Szczęście odwróciło się od nich: 26 aktorów, którzy zostali zwolnieni podczas kręcenia filmu

Sukces przyszłego filmu w dużej mierze zależy od udanego wyboru aktorów. Ale czasami filmowcy mogą zmienić decyzję dotyczącą obsady w trakcie kręcenia z różnych powodów. Mówimy o aktorach, którzy zostali zwolnieni i zastąpieni innymi już na etapie produkcji projektu.

Ostatnio Kevin Spacey został oczyszczony ze wszystkich zarzutów molestowania seksualnego, ale w tym czasie aktor musiał przejść wiele testów. Po pierwsze został natychmiast zwolniony z serialu „House of Cards”, w którym zagrał główną rolę. Po drugie, postanowiono powtórzyć sceny z jego udziałem w filmie „Wszystkie pieniądze na świecie” z innym aktorem – Christopherem Plummerem. Mimo konieczności przygotowania filmu do wypożyczenia w warunkach nadchodzącego sezonu rozdania nagród, reżyser taśmy Ridley Scott wezwał Christophera Plummera do roli Spacey, z którą sceny trafiły do ​​ostatecznego montażu. Co więcej, udało mu się nawet zdobyć Oscara za rolę, której pierwotnie nie miał grać.

W zawodzie aktorskim narzędziem pracy jest nie tylko wygląd, ale także głos. Wszyscy wiemy, że za maską Guya Fawkesa w filmie sióstr Wachowskich (wówczas jeszcze braci) kryje się nie kto inny jak Hugo Weaving, który już z nimi pracował w Matrixie. Jednak aktor nie dostał tej roli od razu. Przez całe półtora miesiąca James Purefoy spędził w przebraniu brytyjskiego terrorysty, ale ostatecznie aktorowi zabrakło w głosie grozy, dlatego reżyserzy postanowili go zastąpić.

Robert Downey Jr

Nie wszyscy wiedzą, ale „Gravity” Alfonso Cuarona pierwotnie miał zagrać Robert Downey Jr. Aktorowi udało się nawet spędzić kilka dni na planie, ale prawie natychmiast stało się jasne, że ta rola mu nie odpowiada. W rezultacie został zastąpiony przez George’a Clooneya. Nie żeby partner bohaterki Sandry Bullock spędzał dużo czasu na ekranie, ale reżyser uznał, że styl aktorski Downeya nie pasował do scenariusza, więc zmienił zdanie.

Christian Bale

Czasami zdarza się również, że aktor zostaje ponownie zatrudniony po zwolnieniu. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, ale to właśnie wydarzyło się na planie American Psycho. W tym czasie prawie nikt nie znał Christiana Bale’a, więc kiedy Leonardo DiCaprio wyraził zainteresowanie jego rolą, producenci bez zastanowienia dwa razy zwolnili go wraz z reżyserką Mary Harron, która stanęła w obronie aktora. To prawda, że ​​​​Leo ostatecznie zdecydował się porzucić projekt, ponieważ obawiał się, że zrujnuje to jego wizerunek. Na szczęście Harron i Bale nie chowali urazy i wrócili do projektu.

READ
Masza Malinovskaya wywołała mieszaną reakcję fanów obrazem bez makijażu

Ryan Gosling

Ironiczna i jednocześnie obraźliwa sytuacja wydarzyła się na planie filmu „The Lovely Bones” Petera Jacksona. Być może nie wiesz, ale ojciec głównego bohatera miał pierwotnie grać Ryana Goslinga. Jednak staranność aktora w przygotowaniu do filmowania nie doprowadziła do dobra. Po zapuszczeniu brody i przytyciu 27 kilogramów pojawił się na stronie w nowym przebraniu, ale Peter Jackson był bardzo zaskoczony takim obrotem wydarzeń. Jego wizja postaci nie pokrywała się z ideą Goslinga – Jackson uważał, że powinien być szczuplejszy. Dlatego w trakcie pracy nad filmem zastąpił go Markiem Wahlbergiem.

Sława złożonego temperamentu Megan Fox znacznie ją wyprzedza. Mało znana aktorka dostała jedną z głównych ról w przeboju Michaela Baya „Transformers” i od razu zyskała ogromną popularność. Jednak przed nakręceniem trzeciej części miałem nieostrożność, by publicznie porównywać reżysera filmu z Adolfem Hitlerem. Mimo podpisanej umowy producent projektu Steven Spielberg zażądał natychmiastowego zwolnienia aktorki. I chociaż sam Bay nie był szczególnie urażony tym zwrotem, postanowiono zmienić aktorkę na modelkę Victoria’s Secret Rosie Huntington-Whiteley.

Ze wspaniałością Daniela Day-Lewisa w „Oil” można porównać tylko Paula Dano, który zagrał tam dwie role naraz. Okazuje się, że aktor wkroczył w projekt nie od razu, ale już na etapie produkcji. Paul i Eli Sunday mieli początkowo grać niejasny Kel O’Neill, ale podczas kręcenia filmu reżyser Paul Thomas Anderson obejrzał The Ballad of Jack and Rose i był pod takim wrażeniem talentu Dano, że zaoferował mu miejsce, które już zajął. . Paul przyjął i przygotował się do roli w cztery dni. W rezultacie stał się teraz jednym z najbardziej poszukiwanych współczesnych aktorów, a O’Neill całkowicie przestał grać.

Eric Stoltz

Być może najbardziej obraźliwym przypadkiem jest zastąpienie Erica Stoltza przez Michaela J. Foxa w trylogii Powrót do przyszłości Roberta Zemeckisa. Młody aktor pracował na planie przez pięć tygodni roboczych, po czym reżyser uznał, że brakuje mu czegoś, aby obraz Marty’ego McFly’a był naprawdę jasny. W rezultacie producent filmu Steven Spielberg zatwierdził nowego głównego aktora, a filmy Zemeckisa stały się hitami kasowymi i nadal pozostają jednym z głównych zjawisk kultury popularnej.

READ
Piękne i pełne wdzięku: matki rosyjskiego show-biznesu

Stuart Townsend

Ulubionym Aragornem w trylogii Władca Pierścieni miał być Stuart Townsend. Spędził kilka tygodni przygotowując się do roli, a nawet spędził kilka dni na planie, ale filmowiec Peter Jackson uznał, że aktor jest za młody na tę rolę. Oczywiście Viggo Mortensen, który przyszedł go zastąpić, również nie pociągnął w wieku 87 lat (tyle jest Aragorn w filmie), ale wyglądał na znacznie starszego niż jego poprzednik. Ale prawie natychmiast po tym Townsendowi udało się zdobyć rolę wampira Lestata de Lioncourta w Królowej potępionych, gdzie młodzieniec po prostu grał w jego ręce.

Początkowo Leonardo DiCaprio został zatwierdzony do głównej roli w przemyśleniu klasycznego „Romea i Julii” Baza Luhrmanna, więc aktorka do roli jego kochanka została wybrana specjalnie dla niego. Wybór padł na Natalie Portman, ale podczas kręcenia filmu różnica we wzroście głównych aktorów stała się zbyt widoczna, przez co Romeo wyglądał na znacznie starszego niż jego lata. Dlatego, aby romans bohaterów nie wyglądał na zbyt zdeprawowany, aktorkę zastąpiła wyższa Claire Danes.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: