Teraz zawsze wrzucam kulkę foliową do pralki.

Jaka jest potrzeba dodania kulki foliowej do pralki? Ta prosta metoda została odkryta przez gospodynie domowe jeszcze przed pojawieniem się unikalnych przemysłowych produktów do prania i ulepszonych modeli sprzętu AGD. Czystość, miękkość i brak elektryczności statycznej – oto, co daje zwykła folia.

kulki foliowe

Dlaczego potrzebujesz kulki foliowej?

Nawet nowy model pralki nie gwarantuje stabilnej jakości prania. Gospodynie domowe rozwiązują problemy za pomocą dodatkowych środków: proszków, odżywek itp. Jednak pozostałości zanieczyszczeń i elektryczności statycznej nie znikają z życia. Tu na ratunek przychodzi ludowa mądrość: po prostu zwiń kulkę folii i wyślij ją do bębna z rzeczami.

Można prać w pralce z kulką foliową

Piłki mają kilka celów:

  1. Dają dodatkowy efekt mechaniczny na zmywalnych przedmiotach. Zapewnia to najlepszy efekt bez dodatkowego prania.
  2. Zmniejszają zużycie proszku i płynu do płukania tkanin. A budżet jest zaoszczędzony, a pralka jest łatwiejsza.
  3. Rzeczy będą nie tylko czystsze, ale także bardziej miękkie.
  4. Po wypłukaniu na tkaninach nie pozostają smugi.
  5. Folia zapobiega gromadzeniu się elektryczności statycznej na odzieży. Wynika to z faktu, że aluminium, z którego wykonana jest blacha, ma tendencję do elektryzowania się. Problem elektryfikacji jest znany wielu: iskry mogą pojawić się z jednego ruchu. Jeśli obręcz bębna pralki nie nadaje się do zadania, pomóż mu folią. Jeśli to nie zadziała, jakość prania nadal będzie zauważalnie wyższa.

Uwaga
Wbrew obawom kulka foliowa nie będzie się przywierać, drapać ani rzeczy w bębnie, ani samego urządzenia.

Magazyn Miss Clean radzi kupować ubrania wykonane z materiałów niepodatnych na elektryzowanie się. Dotyczy to zwłaszcza pościeli.

foliowa kulka w ręku

Do czego jeszcze służy folia? Rolka jest niedroga. Gospodynie często kupują go do wypieków lub przechowywania żywności, więc można go znaleźć w każdym gospodarstwie domowym – metodę można przetestować już dziś. Kula zwinięta z folii posłuży do prania 2-3, a czasem nawet 6 miesięcy. Jest to bardzo ekonomiczne.

Jak prać

Zwiń 2-3 kulki wielkości orzecha włoskiego i po prostu wyślij je do bębna razem z ubraniami. Powinny być gęste, nie szczędzić wysiłku, aby się uformować.

kulki foliowe w pralce

Nie ma niebezpieczeństwa prania ręczników frotte i innych gęstych produktów: folia nie deformuje materiału. Jeśli obawiasz się o delikatne jedwabie i koronki lub o to, że kulka zacznie sypać kawałkami aluminium, to ukryj ją w ochronnej siatce.

Rada
Piłki tenisowe są często polecane do prania kurtek. Balon foliowy o odpowiedniej wielkości to godna alternatywa z zaawansowanymi funkcjami.

Rzadko będziesz musiał wymienić piłkę na nową. Jak tylko stare skurczą się i zaczną tracić gęstość, wyjmij nowy arkusz folii.

READ
15 kreacji od projektantów, którzy nie wiedzieli, że wyobraźnia ma granice

kulka foliowa

Kulka foliowa to budżetowa opcja poprawiająca jakość prania. Po co kupować proszki o „unikalnej recepturze”, odżywki antystatyczne i inne dodatki? Przyzwoita jakość prania i redukcja ładunków elektrostatycznych są możliwe za śmieszną kwotę. Rolka folii kosztuje w granicach 100 sterów. Z niego możesz toczyć kulki przez kilka lat do przodu. Teraz oblicz koszt produktów odzieży przemysłowej.

Jeśli folia nadal budzi wątpliwości, zwróć uwagę na specjalne kulki myjące z gumą tłoczoną.

koszyk zen zen zen

kula szybko się rozpadnie i zatka filtr spustowy

zanim napiszesz, że się rozleci to najpierw spróbujesz a potem włożysz patyki w koła.Nożem tej kulki nie podważysz,ale co ja powiem krawędzi nawet nie znajdziesz ręczne samochody

KAPETS- po co wymyślać, skoro sprzedaje się specjalne twarde kule z kolcami do pralek

Ilu kretynów napisało o cegłach i ciężarkach w pralce))) Gdzie ci kretyni się uczyli i dlaczego wkładają cegły i ciężary do pralki.

Nigdy nie zrobiłem takiej głupoty i nigdy nie zrobię. Jaka jest statyka tkanin naturalnych? A następnie elektryczność jest usuwana przez pranie.

Jaka jest statyka prania? Napisałeś poprawnie. Ponadto wszystkie pralki mają wtyczkę z trzema bolcami, która eliminuje gromadzenie się elektryczności statycznej nawet podczas prania materiałów syntetycznych.

Czy wełna nie jest naelektryzowana?

Balony foliowe zacząłem używać dawno temu. Doskonały! Nic nie zatyka – mocno pogniecione, zamieniają się w wypolerowane kulki. wystarczająco długo, aby można go było wymienić. Po prostu spróbuj i przekonaj się sam.

Cała kula się rozpada i masz dość na długo, KŁAM.

lalkom oprócz piłeczek wkładacie coś do pralki

A jeśli rzucisz metalową myjkę, jeszcze lepiej będzie prać, a rzeczy i bęben (nawiasem mówiąc, jest plastikowy) zostaną zniszczone jeszcze szybciej. Poprzedni mówca pisał o zatkanym filtrze.

Kostia, czy widziałeś kiedyś bęben w pralce? A znasz jego różnicę w stosunku do czołgu?

gdzie kupiłeś maszynę na aliexpress z plastikowym bębnem.

Zaoszczędź 5 gramów proszku i wydaj arkusz folii, co również kosztuje)

Ładunek elektrostatyczny w pralce? Trzy ha ha.

Co to jest elektryczność statyczna w wodzie?! Autor majaczy.

Czytam też i nie rozumiem, jak w wodzie mogą tworzyć się ładunki elektrostatyczne. Brudna woda to dobry przewodnik.

READ
5 znaków zodiaku o nieznośnej osobowości

Ugh, a jakie bzdury nie wymyślą!
Możliwe jest całkowite wyparcie detergentów z kulkami z łożysk! Mikroby giną między zderzającymi się ze sobą kulkami!
Takie kulki generalnie trochę się zużyją
To prawda, że ​​będziesz musiał częściej zmieniać maszynę!
!

100% zgody. Bezwartościowe bzdury napisane.

Oh. Dom wariatów, wsyp więcej żwiru, przy okazji folia też nie jest tanią przyjemnością, a kruszy się, oj nawet nie ma słów, po prostu napisz cokolwiek!

Więcej cementu i piasku i na plac budowy

Ale to nie bzdury!Przeczytałam i zrobiłam.Na ręczniku kuchennym była plama, po umyciu kulkami foliowymi zniknęła. Ja też tak naprawdę w to nie wierzyłem, ale jest wynik! Piłka przez kilka prań stała się gęsta i okrągła, jak piłka.

Czy kiedykolwiek trzymałeś w rękach aluminium? Czy zauważyłeś, że po nim pozostają czarne ślady?
Oczywiście po kilku praniach ten „efekt” może minąć, ale osad z tego pozostaje.

Próbowałeś układać cegły? To cud, jak pomaga w praniu!

Tak, cegła jest doskonałym środkiem czyszczącym. Sprawdzone przez armię rosyjską!

Potwierdzam! Kulka foliowa poprawiająca pranie .. to bzdura !! Autor, czy sam tego próbowałeś? Z powodu takich artykułów ludzie marnują czas na bezużyteczne eksperymenty.

Dokładnie. A dodatkowo psują sprzęt.

Amway ma specjalny słoik na proszek. Pomaga również w praniu. Możesz wrzucić do zbiornika zwykłe plastikowe słoiki z witaminami i innymi rzeczami, niech się posiedzą .

I od milszej niespodzianki

Jakichkolwiek środków do prania i środków antystatycznych nie kupiłem, syntetyki nadal były naelektryzowane (na przykład zasłony). Postanowiłem spróbować na nich. Wynik mnie zaskoczył, gdy prasowanie firanek nie „strzelało”. Wiszą od Nowego Roku, aż pojawił się w nich „prąd”. Teraz myję tylko folią, używam jej od czterech miesięcy. Jakość prania zawsze mi odpowiadała, ale z kulkami len mniej się gniecie i łatwiej prasować. Spróbuj, nic nie stracisz!

Nie ma potrzeby szerzyć bzdur.

Dają dodatkowy efekt mechaniczny na zmywalnych przedmiotach. Zapewnia to najlepszy efekt bez dodatkowego prania.
Jedyna słuszna rada. W tym celu zaleca się rzucanie piłeczkami tenisowymi.

Zmniejszają zużycie proszku i płynu do płukania tkanin. A budżet jest zaoszczędzony, a pralka jest łatwiejsza.
Po co? Jakie rzeczy mniej pasują do pralki?

READ
Tworzenie wnętrza domu: co wziąć pod uwagę

Rzeczy będą nie tylko czystsze, ale także bardziej miękkie.
Po co? Dlaczego są twardzi? Może proszek jest normalny do zasypiania i tak? Lub dodać odżywkę?

Po wypłukaniu na tkaninach nie pozostają smugi.
Jak i bez nich?

Folia zapobiega gromadzeniu się elektryczności statycznej na odzieży. Wynika to z faktu, że aluminium, z którego wykonana jest blacha, ma tendencję do elektryzowania się. Problem elektryfikacji jest znany wielu: iskry mogą pojawić się z jednego ruchu. Jeśli obręcz bębna pralki nie nadaje się do zadania, pomóż mu folią. Jeśli to nie zadziała, jakość prania nadal będzie zauważalnie wyższa.
Dla tych, którzy pominęli fizykę – statykę – jest to PRZENIESIENIE ładunku, gdzie zatem pójdzie z folii? Czy nadal możesz uziemić samą maszynę?
O statyce podczas prania – generalnie milczę – czy ktoś kiedykolwiek zaobserwował statykę na mokrym praniu? NIKT? Ale nadal graj bezpiecznie – włóż kulki foliowe, a ZDECYDOWANIE nie będzie!

tak, Anatolij ma rację – mam te kulki od 2 lat i są tak gęste, że można je zabić

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: