Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Tatuaż brwi jest dziś bardzo popularną usługą, stał się prawdziwym zbawieniem dla wielu kobiet, które skarżyły się na kształt lub stan brwi. To właśnie ten element twarzy w dużej mierze decyduje o atrakcyjności wyglądu, a obecność defektów lub nieodpowiedniego kształtu może znacznie zaszkodzić atrakcyjności dziewczyny. Zabieg tatuażu pozwala na uzyskanie trwałego efektu przez długi czas, dając kobiecie pewność swojego wyglądu. Istnieje kilka technik realizacji takiego wydarzenia, a za najnowszą uważa się tzw. proszkowanie.

Brwi pudrowe – co to jest?

Każda osoba, która zwraca się do zabiegu makijażu permanentnego, ma wyobrażenie o tym, jak w końcu chce wyglądać. Niektórzy lubią gęste, wyraziste brwi, które stają się jednym z głównych akcentów na twarzy, a niektórzy chcą osiągnąć najłatwiejszy efekt, po prostu podkreślając ten element twarzy i nadając mu schludność. Technika malowania proszkowego pozwala osiągnąć drugi wynik.

Przy bliższym przyjrzeniu się skórze po takim zabiegu, będzie ona pokryta licznymi kropkami – dlatego nazywa się to natryskiem. Ogólnie okazuje się, że można uzyskać efekt lekkiego makijażu brwi z cieniami, z płynnymi przejściami i wysokiej jakości cieniowaniem.

Tatuaż brwi

Ten rodzaj tatuażu pozwala uwydatnić brwi, nasycić kolor, a kształt idealny.Nie ma wyraźnego konturu, ale wizualna objętość jest zachowana. Dużym plusem jest to, że podczas procesu gojenia się proszkiem, utrata koloru jest minimalna, a sam okres rekonwalescencji jest krótki i praktycznie nie towarzyszy mu dyskomfort.

Dla kogo odpowiedni jest tatuaż w proszku?

Tatuowanie proszkowe to nowa technika, nic więc dziwnego, że niewiele osób o tym wie i w związku z tym nie zgłaszają się tak często o taką usługę. Decydując się na konkretną metodę tatuażu, należy zwrócić uwagę na to, kto najbardziej nadaje się do uzyskania efektu miękkiego sprayu:

 • włosy są jasne, jest spory kontrast z kolorem włosów, chciałbym go wygładzić;
 • włosy rosną gęsto, ale istnieją rzadkie obszary, które należy wypełnić;
 • kształt pasuje, ale nie ma ochoty codziennie przyciemniać brwi, aby nadać im nasycenie;
 • wymagane jest uzyskanie efektu wyraźniejszego konturu brwi;
 • włosy w gorącym sezonie bardzo szybko wypalają się na słońcu.

Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Praktyka pokazuje, że efekt tej metody jest bardziej odpowiedni dla dziewcząt o blond włosach i jasnej karnacji. Ale nie można powiedzieć, że malowanie proszkowe nie może być stosowane do ciemnoskórych brunetek – wszystko zależy od efektu, jaki chce osiągnąć klientka. Użyty kolor może być dość nasycony lub półprzezroczysty, więc bardzo łatwo jest dostosować nasycenie wyniku w tej technice.

Jak przebiega procedura: technika natrysku

Po wybraniu wykwalifikowanego mistrza i zapoznaniu się z jego pracą możesz przystąpić do wdrażania samej procedury za pomocą techniki natryskiwania proszkowego. Przygotowując się do imprezy ważne jest, aby na kilka dni przed imprezą zrezygnować z picia kawy, napojów energetycznych i alkoholu, a także nie odwiedzać solarium.

READ
14 sztuczek, aby uzyskać wspaniałe brwi

Sam zabieg odbywa się w kilku etapach i trwa do godziny:

 • na początek mistrz poprawi brwi, usuwając wszystkie niepotrzebne włosy, które wykraczają poza tworzony kontur;
 • rysowany jest szkic obszaru tatuażu;
 • kolor pigmentu dobierany jest zgodnie z życzeniem klienta;
 • na skórę nakładany jest krem ​​znieczulający i rozpoczyna się proces nakładania pigmentu;
 • na koniec zabiegu brwi są traktowane specjalnymi preparatami.

Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

W przypadku techniki pudru osobliwość polega na tym, jak dokładnie obszar brwi jest „zatkany”. Master tworzy tylko małe kropki z określoną częstotliwością. Nie oznacza pełnego wypełnienia konturu ani rysowania włosków, a jedynie efekty punktowe. Farbę układa się w górnych warstwach skóry, dzięki czemu osiąga się minimalny poziom urazu.

Należy zauważyć, że realizacja wydarzenia ma pewne ograniczenia. Dlatego nie powinieneś uciekać się do tatuowania, gdy:

 • obecność chorób wirusowych;
 • słabe krzepnięcie krwi;
 • alergie na składniki zastosowanego pigmentu;
 • obecność pieprzyków lub brodawek w obszarze leczenia;
 • cukrzyca;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • miesięczny;
 • poddanie się leczeniu raka za pomocą leków chemioterapeutycznych lub radioterapii;
 • obecność blizn na brwiach;
 • ostre dolegliwości oddechowe.

Film instruktażowy dotyczący makijażu permanentnego

Aby móc wykonywać usługi makijażu permanentnego konieczne jest odbycie specjalnego przeszkolenia. Jednak dla ogólnych informacji o technice i przebiegu zabiegu można obejrzeć film instruktażowy, który szczegółowo opisuje wszystkie cechy malowania proszkowego.

Jak długo utrzymuje się efekt po tatuażu?

Natychmiast po zabiegu nie będzie można w pełni ocenić wyniku, ponieważ brew nieco puchnie i staje się czerwona. Ostateczny efekt będzie widoczny po dwóch tygodniach, wtedy kolor ulegnie normalizacji. Biorąc pod uwagę płytką penetrację pigmentu, zmiana odcienia będzie minimalna. Pod warunkiem zastosowania wysokiej jakości materiałów i prawidłowo wykonanego zabiegu efekt może utrzymywać się 3-5 lat, co również zależy od cech ciała konkretnej osoby i prawidłowej pielęgnacji. Nie zapomnij również o zabiegach korekcyjnych, które są ważne dla utrzymania efektu.

Pielęgnacja brwi po zabiegu

Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Jak już wspomniano, okres rekonwalescencji po zabiegu proszkowym jest krótszy, ponieważ poziom urazu skóry jest niższy. Jednak okolice brwi wymagają szczególnej pielęgnacji po tatuowaniu, co wymaga przestrzegania następujących punktów:

 • ze względu na to, że pigment powinien dobrze wchłaniać się w tkanki, przez kilka dni nie należy stosować kosmetyków dekoracyjnych do tego obszaru. Wykonując oczyszczanie twarzy, należy również unikać brwi;
 • wskazane jest, aby nie moczyć brwi przez co najmniej trzy dni;
 • lepiej odłożyć szorowanie, sprzątanie i inne tego rodzaju zabiegi, mimo że planowano je wykonać w domu lub w gabinecie kosmetyczki;
 • jeśli włosy są suszone suszarką do włosów, musisz postarać się, aby gorące powietrze nie dostało się na twoje brwi;
 • gdy skóra zaczyna się łuszczyć, uformowanych łusek nie można dotknąć, powinny one same się odsunąć. Jeśli mistrz na to pozwoli, będzie można posmarować cienką warstwą wazeliny wzdłuż konturu brwi;
 • jeśli na dworze jest słonecznie, to wychodząc na zewnątrz ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne były dość duże i całkowicie zakrywały okolice brwi.
READ
Prosty kształt brwi jako główny trend kosmetyczny 2023

Z zastrzeżeniem opisanych zasad, efekt tatuowania będzie maksymalnie odpowiadał oczekiwaniom, jakie zostały mu przypisane.

Co jest lepsze microblading lub pudrowe brwi?

Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Zarówno procedura mikrobladingu, jak i natryskiwania proszkiem należą do najmniej traumatycznych w porównaniu do klasycznego tatuowania. Techniki różnią się efektem, jaki można uzyskać przy ich użyciu. Tak więc mikroblading polega na tworzeniu cienkich linii, które imitują włosy, co jest najbardziej odpowiednie, jeśli chcesz uzyskać najbardziej naturalny efekt. Metoda idealna dla osób z rzadkimi brwiami lub defektami pełności włosków. Malowanie proszkowe również wygląda na łatwe, ale nadal wygląda jak zsumowane brwi, z nałożonym makijażem. Zatem wybór procedury powinien opierać się na pożądanym efekcie, a pod względem jakości wyniku są one równie dobre.

Zdjęcia przed i po tatuowaniu metodą proszkową

Pudrowy tatuaż brwi pozwala uzyskać efekt świetlny, porównywalny do podkreślenia brwi cieniami lub miękką kredką. Pierzaste kontury wyglądają naturalnie i tylko lekko podkreślają brwi, nie czyniąc ich zbyt jasnymi i wyraźnymi. Naturalność i lekkość efektu widać dzięki zdjęciu przed i po wykonaniu tej techniki tatuażu.

Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Puder do brwi: co to jest, jak to się robi, cena, opinie

Spis treści:

Malowanie proszkowe brwi – To nowoczesna technika, która pozwala podkreślić kształt i kolor brwi. Ta metoda ma długotrwały efekt i pomaga ukryć wady estetyczne wyglądu. Pigment jest wstrzykiwany w wierzchnią warstwę skóry, tworząc efekt dymu.

Usługa pozwala nie używać kosmetyków przez kilka lat, więc ta technika jest szczególnie pożądana dla osób ze skórą skłonną do alergicznych wysypek ze względu na kosmetyki dekoracyjne. Tatuaż przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się do 2 lat, barwnik nie zmywa się wodą, a kontur pozostaje wyraźny w każdych okolicznościach.

Różnice w stosunku do microbladingu

Jeżeli w microbladingu pigment jest wstrzykiwany specjalnym ostrzem przez nacięcia w skórze, to przy sprzętowym spryskiwaniu brwi barwnik wprowadzany jest igłą przez mikronakłucia. Ta procedura jest uważana za najbardziej delikatną i bezbolesną.

Malowanie proszkowe brwi, podobnie jak microblading, nadaje brwiom pożądany odcień i tworzy trwały, zadbany wizerunek. Jednak pierwsza opcja jest mniej traumatyczna i wykonywana znacznie szybciej. Wprowadzenie pigmentu odbywa się poprzez punktowe naniesienie na wierzchnią warstwę skóry. Natomiast microblading polega na wykonywaniu płytkich nacięć w skórze i wstrzykiwaniu w nie barwnika.

READ
Pielęgnacja brwi: 4 wskazówki, których zdecydowanie powinieneś użyć

Okres rekonwalescencji po tatuowaniu sprzętowym jest szybszy. Po samym zabiegu obrzęk obserwuje się tylko przez kilka godzin. Skóra szybko się regeneruje, a w ciągu kilku dni brwi nabierają naturalnego odcienia. W przeciwieństwie do brwi pudrowych, w przypadku microbladingu uczucie dyskomfortu będzie większe, ponieważ podczas gojenia w tym przypadku na dużym obszarze tworzą się twardsze skórki.

Zalety i wady malowania proszkowego

Wybierając zabieg, należy wziąć pod uwagę wszystkie jego zalety i wady.

Zalety nanorozpylania brwi:

 • naturalny odcień;
 • eliminacja drobnych defektów (blizny, brak włosów, asymetria);
 • bezbolesność zabiegu;
 • wynik długoterminowy;
 • szybkie gojenie dzięki powierzchownemu działaniu.

Wady tatuowania proszkowego:

 • pigment ma tendencję do blaknięcia na słońcu;
 • nie da się ukryć poważnych niedociągnięć;
 • konieczna jest regularna korekta.

Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, skonsultuj się z mistrzem.

2.jpg 3.jpg

Przeciwwskazania i recenzje

Pudrowy tatuaż na brwi nie jest zalecany kobietom w ciąży. Pomimo bezpieczeństwa i bezbolesności zabiegu, według opinii użytkowników, nadal może powodować lekki stres, co jest niepożądane w czasie ciąży. Nie należy uciekać się do procedury podczas zaostrzenia choroby zakaźnej, ze słabą krzepliwością krwi i cukrzycą.

Opryskiwania brwi niestety nie każdy może zrobić. Przed zabiegiem skonsultuj się z lekarzem. Najczęstsze przeciwwskazania to:

 • obecność blizn i blizn w okolicy brwi;
 • choroby skóry;
 • HIV AIDS;
 • choroby sercowo-naczyniowe;
 • choroby układu nerwowego;
 • nierównowaga hormonalna.

Według opinii klientów pudrowy tatuaż brwi po wygojeniu jest całkowicie bezobsługowy. Ale najważniejsze, aby nie przegapić drugiej wizyty u mistrza za miesiąc. Podczas korekty specjalista skoryguje kształt, jeśli pigment nie zakorzenił się początkowo w odpowiednich miejscach, a także doda nasycenie, jeśli barwnik okazał się zbyt wyblakły. Terminowa korekta rozwiąże wiele problemów i zaoszczędzi pieniądze na całkowitym przerobieniu nieudanego wyniku.

Jeśli nie wykonasz pierwszej korekty, kontury mogą całkowicie stracić kształt w ciągu kilku miesięcy, a pigment wyblaknie. Aby zaradzić tej sytuacji, będziesz musiał ponownie przejść pełną procedurę tatuażu. A to są dodatkowe wydatki finansowe i znowu dość długi okres rekonwalescencji, podczas którego trzeba się ograniczać na wiele sposobów.

Dziewczyny pozytywnie mówią o odświeżeniu – procedurze przywracania nasycenia kolorów. Aby pudrowy tatuaż brwiowy wyglądał jak nowy nawet rok po pierwszej sesji, skontaktuj się tylko z doświadczonymi wykwalifikowanymi mistrzami.

Dla kogo jest malowanie proszkowe?

Cieniowanie jest odpowiednie dla dziewcząt i kobiet, które nie chcą radykalnie zmieniać swojego wyglądu, a jedynie chcą umieścić lekkie akcenty. Ta technika jest idealna dla tych, którzy mają rzadkie brwi z lukami. Pigmentację brwi wybierają również ci, którzy wybierają się na wakacje do gorących krajów, ponieważ makijaż permanentny nie spłynie z gorąca i nie zmyje się.

READ
Jak zagęścić brwi: 4 proste wskazówki, które dadzą Ci oszałamiające efekty

Brwi pudrowe przydadzą się w następujących przypadkach:

 • potrzebujesz trwałego makijażu, który jest nieusuwalny w żadnych okolicznościach;
 • zmieniłeś kolor włosów, a brwi nie harmonizują już w cieniu z fryzurą;
 • naturalne brwi nie mają wyraźnego konturu i mają luki;
 • spędzasz dużo czasu na słońcu, przez co brwi wypalają się i stają się niewidoczne na twarzy;
 • masz asymetrię, brwi mają różne długości, szerokości i wysokości;
 • chcesz zatuszować blizny w okolicy brwi.

Jak mówią, piękno wymaga poświęcenia – to ciągły zakup kosmetyków dekoracyjnych i regularna korekta kształtu, koloryzacja i inne manipulacje. Malowanie proszkowe brwi zaoszczędzi Ci wiele kłopotów, a o makijażu zapomnisz na długo, ponieważ brwi będą Cię zachwycać idealnym kształtem i bogatym kolorem na kilka lat.

4.jpg

Czy to boli?

Pudrowe brwi są zabiegiem bezbolesnym, ponieważ minimalizują urazy skóry. Jednak właściciele bardzo wrażliwej skóry mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas zabiegu. Aby zapobiec dyskomfortowi, mistrz traktuje skórę środkiem znieczulającym.

Przygotowanie do procedury

Nie zaleca się spożywania alkoholu na dzień przed malowaniem brwi proszkiem, a w dniu zabiegu warto zrezygnować z kawy.

Na tydzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od wyrywania brwi, nie należy używać tłustych kremów, a także kosmetyków dekoracyjnych, które mogą chwilowo zmienić kolor skóry i włosów. Zaleca się również rezygnację z peelingów, peelingów i laminowania brwi.

7 dni przed sesją powstrzymaj się od wizyty w solarium, nie chodź na plażę. Światło ultrafioletowe może podrażniać skórę, sprawiając, że zabieg pudru do brwi jest bardziej bolesny. Dodatkowo dobranie odpowiedniego odcienia do opalonej skóry będzie trudniejsze. Gdy opalenizna zanika, wynik może nie być zgodny z oczekiwaniami.

Aby pigment zakorzenił się tak szybko, jak to możliwe, nie należy przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi na trzy dni przed tatuażem i trzy dni po zabiegu. Obejmuje to również popularną aspirynę, którą wiele osób przyjmuje jako środek przeciwbólowy. Pamiętaj o tym i skonsultuj się wcześniej z mistrzem, które leki nie powinny być przyjmowane w okresie rekonwalescencji.

Technika natryskiwania

Makijaż permanentny brwi wykonany techniką pudru trwa kilka godzin i jest wykonywany etapami:

 • okolice oczu są oczyszczone z makijażu i potraktowane środkiem antyseptycznym;
 • kształt brwi reguluje się pęsetą;
 • mistrz wybiera żądany odcień (zwykle 1-2 tony ciemniejsze niż naturalne);
 • za pomocą ołówka kosmetycznego rysuje się szkic na skórze;
 • stosuje się znieczulenie miejscowe;
 • następnie pigment wprowadza się w 2-3 przejściach.

Etapy leczenia

Po zabiegu tatuażu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry. Początkowo pigment może wydawać się zbyt jasny, ale już drugiego dnia zaczyna ciemnieć. Nie martw się, ostateczny kolor pojawi się później. Trzeciego dnia tworzą się skórki, można zaobserwować lekkie łuszczenie. Po około tygodniu cały dyskomfort minie.

READ
Wietne wskazówki, jak kształtować brwi

Właściwa pielęgnacja po zabiegu

Możesz osiągnąć stabilny wynik, przestrzegając wszystkich zaleceń mistrza:

 • przez pierwsze 7-14 dni nie dotykaj brwi, nie myj ich, nie drap skóry i nie próbuj usuwać strupów;
 • nie używaj produktów na bazie alkoholu, ponieważ może to uszkodzić skórę i zakłócić wzór;
 • przed zbieżnością skórek powstrzymaj się od opalania, wizyty w saunie i basenie;
 • nie wyrywać brwi oraz nie stosować peelingu i peelingu.

Jak długo utrzymuje się efekt

Jakość pigmentu i profesjonalizm mistrza określają, jak długo utrzymują się brwi pudrowe. Jeśli nie dokonasz korekty, barwnik zniknie za półtora roku. Przy regularnej korekcie, według opinii klientów, można cieszyć się pudrowym efektem przez kilka lat. Trwałość pigmentu zależy od następujących czynników:

 • typ skóry;
 • wiek;
 • stan odporności.

Zdjęcia przed i po pokazują, jak odbywa się pudrowanie brwi i jak wyglądają brwi zaraz po zabiegu, po tygodniu, miesiącu i roku.

Wskazania do korekty

Ponowne opryskiwanie w celu utrwalenia wyniku zaleca się wykonać miesiąc po głównej procedurze. Mistrz wyeliminuje luki w pigmentu powstałe w wyniku łuszczenia się i strupowania skóry, a także skoryguje odcień, jeśli nie jest wystarczająco nasycony.

6.jpg 7.jpg

Cena za pudrowane brwi

Cennik brwi w pudrze znajdziecie na stronie studia makijażu permanentnego EYEBROWS Permanent Make Up.

Zwróć uwagę na aktualne promocje I użyć rabaty do procedur. Ponadto w przypadku ponownej korekty zapewniamy również 50% zniżki.

Czy można to zrobić w domu?

W domu możesz robić tylko koloryzację. Makijaż permanentny to zabieg, który musi być wykonany przez profesjonalistę na specjalnym sprzęcie w sterylnych warunkach. Jest mało prawdopodobne, aby wszystkie te warunki można było spełnić w domu. Zwracając się do specjalisty, unikniesz negatywnych konsekwencji i uzyskasz idealną linię brwi.

Jak pozbyć się złego wyniku

Możliwa jest nieznaczna zmiana odcienia pigmentu przy ponownej korekcji. Jeśli kolor i kształt brwi w ogóle Ci nie odpowiadają, pigment można usunąć za pomocą lasera lub zmywacza. Jednak tylko profesjonalny mistrz może prawidłowo przeprowadzić taką procedurę.

Jeśli jesteś zmęczony spryskiwaniem brwi i chcesz zmienić swój wizerunek, nasi mistrzowie wybiorą delikatny sposób na usunięcie pigmentu i stworzą nowy obraz zgodnie z Twoimi życzeniami.

Wiele dziewczyn zwraca się do nas z prośbą o usunięcie nieudanego tatuażu wykonanego przez innego mistrza. W tym przypadku używamy:

  Zmywacz – specjalny skład, który wstrzykiwany pod skórę w głąb barwnika rozbija pigment i wypycha go wraz z limfą. Zmywacz dobrze usuwa ciepłe odcienie.

Skontaktuj się tylko z profesjonalnymi mistrzami, a nie będziesz musiał żałować wyniku i tracić czasu i pieniędzy na usuwanie tatuaży niskiej jakości.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: