Top 7 stylowych i właściwych kombinacji w ubraniach

Właściwe połączenie kolorów w ubraniach

Aby wyglądać pięknie i harmonijnie, ważne jest, aby wybrać ubrania, które będą do Ciebie pasować pod względem kolorystycznym. A także, które będą połączone kolorystycznie z butami i torebką. Jak nauczyć się łączyć kolory w ubraniach? W tym artykule ujawnimy wszystkie sekrety palety kolorów i podamy przykłady nieoczekiwanych rozwiązań kolorystycznych.

Zdarzyło Ci się kiedyś, że nie kupiłeś rzeczy, która Ci się podobała, bo nie wiedziałeś, z czym ją nosić. Często kupujemy ubrania w kolorach, do których jesteśmy przyzwyczajeni, aby mieć pewność, że kolorystycznie będą pasować do naszej garderoby. W tym artykule opowiemy o wszystkich kombinacjach różnych odcieni. Wiele będzie bardzo nieoczekiwanych i pokaże zupełnie nowe spojrzenie na łączenie kolorów w ubraniach.

Jak łączyć kolory w ubraniach

Wybierając kolory z palety, ważne jest, aby polegać na tym, które kolory pasują do typu Twojego wyglądu. Rozważ te funkcje, aby zbudować schemat kolorów nowego obrazu.

Zanim zaczniesz łączyć ubrania w różnych kolorach, wybierz rzecz, którą bierzesz za bazę. Następnie na podstawie tego koloru możesz zbudować kompletny obraz i dodać nowe odcienie. Jeśli weźmiesz za podstawę jasne kolory, pastelowe odcienie będą z nimi dobrze współpracować. Wybierając kolor bazowy – czarny lub biały, możesz spokojnie dobrać dwa łóżka lub dwa jasne odcienie jako dodatek.

Kolory podstawowe i ich kombinacje

 • Biały. Kolor, który pasuje do wszystkiego i wszystkich. Aby stworzyć kontrast, rozcieńczyć go ciemnymi rzeczami. Użyj jasnych kolorów, aby uzyskać letni wygląd.
 • Czarny. Łączy się z prawie wszystkimi kolorami. Należy jednak unikać łączenia czerni z bardzo ciemnymi odcieniami, takimi jak niebieski czy brąz. Możesz również zachować monochromatyczny wygląd, dodając kolorowe dodatki.
 • Brązowy. Doda do twojego wizerunku szlachty i arystokracji. Dobrze komponuje się z beżem, zielenią, pomarańczem, żółcią, turkusem, brązem, złotem, różem i fioletem.
 • Czerwony. Ten żywy kolor można łączyć z niebieskim, szarym, czarnym, białym, turkusowym lub szmaragdowym.
 • Różowy. Świetnie będzie prezentować się w odcieniach zieleni, brązu, bordo, khaki, beżu i zazwyczaj pastelowych.

 • Połącz zielony z czarnym, białym, turkusowym, żółtym, pomarańczowym lub fioletowym.
 • Kolor niebieski. Dobrze komponuje się z zielenią i czerwienią. Ciemne odcienie niebieskiego doskonale komponują się z bielą.
 • Pomarańczowy. To najcieplejszy z dotychczasowych kolorów. Dobrze komponuje się z khaki i wszelkimi odcieniami brązu. Aby uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd, możesz rozcieńczyć pomarańcz z fioletem, żółcią lub fuksją.
 • Fioletowy. Łączy się z zielonymi, fuksjowymi i beżowymi kwiatami.
 • Szary. Ten kolor pasuje do większości stylizacji. Jasnoszary dobrze komponuje się z różowym, liliowym, fioletowym, żółtym i zielonym. Ciemne odcienie szarości można rozcieńczyć granatem, ciemnym fioletem, czerwienią lub musztardą.
READ
Najbardziej poszukiwane stylizacje 2023 roku: 22 różne opcje spódnic z mokasynami i wsuwanymi butami

Koło kolorów

Koło kolorów to sposób przedstawiania kolorów widma widzialnego w formie warunkowej oznaczającej różne modele kolorów.Wikipedia

Koło kolorów może być świetną wskazówką, jeśli masz trudności z ustaleniem, który kolor pasuje do którego. Został zaprojektowany w taki sposób, aby wszelkie kolory w nim zawarte dobrze się ze sobą łączyły. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo go używać.

Jak więc działa ten schemat?

Podwójne połączenie

Koło kolorów jest ułożone w taki sposób, że rysując pasek pomiędzy kolorami znajdującymi się naprzeciw siebie, uzyskasz świetną kombinację kolorów.

W takim przypadku uzyskana kombinacja będzie jak najbardziej kontrastowa i bardzo odważna: czerwony i zielony, niebieski i pomarańczowy, żółty i fioletowy. Ponadto takie kolory w połączeniu ze sobą wyglądają jeszcze jaśniej.

Połączenie monochromatyczne

Na okręgu kombinacja monochromatyczna jest pokazana jako rosnący wzrost koloru. Możemy więc łączyć w ubraniach kilka odcieni tego samego koloru na raz. Na przykład jasnoniebieski z niebieskim i prawie niebieski.

Budując swój wizerunek, możesz użyć 3-5 tonów tego samego koloru. Stworzenie takiej kombinacji nie jest trudne.

Kolory analogowe

Dla tych, którzy chcą wyglądać jasno, ale nadal boją się łączyć podwójne kolory i chcą zacząć od czegoś prostszego, w takim przypadku sugerujemy zastosowanie kolorów analogowych (lub pokrewnych).

Takie kolory znajdują się w sąsiednich sektorach koła. Wszystkie doskonale się ze sobą łączą. Niewątpliwie obraz okaże się jasny, ale jednocześnie elegancki i wyrafinowany.

Klasyczna triada

Klasyczna triada to trzy kolory, które tworzą dobre połączenie. Aby poprawnie zidentyfikować te kolory, użyj schematu „trójkąta”.

Wierzchołki trójkąta na kole kolorów pokażą trzy kolory, które zawsze będą stanowić dobrą kombinację. Aby więc znaleźć nowe odcienie, po prostu obróć w myślach trójkąt w kółko. Dwa z tych kolorów zawsze będą kontrastować, a trzeci będzie analogiczny do jednego z nich. Takie kombinacje będą wyglądać bardzo odważnie i ekstrawagancko.

Kombinacja kolorów z kontrastem analogowym

Jeśli miałeś już do czynienia z poprzednimi schematami i w zasadzie masz dobre wyczucie koloru, to znaczy dobrze rozróżniasz i umiesz łączyć różne kolory i ich odcienie, możesz bezpiecznie przejść do wyboru analog- kontrastujące odcienie. Jak to działa? W takim przypadku nie potrzebujesz trójkąta. Możesz narysować linię prostą od odcienia w jednym sektorze do odcienia w zupełnie innym kolorze. Na przykład, od koloru niebieskiego do żółtego i analogowego, weź pewien odcień niebieskiego, który będzie na linii prostej.

READ
Spodnie 7/8: 23 wspaniały wygląd dla każdej stylowej garderoby kosmetycznej

Taka definicja harmonijnych odcieni wymaga wyczucia smaku i obecności wyobraźni.

Należy pamiętać, że rozważane schematy to podstawy koloru i zostały opracowane przede wszystkim z myślą o artystach i projektantach. Każda osoba ma określony typ wyglądu i ma pewne cechy, na przykład bardzo bladą lub wręcz przeciwnie, śniadą skórę. Takie szczegóły odgrywają również ważną rolę w doborze schematów kolorów dla osoby, co należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia obrazu. Dlatego niektóre kolory mogą nie pasować każdemu. A odcień skóry może być analogiczny lub kontrastujący z już wybranym kolorem.

Dlatego kombinacje, które budujesz na papierze, mogą nie wyglądać tak harmonijnie na twoim ciele. Zanim zdecydujesz się na odważny look i założysz ekstrawagancki strój, upewnij się, że wybrane odcienie podkreślają koloryt Twojej skóry i wyglądasz naprawdę harmonijnie.

Ogólne zalecenia

 • Jeśli wybierzesz monochromatyczny strój, rozcieńcz go jasnym elementem, torebką lub na przykład paskiem. Również monochromatyczne ubrania można uzupełnić rzeczami o różnych fakturach lub ciekawych stylach.

 • Wybierając obraz, wybierz strój tak, aby zawierał nie więcej niż trzy kolory.
 • Jeśli wolisz kontrastowe odcienie, użyj tylko 2 jasnych kolorów.
 • Pastelowe kolory ubrań harmonijnie łączą się z bielą, brązem i szarością. Obraz takich odcieni okaże się bardzo kobiecy i delikatny.

Pytanie? Odpowiadać!

P: Jakie kolory pasują do burgunda?

Odp.: Najbardziej udany kolor bordo łączy się z jasnymi odcieniami szarości. Również bordo można łączyć z czernią, bielą, beżem, różem i złotem. A żółte i zielone kolory w połączeniu z bordowym wyglądają niecodziennie i imponująco.

P: Co założyć do zielonego płaszcza?

O: Zielony płaszcz będzie świetnie wyglądał z ubraniami w różnych odcieniach zieleni i we wszystkich naturalnych kolorach: brązowym, czarnym, białym, beżowym, niebieskim i szarym. W przypadku bordowych ubrań najlepiej nadają się buty w odcieniach czerni, brązu lub szarości.

JAK PRAWIDŁOWO ŁĄCZYĆ RZECZY?

Często kreślę analogię między produktami a rzeczami, bo łatwiej zrozumieć, gdzie chaos pojawia się w szafach wielu dziewcząt i kobiet.

Idąc do sklepu spożywczego, nie zgarniamy wszystkiego z półek i nie wkładamy na jedną patelnię w dziwnej pewności, że wyjdzie pysznie! Wybieramy przepis i kupujemy odpowiednie składniki, a następnie gotujemy po kolei.

Jednak jeśli chodzi o ubrania to najpierw kupujemy, a potem boleśnie zastanawiamy się co z tym wszystkim zrobić i jak to połączyć?!

Podobną analogię można zastosować do przeterminowanej żywności. Rozumiesz, że bez względu na to, ile przypraw i innych pysznych produktów dodasz, aby „zabić” smak jednego zepsutego, pysznego dania, to już nie zadziała :(

READ
8 bluzek, które nikomu nie pasują

W naszych szafach znajdują się rzeczy przestarzałe, które nam nie pasują. I nie trzeba ich „zapisywać” i próbować wykorzystać, uzupełnić o coś modnego i nowego. Są rzeczy, które po prostu trzeba odłożyć, tak jak wyrzucamy zepsute jedzenie z lodówki.

Na każdą rzecz istnieje przepis. Ale najbardziej zaawansowani z nas mogą nie tylko korzystać z ogólnie przyjętych receptur, ale także wymyślać własne.

Jak prawidłowo łączyć rzeczy i wyglądać stylowo?

Aby nauczyć się łączyć rzeczy ze smakiem, trzeba umieć łączyć je pod względem koloru i stylu.

Jeśli z kwiatami wszystko jest oczywiste, kto wie jak – łączy, kto nie umie – nie ryzykuje, to z jakiegoś powodu prawie nikt nie myśli o stylach.

jak łączyć rzeczy zdjęcie

Kiedy poprosiłam subskrybentów mojego bloga o nazwanie stylów rzeczy z tego zdjęcia, odpowiedziało tylko kilka osób. Ale w komentarzach takich jak „wiedzieć, jakie style ogólnie istnieją”, pojawiła się ogromna liczba polubień.

Tak wiele osób idzie do sklepu nie rozumiejąc co kupuje, a potem dziwi się, że w szafie jest niejadalny winegret :(

Stylowe opcje garderoby

Istnieją DWA możliwości stworzenia stylowej i funkcjonalnej garderoby.

pierwszy – z podstawowych rzeczy robimy kapsułę garderoby.

Rozwiązanie korzystne dla wszystkich, mówię ci! Bardzo trwałe i opłacalne z punktu widzenia inwestycji w garderobę:

 • Wszystkie rzeczy są w stylu casual (baza), więc są w 100% połączone w stylu.
 • Łącząc je z kolorem według zasady jednego nasycenia, jednej temperatury czy achromatów warunkowych uzyskujemy 100% zgodność kolorystyczną. Mam nadzieję, że nie muszę dalej wyjaśniać, że baza to nie nudne czarno-białe coś, ale nowoczesne, kolorowe, drukowane i teksturowane rzeczy o prostym kroju.

Zrób to, a natychmiast otrzymasz najfajniejszego projektanta garderoby!

jak łączyć rzeczy zdjęcie

Druga opcja. To zupełnie normalne, że będziesz chciał nosić nie tylko ubrania codzienne, ale także ubrania w innych stylach. Jest ciekawie, modnie, ekscytująco, różnorodnie!

Robimy to samo, ale dodajemy rzeczy w stylach, które nam się podobają i upewniamy się, jak je rozróżniać i łączyć.

Na przykład, wracając do wyzwania stylu, może to być czyjaś garderoba. I wcale nie projektant! Ponieważ 100% kompatybilności nie będzie tutaj, ponieważ. nie ma równowagi w stylach rzeczy.

jak łączyć rzeczy zdjęcie

Ta szafa ma podstawę – jest super. W tej części wszystko do siebie pasuje.

READ
14 stylowych stylizacji z botkami tej jesieni

Dalej widzimy „skrawki” innych stylów.

Idealnie, musisz połączyć rzeczy i akcesoria tego samego stylu w jednej szafie.

Jak widać na przykładzie sekcji casual, wszystko ułoży się bardzo harmonijnie. Nie mamy tutaj podstawowej torby, co nie jest zbyt wygodne. Byłby tak uniwersalny, jak to tylko możliwe i pasowałby do wszystkich ubrań.

Podobnie świetnie wyglądałoby zestawienie ubrań i dodatków w kobiecym stylu. Ale mamy tylko 2 sukienki i jeden top. Nic więcej.

Kowbojski pasek, kolczyki w stylu boho i torebka inspirowana stylem retro również wiszą samotnie w tej szafie.

Jeśli spróbujemy się tak ubrać, to nic dobrego z tego nie wyjdzie, ponieważ wszystkie rzeczy mają inny styl:

Prosta logika. Styl w stylu. W przeciwnym razie otrzymasz wątpliwy winegret!

Są rzeczy, ale nie sumują się w zestawy.

Jest pewien miły niuans, który dotyczy podstawowej garderoby: podstawowe rzeczy są neutralne pod względem stylu. Zawsze możesz dodać je do dowolnego ubrania i nic złego się nie stanie.

To jak matematyka: dodanie zera nie zmienia sumy.

Kierując się tą wygodną logiką, zawsze możesz dodać do bazy element w dowolnym stylu. Wyobraź sobie, że masz torbę kupioną w przypływie emocji, której styl jest dla Ciebie nieznany, ale rozumiesz na pewno, że to nie jest baza.

Bezpieczne, choć nie najciekawsze rozwiązanie, połączymy z bazą.

jak łączyć rzeczy zdjęcie

Podobnie z beznadziejności można przypiąć pas kowbojski, katastrofa się nie wydarzy, przynajmniej jakoś ją zdejmij :-)

Ale ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te rzeczy w różnych stylach zostały wymyślone, aby znaleźć swoich „krewnych” i stać się najfajniejszym i najbardziej harmonijnym totalnym wyglądem, a nie esejem na temat: „Nie wiem, dlaczego to kupiłem, ale jakoś muszę przekazać . ”

Jeśli uwolnimy potencjał kowbojskiego pasa, może się to okazać tak:

jak łączyć rzeczy zdjęcie

A torbę w stylu retro fajnie nosić nie z dżinsami i bluzą, ale z ubraniami i dodatkami w stylu retro:

jak łączyć rzeczy zdjęcie

A jeśli chcesz obniżyć stopień retro, zawsze możesz dodać trochę bazy, na przykład tak:

jak łączyć rzeczy zdjęcie

Ale dodajemy bazę, kierując się dokładnie tą logiką.

Nie „Nie wiem, co to za styl i jak go nosić, „wyciszę” to za pomocą bazy i przynajmniej jakoś przekażę ten dziwny zakup”.

READ
Modna sukienka z makaronem – w co się ubrać i z którą łączyć latem 2023: 15 stylowych stylizacji

I „Rozcieńczę zestaw w takim a takim stylu bazą, aby był bardziej nowoczesny i codzienny”.

Czyli naprawdę będziesz się ubierać stylowo, nowocześnie, gustownie, będziesz mogła dopasować trendy mody do swojej garderoby i stać się prawdziwą ikoną stylu!

Rzeczy o różnych stylach również można ze sobą mieszać, ale musisz sprawdzić proporcje każdego stylu.

Czyli w końcu wiedząc, jak łączyć kolory i rozumiejąc style ubioru, możesz stworzyć garderobę, w której wszystko pasuje do wszystkiego.

A z podstawowej garderoby możesz zrobić prawdziwe cukierki, jeśli rozwiniesz i napompujesz swój dobry gust. Nauczyłeś się gotować, mówić w obcym języku, prowadzić samochód, posługiwać się sztućcami? Możesz więc ubierać się, łączyć, chodzić na zakupy, albo na chybił trafił i jakoś, albo umiejętnie i sensownie, sprawdzony rezultat i absolutna przyjemność.

Możesz dowiedzieć się, jak wybierać i łączyć rzeczy i akcesoria, które najbardziej Ci odpowiadają na kursach Basic i Advanced w mojej szkole online.

Istnieją takie pojęcia jak „cena” i „wartość”. Tak więc wartość moich kursów jest wielokrotnie wyższa niż ich cena!

Każdy kurs kosztuje tyle, co płaszcz czy para butów, a po szkoleniu można zaoszczędzić setki tysięcy rubli i zabezpieczyć się raz na zawsze od nieudanych zakupów.

Nauka opłaci się już przy pierwszych zakupach :)

Po zrozumieniu w praktyce i dzięki mojej osobistej opinii na temat tego, jak dokładnie wybrać i połączyć rzeczy i akcesoria, na zawsze uchronisz się przed nieudanymi zakupami, niepotrzebnymi wydatkami, zaoszczędzisz czas rano i miejsce w garderobie, a także stworzysz własny styl i buduj poczucie własnej wartości.

To najprzyjemniejszy i najprzydatniejszy trening dla nowoczesnych dziewcząt i kobiet, jaki możesz sobie wyobrazić :-)

Wynik jest gwarantowany pod warunkiem, że wszystkie zadania domowe zostaną ukończone i przesłane do mnie do weryfikacji.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: