Twój projekt na pewno się zmieni! 15 rozwiązań do przechowywania szafek

Organizacja przechowywania w szafie

„Najpierw uporządkuj swoje rzeczy i bezwzględnie wyrzuć wszystko, co zbędne!” – doradzają nam prawie wszyscy eksperci w organizowaniu wygodnej przestrzeni w domu. Ale jak bezwzględnie wyrzucić coś, na co wydano tyle wysiłku, pieniędzy i wspomnień? Co więcej, ta rzecz jest nadal przydatna, ta droga jest jak wspomnienie, a tę można nosić podczas podróży poza miasto i tak dalej. Dlatego nie wyrzucimy wszystkich tych skarbów – tylko poszukamy pomysłów na ich złożenie kompaktowo i pięknie.

Głównym zadaniem jest pomieszczenie wszystkiego, co się nie mieści, przy zachowaniu wygodnego dostępu do rzeczy i estetyki w szafie.

Treść artykułu:

Organizacja przestrzeni w szafie z rzeczami i ubraniami – podstawowe zasady

Aby mieć wystarczająco dużo miejsca na wszystkie swoje rzeczy, musisz właściwie wykorzystać całą przestrzeń użytkową.

Wideo: Organizacja przechowywania w szafie

A podstawowe zasady organizowania przestrzeni „gabinetowej” są następujące:

Organizacja przechowywania w szafie

 • Nie kupujemy szafy, tylko zamawiamy ją indywidualnie. Zwłaszcza jeśli przestrzeń mieszkania nie pozwala na postawienie ogromnej szafy na całej ścianie lub zrobienie pięknej wygodnej garderoby. Zamawiamy szafę aż do sufitu, aby postawić kompaktowo na górze rzeczy, które wyciągasz raz na rok lub dwa.
 • Strefujemy przestrzeń w szafie, przydzielając strefy dla każdego rodzaju rzeczy. Im węższe regały i półki, tym bardziej kompaktowe rzeczy można złożyć.
 • Stosujemy dla wygody i zewnętrznej estetyki pudełka.Możesz użyć pudełek po butach, pięknych designerskich pudełek, koszyków lub przezroczystych pojemników. Na każdym pudełku możesz nakleić naklejkę z napisem, dzięki czemu nie zapomnisz, gdzie dokładnie jest Twoja ulubiona koszulka z żółtą buźką i kostium kąpielowy, który można nosić na 3 sposoby.
 • Najbardziej poszukiwane rzeczy są spuszczane do poziomu oczu.Wszystko, co nosimy rzadziej, znajduje się na dole, reszta na samej górze.
 • Zamawiając meble, zaplanuj więcej szuflad na dole szafki! Oszczędzają miejsce i pozwalają składać rzeczy kompaktowo i pięknie, jednocześnie ukrywając je przed wzrokiem ciekawskich.
 • Nie przegap ani jednego cala przestrzeni w szafce!Nawet drzwi muszą być zaangażowane!
 • Pamiętaj o sezonowości!Od razu rozdziel ubrania wiosenne, zimowe i letnie, aby później nie wygrzebywać klapek i modnych szortów między sweterkami a podkolanówki z jelenia.
 • Jeśli jesteś prawdziwą fashionistką i potrafisz zgubić się w swojej szafie, to w takim razie dzielić rzeczy według odcieniaby łatwiej było znaleźć żółtą bluzkę z czarnymi spodniami. Możesz nawet układać rzeczy w „gradiencie”, aby przyjemne przejścia kolorów cieszyły oko każdego perfekcjonisty.
 • Korzystamy ze wszystkich nowoczesnych urządzeń zaprojektowanych tak, aby ułatwić znalezienie rzeczy w szafie– od koszy i pojemników po specjalne haczyki i wieszaki.
READ
15 szafek łazienkowych, które pokochasz

Wideo: Organizacja ubrań i szafy

Jak kompaktowo złożyć i powiesić rzeczy w szafie – 9 pomysłów na przechowywanie ubrań

Oczywiście dużo łatwiej jest w pośpiechu odłożyć rzeczy na półki. Ale zwykle chaos zaczyna się w szafie już na 3-4 dni, więc lepiej od razu zdecydować się na opcje przechowywania rzeczy – a potem trzymać się utworzonego porządku.

Wideo: Organizowanie i przechowywanie ubrań w szafie

Jak przechowywać rzeczy kompaktowo?

 1. Skarpetki. Ostrożnie układamy jedną skarpetkę na drugiej, zwijamy obie w ciasny rulon i zakładamy górną część jednej skarpetki na drugą, aby utrwalić „sukces”. Lub nakładamy cienką gumkę na rolkę. To ciasna rolka zapewnia zwartość! Teraz wyjmujemy pudełko, podzielone od wewnątrz kartonowymi przegrodami na zgrabne komórki (średni rozmiar komórki to około 15 cm) i wkładamy do niego nasze kolorowe rolki.
 2. Jeśli jesteś już zdezorientowany w swoich krótkich (i nie tak) spódnicachi zmęczeni wyciąganiem ich pomiętych ze stosów ubrań, bo w pionowej przegrodzie nie ma wystarczająco dużo miejsca, wtedy używamy wieszaka na łańcuszek. Na którym już zawieszamy w pionie specjalne cienkie wieszaki od góry do dołu. Dobieramy wieszaki ze spinaczami do bielizny, aby dokładnie i szybko zawiesić spódnice. Jeśli jednak w ogóle nie ma miejsca w pionie, możesz też zwijać spódnice! Aby to zrobić, złóż spódnicę na pół (oczywiście wzdłuż), a następnie przekręć ją w rolkę i włóż do pudełka. Ta metoda jest nie mniej kompaktowa i wygodna.
 3. Zwijamy również T-shirty i T-shirty w zgrabne rolki.. Lub używamy specjalnej ekspresowej metody ich składania (na szczęście w Internecie jest dziś wystarczająco dużo podobnych instrukcji). Następnie koszulki układamy „gradientem”, zgodnie z przeznaczeniem lub innym rodzajem separacji. Jednak, aby zaoszczędzić miejsce, możesz, podobnie jak spódnice, zawiesić koszulki na pionowych łańcuszkach, na cienkich wieszakach.
 4. Spodnie jeansowe. Te ubrania zajmują dużo miejsca w szafie! Co więcej, znalezienie odpowiednich dżinsów jest prawie niemożliwe, zwłaszcza jeśli jest ich 10-12 par. Metoda „zrolowania” ponownie pomoże nam złożyć dżinsy w zwarty sposób: składamy dżinsy na pół i zwijamy je w ciasną rolkę. Dzięki temu jeansy nie gniotą się i zajmują mniej miejsca. Dżinsowe rolki wkładamy do wysokiego pudełka lub układamy na półce tak, aby widoczny był „rdzeń” każdego z nich.
 5. Bielizna.Jak wiadomo, nie ma tego dużo. A kwestia przechowywania jest zawsze dotkliwa. Majtki można składać w rolki i rolki, i koperty, i po prostu kwadraty. Najważniejsze jest znalezienie dogodnego miejsca do przechowywania. A najwygodniejszym miejscem na szorty jest oczywiście pudełko lub pudełko z komórkami. W pudełku przegrody-przegrody można wykonać samodzielnie lub kupić w sklepie. Specjalne pudełka na bieliznę są dziś sprzedawane wszędzie. A jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, wystarczy zwykłe pudełko po butach z tekturowymi komórkami. Dodatkowo majteczki można złożyć w piękny, zgrabny organizer do prania z zamkiem błyskawicznym (bardzo modne dziś urządzenie do przechowywania prania).
 6. Biustonosze. Te przedmioty są bardzo obszerne, a samo wrzucenie ich do torby jest niewygodne, brzydkie i niepraktyczne. Co można zrobić? Jeśli jest oddzielna komora przestrzeni pionowej, powieś ją na miękkich wieszakach. Wariant 2 – łańcuszek i pionowe umieszczenie wszystkich biustonoszy na wieszakach na nim jednocześnie (łańcuszek można zawiesić bezpośrednio po wewnętrznej stronie drzwiczek szafki). Opcja 3: pudełko lub pudełko, w którym pionowo układamy jeden za drugim biustonosze od miseczek do miseczek. I opcja 4: każdy „biust” przerzucamy przez drążek wieszaka – na jednym wieszaku zmieszczą się około 3-4 biustonoszy. Same wieszaki – w pionowej komorze lub na łańcuszku.
 7. Torebki. Dla nich wykonujemy piękne pionowe przegródki na górnej półce szafki – torebki nie powinny się gnieździć. Albo wieszamy na drzwiach – na specjalnych haczykach.
 8. Szaliki. Sprzedają specjalne wieszaki z pierścieniami. Na jednym wieszaku może znajdować się do 10 dużych kółek – przepuszczamy przez nie nasze szaliki, aby się nie marszczyły i wisiały w jednym miejscu.
 9. Paski i inne drobne akcesoria dostępne również w pudełkach z ogniwami, pojemnikach lub na wieszakach.
READ
14 fajnych rzeczy, które kupiłbyś od razu bez wahania

Wideo: Organizacja przechowywania rzeczy: skarpet, rajstop, ubrań sezonowych

6 pomysłów na przechowywanie pościeli i ręczników w szafie

Niewiele osób myśli o tym, że pościel można przechowywać na różne sposoby.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: