Top 7 błędów podkładu, które popełnia każda kobieta

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Starając się ukryć niedoskonałości skóry, kobiety stosują podkład. Jednak nie każdy zna sztukę perfekcyjnego makijażu. Trudno uniknąć błędów podczas nakładania kremu, jeśli nie jesteś profesjonalną wizażystką. Ale te błędy stają się widoczne nawet dla niedoświadczonego oka. Przyjrzyjmy się 7 najczęstszym błędom popełnianym przez kobiety podczas nakładania podkładu.

Ostre przejście tonalne z twarzy na szyję

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Pielęgnacja skóry twarzy jest często bardziej dokładna niż dekoltu. Aby Twoja twarz nie wyglądała na znacznie bielszą niż szyja, wybierz produkty tonalne o 2-3 tony ciemniejsze niż odcień twarzy. Przejście tonu nie będzie zbyt wyraźne.

Dekolt jest zawsze zacieniony podbródkiem, należy to wziąć pod uwagę przy wyborze tonu.

Odcień nie pasuje do makijażu

Makijaż i podkład muszą mieć ten sam charakter. Matowy cień do powiek i szminka nie nadają się do łączenia z odcieniem, który działa na promienny wygląd skóry. Zbyt duży kontrast kosmetyków sprawi, że cały „makijaż” będzie oczywisty.

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Pory zatkane kremem

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Taka wada w aplikacji produktu jest szczególnie widoczna w strefie T. Baza pod makijaż jest początkowo nakładana na to miejsce, a następnie „wbijany” w nią wybrany ton. Dzięki tej metodzie aplikacji pory są wizualnie wygładzone.

Korektor i podkład w różnych odcieniach

Niedopuszczalna jest duża różnica tonów środka korekcyjnego i tonu. To zniweczy wszelkie wysiłki zmierzające do stworzenia idealnego wizerunku. Muszą być dobrane w tym samym tonie lub w skrajnych przypadkach z różnicą jednego tonu.

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Razem z różem rozmazujesz podkład

Do aplikacji różu dostępne są specjalne pędzle. Jeśli nałożysz je na zabarwioną skórę palcami, krem ​​zostanie nasmarowany.

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Nie maskujesz prawidłowo linii włosów

Aby Twój makijaż wyglądał perfekcyjnie, nie możesz zapomnieć o linii włosów. Musi być zamaskowany. Cienie ciemniejsze niż odcień skóry nałożony na cebulki włosa sprawdzą się znakomicie: różnica między odcieniem podkładu a bazą nie będzie widoczna.

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Matowy puder

Takie kosmetyki dekoracyjne są odpowiednie tylko na scenie. W życiu codziennym jego użycie nadaje twarzy martwy obraz maski.

7 typowych błędów podczas nakładania podkładu

Znając tajniki nakładania podkładu i główne błędy, jakie popełnia się podczas jego stosowania, zawsze możesz stworzyć idealny makijaż. Twój wizerunek będzie bezbłędny.

READ
7 trików makijażowych na śnieżnobiały uśmiech bez wybielania

Używasz podkładu? Powiedz nam w komentarzach, jakimi zasadami się kierujesz.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Idealnie dobrany podkład tonalny to klucz do perfekcyjnego makijażu. Idealny to taki, który pozostaje niezauważony przez cały dzień, ale jednocześnie ujednolica skórę i nadaje zdrowy, promienny wygląd.

Źle dobrany ton od razu się zdradza – układa się w paski i plamy, zatyka pory i podkreśla peeling.

Poniżej znajduje się 7 najczęstszych błędów w makijażu i porady, jak je naprawić.

BŁĄD #1:

RÓŻNY KOLOR TWARZY I SZYI

Ciemne plamy, smugi i ślady to najczęstsze konsekwencje źle dobranej tonacji. Rozwiązanie tego problemu jest proste. Weź trzy odcienie do testów: jeden ton jest jaśniejszy, drugi to ten, który wydaje Ci się idealny, trzeci ton jest cieplejszy. Zastosuj wszystkie trzy opcje wzdłuż linii podbródka. Wybierz taki, który będzie pasował do koloru szyi, a nie twarzy.

BŁĄD #2:

WIDOCZNE PORY

Z tym problemem bardzo łatwo sobie poradzić. Za pomocą pędzla do podkładu nałóż bazę lub podkład pod makijaż, aby ukryć pory. Nowoczesne produkty nie zatykają porów i nie wywołują nowych wysypek.

BŁĄD #3:

KORZYSTANIE Z KOSMETYKÓW NIE DLA TYPU SKÓRY

Wybierz w zależności od rodzaju skóry nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale także dekoracyjne. Aby Twoja skóra wyglądała perfekcyjnie, dobierz podkład do potrzeb Twojej skóry. Skóra tłusta potrzebuje produktów matujących, sucha potrzebuje płynów nawilżających.

BŁĄD #4:

NIEODPOWIEDNI KOREKTOR

Musisz wybrać korektor w zależności od tego, co chcesz ukryć: zaczerwienienia, przebarwienia lub cienie pod oczami. Zakrywając pryszcz, użyj korektora w tym samym kolorze co podkład. Tekstura musi być sucha, aby kamuflaż utrzymywał się przez cały dzień.

Jeśli Twoim problemem są przebarwienia, łuszczyca lub trądzik, korektor koloru uratuje Cię, nałóż go pod podkład tonalny. Użyj zieleni na zaczerwienienia i moreli na cienie pod oczami. Aby uzyskać świeży wygląd, nałóż lekki korektor o odcień jaśniejszy niż podkład pod oczy.

BŁĄD #5:

ŚLADY PĘDZLA

Istnieją dwa powody, dla których Twój pędzel może pozostawiać ślady: 1) jest złej jakości; 2) nie utrwalasz wystarczająco dobrze makijażu pudrem i dlatego podczas nakładania różu baza tonalna „przesuwa się”. Bardzo ważne jest, aby przed dodaniem różu, rozświetlacza lub pudru brązującego utrwalić makijaż pudrem. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się śladów jest wzięcie pędzelka do blendowania i delikatne okręcenie nim twarzy okrężnymi ruchami.

READ
8 błędów kosmetycznych, przez które wyglądasz starzej

BŁĄD #6:

ŚLADY PODKŁADU NA LINII WZROSTU WŁOSÓW

Linia włosów często zdradza obecność makijażu. Wskazówka: nie nakładaj podkładu zbyt blisko tego obszaru. Lepiej użyć naturalnego bronzera i rozetrzeć go pędzelkiem.

BŁĄD #7:

EFEKT CIASTA

„Mniej znaczy więcej” to zasada perfekcyjnego makijażu. Najpierw wybierz lekki podkład. Nałóż go na twarz za pomocą gąbeczki. Im lepiej zmiksujesz ton, tym bardziej realistycznie będzie wyglądać skóra. Po drugie, spróbuj wybrać przezroczysty puder. Na przykład jak Givenchy czy Guerlain. Prawie nie mają koloru, ale dobrze matują. I na pewno nie obciąży Twojego makijażu.

Wesprzyj naszą stronę na Facebooku, udostępnij ten post znajomym lub kliknij przycisk „Lubię to”! i zawsze będziesz świadomy najciekawszych!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: