osoby, zdjął go, wyrzucił i powiedział:

مِدُ أَحَدُكُمْ إِلَى جَمْرَةٍ مِنْ نَارٍ فَيَجْعَلُهََََََ

«Jeden z was sam szuka rozgrzanego do czerwoności węgla z płomieni piekielnych i wkłada go do ręki”. (muzułmański 2090)

Zostało również przekazane z Abu An-Najib, że Abu Sa’eed al-Khudri (ra) powiedział:

أَنَّ رَجُلًا قَدِمَ مِنْ نَجْرَانَ إِلَى رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَعَلَيْهِ خَاتَمٌ مِنْ ذَهَبٍ فَأَعْرَضَ لُ الهِ صَلَّى اللهُ عَل ل

«Jeden dzień do Wysłannika Allaha ﷺ Z Najranu pochodził mężczyzna ze złotym pierścieniem. Wysłannik Allaha ﷺ odwrócił się od niego i powiedział: „Przyszedłeś do mnie z żarem ognia piekielnego na dłoni”“. (An-Nasai, “Sunan al-Kubra”, 9435)

5. odzież, która staje się powodem do dumy.

Zabronione jest również noszenie ubrań, w których osoba wyraża dumę, samozadowolenie, arogancję lub samouwielbienie, ponieważ Wysłannik Allaha ﷺ zakazał okazywania dumy i okazywania wyższości nad innymi ludźmi, ponieważ może się zdarzyć, że ten, kto jest dumny ze swojego obecną pozycję, w przyszłości będzie na miejscu tego, nad którym pokazał swoją wyższość, i może być na jego miejscu.

Abu Hurejrah (ra) poinformował, że Prorok powiedział:

Slipnk tubering osiągający ocenę فämp حail.Ru funkcja تail.Ru تurn تail.Ru opinie imesَ/inct inct م zlokalizowany

«Pewnego dnia, dobrze ubrany, pięknie uczesany mężczyzna spacerował podziwiając samego siebie, gdy nagle Allah sprawił, że ziemia go pochłonęła i pogrąży się w niej aż do Dnia Zmartwychwstania“. (Bukhari, 5789; muzułmański, 2088)

Zostało również przekazane przez ‘Abdullaha Ibn ‘Umara (ra) że Wysłannik Allaha ﷺ powiedział:

لَا يَنْظُرُ اللهُ إِلَى مَنْ جَرَّ ثَوْبَهُ خُيَلَاءَ

«Allah Wszechmogący nie spojrzy na tego, który z arogancji nosił ubrania, które ciągnęły się za nim“. (Bukhari, 5783; muzułmański, 2085)

Wierzący musi przestrzegać instrukcji i zakazów Wysłannika Allaha we wszystkich swoich sprawach, łącznie z noszeniem ubrań. Dlatego jego ubranie musi być zgodne z wymogami szariatu i całkowicie zakrywać jego awra. Ponadto ubrania muzułmanina nie powinny być przezroczyste i ciasne, oddając kształt ciała, szczególnie w obszarze vrata.

READ
W co się ubrać z przyciętymi spodniami? 15 stylowych stylizacji na każdy dzień

muzułmański Abdulajew

Przeczytaj najciekawsze artykuły „IslamDag” na naszej stronie internetowej. kanał w Telegramie.

Wraz z nadejściem upału nie można już ukrywać złego gustu w ubraniach pod masywną kurtką. Sandały na rajstopach, ultrakrótkie męskie szorty – czego po prostu nie widać na przechodniach latem w mieście. Jakie rzeczy należy raz na zawsze wyrzucić z szafy, powiedziała projektantka Oksana Tkacheva.

Przede wszystkim, jeśli mówimy o sukienkach lub sukienkach – nadają się one tylko na wakacje na plaży, przezroczystą sukienkę można założyć na strój kąpielowy lub na szorty jako tunikę, ale w żadnym wypadku nie należy nosić jej do pracy w do biura lub np. do teatru. W przeciwnym razie otrzymujesz spojrzenie kolegów (przynajmniej), a nawet naganę od władz. Ponadto takie stroje nie są odpowiednie dla wszystkich kobiet, ponieważ aby nosić przezroczyste ubrania, trzeba mieć idealną figurę.

Ale są wyjątki od wszystkich zasad. Na przykład czarna przezroczysta bluzka z rękawem 3/4, którą z łatwością połączysz z piękną bielizną, będzie świetnym wyborem do wyjścia do restauracji, jeśli założysz ją do niebieskich dżinsów lub dopasowanej ołówkowej spódnicy. Surowy „dół” rekompensuje niepoważny „góra”.

Przede wszystkim zdefiniujmy, co to znaczy nie nosić bielizny (pod koszulką lub bluzką)? Oznacza to, że dziewczyna jest w 100% pewna siebie, chyba wszyscy się z tym zgadzają. Oznacza to również, że masz idealny kształt klatki piersiowej i trudno się z tym nie zgodzić. No i oczywiście nie zapominajmy o wieku: z reguły młode dziewczyny w wieku 18-25 lat mogą nosić koszulki bez stanika, ale i tu są wyjątki. Na wakacjach prawie każda kobieta może sobie pozwolić na taki luksus, ale nie w miejscu publicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę czy spotkanie biznesowe.

Jeśli lubisz sport, obserwuj swoją dietę – wtedy oczywiście możesz sobie pozwolić na noszenie bluzek z otwartym brzuchem, ale tylko jeśli jest to mundurek na siłowni, wakacje na plaży daleko za miastem lub wiejski dom / domek. Pięknie jest, gdy masz piękne ciało, we wszystkich innych przypadkach będziesz wyglądać śmiesznie.

Około 20-25 lat temu, kiedy wszystkie dziewczyny chciały dla siebie żółtych, różowych lub fioletowych legginsów, modne były jasne kolory. Ludzie chcieli wakacji, odważnych kolorów, nieoczekiwanych decyzji itp. Wcześniej w kraju nie było praktycznie nic: nudy, monotonii i nudy.

READ
Co ubrać w czarne dżinsy: 21 stylowych stylizacji dla każdej fashionistki

Ale teraz sytuacja jest inna. Sklepy mają absolutnie wszystko, dowolne kolory, rozmiary i faktury. Jasne kolory od lat zostały zastąpione w ubraniach pastelowymi kolorami: miętą, delikatną brzoskwinią, bladym różem, błękitem. Projektanci podkreślają kobiecość i wyrafinowanie, dlatego lepiej wybrać neutralne odcienie niż coś jasnego i przyciągającego wzrok.

Ale jeśli chcesz się wyróżnić, akcesorium może być jasne. Na przykład torba, pasek, buty lub lakier do paznokci.

Latem staraj się nie nosić rajstop i pończoch. Wygląda to szczególnie komicznie, gdy kobieta zakłada otwarte sandały z rajstopami. Po pierwsze jest to niehigieniczne – w upale nogi muszą oddychać.

Po drugie, miesiące letnie to czas na pokazanie pedicure. Może to być klasyczny czerwony, niewinny i ponadczasowy francuski pedicure. Zgadzam się, kiedy jeszcze możesz zabłysnąć swoimi zadbanymi nogami? A po co je ukrywać, nosząc rajstopy?

Wysokie skarpety można nosić tylko pod spodniami lub dżinsami. Ale jeśli nadal decydujesz się na szorty, najlepiej, jeśli masz na nogach trampki lub mokasyny z krótkimi skarpetkami lub bez.

W żadnym wypadku nie powinieneś nosić surowych klasycznych butów do szortów, to mniej więcej tak, jak pójście do restauracji typu fast food i wymaganie od kelnera haute cuisine. Jednego nie można łączyć z drugim.

Wybierz swoje koszule i t-shirty na lato według rozmiaru: jeśli w zeszłym roku nosiłaś L, aw tym roku przytyłaś 5-8 kg, powinnaś zmienić swoją garderobę. Być może masz już XL. Jest mało prawdopodobne, że inni będą chcieli patrzeć, jak twój nagi brzuch ciągle wystaje spod koszuli.

Dla mężczyzn lepiej jest wykluczyć jasne hawajskie koszule z letniej garderoby, taki nadruk nie był już odpowiedni od lat 5. Polecam wybrać zwykły model, może być jasny, ale nie „wybuchowy” kolor. Na liście rzeczy do pożegnania znajdują się również koszulki z głębokim dekoltem (z których często widać sterczące włosy) oraz koszulki z siateczki. Te ostatnie z reguły szyte są z materiału syntetycznego, którego należy unikać latem. Na półkach sklepów można teraz znaleźć wiele alternatyw, zresztą z naturalnych materiałów: koszulki polo z lekkiej dzianiny lub bawełny, t-shirty z klasycznym dekoltem, bawełniane koszule z krótkim rękawem.

READ
20 świetnych stylizacji z sukienkami koszulowymi

Spodenki męskie nie powinny być bardzo krótkie. W przeciwnym razie Twoje zdjęcie może przypadkowo trafić do czyjegoś albumu z napisem „Jak nie ubierać się latem. Wyraźnie.” Polecam klasyczne szorty tuż nad kolanem, 5–10 cm; czy wydłużone szorty, za kolano, które ostatnio tak pokochali nasi mężczyźni.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: