Tajne znaki wysyłane do różnych znaków zodiaku

W astrologii, oprócz znanego nam wszystkim znaku zodiaku, pod którym się pojawiłeś, masz jeszcze inny znak astrologiczny, który ujawnia ukryte ciemne strony Twojej natury. W czasach starożytnych ludy słowiańskie, w tym Grecy, uważały horoskop cienia za nie mniej ważny niż zwykły zodiak.

Horoskop zodiaku mówi o pozytywnych cechach i przyszłości osoby, podczas gdy cień ujawnia jej negatywne strony. W końcu to horoskop twojego „czarnego mężczyzny”, ale jest też „jasna strona” tej osoby i może ona pokonać swoją złowrogą bratnią duszę!

Aby to zrobić, musisz po prostu tego chcieć, cały czas pracować nad sobą i częściej zaglądać do swojego jasnego horoskopu, próbując skupić się na najlepszych cechach, które oferuje zgodnie z Twoim uzasadnionym prawem astrologicznym. Jednak horoskop cienia różni się nieco od zodiaku, ma nie 12, ale 10 znaków: Centaur, Harpia, Pegaz, Cerber, Satyr, Syrena, Gryf, Chimera, Sfinks i Minotaur.

Zapraszamy więc do zajrzenia w mroczny, nieznany dotąd świat duszy.

Horoskop cieni (8 stycznia – 12 lutego)

Centaury to pół ludzie, pół konie. Wraz z satyrami tworzyli orszak Dionizosa (w mitologii greckiej bóg płodnych sił ziemi, uprawy winorośli i winiarstwa, syn Zeusa i tebańskiej księżniczki Semele).

Różnią się od innych znaków gwałtownym temperamentem i nieumiarkowaniem, ale niektóre centaury, takie jak Chiron, ucieleśniają mądrość i życzliwość oraz przywołują bohaterów greckich mitów. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że nie każdy urodzony pod tym znakiem ma esencję zwierzęcą, która dominuje nad ludzką.

Astrologowie twierdzą, że centaury są zawsze niezależne i podążają za głosem wrażeń i emocji, a nie rozumu. Jeśli centaurom trudno jest zapanować nad swoimi uczuciami, takimi jak: wściekłość, pożądania seksualne, zazdrość i strach, powinni pamiętać o mądrym Chironie.

Horoskop cienia (13 lutego – 18 marca)

Harpia to mitologiczne skrzydlate stworzenie ze śmiercionośnymi pazurami, które jest symbolem zemsty. W mitologii greckiej córka bóstwa morskiego Taumanta i oceanicznej Elektry. Są to pół-kobiety, pół-ptaki, ich imiona są tłumaczone jako trąba powietrzna, podobna do trąby powietrznej, szybkonoga, szybka, szybka i ponura.

W mitologii greckiej harpie wysyłano jako karę dla ludzi, którzy byli winni przed bogami. Harpie zabierały człowiekowi jedzenie za każdym razem, gdy siadał do jedzenia i trwało to aż do śmierci głodowej.

Rzymski poeta Wergiliusz wierzył, że harpie żyją w Hadesie, królestwie zmarłych. Przebaczenie nie jest łatwe dla człowieka-harpii. Od lat nosi się z niezadowoleniem i zazdrością, a niepowodzenia i nieszczęścia wrogów przynoszą mu wielką satysfakcję. Dlatego nie ma nic lepszego dla takiej osoby niż cieszenie się porażkami wrogów, a jeszcze lepiej z ich śmierci lub pewności degradacji osobowości wroga.

Nie martw się, nie wszyscy ludzie tego znaku wyglądają i zachowują się jak potwory, jednak powinni zawsze pamiętać, że ich przeszywająca energia może przeciąć słuch i percepcję innych.

Horoskop cienia (od 19 marca do 24 kwietnia)

Wszyscy wiemy, jak piękny jest koń Pegaz, symbol poetów i kreatywnych ludzi, którzy dążą do lotu na niesamowitym koniu powietrznym na ukochaną górę Parnas. To syn Posejdona, władcy mórz, i skrzydlatej kobiety-potwora, Gorgony Meduzy. Urodzony z ciała Gorgona zabitego przez Perseusza.

READ
10 rzeczy, których powinieneś przestać robić, jeśli chcesz się wzbogacić

Pegaz wstąpił na świętą górę Olimp, gdzie dostarczył grzmoty i błyskawice najwyższemu bogu Zeusowi. Pegaz nazywany jest także koniem muz, ponieważ swoim doświadczeniem wybił z ziemi Hippocrene – źródło muz, które ma zdolność inspirowania poetów. Pegaza, podobnie jak jednorożca, można złapać tylko na złotą uzdę. Podobnie jak ten legendarny skrzydlaty koń, Pegaz unosi się ponad innymi ludźmi, przynajmniej w jego wyobraźni.

Urodzeni pod tym znakiem są zbyt dumni i w głębi duszy (patrz dusza) są pewni, że zostali stworzeni dla lepszego losu niż dostali. Dla nich najgorsza jest praca, a zwłaszcza praca rutynowa i codzienna.

Horoskop cienia (25 kwietnia – 30 maja)

Cerberus to trójgłowy pies, który strzeże wejścia do królestwa zmarłych.

Cerberus jest jednym z dzieci półdziewicy pół-wężowej Echidny, która urodziła go (podobnie jak Sfinksa i Chimerę) ze stugłowego potwora ziejącego ogniem Tyfona. Trzygłowy pies, na którego szyi z groźnym sykiem poruszają się węże, a zamiast ogona ma jadowitego węża. Służy Hadesowi (bóg Królestwa Umarłych) stoi w przededniu piekła i strzeże jego wejścia. Upewnił się, że nikt nie opuścił Hadesu, ponieważ nie ma powrotu z królestwa zmarłych.

Kiedy Cerber był na ziemi (stało się to za sprawą obdarzonego niezwykłą siłą Herkulesa, który na polecenie króla Eurysteusza sprowadził go z Hadesu), potworny pies wypuścił krople krwawej piany z ust, z których trujący ziele tojad (inna nazwa zapaśnika) rosła. Medea zmieszała to zioło z eliksirem wiedźmy.

Ludzie związani ze znakiem Cerberusa mają raczej złe usposobienie, a co najważniejsze, nie tylko pragną zemsty, ale pragną zemsty z największą ilością krwi. I są gotowi, w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, oderwać głowę każdemu, kto ośmielił się im przeciwstawić, lub zranić, nawet jeśli to na nic.

Cerber czuje się niekomfortowo, jeśli nie może zrealizować swoich okrutnych myśli. Dlatego zawsze poszukuje takiej realizacji. Jeśli Cerberus musi powstrzymać swoje krwiożercze impulsy, zaczyna cierpieć z powodu ciągłego ostrego stresu – więc jedynym wyjściem dla Cerbera jest droga do naturalnej, a nie ostentacyjnej życzliwości.

Horoskop cienia (31 maja – 3 lipca)

Satyrowie – w mitologii greckiej demony płodności, które wchodziły w skład orszaku boga wina, święta i zabawy Dionizosa.

Są pokryte włosami, długimi włosami, brodą, mają końskie lub kozie kopyta, końskie ogony, końskie lub kozie uszy, ale ich tułów i głowa są ludzkie. Okropni łobuzy, niestrudzenie grali na flecie, tańczyli i pili wino. Astrologowie twierdzą, że satyrowie mają w głowach seks, seks i jeszcze więcej seksu i bardzo dobrze o tym wiedzą. Przedstawiciele silniejszej płci, mężczyźni Satyrowie są tak bezwstydnymi kobieciakami, że mogą zacząć dręczyć się na ulicy lub tak uważać na przedmiot swojej uwagi, że wszyscy wokół i przypadkowi przechodnie stają się niespokojni. Satyra nic nie kosztuje, aby zaatakować cudze i obce relacje, a nawet po prostu zniszczyć czyjś dobrobyt rodzinny, podeptać harmonię!

Kobiety urodzone pod symbolem Satyra są jeszcze bardziej agresywne i niespokojne niż mężczyźni. A nawet jeśli są w związku małżeńskim, na pewno znajdą dla siebie innych „przyjaciół”, których wyobraźnia wypełni się tylko tym, jak najlepiej zaspokoić seksualne aspiracje niestrudzonych partnerów. Ci z nich, którzy ograniczają swoje naturalne aspiracje, stają się niesamowicie energicznymi i odnoszącymi sukcesy ludźmi! Starość lub choroba dla Satyra to niezliczony uniwersalny dramat, który pozbawia cielesnych przyjemności.

READ
20 rzeczy do wyrzucenia przed nowym rokiem

Horoskop cieni (4 lipca – 10 sierpnia)

Syreny to kobiece demony w mitologii greckiej. Hellenistyczny filolog, religioznawca i chronolog Apollodoros z Aten napisał, że zrodzili się z muzy Melpomene i Aheloy, boga rzeki o tej samej nazwie.

Są to pół-kobiety – pół-ptaki, które odziedziczyły po matce głos boskiego piękna. Żyją na wyspie, której skały są zaśmiecone kośćmi i wysuszoną skórą ofiar – syreny zwabiają na wyspę żeglarzy swoim pięknym śpiewem, a potem giną. Nawet przebiegły król Itaki, uczestnik oblężenia Troi, Odyseusz, został wypróbowany przez wyspę Syren. I choć wytrzymał, był jednocześnie bardzo udręczony i w przypływie szaleństwa zażądał, aby jego statek wylądował na złowieszczej, przerażającej wyspie! W życiu syreny wykorzystują również swój urok do osiągania osobistych celów, niezależnie od interesów innych.

Przedstawicielki słabszej płci – syreny żeńskie (często blondynki), dzięki swojej wyimaginowanej bezradności, doskonale wiedzą, jak manipulować mężczyznami. Przeciwnie, mężczyźni tego znaku uwielbiają grać „naiwnych”, „bladych młodych mężczyzn z płonącymi oczami”. W rzeczywistości jest to niebezpieczna przynęta dla wiernych kobiet, które są gotowe poświęcić się w imię ukochanej.

Horoskop cienia (11 sierpnia – 15 września)

Griffin – stworzenie z głową i skrzydłami orła oraz ciałem lwa; mityczna bestia, która łączy w sobie cechy króla zwierząt i króla ptaków. Dlatego oznaczał siłę, moc i czujność. Ponadto w średniowiecznej Europie symbolizował i uosabiał podwójną naturę Chrystusa – boską i ludzką; w Boskiej komedii włoskiego poety Dantego Alighieri gryf pcha wóz Chrystusa.

Gryf jest w stanie znaleźć i potajemnie przechowywać złoto, więc zaczął symbolizować naukę i lichwę (udzielanie pożyczek pieniężnych na wysokie oprocentowanie). Jako strażnik słońca, gryf był poświęcony słonecznemu bogu-uzdrowicielowi i wróżbitce, mecenasowi sztuki Apollinowi, którego rydwanem jechał po niebie.

W heraldyce wyróżnia się gryfa samicę – ze skrzydłami i samca – bez skrzydeł. Ulubione zwierzę króla Anglii Edwarda III, gryf stał się jednym z królewskich symboli zwierzęcych Anglii.

Gryf jest wojowniczym, silnym, potężnym i okrutnym stworzeniem. Dlatego osoby tego typu charakteryzują się tymi samymi cechami. Są fanatyczni i gotowi aktywnie bronić własnych przekonań. Są asertywne i dosłownie potrafią „pchać jak czołgi”, a jednocześnie są uskrzydlone! Gryfy są nie tylko asertywne i silne, ale także fanatyczne, co czyni je szczególnie niebezpiecznymi dla swoich ofiar i każdego, kto ośmieli się stanąć im na drodze. Nawet droga na niebie!

W minionych wiekach osoby należące do tego znaku uczestniczyły w polowaniach na czarownice i innych represjach, były gotowe zniszczyć nie tylko człowieka, ale także całe miasto lub metropolię, a nawet cały kraj w imię swoich przekonań.

Horoskop cieni (16 września – 22 października)

Chimera – w mitologii greckiej potwór stworzony przez pół-dziewicę, pół-wąż Echidnę i stugłowego potwora ziejącego ogniem Tyfona. Ma trzy głowy – lwa, kozy i węża. Płomienie buchają z ust chimery. Hellenistyczny filolog, religioznawca i chronolog Apollodoros z Aten opisał to następująco: „Nie tylko jedna osoba, ale nawet cała armia nie mogła pokonać potwora. Przednia część torsu Chimery była lwa, ogon smoka, z trzech głów pośrodku jej ciała była głową kozy i buchała ogniem. Chimera zdewastowała ziemię i zabiła bydło”.

READ
7 trudności, z którymi boryka się każda piękna kobieta

Chimera została pokonana przez bohatera Bellerophona, który wcześniej ujarzmił skrzydlatego konia Pegaza. Podobno Chimera jest uosobieniem wulkanu ziejącego ogniem. W sensie przenośnym chimera jest fantazją, niemożliwym do zrealizowania pragnieniem lub działaniem. W rzeźbie obrazy fantastycznych potworów nazywane są chimerami (na przykład chimerami katedry Notre Dame), ale uważa się, że kamienne chimery mogą ożywać, aby przerażać ludzi.

Ludzie, którzy powiązali swój los ze znakiem Chimery, postępują zgodnie z sytuacją i zawsze są obłudni. Patrząc na nie, warto pamiętać o starożytnym ostrzeżeniu, które przetrwało do naszych czasów: „Strzeżcie się Danaan, którzy przynoszą prezenty”. Bardzo trudno jest zdjąć maskę z Chimery, ponieważ jej głównym powołaniem jest hipokryzja, współcześnie opierając się na dobrych podstawach zawodowych. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety tego znaku są podatni na wymuszenia i są dobrze zorientowani w sztuce zdobywania czegoś za darmo. Co więcej, złóż sprawę w taki sposób, aby ofiarodawca, dając, to honorował!

Horoskop cienia (23 października – 30 listopada)

Sfinks lub Sfinks w starożytnej mitologii greckiej to skrzydlaty potwór z twarzą i klatką piersiową kobiety oraz ciałem lwa. Jest potomkiem stugłowego smoka ziejącego ogniem Tyfona i pół-dziewicy-pół-węża Echidny. Nazwa Sfinksa jest związana z czasownikiem „sfingo” – „ściskać, udusić”.

Sfinks, nie starając się dogonić żadnego znaku, lecz wylegując się po królewsku, patrzy na świat. W „czarnym” horoskopie jest nie tyle mądry, co zimny i rozważny. Lubi udawać skromnego, bo dobrze pomaga przechytrzyć innych. Sfinks, wysłany przez królową bogów do Teb za karę, znajdował się na górze w pobliżu Teb (lub na placu miejskim) i zadawał każdemu przechodniowi zagadkę („Która z żywych istot chodzi rano na czterech nogach , druga po południu i trzecia wieczorem?”). Nie mogąc dać wskazówki, Sfinks zabił, a tym samym zabił dużą liczbę szlachetnych Tebańczyków, w tym syna króla Creona. Pogrążony w żalu król ogłosił, że odda królestwo i rękę swojej siostry Jokasty temu, który ocali Teby przed Sfinksem. Zagadkę rozwiązał Edyp – „Człowiek w dzieciństwie, dojrzałości i starości”, Sfinks w desperacji rzucił się w otchłań i rozbił się na śmierć, a Edyp został królem tebańskim.

W Egipcie kamienne wizerunki Sfinksów (bez skrzydeł) często strzegły świątyń i innych świętych miejsc. Posągi Sfinksa są powszechne. Najsłynniejszy posąg Wielkiego Sfinksa. Zgodnie z definicją rzymskiego naukowca i pisarza Tytusa Flawiusza egipski sfinks jest symbolem siły i inteligencji: ciało lwa oznacza siłę, ludzka twarz – umysł. Sfinks potrzebuje zarówno siły, jak i inteligencji, aby strzec piramid i świątyń pełnych skarbów. Sfinks szczególnie uwielbia wygrywać pieniądze, a kiedy udaje mu się wyrwać dla siebie trochę więcej, niż się spodziewał, jest to dla niego szczyt przyjemności. A także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy! Nawet te najmniejsze. Proces jest ważny!

Ogólnie rzecz biorąc, Sfinks zawsze będzie przedkładał bogactwo materialne nad skarby duchowe, a poszukiwanie prawdziwego skarbu nad poszukiwanie ścieżki do Prawdy. Bez względu na to, za jakimi frazami się ukrywa, zawsze stoi za nimi trzeźwa kalkulacja, a dobre uczynki Sfinksa są mierzone w kategoriach pieniędzy.

READ
4 biologiczne oznaki zewnętrzne kobiety, których nie przegapi żaden mężczyzna

Horoskop cienia (1 grudnia – 7 stycznia)

Minotaur w mitologii greckiej to potwór o ciele człowieka i głowie byka, który żył na Krecie, został zrodzony przez Pasiphae, córkę boga Heliosa, z byka zesłanego przez boga, władca mórz Posejdon (lub od samego Posejdona).

Minotaur mieszkał w podziemnym labiryncie, gdzie co roku składano mu w ofierze siedmiu chłopców i dziewcząt, a on ich pożerał. Była to zapłata Ateńczyków za zamordowanie syna kreteńskiego króla Minosa. Carewicz Tezeusz, przyszły legendarny król ateński, również z własnej woli wszedł w kolejną siódemkę. Kiedy przybył na Kretę, Ariadna, córka Minosa, zakochała się w nim i powiedziała, że ​​pomoże Tezeuszowi, jeśli zgodzi się wziąć ją za żonę i zabrać do Aten.

Tezeusz zgodził się, potwierdzając swoją zgodę przysięgą, a następnie poprosiła Dedala, aby pokazał, jak wydostać się z labiryntu. Za radą wykwalifikowanego architekta, wynalazcy narzędzi stolarskich i kunsztu Dedala, podarowała Tezeuszowi, który wszedł do labiryntu, nić. Tezeusz przywiązał ją do drzwi i zaczął ciągnąć za nim, poruszając się głębiej. Odnajdując Minotaura w najbardziej odległej części labiryntu, Tezeusz rzucił się na niego pięściami i zabił go; trzymając się nitki, wyszedł.

Człowiek z głową byka – minotaur jest niewolnikiem swojej zwierzęcej esencji. W przeciwieństwie do niezależnego Centaura urodził się, by być prowadzonym, jako część stada, a nie przywódca. Minotaur jest wspaniałym asystentem geniuszu Zła, „jego sługą jest wampir”, ale nie sam „trójgłowy wąż”! Trudno mu podejmować samodzielne decyzje, dlatego woli działać zgodnie z cudzą wolą. Gdyby tylko ta wola nie przeszkodziła mu w realizacji własnych zwierzęcych instynktów. Ale jeśli taka przeszkoda ominie Minotaura, może, jak niewierny pies, ugryźć rękę, która daje mu kawałek mięsa.

7 stycznia, 17:18 | Madeleine Grishina Madeleine Grishina Pisarka redaktorów strony internetowej Channel Five Society 265 501

Astrologowie są pewni, że los daje pewne sygnały każdemu przedstawicielowi koła zodiaku. Jak je rozpoznać?

Nie igraj z losem: jakie znaki Wszechświat wysyła do każdego znaku zodiaku?

Zdjęcie: Depositphotos / Rawpixel

Z pewnością każda osoba przynajmniej raz w życiu stanęła przed trudnym wyborem i przez długi czas nie mogła podjąć decyzji. To w takich momentach Wszechświat wysyła sygnały, tajemne znaki, ale nie zawsze są one łatwe do rozpoznania. Więc dla kogo i jakie wiadomości są przeznaczone?

Dla Barana wiernym towarzyszem życia jest szczęście. Ale problem polega na tym, że ten znak zodiaku jest nieroztropny i nieugięty. Baran nie zatrzymuje się, pomimo jakichkolwiek oznak losu. I przekazuje wiadomości Baranowi tylko za pomocą wydarzeń. Astrologowie radzą uważnie przyjrzeć się temu, co dzieje się w twoim życiu, kiedy wszystko wydaje się iść swoją drogą, a potem diametralnie się zmienia.

Dla Byka Wszechświat zapewnia nici, za które trzeba się chwycić, aby wspiąć się na mocną linę i trzymać się jej. Ale Taurusowi trudno jest zrozumieć, czym dokładnie jest ta bardzo zbawcza nić w przepływie spraw i wydarzeń. Astrologowie zalecają podjęcie wszystkich interesujących Cię spraw, a po zagłębieniu się w nie i zrozumieniu istoty, wyeliminowanie niepotrzebnych. W ten sposób możesz znaleźć swoją własną ścieżkę.

READ
70 sposobów na uwolnienie swojej kobiecej mocy

Bliźnięta

Wszechświat Gemini nieustannie próbuje poprowadzić cię ścieżką, która zaprowadzi cię do bezpiecznej przystani. Ale przez większość czasu są temu przeciwni. Astrologowie zdecydowanie zalecają Gemini, aby starały się unikać pochopnych aktów.

W przypadku raka nieoczekiwane problemy są sygnałami ze Wszechświata. Jeśli chcesz poprawić swoje życie, zwróć uwagę na sytuacje, które Twoim zdaniem Cię powstrzymują. Jeśli się rozwiodłeś, biznes zbankrutował, a tym samym Wszechświat pokazuje, że nadszedł czas na globalne zmiany.

Wszechświat od dawna zrozumiał, że wysyłanie znaków do Lwów jest bezużyteczne. Dlatego stara się zrobić dla nich wszystko sama. Według astrologów zdarza się to rzadko, ale w najbardziej bolesnych okresach. Jednak potem życie Lwów nagle się poprawia. Na przykład zerwali z ukochaną osobą, a po kilku miesiącach ślub i silny związek. Tak, chodzi o Lwów.

Według astrologów w życiu Panny rzadko zdarzają się fatalne chwile. To wszystko jest winne tego, że próbują celowo je ominąć. Mają wystarczająco dużo mądrości, wiedzy i doświadczenia, aby zrozumieć, że nadeszło ważne wydarzenie, które może zmienić przyszłość i odsunąć się na bok. Aby Panny mogły oderwać się od sytuacji, muszą po prostu zacząć działać.

Wszechświat nie lubi ingerować w życie Wagi i dawać im znaki. Po prostu woli korygować działania, nie pozwalając jej spaść na samo dno. Jednak według astrologów w życiu Wagi wciąż są fatalne chwile – małe szczęście. Na przykład znaleziono zgubiony portfel, otrzymali zniżkę na drogi produkt.

Skorpion

Wszechświat daje Skorpionom możliwość zmiany życia tylko kilka razy. Ale to są ogromne i cenne dary. Dlatego wiedz, że jeśli los stawia Cię przed poważnym wyborem i jesteś pewien, że po nim życie zmieni się na lepsze, zdecyduj się!

Strzelec

Kiedy Wszechświat przygotowuje dla Strzelca wielkie zmiany w życiu, mogą oni odczuć przypływ siły, energii i determinacji. W takich chwilach w powietrzu unosi się aura szczęścia. Jeśli Strzelce są gotowe, to jasne, że musisz zdecydować się na zmiany!

Koziorożec

Według astrologów w Koziorożcach wszystko w życiu rośnie. W dzieciństwie i okresie dojrzewania Wszechświat rzadko interweniuje, ale później pomoc wzrasta. Dlatego szczególnie pracowite Koziorożce osiągają większe sukcesy niż leniwi przedstawiciele tego znaku zodiaku.

Wodnik

Wodniki nie zawsze wiedzą, do czego zmierzać i do czego dążą, a starają się tylko wtedy, gdy mają pełną swobodę działania. Jeśli nagle poczujesz, że masz cel i środki do jego osiągnięcia, wiedz, że to znak losu, który mówi: „Naprzód”.

Jeśli dla niektórych znaków zodiaku znakiem losu są trudne i trudne okresy w życiu, to Ryby, wręcz przeciwnie, mają chwile spokoju. Kiedy nic i nikt nie rozprasza, jesteś zdany na siebie. Wszystko to mówi – przyjemne zmiany nie są daleko. Astrologowie są pewni, że los jest szalenie sprzyjający Rybom, o ile sami chcą znaleźć swoje miejsce w życiu.

Wcześniej 5-tv.ru podało, który ze znaków zodiaku otrzymał wieczną młodość.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: