Sztuczki, aby wyglądać idealnie: robić i nie robić zdjęć

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach

Dzień dobry czytelnicy. Czy wiesz, że wschód i zachód słońca to świetne oświetlenie do doskonałych zdjęć? Te i inne fakty o dobrym portrecie, czyli o tym, jak pięknie wyglądać na zdjęciach – poniżej w tekście.

Dlaczego ważne jest pozowanie

Wielu odmawia robienia zdjęć, twierdząc, że są „niefotogeniczne”. Czy wiesz, dlaczego jest to nieudana strategia? Bo w dzisiejszych czasach każdy ma aparat! Smartfony, tablety, a nawet niektóre zegarki.

Zawsze można odmówić, ale przy takiej dominacji aparatów można zarobić na niezłą paranoję. I nadal od czasu do czasu otrzymuj zdjęcia, na przykład w firmie.

Znacznie spokojniej jest dla psychiki poświęcić pół godziny na przeczytanie tego materiału, poćwiczyć przed lustrem i już nigdy nie bać się, że wypadnie źle. Nie sposób uniknąć zdjęć. Do Was należy decyzja, czy będą to dobre zdjęcia, czy cały folder z horrorami dla wnuków.

Co robić dzień wcześniej

Dobra sesja zdjęciowa nie zaczyna się nawet od wizażysty i dobrego odpoczynku, ale na długo przed. Na przykład zacznij teraz i wróć do tego pytania dzisiaj w ciągu dnia.

 1. Zobacz zdjęcia. W instagramie kontakt, folder na komputerze lub papierowy album. Musisz przejrzeć wszystkie swoje ujęcia, wybrać najlepsze i zdecydować, dlaczego są dobre. Poza? Makijaż? Uśmiech? Kąt? A jeśli zadziałało wtedy, zadziała jutro!
 2. Przypomnij sobie kilka przyjemnych wydarzeń, które wywołają uśmiech na twarzy fotografa. Kiedy, jeśli nie teraz?
 3. Uważnie przeczytaj sekcję artykułu o makijażu. Makijaż to przygotowanie do zdjęcia, które łatwo zepsuć całą sesję zdjęciową.
 4. Uwielbiam lustro. Lustro częściowo pokazuje, jak wyjdziemy na zdjęciu. Najpierw musisz wybrać ubrania w stylu i kolorach, które Ci odpowiadają, weź pod uwagę ogólne wzorce postrzegania kolorów przez aparat.
 5. Następnie znajdź czas na pozowanie. Czy lustro pokazuje przybliżoną przyszłą ramę? Czas wypróbować wiele potencjalnych ujęć i wyeliminować te, które podkreślają wady.

Każda osoba ma niepowtarzalną sylwetkę, kombinacje rysów twarzy, koloru włosów i oczu. Wszystko to nie jest brane pod uwagę w ogólnych zaleceniach i albo próbujesz pozować przed fotografem, albo przed lustrem i idziesz do fotografa z gotowym zestawem udanych kombinacji.

Teraz, gdy sesja zdjęciowa jest dopiero planowana, warto zwrócić uwagę na przygotowania. Kto jeszcze oprócz Ciebie może wziąć pod uwagę wszystkie Twoje cechy?

READ
6 oznak „radzieckiej” kobiety

Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i oczywiście kobiet. Faceci odmawiają zdjęć, ponieważ „nie jestem w tym dobry” równie często jak dziewczyny.

W którą stronę się obrócić

Zostaw zdjęcie całej twarzy na ważne dokumenty. Wszyscy pamiętają, jak „piękni” jesteśmy w paszporcie? Nie powtórzymy więc tego błędu w tych fotografiach, na których chcemy wypaść pięknie.

Przede wszystkim dziewczyny chcą wyglądać naturalnie, ale symulowane zdjęcia uzyskuje się co najwyżej jak w paszporcie. Nie jesteśmy profesjonalnymi modelami.

Modelki metodą prób i błędów znalazły na zdjęciu idealną pozycję twarzy. Głowa powinna być zwrócona około 45 stopni w kierunku fotografa. Coś takiego:

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 1

Oczywiście nie musisz iść przed fotografem z kątomierzem, ale nie zaszkodzi robić próby przed lustrem. Lub zrób selfie.

Szczególnie polecam robić selfie facetom, dzięki temu nie będą długo patrzeć w lustro, a powstałe zdjęcia będą łatwe do przeglądania i analizowania.

To samo dotyczy całego ciała. Tak, i byłoby dziwnie stanąć tuż przed fotografem i patrzeć gdzieś w bok. Więc cała poza nie jest równa, ale lekko odwrócona na bok.

Nawiasem mówiąc, jest to standardowa poza do zdjęć na czerwonym dywanie. A jeśli od dziesięcioleci najbardziej popularni ludzie na świecie stosują tę sztuczkę, to dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić?

Triki z blogów fitness

Kilka słów o popularnych blokach ze zdjęciami. Na przykład modele fitness. Wszyscy rozumieją, że te piękne dziewczyny nie wyglądają tak idealnie jak na zdjęciu?

Nie chodzi tylko o Photoshopa, choć zwracają się do niego również najbardziej niepiśmienni ludzie. Chodzi o pozę, kąt, oświetlenie i tak dalej. Wciągnij brzuch, załóż spodnie z podwyższoną talią, wybierz dla siebie dobre oświetlenie.

Blogerem może zostać każdy, mając mniej lub bardziej standardową sylwetkę. W jaki sposób?

Głowa

Głowa do fotografa jest lekko na boki, idealny kąt to 45 stopni.

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 2

Life hack, aby usunąć dodatkowe podbródki i podkreślić szyję. Rozciągamy szyję i lekko obniżamy podbródek. Lepiej z góry przećwiczyć uśmiech przed lustrem. Taki lekki półuśmiech, na zdjęciu – przykład powyżej, prawy obraz. Zawsze wygląda świetnie!

Ze względu na naturalną asymetrię twarzy lepiej wcześniej odwrócić się przed lustrem i wybrać bardziej atrakcyjną stronę.

READ
25 niesamowicie stylowych pomysłów na aranżację wnętrz w Twoim domu

Dziwnie ułożone ręce mogą zepsuć każde zdjęcie. Jak ułożyć ręce?

 • w kieszeniach. Pamiętaj, że łokcie powinny znajdować się za ciałem.
 • Coś do trzymania. Torba, kawa, akcesoria. A druga ręka w kieszeni lub na pasku. Łokcie za ciałem!
 • Na pasku. Ale! Najpierw łokcie za ciałem. A po drugie, jedną rękę na pasku, a drugą w inny sposób. Rozciągnięta, z kawą. ale nie na pasku. Wyjątkiem jest zdjęcie dla profesjonalnych modelek, ale wygląda na to, że wszyscy jesteśmy amatorami, prawda?
 • Jedno ramię jest zgięte poniżej klatki piersiowej, drugie do brody lub wyciągnięte.
 • Ręce razem, jakbyśmy teraz klaskali.

Jak położyć ręce – możesz napisać całą książkę. Ale generalnie musisz spojrzeć na wszystkie swoje fantazje w lustrze, wybrać te, których potrzebujesz, a następnie posłuchać doświadczenia i wprawnego oka fotografa.

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 3

Uniwersalna zasada jest taka, że ​​jedna noga jest lekko ugięta i niekoniecznie na tym samym poziomie co druga. Lepiej jest, jeśli nogi nie zachodzą na siebie.

Skomplikowane figury zostawmy profesjonalnym modelkom! Zalecam przeniesienie całego ciężaru ciała na jedną nogę i na tylną. Możesz przeczytać więcej o pozycjach stojących tutaj.

I jeszcze jedna zasada – poza powinna być naturalna. Nie powinno być wrażenia, że ​​model upadł w następną sekundę po kliknięciu kamery. Zadaniem fotografa jest sprawienie, abyś wyglądał atrakcyjnie i naturalnie.

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 4

włosy

Możesz mieć tyle pięknych włosów, ile chcesz, ale kamera widzi cię tylko od przodu. A do zdjęcia fryzura powinna być widoczna z przodu.

Ogon lub kok z tyłu po prostu nie będzie widoczny, pozostawiając twarz bez odpowiedniej oprawy. Nawet luźne włosy na plecach będą bezużyteczne dla fotografa.

Idealny – luźne włosy okalające twarz. Grzywka, fryzura z dodatkiem włosów z przodu. Tuż przed fotografowaniem warto trochę puchnąć włosy, aby powietrze tworzyło naturalną objętość. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, dostać poranną fryzurę.

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 5

Wyraz twarzy

Twarz na zdjęciu powinna być zrelaksowana, uśmiech naturalny, a wygląd szczery. Wydaje się nierealne? Możliwość rozluźnienia mięśni twarzy pomoże między innymi w walce ze zmarszczkami. Dlatego polecam szukać online.

I tu i teraz możesz zacząć uśmiechać się do innych, aby rozwinąć naturalny uśmiech. Zachowaj kilka przyjemnych wspomnień, które pozwolą ci uwolnić napięcie z mięśni i wywołać naturalną radość.

READ
Twoja druga połówka już na Ciebie czeka! Najbardziej szczery horoskop o miłości i ślubie

Na zdjęciach lepiej się uśmiechać, najlepiej pokazując zęby. Ale jeśli nie podoba ci się to tak bardzo, tajemniczy uśmiech Mony Lisy będzie wyglądał spektakularnie, nie zapomnij go przećwiczyć!

Widok

Spójrz bezpośrednio w kamerę – wyjdź po paszport. W strzelaniu artystycznym musisz patrzeć w pobliżu obiektywu. Tuż pod obiektywem – dla tajemniczego obrazu, powyżej – dla marzycieli.

Bardziej neutralne opcje z boku. Polecam zrobić kilka selfie dla każdej wersji wyglądu i wybrać to, które najlepiej podkreśla potrzebną cechę.

Makijaż

W przypadku makijażu lustro jest naszym wrogiem, a nie przyjacielem. Czemu?

 1. Aparat z reguły „zjada” kolory. Makijaż powinien być jaśniejszy niż na żywo.
 2. Oprócz oczu. Jasne grube strzały sprawią, że oczy będą mniejsze i zamknięte.
 3. To samo dotyczy ciemnych cieni.
 4. Masę perłową należy wyrzucić, będzie świecić bezużytecznie.
 5. Głównym wrogiem zdjęcia jest rozświetlacz i biały puder. Na zdjęciach będą białe plamy, cała sesja będzie zrujnowana.
 6. Jasna szminka – ciemna skóra. Pomadka do jasnej skóry neutralna.
 7. Tusz do rzęs i cienka kreska pomogą podkreślić oczy.
 8. Nie ma czasu – przed zdjęciem uszczypnij szczupaki. Naturalny róż jest lepszy niż sztuczny.

Makijaż do sesji zdjęciowych to duży i bardzo złożony temat. Jeśli to możliwe, zaufaj profesjonalistom. Jeśli nie, zapoznaj się z witrynami i filmami. Lub poradzisz sobie z podstawowym makijażem, zdjęcia będą bardziej naturalne.

Odzież

Ubrania w paski zdecydowanie nie nadają się do amatorskich sesji zdjęciowych. Nie tylko wypełnia lub podkreśla niedoskonałości, ale także marszczy się na soczewce.

Zdecydowanie łatwiej po prostu z tego zrezygnować. Uważaj na wzorzyste ubrania. Niepowtarzalny styl może zamienić się w ponurą fotografię. Powinna być jedna część garderoby z wzorem, lepiej, jeśli wzór jest duży.

Najlepiej prezentuje się odzież monochromatyczna. Sprawdź, czy odpowiada Ci kolor i styl. I lepiej sprawdzić to na zdjęciu, bo aparat trochę zniekształca kolory i kształty.

Oświetlenie i kąt

Praca fotografa jest również bardzo ważna dla stworzenia idealnego ujęcia. Oświetlenie powinno być jednolite. Dobrzy fotografowie ustawiają sztuczne oświetlenie i używają lampy błyskowej.

W domu polecam zrobić zdjęcie np. telefonem, we wszystkich pomieszczeniach i pod różnymi kątami. I zobacz, gdzie najlepiej położyć światło.

READ
6 typów kobiecych, w których zakochują się mężczyźni bez pamięci

Należy unikać oświetlenia tylko z jednej strony, takie światło tworzy cienie na twarzy. Najlepsze zdjęcia są robione w słoneczny dzień na zewnątrz. Najbardziej tajemniczy i z pretensjami do profesjonalizmu – o zachodzie i świcie.

Najlepsze twarze i figury uzyskuje się, gdy zdjęcia są robione nieco z góry. Chociaż tutaj też mogą występować niuanse. Wszystko zależy od ogniskowej.

Przykłady strzałów typu win-win. Jakie pozy z pewnością będą dobrze wyglądać na zdjęciach? Pokażę Ci najczęstsze tematy do domowych sesji zdjęciowych oraz pozy, które zdecydowanie wyglądają korzystnie. Ale nadal zalecam wcześniejsze przeprowadzenie prób, aby nie wyglądały na fałszywe!

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 6

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 7

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 8

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 9

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 10

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 11

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach 12

Takie przykłady zdjęć, które na pewno odniosą sukces. Na sesji zdjęciowej zaproponuję najlepsze opcje, biorąc pod uwagę Twoją sylwetkę, ubiór i makijaż. A w przypadku zdjęć domowych polecam wypróbowanie opcji z podanych przykładów i wypróbowanie ich na kolejnym spotkaniu ze znajomymi.

Najtrudniejszą rzeczą na świecie, gdzie większość modelek wciąż jest szczupła, jest dla dziewczyn z nadwagą lub o niestandardowej sylwetce. Zdecydowanie muszą wypróbować wiele opcji pozowania do zdjęć, aby nie podkreślać swoich niedociągnięć. Bycie pięknym na zdjęciu to kwestia postawy, ubioru i makijażu, a nie naturalnych danych.

Inspiracja

Kwestia pięknych fotografii jest dość obszerna i złożona. Spróbuj, poszukaj swoich póz, które Cię zainspirują. Kiedy jesteś pasjonatem, na pewno dostaniesz wspaniałe zdjęcia! Jeśli chcesz zrobić zdjęcie parze, to opcja póz jest tutaj.

Miłego dnia i zaoferuj swoje opcje na pozy, w których wygrywasz. Szczególnie interesują mnie opcje z dziewczynami o niestandardowym wyglądzie. Napisz swoje przemyślenia na ten temat w komentarzach. Do zobaczenia wkrótce w nowych ciekawych recenzjach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: