Top 11 najbardziej niesamowitych i unikalnych wynalazków

Niewidzialne czołgi, klimatyczna broń, teleportacja, a nawet kontrola umysłu to już nie fantazja, ale rzeczywistość. Po prostu jeszcze nie wiesz.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

1. Peleryna niewidka

Peleryna-niewidka z książek o Harrym Potterze jest daleka od fikcji, ale do rzeczywistości. I za to należy podziękować Kanadzie. Kanadyjska firma HyperStealth Biotechnology Corp. stwierdziła, że ​​stworzyła pelerynę-niewidkę, jednak wszystkie szczegółowe informacje na temat wynalazku pozostają utajnione. Przypuszczalnie płaszcz jest wykonany z materiału załamującego światło, który jest zdolny do odbijania otaczających go obiektów jak lustro. I chociaż trwa debata na temat tego, jak „niewidzialne” te ubrania mogą faktycznie uczynić człowieka, niektórzy uważają tę technologię za dość obiecującą i skuteczną.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

2. Urządzenie do znikania obiektów

Według CBS News naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley wynaleźli materiał, który sprawia, że ​​obiekty stają się niewidzialne, co w zasadzie sprawia, że ​​znikają. Materiał składa się z lustra srebra, tlenku i azotku krzemu, co pozwala na całkowite maskowanie obiektów trójwymiarowych, ukrywając ich kontury i kształt, a także wszelkie nierówności powierzchni poprzez załamanie światła i odbicie światła. Majid Jarghi, szef zespołu badawczego, powiedział, że do tej pory udało im się jedynie sprawić, by obiekty wielkości czerwonych krwinek były „niewidzialne”.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

3. Akumulator orgonu

Psychoanalityk Wilhelm Reich twierdził, że świat jest pełen hipotetycznej „uniwersalnej energii życiowej”, czyli energii orgonu. Zgodnie z teorią Reicha energia orgonu jest tworzona przez życie i aktywność życiową (w tym seks) w ogóle. Z drugiej strony wydarzenia traumatyczne mogą blokować tę energię i powodować różne choroby. W 1940 roku Reich wynalazł akumulator orgonu, urządzenie w kształcie sześcianu zbudowane z warstw materiałów organicznych i metalicznych, które, jak twierdził sam psychoanalityk, przyciągało energię orgonu, a następnie kierowało ją do ciała osoby znajdującej się w akumulatorze. Reich twierdził, że bateria orgonowa, którą stworzył, może leczyć raka, ale amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków nakazała zniszczenie urządzenia. Za złamanie porządku Reich spędził resztę życia w więzieniu. Zmarł w 2007 roku. W testamencie określił, że informacja o zasadzie działania jego baterii powinna pozostać niejawna po jego śmierci przez 50 lat.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

4. Zaawansowane drony

I choć kwestie prawne i etyczne związane z użyciem sprzętu wojskowego, takiego jak drony Predator i Reaper, są dopiero dyskutowane w Kongresie, analitycy podejrzewają, że technologia ta posunęła się tak daleko, że obecnie wszelkie informacje na jej temat są niedostępne dla opinii publicznej. Przypuszczalnie opracowywane są obecnie drony, które mogą zrobić coś więcej niż tylko zrzucić bombę lub przeprowadzić zwiad. Plotka głosi, że rosyjski bezzałogowy statek powietrzny Skat może atakować wrogów w powietrzu – rodzaj zdalnie sterowanej walki powietrznej. Uważa się, że dron Barracuda, opracowany wspólnie przez Niemcy i Hiszpanię, jest zdolny do ostrzeliwania i atakowania celów naziemnych. Wszystkie te projekty są utajnione.

READ
7 sposobów, aby dowiedzieć się prawdy o wodzie, którą pijesz, bez wychodzenia z domu

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

5. Generator na efekt Searle

Przez ponad sześćdziesiąt lat John Searle przechowywał tajne informacje o niewyczerpanym, bezpaliwowym źródle energii. W latach 1940. wynalazł Generator Efektu Searle’a, urządzenie, które wykorzystywało cylindry magnetyczne obracające się wokół stałego punktu, aby stworzyć przyjazne dla środowiska i zrównoważone źródło energii. Na początku lat 1960. Searle rozpoczął dużą kampanię reklamową, aby rozpowszechnić informacje o swoich pomysłach i zdobyć fundusze potrzebne do zwiększenia produkcji. Jednak zamiast poparcia rządu USA otrzymał kategoryczną odmowę, która podkopała jego reputację w oczach społeczności naukowej. Searle jest jednak tak pewny swojego wynalazku, że nawet teraz nadal dzieli się swoją wizją rozwoju projektu w Internecie.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

W 1992 roku rosyjski niezależny naukowiec Jewgienij Podkletnow wynalazł sposób na całkowitą ochronę dowolnego obiektu przed skutkami grawitacji. Podczas przeprowadzania eksperymentów umieścił obiekt nad nadprzewodzącym ceramicznym dyskiem i zauważył, że jego waga zmniejszyła się o prawie 2% – pierwszy znak, że urządzenie antygrawitacyjne jest możliwe. NASA, Boeing i inne organizacje badały pracę Podkletnova, ale publicznie oświadczyły, że tak nie może być. Niektórzy teoretycy spisku uważają, że w rzeczywistości te duże ośrodki badawcze zaaprobowały, a może nawet poprawiły wynalazek Podkletnova, ale jak dotąd nie chcą upubliczniać danych.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

7. Niewidzialne czołgi

BAE Systems AB jest właścicielem rozwoju technologii Adaptiv, dzięki której sprzęt wojskowy, w tym czołgi, może stać się „niewidzialny”. Adaptiv to supertajny projekt, który wykorzystuje powłokę przypominającą smoczą łuskę do zmiany sygnatury termicznej obiektu. Według przedstawicieli firmy, dzięki tej technologii czołg staje się niewidoczny dla kamer termowizyjnych i radarów. Dlaczego więc wciąż z niego nie korzystamy?

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

8. Projekt HAARP

Na szczycie listy teorii spiskowych znajduje się program badań jonosferycznych wysokiej częstotliwości (HAARP). Oficjalna historia mówi, że HAARP używa potężnego nadajnika do „stymulacji jonosfery” do celów naukowych. Nadajniki te mają zasięg zaledwie kilku kilometrów i wbrew wszelkim przypuszczeniom i błędnym wyobrażeniom w żaden sposób nie wpływają na zmiany pogody. Jednak od czasu uruchomienia projektu HAARP pod koniec lat 1990. liczba poważnych zdarzeń pogodowych na całym świecie dramatycznie wzrosła. Co to jest: zbieg okoliczności czy wzór?

READ
10 sposobów na realne obniżenie kosztów czynszu

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

9. Kontrola umysłu

Inna teoria spiskowa dotycząca projektu HAARP twierdzi, że fale radiowe mogą być wykorzystywane do kontroli umysłu. Ta technologia jest wyraźnie przedstawiona w amerykańskim thrillerze „Kandydat Mandżurski” na przykładzie losów bohatera Raymonda Shawa. Zgodnie ze scenariuszem wiadomości mogą być wysyłane bezpośrednio do mózgów ludzi za pomocą fal radiowych, a nawet na poziomie psychicznym poprzez „zdalne uderzenie”, które jest ciemną stroną zdalnego widzenia, rodzajem postrzegania pozazmysłowego, którym tak bardzo interesuje się wiele rządów. .

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

10. Analiza inżynierska technologii UFO

Począwszy od 1947 r. w wyniku projektów rządu USA zaczęły pojawiać się niesamowite technologie: tranzystory, światłowody, gogle noktowizyjne, kamizelki kuloodporne, technologia stealth itp. Wielu teoretyków spiskowych jest przekonanych, że jednymi z największych przełomów technologicznych są wynik analizy inżynieryjnej obcych technologii, w szczególności UFO, które rozbiło się w Roswell w 1947 roku.

Ben Rich, konstruktor samolotów U2 i SR-71 Blackbird, potwierdził tę teorię, gdy w swoim publicznym wystąpieniu otwarcie stwierdził: „Teraz mamy technologie umożliwiające pozaziemskie podróże… są one tajne, tylko w przypadku nieprzewidzianych okoliczności staną się znane ludzkości… ty tylko coś sobie wyobrażasz, a my już wiemy, jak to zrobić”.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

11. Leki naturalne

Jednym z argumentów przemawiających za ochroną lasów deszczowych jest to, że istnieją tysiące naturalnych metod leczenia, które mogą uwolnić ludzkość od chorób. (Niektórzy twierdzą, że leki homeopatyczne i ajurwedyjskie już to robią.) Wiele popularnych leków na receptę ma na celu jedynie tłumienie objawów, a nie przyczyny chorób. Miliony ludzi „uzależniają się” od nich, więc dla przemysłu farmaceutycznego tworzenie skutecznych leków nie jest opłacalne. Być może gdzieś w Himalajach jest lekarstwo na raka, ale jeśli nie da się tego zamienić na pieniądze, to jest mało prawdopodobne, żeby świat kiedykolwiek się o tym dowiedział.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

12. Broń klimatyczna

Podczas wojny wietnamskiej wojsko amerykańskie zasiało chmury nad Szlakiem Ho Chi Minha jodkiem srebra, powodując ulewne deszcze i tym samym spowalniając dostawy żywności i broni do Viet Congu (Narodowego Frontu Wyzwolenia Wietnamu Południowego). Kiedy projekt został upubliczniony w 1972 r., przedstawiciele armii amerykańskiej ogłosili, że przestaną używać broni klimatycznej. Ale co z powodziami w Pakistanie lub falą upałów w Rosji w 2010 roku? Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w jednej z publikacji stwierdza: „Rozwój w dziedzinie broni klimatycznej wydaje się osiągać „zdolność projektową”, powodując susze, niszczenie upraw i cały szereg anomalnych zjawisk na terytorium „przedmiotu wniosku”. Nie ma jednak dowodów na to, że Ameryka tak manipulowała pogodą, by osłabić swoich „wrogów”.

READ
20 najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych opcji do pokoju dziecięcego

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

13. Obce samoloty

Obcy statek jest bardziej pożyczoną rzeczą niż wymysłem kogoś innego. W bazie wojskowej Strefy 51, znajdującej się w pobliżu Roswell, przeprowadza się serię testów tajnych samolotów, które podobno pojawiły się na niebie nad stanem Nowy Meksyk w 1947 roku. Istnieje podejrzenie, że amerykańskie samoloty wojskowe są dokładna kopia kosmity, który spadł wówczas na statek kosmiczny, tylko stworzona już nie za pomocą wspomnianej wcześniej „analizy inżynierskiej”, ale przy użyciu samego obiektu.

W 1947 r. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych uruchomiły projekt Blue Book, który badał i analizował 12,618 XNUMX obserwacji wizualnych UFO. Niektórzy uważają, że tak zwane obserwacje wizualne były w rzeczywistości misjami ratunkowymi, podczas których rząd zbierał próbki obcej technologii do późniejszego wykorzystania.

Top 14: Najbardziej niesamowite wynalazki, o których nie wiedziałeś (14 zdjęć)

W 1943 roku, w szczytowym momencie II wojny światowej, stocznia w Filadelfii w Pensylwanii stała się miejscem Eksperymentu Filadelfijskiego, podczas którego w pełni wyposażony niszczyciel Eldbridge rzekomo „rozpłynął się w kosmosie”. Kiedy statek pojawił się ponownie kilka minut później, członkowie załogi na pokładzie zgłosili, że doświadczali mdłości i dezorientacji w kosmosie. Najprawdopodobniej eksperyment z teleportacją nie powiódł się.

Jednak od tego czasu pojawiły się pogłoski o Projekcie Montauk, serii tajnych eksperymentów z teleportacją, podróżami w czasie i manipulacją umysłem przeprowadzonych w latach 1960. i 1970. przy wsparciu Departamentu Obrony USA wyjaśnił, że badania nad sposobami poruszania się w kosmosie nie kończą się. Możliwe, że cel został już osiągnięty, ale o tym nie wiemy…

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: