Szycie: 7 sztuczek i sztuczek, które musisz znać

Te 10 wskazówek i trików przyda się nie tylko początkującym, ale także doświadczonym szwaczkom. W naszym wyborze life hacków znajdziesz przydatne „sztuczki”, które krawcowe zbierają od lat. Wszystkie przydadzą się tym, którzy chcą wyjść poza zwykły zakres robótek ręcznych: móc nie tylko przyszyć guzik do koszuli lub załatać skarpetkę własnymi rękami, ale także łatwo zginać szwy.

szycie

Te tajemnice krawieckie przypadną do gustu tym, którzy chcą zrezygnować z usług atelier. Przy odrobinie wprawy będziesz w stanie skrócić spodnie i obszyć sukienkę, a także samodzielnie wykonać trudne dziurki na guziki.

Porada nr 1

Stwórz własny szablon do zaznaczania naddatków na szwy. Dzięki temu możesz dokładnie zmierzyć wymaganą odległość w dowolnym punkcie produktu. Nigdy więcej linii! Wycinamy szablon z tektury i wklejamy na ramie taśmą samoprzylepną, aby zapewnić niezawodność.

szablon do szycia

Porada nr 2

Nie ma osoby, która powie Ci, czy rąbek leży równo? Skorzystaj z tego life hacka i zrób to sam! Naciągnij nić na ościeżnicę i potrzyj ją grubo kredą. Następnie korzystając z wykonanego wcześniej szablonu zaznacz naddatek na szew i załataj produkt.

jak skrócić rąbek

Porada nr 3

Aby maszyna do szycia nie „potykała się” o grube części produktu, umieść karton pod stopką (możliwych jest kilka arkuszy) i podnieś go do pożądanego poziomu.

szwy

Porada nr 4

Potrzebujesz niezawodnego przewodnika po szyciu? Skorzystaj z tej sztuczki: używaj cienkich gumek – pomogą ci nie zbłądzić.

maszyna do szycia

Porada nr 5

Podczas oznaczania wzorów wygodnie jest natychmiast narysować naddatek szwu. Aby to zrobić, użyj prostego domowego projektu ołówka. Sklej je razem taśmą klejącą – odległość między płytkami będzie stanowić naddatek. Jeśli wydaje ci się to małe, dodaj do projektu kolejny ołówek – po prostu skieruj go rysikiem do góry, aby nie przeszkadzał. Ważne: wybierz miękkie (lub jeszcze lepiej – 2M) ołówki i dobrze je naostrz.

zaznaczanie ołówków

Porada nr 6

Wiązanie stronniczości jest czymś, czego początkujący zawsze starają się unikać. Jednak nadal musisz nauczyć się z nim pracować. Pomoże Ci w tym prosty szablon. Zrób to z tektury lub papieru, a natychmiast przestaniesz się bać o obrzeże.

jak wygładzić krawędzie

Porada nr 7

Aby szybko i bez wstępnego znakowania zrobić naddatki na szwy, wystarczy mieć tylko szablon z kawałka tektury i żelazko. Narysuj znacznik na kartonie i miej go zawsze pod ręką. Uzupełnij kilka linii, które będą Ci przydatne dla różnych produktów.

READ
6 przydatnych pomysłów na organizację garderoby

jak prasować szwy

Porada nr 8

Praca z pętlami powietrza zawsze wydaje się trudna. Dzięki tej sztuczce przestaniesz się jej też bać. Szablon pomoże nam ponownie. Rysujemy komórki na tekturze, kładziemy na maszynie do szycia – pracujemy!

pętle powietrza

Porada nr 9

Wykonując obszycia i obrzeża, rzemieślnicy są przyzwyczajeni do używania szpilek i igieł. Jednak to:

  • nie zawsze bezpieczne (zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta);
  • niewygodny;
  • nie zawsze dostępne w wystarczających ilościach.

Rozwiązanie jest proste: zastąp je zwykłymi spinkami do włosów, niewidocznymi, spinaczami do bielizny, a nawet spinaczami do papieru.

jak zapiąć fałdy

Porada nr 10

Dzianina to strasznie niegrzeczna tkanina. Nawet proste przetwarzanie pętli staje się prawdziwym kłopotem i powoduje irytację. Tkanina ciągle się rozpościera i rozwiera, a pętelki zamieniają się w dziury. Aby tego uniknąć, skorzystaj z porady krawców i załącz kawałek polietylenu. Problem rozwiązany! Teraz przetwarzanie pętli stanie się łatwym zadaniem.

przetwarzanie pętli

Weź na pokład wymienione życiowe hacki, a już nie będziesz pamiętać, że kiedyś bałeś się przetworzyć trudne dla ciebie szczegóły.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: