Szerszy krok! Co mówi o Tobie Twój spacer?

Możesz łatwo poznać charakter osoby i jej nastrój, zwracając uwagę na jego chód. Sposób poruszania się wiele mówi o ich właścicielach – wystarczy przyjrzeć się bliżej w czasie.

Nie ma nic dziwnego w tym, że chód może powiedzieć o stanie wewnętrznego świata. Charakter człowieka można określić po jego charakterystyce pisma i ulubionej pozycji do spania, a niektórzy uważają, że nawet po kolorze oczu. Chód człowieka jest związany z jego postawą, poczuciem własnej wartości, z relacjami, ze społeczeństwem, w którym się obraca i z którym wchodzi w interakcje. Tak więc chodzenie może ujawnić wiele tajemnic.

Postawa. Wiele można powiedzieć o człowieku po jego postawie. Zgarbione ramiona i plecy jak koło oczywiście nikogo nie malują i są po prostu niezdrowe. Jeśli podczas chodzenia osoba stara się pozostać niepozorna, pochyla się, patrzy w dół lub na bok, zdradza to w nim poczucie niezręczności, a nawet winy. Przeciwnie, postawa prosta mówi o pewności siebie i świadomości własnej słuszności w czynach, intencjach i poglądach.

Długość kroku. Uważa się, że im krótszy krok, tym bardziej niepewna jest osoba. I odwrotnie – duże kroki dają pewnego siebie i władcze przywódcę, być może nawet skłonnego do dyktatury.

Należy jednak wziąć pod uwagę inne ważne kryterium – prędkość chodzenia, z jaką człowiek zwykle się porusza, ponieważ charakterystyka, jaką daje mu jego krok, również zmienia się w stosunku do jego zwykłego tempa. Krótkie, wybredne kroki – i naprawdę nie jest to najlepszy sposób, aby pokazać światu zaufanie do swoich umiejętności. Ale jeśli osoba, zwłaszcza niskiego wzrostu, woli krótkie, ale powolne, ciężkie kroki, charakterystyka okazuje się zupełnie inna.

Prędkość chodzenia. Jeśli osoba, którą analizujesz, woli małe, ale nie wybredne, ale powolne, stanowcze kroki, masz do czynienia z osobą, która prawdopodobnie zna swoją wartość i nie spieszy się z udowadnianiem czegokolwiek innym. Taki krok mogą preferować niskie panie na stanowisku kierowniczym. Jeśli kroki migoczą niezręcznie, ich właściciel nie zaszkodzi pracować nad poczuciem własnej wartości i nad tym, jak się prezentować podczas rozmowy. Taka osoba może mieć wiele dobrych cech, ale istnieje ryzyko, że zostanie nieodkryta i niezauważalna dla świata.

READ
Długopisy jak za 20 lat: domowe spa do odmładzania skóry

Szybkie i szerokie, szerokie kroki to ci, którzy są gotowi przewodzić ludziom dzięki swoim wybitnym cechom przywódczym. Szybki chód jest oznaką silnej woli, ale czasami samolubnej osoby. Powolny, szeroki krok charakteryzuje tych, którzy nie są przyzwyczajeni do pośpiechu i biegania przy pierwszym wezwaniu. Zwykle właściciele takiego chodu nie lubią krytyki i są wrogo nastawieni do porad.

Pozycja stóp. Jeśli stopa podczas chodzenia w ogóle nie odrywa się od ziemi, a kroki wychodzą szurając, jakby człowiek bał się zgubić buty, to zdradza w nim brak życiowych aspiracji i wskazówek. Tacy ludzie mogą utknąć w przeszłości i ugrzęznąć w straconych okazjach, zwłaszcza jeśli ten objaw jest zaostrzony przez coś takiego jak garbienie się. Stopy z palcami do wewnątrz dają to, co nie chce się wyróżniać, ale osobno – przeciwnie, osoba, która pewnie stoi sama, która stara się niczego nie przegapić.

kawałek

Pozycja dłoni. Gestykulacja podczas chodzenia zdradza towarzyską i spokojną osobowość: osoba wydaje się nie być w stanie czekać, aż się zatrzymasz, a już w trakcie chodzenia angażuje cię w dialog. Potrafi być magazynem pomysłów i bardzo wszechstronnym w tematach rozmów.

Zwykły ruch ramion wzdłuż ciała, zwłaszcza przy sprężystym lub atletycznym chodzie, wskazuje na osobę optymistyczną i dążącą do celu. Wydaje się, że już zmierza ku ideałom, ledwie zakłada buty i wychodzi poza próg domu. Spacerując z taką osobą obok siebie, można poczuć ten zaraźliwy nastrój.

Jeśli ręce nie poruszają się podczas chodzenia, należy zwrócić na nie baczną uwagę. Ręce leniwie opuszczone wzdłuż ciała mogą świadczyć o miękkim charakterze lub amorficznych intencjach.Jeśli ręce są mocno przyciśnięte do ciała, ich właściciel jest teraz nieśmiały i być może nieco zamknięty w życiu. Ręce schowane w kieszeniach mówią o nieufności: rozmówca nie spieszy się, jeśli to konieczne, aby ci pomóc. Być może czuje się zagrożony przez ciebie, niezależnie od tego, czy jest to uzasadnione, czy nie, lub jest pochłonięty rozwiązywaniem swoich problemów i nie ma ochoty na zbyt szczere rozmowy.

Przechylenie głowy. Nie tylko właściciele kompleksów, ale także zamyśleni, zaabsorbowani sobą ludzie mogą chodzić ze spuszczoną głową. To prawda, że ​​ci ostatni często wciąż rozglądają się, skręceni w chmurach. Wysokie uniesienie głowy i zadarty podbródek – osobowość o silnej woli, ale zbyt samodzielna; z takim charakterem trudno się zgodzić.

READ
Pozbądź się zmarszczek łatwo i szybko: 3 sposoby na wygładzenie zmarszczek

Możesz nie tylko określić czyjś charakter poprzez sposób chodzenia, ale możesz też lepiej poznać siebie. A nawet zmieniaj się na lepsze, pracując nad sposobem, w jaki się poruszasz. Jeśli zmienisz postawę, rotację głowy, długość kroku i inne wzorce ruchowe, ludzie zaczną cię inaczej postrzegać. Ta mała sztuczka może być wykorzystana do zmiany wizerunku w pracy lub do zyskownego pojawienia się na pierwszej randce. Dużo (i nie zawsze przyjemnie) powiedzą o człowieku jego słowa-pasożyty. Możesz obserwować siebie i innych, a jeśli nasz artykuł był dla Ciebie przydatny,

Nasz kanał w Yandex.Zen zawsze zawiera najciekawsze artykuły na ten temat. Koniecznie zasubskrybuj!

Czy przywykłeś do stania pewnie na nogach w swoich ulubionych tenisówkach? Dowiedzieliśmy się, jak osiągnąć najatrakcyjniejszy spacer.

Stajesz twardo na nogach w tenisówkach, czy lubisz nosić od czasu do czasu szpilki, które wspierają silne męskie dłonie? Ujawniamy, jakie cechy charakteru kryją się za sposobem chodzenia i jak nauczyć się idealnego chodu.

Udostępnij:

skaczący chód

Lekki, lekko podskakujący sposób chodzenia jest charakterystyczny dla młodych i nieco lekkomyślnych dziewcząt. Demonstruje dobrą kondycję fizyczną, optymizm i poczucie humoru właścicielki, daje jej niezwykłą osobowość i marzycielkę.

Bohaterka: Phoebe Buffay (serial telewizyjny „Przyjaciele”), Tosya Kislitsyna (film „Dziewczyny”).

Cytat: „- A co on właśnie w tobie znalazł?

– Jak co?! Mam piękny chód i znowu moje oczy: jedno w lewo, drugie w prawo!

Chód mężczyzny

Zamaszysty sposób chodzenia wyróżnia niezależne kobiety, które dokładnie znają swoje cele i są przyzwyczajone do polegania tylko na sobie. Szeroki, pewny krok mówi o przedsięwzięciu jego silnej woli kochanki. Nie trzeba dodawać, że tak szybka natura zwykle odnosi sukces w karierze, ale w życiu osobistym wszystko nie jest takie proste.

Bohaterka: Ludmiła Prokofiewna (film „Romans w biurze”), Olga Terentyeva (serial telewizyjny „Olga”).

Cytat: „Co odróżnia kobietę biznesu od… kobiety? Tak chodzisz, umysł niezrozumiały. Wszystkie otklyachitsya, związane w węzeł, wszystkie skurczyły się jak stary podarty but i zadrapania do pracy, jakby wbijały stosy.

miażdżący chód

Chód „kaczy” wyróżnia niepewne dziewczyny, które mają w życiu bałagan o różnym nasileniu i ogólny brak koncentracji w biznesie. Są jednak łagodne, często romantyczne i zatopione w kontemplacji swojego wewnętrznego świata natury.

READ
Najczęstsze mity o bieliźnie pod kątem mody i medycyny

Bohaterka: Bridget Jones (film „Dziennik Bridget Jones”).

Cytat: „Nie mogę się cofnąć i powtórzyć tych samych błędów. Muszę iść dalej i robić nowe”.

mierzony chód

Kobieta krocząca przez życie miarowym, niewybrednym krokiem jest bardzo ostrożna i powściągliwa. Małe, krótkie kroki nie powinny wprowadzać w błąd – za udawaną kruchością kryje się rozważna dama, która doskonale nad sobą panuje.

Bohaterka: Ludmiła (film „Moskwa nie wierzy we łzy”), żona Gorbuszkina (film „Nie może być”).

Cytat: „Widzę, że po prostu nie rozumiesz nic z kobiet! Dobry, smukły chód. Drugi chodzi jak wielbłąd, a ten stawia nogi równo – ach, dwa, ach, dwa . ”

Kobiecy chód

Umiejętność chodzenia w czystym rytmie, kołysania biodrami z boku na bok, była od bardzo dawna uważana za punkt odniesienia. Ten rytmicznie mocny chód sprawia, że ​​jego właścicielka jest obiektem podziwu i jest idealnie uzupełniona szpilkami. Kobieta, która porusza się w tym stylu, oczywiście nie jest tak prosta i wrażliwa, jak mogłoby się wydawać z zewnątrz. bardzo dobrze zna swoje mocne strony.

Bohaterka: Kochana Kowalczyk (film “Tylko dziewczyny w jazzie”), Malena (film “Malena”).

Cytat: „Spójrz, to spacer, nawet głowa się kręci. Pewnie ma w środku silnik – lewy, prawy, lewy, prawy. ”

Jak osiągnąć taki chód. Powszechnie wiadomo, że Marilyn Monroe biegle posługiwała się techniką kobiecego chodu. Przez długi czas istniała legenda, że ​​gwiazda filmowa złożyła jedną piętę za efekt „wewnętrznego silnika”. Potem rozpowszechniła się wersja złośliwych krytyków, że w pięknej blondynce była wada – jedna noga była krótsza od drugiej.

Prawda została ustalona nie tak dawno temu. Biografowie Marilyn dowiedzieli się, że aktorka była przebiegła w jednym z wywiadów. Zapytana, jak nauczyła się chodzić, Marilyn odpowiedziała: „Nauczyłam się chodzić, gdy miałam rok i od tego czasu nie brałam lekcji”. Jednak wszystko było dokładnie odwrotnie.

Monroe celowo nauczył się techniki uwodzicielskiego chodu z książki „Thinking Body”. Jednym z ćwiczeń było wyobrażenie sobie małej chmury nad twoją głową, która jest połączona nitką z czubkiem głowy i musisz nauczyć się pływać z tą chmurką. W ten sposób możesz trenować, aby chodzić płynnie i przybierać nienaganną postawę.

READ
Horoskop chiński 2023 - Rok Świni Żółtej Ziemi
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: