Systemy prasowania: cechy i zalety

Nowoczesne systemy prasowania dla domu

System prasowania to technika ułatwiająca pielęgnację lnu. W zależności od modelu znajduje zastosowanie w biznesie (hotele, hotele) oraz w życiu codziennym. W tym artykule eksperci Miele wyjaśniają, czym jest system prasowania i jak dobrać odpowiedni model takiego sprzętu.

Co to jest system prasowania

System prasowania jest analogiem klasycznej deski do prasowania z żelazkiem, wyposażonym w dodatkowe funkcje. Na przykład stół dynamiczny, który pozwala wydmuchiwać rzeczy od dołu lub usuwać nadmiar pary / wilgoci.

Główne zalety systemów prasowania:

 1. Wydajność. Pozwalają prasować szybciej i głośniej w porównaniu z zestawem “żelazko + deska do prasowania”.
 2. Wysokiej jakości prasowanie. Dodatkowe funkcje (stół dynamiczny, ogrzewanie powierzchni, doprowadzenie pary) pozwalają skutecznie eliminować zagniecenia z dowolnych wyrobów tekstylnych.
 3. Ścisłość. Wszystkie nowoczesne systemy prasowania można składać. W stanie kompaktowym (niesprawnym) zajmują niewiele miejsca – ok. 0,2 mkw.

Czym jest dobry system prasowania

Systemy prasowania wyposażone są w akcesoria ułatwiające pielęgnację bielizny. W zależności od modelu mogą to być:

 1. Żelazo. Z funkcją pary i nieprzywierającą podkładką. W zależności od segmentu cenowego systemu żelazko może mieć stalową lub ceramiczną stopę.
 2. Parowiec. Kompaktowe narzędzie, które pozwala zadbać o rzeczy bez układania ich na stole.
 3. Ogrzewanie stołu. Zmniejsza ilość kondensatu, zmniejsza różnicę temperatur między tekstyliami a stopą żelazka.
 4. Wentylacja dynamiczna. W stół wbudowanych jest kilka wentylatorów. W zależności od trybu pracy mogą przedmuchiwać powietrze pod przedmiotami lub przyciągać je do stołu, usuwając parę.

Czym są systemy prasowania

Funkcje prasowania wyróżniają się właściwościami technicznymi: moc, funkcje. Istnieją dwa główne rodzaje tej techniki, która odnosi się do montażu stołu prasowalniczego. Systemy to:

 1. Na krzyżu dwunożnym. Klasyczny design zapożyczony z konwencjonalnych desek do prasowania. Zalety: lekkość, zwartość, wysoka niezawodność mechanizmu.
 2. Na podnośniku gazowym. Stół znajduje się na specjalnym amortyzatorze, który umożliwia regulację jego wysokości. Podobną technologię stosuje się w krzesłach/krzesłach biurowych i komputerowych.

Wielu użytkowników myli termin „system prasowania” z innymi rodzajami sprzętu. Na przykład za pomocą zdalnych generatorów pary, konwencjonalnych desek do prasowania, pras i rolek do prania. Są to osobne podgatunki sprzętu, które nie należą do typów systemów prasowania.

Jak korzystać z systemu prasowania

Rozłóż system i dopasuj wysokość stołu do prasowania do pasa. Umożliwi to wygodną pracę z żelazkiem. Korzystanie z systemu:

 1. Wlej oczyszczoną wodę do wytwornicy pary. Zbyt twarda woda może spowodować odkładanie się kamienia na elementach grzejnych.
 2. Podłącz urządzenie do sieci elektrycznej o odpowiedniej charakterystyce. Zwykle jest to bezpiecznik 220 V / 50-60 Hz / 10 A. Producent wskazuje te dane w instrukcji obsługi.
 3. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na metkach odzieży. Producenci tekstyliów wskazują temperaturę i możliwość prasowania produktów.
 4. Nie pozostawiaj żelazka włączonego dłużej niż 10 minut. Nowoczesne systemy prasowania posiadają automatyczną funkcję wyłączającą ogrzewanie po 3 minutach.
READ
Ocena najbardziej zalotnych znaków zodiaku

Podczas pracy z żelazkiem wybierz odpowiednią temperaturę prasowania. Dla wszystkich systemów jest wskazywany według jednego standardu: jeden, dwa lub trzy punkty (od minimum do maksimum). Aby zapewnić skuteczną pielęgnację, posortuj tekstylia na partie. Rozpocznij prasowanie od prania wymagającego pielęgnacji w najniższej temperaturze.

Żelazka w systemach prasowalniczych mają dwa tryby pracy:

 1. Brak pary. Tryb klasyczny bez pary. Dla niego nie jest konieczne wlewanie wody do generatora pary.
 2. Z uderzeniami pary. Czas trwania ekspozycji na parę można regulować za pomocą przycisku.

Wentylatory wbudowane w stół dynamiczny mają dwa tryby pracy:

 1. Wylot powietrza. Dociska pranie do stołu, pozwala parze wniknąć głęboko w tkaninę. Nie pozwala na zsuwanie się odzieży.
 2. Dmuchanie. Tworzy szczelinę powietrzną między stołem a tekstyliami. Pozwala to na ostrożne prasowanie szwów na przedmiotach.

Parowce są dołączone do większości nowoczesnych systemów prasowania. Mogą być używane do obróbki tekstyliów poza stołem prasowalniczym. Parowiec pozwala wyeliminować drobne zmarszczki i ma następujące zalety:

 • niewielka waga – wielokrotnie mniej niż żelazko;
 • zwartość – może służyć do wieszania zasłon lub rzeczy w szafie;
 • wydajność – nie pozostawia błyszczących smug na tekstyliach (w przeciwieństwie do żelaza).

Jaki jest najlepszy wybór do domu?

Producenci sprzętu do prania oferują następujące analogi, które mogą zastąpić systemy prasowania:

 1. Rolki. Nadaje się tylko do płaskich rzeczy – prześcieradeł, poszewek, ręczników. Konstrukcja lodowiska składa się z ruchomego trzonu i ogrzewanej części stałej.
 2. Prasy. Podobnie jak rolki mają wąską funkcjonalność i niską zwartość.

Systemy prasowania lepiej nadają się do prania niż jakakolwiek inna technika. Przeznaczone są do prasowania wszelkiego rodzaju tekstyliów i posiadają dodatkowe funkcje. Eksperci zalecają wybór modelu, który:

 • ma dwunożny w kształcie litery X do ustawienia stołu – jest bardziej kompaktowy i niezawodny w porównaniu z podnośnikiem gazowym;
 • wyposażony w generator pary i żelazko z ceramiczną lub nieprzywierającą stopą;
 • posiada dynamiczny stół z dwoma wentylatorami i dwoma trybami pracy.

Katalog systemów prasowania Miele prezentowany jest na oficjalnej stronie internetowej
producent.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: