Sweter raglanowy: 10 modeli, którymi będziesz zachwycona

W artykule rozważymy 4 proste linie raglanowe, które są używane podczas dziania produktów z góry. Raglan jest używany od dawna i jest bardzo popularny wśród szwaczek, ponieważ pozwala całkowicie wyeliminować szwy części, a w rezultacie uniknąć szwów. Co jest szczególnie ważne podczas robienia na drutach grubych nici i rzeczy dla dzieci.

Kolejną cechą linii raglanowej jest możliwość położenia dodatkowego nacisku na dzianinę. Złożona linia z ukośnym lub aranżowym wzorem może również stać się głównym elementem produktu. Ale jeśli nacisk nie jest potrzebny na raglan, łatwo jest również wykonać „spokojne” raglanowe linie. To od nich zaczynają się dziewiarki, stawiając pierwsze kroki w tego typu robótkach ręcznych lub próbując zrobić na drutach produkt z raglanem.

Z reguły są cztery raglanowe linie. Znajdują się w miejscu, w którym formuje się rękaw produktu i niejako go obrysowują. Po obu stronach każdej linii wykonane są podwyższenia, które w rzeczywistości tworzą rękaw, tył i przód produktu.

Rozważ 4 sposoby na utworzenie linii raglanowej. Próbki są pobierane dość proste rysunki, z którymi poradzi sobie nawet początkujący. Jeśli próbujesz swoich sił w raglanach po raz pierwszy, oto wskazówka: użyj specjalnych markerów, które będą musiały zostać zamocowane PRZED i PO samej linii raglanowej. W związku z tym przed znacznikiem i bezpośrednio po nim zwiększamy pętle i przesuwamy znacznik dalej w procesie dziania tkaniny. Dowiedz się, gdzie możesz kupić markery dziewiarskie tutaj.

Próbka 1

raglanowe linie raglanowe

W tej próbce 2 pętle uczestniczą w linii raglanowej. Ta opcja jest dziana bardzo łatwo: przed i po dwóch raglanowych pętlach wykonuje się zwykłą przędzę. A z niewłaściwej strony robimy na drutach jak zwykle: z prostą niewłaściwą boczną pętlą za tylną ścianą. Raglan okazuje się ażurowy, co upraszcza jego wizualizację i skupia się na nim. Lepiej jest używać tej metody podczas robienia na drutach rzeczy letnich lub produktów wykonanych z cienkiej przędzy. Taki przewiewny raglan wygląda pięknie zarówno z ażurową dzianiną tkaniny, jak i ze zwykłą przednią powierzchnią.

Próbka 2

raglanowe linie raglanowe

Ten wzór jest identyczny z pierwszym, z tą różnicą, że nie ma ażuru. Linia jest niewidoczna. Ten wariant dzianiny raglanowej nadaje się na ciepłe ubrania, gdzie ażur jest nieodpowiedni i chcesz, aby było ciepło. Technicznie taki raglan jest dziany, jak wcześniej wspomniano, podobnie jak pierwsza próbka, i aby po przeszyciu szydełka nie pojawiły się dziury, trzeba je zrobić na drutach z niewłaściwej strony z niewłaściwą pętlą za przednią ścianą (rys. 1). W ten sposób „zamykamy” włóczkę i staje się ona częścią płótna.

raglanowe linie raglanowe

Próbka 3

raglanowe linie raglanowe

W tworzenie linii raglanowej zaangażowana jest 1 pętla, która jest dziana na lewą stronę. Linia, podobnie jak w próbce 2, jest ukryta i nie zwraca na siebie uwagi. Dodawanie oczek powstaje z przeciągnięć po obu stronach reglanu.

Rozważmy bardziej szczegółowo: przed niewłaściwą pętlą w pierwszym rzędzie dziania z przeciągacza tworzymy dodatkową pętlę (ryc. 2 i 3), kładąc przeciągacz na lewej igle dziewiarskiej, używając prawej, powinno wyglądać jak na ryc. 4. Następnie dziergamy powstałą pętlę z przodu (ryc. 5). Jak wygląda broszka dziana w ten sposób, można zobaczyć na ryc. 6. Następny wzrost jest wykonywany natychmiast po niewłaściwej stronie pętli raglanowej zgodnie z podobnym algorytmem.

Sweter raglanowy: 10 modeli, którymi będziesz zachwycona

Trendy modowe co sezon przynoszą nam coś nowego. Nie ulega wątpliwości, że niektóre rzeczy pozostają w trendach z poprzednich sezonów. Dotyczy to na przykład swetra z raglanowym rękawem. Udało mu się już dołączyć do grona klasyków i pozostaje aktualny do dziś.

Letni sweterek fot 27

Cechy modelu raglanowego

Charakterystyczną cechą modelu jest rękaw. Jego część barkowa wypełniona jest na całej długości. Innymi słowy, rękaw jest wycinany wraz z częścią barkową. Głębokość pach podczas cięcia można zmniejszyć lub zmniejszyć. Raglan można znaleźć w różnych modelach: prostym, rozszerzanym lub dopasowanym. Świetnie wygląda na każdym z nich.

READ
Wyszczuplające zestawienia kolorystyczne: 5 najlepszych duetów i trio

Sweter raglanowy zdjęcie 5

Do kogo

Raglan to uniwersalny rodzaj rękawa, który będzie pasował do każdej dziewczyny. Dodatkowo dobrze koryguje ramiona, dzięki czemu uzyskujesz harmonijną sylwetkę.

Sweter raglanowy zdjęcie 4

Różnorodność modeli

Wśród szerokiej gamy swetrów ważną rolę odgrywają modele z raglanowymi rękawami. Każdy ma jednak inne upodobania, podobnie jak same modelki, więc każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie.

Sweter raglanowy zdjęcie 1

Ażurowe swetry

Swetry typu kabaretki cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród modeli w stylu boho. Darmowe modele i naturalne materiały przypadną do gustu każdej dziewczynie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zwiewną spódniczkę, czy jeansy, ażurowy sweter w połączeniu z nimi będzie idealnie pasował.

Modele z grubej przędzy

Dziś bardzo popularne są swetry wykonane z grubej przędzy. To najlepszy sposób na podkreślenie kruchości i wyrafinowania ich właścicielki.

Sweter raglanowy zdjęcie 3

Dzianinowe wzory

Klasyczne dzianiny nigdy nie wychodzą z mody. Świetnie pasują do biznesowego looku, ale z łatwością dopasujesz je do każdego innego looku. Ciekawie wyglądają bluzki, zgrabnie wystające spod swetra.

Letni sweterek fot 26

Swetry według długości

Oprócz najpopularniejszych modeli istnieją jeszcze dwa typy: wydłużony i skrócony. Krótkie swetry są odpowiednie dla dziewczynek o cienkiej talii i szczupłej sylwetce. Świetnie prezentują się w zestawieniu ze spódnicami i oversizowymi jeansami. Podłużne modele przypominają nieco sukienki i doskonale ogrzeją Cię w chłodne pory roku. Świetną kokardkę uzyskuje się w połączeniu z obcisłymi jeansami lub legginsami.

Sweter raglanowy zdjęcie 2

Na zakończenie

Raglanowy sweter to naprawdę uniwersalna rzecz. Codzienność nie wymaga od nas sztywnego dress code’u, więc bez problemu zmieścisz ten przedmiot w swojej garderobie. Przymierz dowolny model i zawsze czuj się komfortowo.

Czy lubiłeś artykuł? Czekamy na Twoją opinię w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Próbka 4

Ta opcja jest nieco trudniejsza niż poprzednie trzy. Ale opiera się na prostym rysunku. W raglanową linię zaangażowanych jest 5 pętelek, aby podkreślić raglanowy wzór, używamy pętelek sznurkowych na przedniej stronie materiału.

Rozważmy szczegółowo: pierwsze trzy przednie rzędy robimy na drutach w następujący sposób: przed pierwszą pętlą linii raglanowej wykonujemy szydełko wsteczne, następnie robimy na drutach 1 pętlę w niewłaściwy sposób, następnie robimy na drutach 3 przednie pętle, jedną niewłaściwą stronę i znowu szydełko, ale już proste (ryc. 9). Z lewej strony przędzy dziergamy tak, aby były „zamknięte”, odpowiednio, w trakcie dziania, pierwsza przędza nad przednią ścianą (ryc. 10,11) i druga przędza nad tylną ścianą (ryc. 12, 13). W ten sposób dziergamy trzy rzędy. W 4-tym rzędzie, po narzutach i przerobieniu na lewo, tworzymy ścieg reglanowy. Aby to zrobić, z kolejnych trzech pętli na twarz dziergamy trzecią pętlę w sposób na twarz, przewlekając w nią poprzednie 3 pętle (ryc. 2). Następnie dziergamy dwie pętle pozostałe na lewej iglicy, jedna po drugiej w trakcie dziania. Dziergamy kolejne dwa rzędy zgodnie ze wzorem i powtarzamy wzór.

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że bardzo trudno jest poprawnie połączyć nierówne linie, spróbuj najpierw zrobić na drutach próbkę. Przeczytaj więcej o zaletach próbek w tym artykule. Na jednej próbce możesz spróbować połączyć kilka linii raglanowych. To pomoże ci dokonać wyboru. Najważniejsze to nie bać się spróbować czegoś nowego.

Raglan na górze. 7 wzorów dziania z opisem

Dzisiaj dla Ciebie artykuł o robieniu na drutach raglanu z szyi na okrągłych drutach. Ta metoda dziania ma swoje niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, podczas robienia na drutach od góry nie ma zbędnych szwów, których uszycie zajmie trochę czasu, a nawet sprawi, że będą piękne. Po drugie, możesz łatwo zmienić długość produktu podczas robienia na drutach raglanu od góry. Jest bardzo wygodny podczas robienia na drutach produktów dla dzieci. Dzieci szybko dorastają, a teraz sweter z dzianiny staje się dla nich za mały. Przy takim dzianiu nie trzeba bandażować całego produktu, bardzo łatwo można go wydłużyć, a dzieci mogą go ponownie nosić. Wadą jest to, że produkt jest dziany na okrągłych drutach dziewiarskich i nie wszystkie wzory są do tego odpowiednie. Nie zapominaj, że postrzępiona linia wizualnie sprawia, że ​​ramiona są bardziej ukośne, co oznacza, że ​​nie pasuje do każdego typu sylwetki.

READ
Modny wygląd 2023: 15 najmodniejszych pomysłów na każdy dzień

Zanim zaczniesz robić na drutach, musisz wykonać obliczenia. Robimy na drutach próbkę kontrolną. Obliczamy gęstość dziania. Mierzymy obwód szyi. Weź gęstość dziania 2,2 pętli w 1 cm. Dla 48. rozmiaru żeńskiego obwód szyi wynosi 36 cm. Tak więc liczba pętli do pracy wynosi 3,6 cm x 2,2 p. = 79 pętli. Opiszę 2 sposoby obliczania pętli podczas robienia na drutach raglanu.

Podziel tę liczbę oczek na 3 części – 79 oczek: 3 = 26 oczek 1 pozostała część. Powstałą pozostałość dodaje się do przednich pętli: to znaczy 26 pętli z tyłu i rękawów oraz 27 pętli z przodu. Z pętelek rękawów odejmij pętle dla linii raglanowych (na przykład 2 pętle dla każdej linii – zależy to od tego, jak zdecydowałeś się zrobić na drutach linię raglanową) – 26 str. – 8 str. = 18 pętli i podziel je na dwie – 18 p.: 2 = 9 pętli na każdy rękaw. Jeśli podczas dzielenia powstaje resztka, to dodajemy ją również do pętelek z przodu.

W rezultacie okazało się: 26 pętli z tyłu, 9 pętli rękawów, 27 pętli z przodu i 2 pętle czterech linii raglanowych Dla wygody umieściliśmy te obliczenia na schemacie.

 • 2 sposoby obliczania pętli podczas robienia na drutach raglanu. Aby poznać liczbę dziurek na guziki na rękawach, podziel łączną liczbę dziurek na dekolt przez 15, a następnie pomnóż przez 2.

Liczbę pętli z tyłu (przód) obliczamy w następujący sposób: podziel całkowitą liczbę pętli przez 30 i pomnóż przez 11.

Wiązanie raglanu.

Podczas robienia na drutach raglanu należy wziąć pod uwagę, że dekolt z tyłu jest wyższy niż dekolt z przodu. Jeśli zwiążesz tył i przód w ten sam sposób, produkt zostanie odciągnięty. Różnica między wysokością tyłu i przodu nazywana jest kiełkiem. Łatwo jest określić rozmiar kiełków – musisz podzielić obwód szyi przez 6 i odjąć 1 cm. Możesz skupić się na następujących danych:

Dzieci do 3 lat – 0-1,5 cm dzieci powyżej 3 lat – nastolatki – do 3 cm

Rozmiar 42-50 – do 5 cm

Rozmiar 50 i więcej – do 7 cm

Dlatego zbieramy pętle, aby zacząć robić na drutach w następujący sposób: 1 pętla przednia, 2 pętle raglanowe, 9 szlufek, 2 pętle raglanowe, 26 pętli tylnych, 2 pętle raglanowe, 9 pętli raglanowych, 2 pętle raglanowe, 1 pętla przednia. Oznacz linie raglanowe kontrastowymi nitkami lub pierścieniami do znakowania. Dziergamy w prostych rzędach, dodając kilka pętli przez rząd od strony przedniego wycięcia (głębokość wycięcia będzie zależeć od liczby dodanych pętli). Jednocześnie wykonujemy dodatki wzdłuż raglanowych linii przez rząd. Więc robimy na drutach, aż zbierzemy wymaganą liczbę pętli – 27 pętli 1 pętla dla symetrii. Następnie dziergamy w kółko i robimy na drutach, dodając pętle wzdłuż raglanowych linii. Długość raglanowych linek powinna wynosić 30-32 cm dla rozmiaru 48. Zobacz tabelę długości raglanów dla różnych rozmiarów. Aby się nie pomylić, przymierzamy: raglanowe linie tyłu i przodu powinny się zbiegać. Na dodatkowych drutach lub na nitkach pomocniczych usuń pętlę rękawów, jednocześnie rozprowadzając pętle postrzępionych linii równomiernie między wszystkimi częściami. Łączymy pętelki z przodu i z tyłu i dziergamy na pewną długość w kółko (nie dodajemy już pętelek!) Rękawy można robić na drutach w prostych rzędach, a jeśli chcesz, aby rękawy również były bezszwowe, to lepiej robić je na drutach do pończoch. Nie zapomnij o skosach rękawów, zmniejszamy w co szóstym rzędzie.Gdy rękawy są gotowe, pozostaje zawiązać szyję.

READ
Jak wyglądać szczuplej: 12 sztuczek na garderobę

Schematy i opis dziania młodzieżowego swetra damskiego za pomocą drutów

Piękny sweter z ozdobnymi wycięciami na rękawach i półkach najlepiej dziergać z bawełny, można dodać wełnę kaszmirową (50 g/125 m). W zależności od rozmiaru wymagane będzie od 500 do 600 gramów przędzy.

Liczba igieł wynosi 4. Ponadto przód i tył od dołu do pachy można dziać jednym materiałem na drutach okrągłych, bez szwów, bluzka będzie wyglądać schludniej.

Dolny pasek wykonany jest z gumki 1×1 (szerokość 5 cm).

Głównym wzorem detali jest przednia powierzchnia.

Zobacz także: Sweter oversize z drutami: wzory i opisy na drutach, instrukcje krok po kroku, jak zrobić sweter dla początkujących

Schemat pokazuje jak wykonać ścieg warkoczowy (nieparzyste przednie rzędy). W rzędach lewych przerób na drutach pętle według wzoru, narzuty i usunięte pętle – lewe.

Wymiary na wykroju: 38/40(42/44)46/48.

Jak robić na drutach

Ażurowy sweter z raglanowymi rękawami i frędzlami

Ażurowy wzór, naturalna bawełniana włóczka i przyjemne zestawienie kolorów – ten sweter ma wszystko, aby stać się najlepszą odzieżą na ciepły sezon!

Ażurowy sweter z raglanowymi rękawami i frędzlami

WYMIARY 38 / 40

POTRZEBUJESZ

 • Przędza (100% bawełna; 165 m / 50 g) – po 150 g jasnobrązowego i beżowego oraz 100 g turkusowego;
 • igły dziewiarskie numer 4,5;
 • okrągłe druty nr 4,5,
 • haczyk nr 4.

WZORY I SCHEMATY

WYPOSAŻENIE TWARZY Przednie rzędy – przednie pętle, rzędy bełkotu – pętle bełkotu.

AŻUROWY WZÓR Liczba pętelek jest wielokrotnością 28 + 2 obszycie = dzianina wg. schemat. Ma rzędy na drutach i na lewo. Pomiędzy krawędziami relacja stale się powtarza. Stale powtarzaj rzędy 1-44.

Schemat

SEKWENCJA PASÓW 32 (32) rzędy jasny brąz, 6 rzędów beż, 6 rzędów jasny brąz, 6 rzędów beż, 6 rzędów jasny brąz, 12 rzędów beż, 6 rzędów jasny brąz, 32 rzędy beż, 6 rzędów turkusowy, 6 rzędów beżowy, 6 rzędów turkusowy, 6 rzędów beżowy, 12 rzędów turkusowy, 6 rzędów beżowy, 18 (10) rzędów turkusowy = łącznie 166 (158) rzędów; dane w nawiasach dotyczą przodu, dane w nawiasach ostrych odnoszą się do tulei. Jeżeli podany jest tylko jeden numer, dotyczy on wszystkich części.

PODKREŚLONE SZCZUPLE Prawa krawędź u2d krawędź, zrób XNUMX pętle razem z przodem.

Lewy brzeg = dzianina wg. wykrój do ostatnich 3 pętelek, następnie przerób 2 pętelki razem z przednią ze spadkiem w lewo (usuń 1 pętelkę jako przód, 1 przód, następnie przeciągnij przez usuniętą pętelkę), krawędź.

ELASTYCZNY Okrągłe rzędy: na przemian 1 twarz, 1 bełkot.

ZACZEPIONA GRANICA 1-szy rząd na okrągło: przymocować nitkę i zacząć od 1 oł. zamiast 1 st. b / n, * 5 oł, pomiń 4 o. pierwszego rzędu, 1 łyżka. b / n, od * ciągle powtarzaj, zakończ 5 oł, 1 połączenie. Sztuka. w w.p. części zamienne.

Drugi okrągły rząd: za pomocą połączenia. Sztuka. przejdź do środkowej pętli 2. łuku ch. poprzedni rząd okrągły, oł 1 zamienniki, * 1 vp, 5 łyżka. b / n w środkowej pętli następnego łuku ch. poprzedni okrągły rząd, od * stale powtarzaj, zakończ 1 łyżkę. b / n, 1 v.p. i 5 poł. Sztuka. w vp części zamienne.

Uruchom 1 raz 1. i 2. okrągły rząd, a następnie stale powtarzaj drugi okrągły rząd.

GĘSTOŚĆ DZIANINY 22 px 30,5 rubli = 10 x 10 cm.

WZORZEC

ZAKOŃCZENIE PRACY

Oparcie Jasnobrązową nicią wybierz 114 pętli na drutach i dziergaj ażurowym wzorem według. sekwencje paskowe.

Po 36 cm = 110 rzędów od początkowego rzędu, zamknij na raglanowe skosy z obu stron 1 x 4 p., Następnie w każdym drugim rzędzie podkreśla się, aby zmniejszyć 2 x 27 p.

READ
Co założyć ze spódnicą w kratę: 13 niesamowitych stylizacji na każdy dzień

Po 54,5 cm = 166 rzędach od początkowego rzędu zamknij pozostałe 52 pętle na szyję.

PRZED Dzianiny jak z tyłu, ale na wysokości grzbietu blisko raglanowej skosu po obu stronach 1 x 4 p., Następnie w każdym drugim rzędzie podkreśla się zmniejszenie 2 x 23 p.

W tym samym czasie, po przerobieniu 48,5 cm = 148 rzędów od pierwszego rzędu, zamknij 34 środkowe punkty na dekolt i zakończ obydwa boki oddzielnie.

Aby zaokrąglić wzdłuż wewnętrznej krawędzi, zamknij w każdym drugim rzędzie 2 x 1 p. I 5 x 2 p.

Po 52 cm = 158 rzędów od pierwszego rzędu zamknąć pozostałe 2 o. Na ściegu są one częścią dekoltu.

LEWY RĘKAW Jasnobrązową nicią wybierz 58 pętli na drutach i dziergaj ażurowym wzorem wg. sekwencja pasków, ze wzorem 2 zaczynającym się od 15. rzędu.

W tym samym czasie dodać rękawy na skos z obu stron w każdym 12-tym rzędzie od pierwszego rzędu 6 x 1 p. wykrój i kolor nici = 70 szt.

Po 31,5 cm = 96 rzędów od pręta wykonać raglanową fazę wzdłuż prawej krawędzi, jak z tyłu, i wzdłuż lewej krawędzi, jak z przodu.

Po 47,5 cm = 144 rzędy od pierwszego rzędu blisko do zaokrąglenia szyi wzdłuż lewego brzegu 1 x 2 p., następnie w każdym drugim rzędzie zamknij 2 x 2 p. i 2 x 1 p.

Po 50 cm = 152 rzędach od pierwszego rzędu zamknij pozostałe 3 p.

PRAWY RĘKAW Dzianina tak samo jak lewy rękaw, ale w lustrzanym odbiciu.

MONTAŻ Uruchom ściegi raglanowe.

W przypadku paska z turkusową nicią wybierz 114 pętli na okrągłych drutach wzdłuż krawędzi dekoltu i dziergaj gumką. Przy szerokości paska 2 cm zamknij wszystkie pętle zgodnie z rysunkiem. Zszyj szwy boczne i szwy rękawów.

Zwiąż dolne krawędzie swetra i rękawów jasnobrązową nitką w 4 okrągłych rzędach wzorem szydełkowym.

W każdej ul. b / n, a także w każdej środkowej pętli łuku v.p. ostatni rząd wzoru 4 splot 1 pęczek frędzli z 4 jasnobrązowych nitek; gotowa długość – ok. 9 cm

Piękne swetry damskie – darmowe wzory

W tej sekcji podam trzy schematy pięknych wzorów na swetry na drutach. Te style są proste, bez żadnych ozdobników, więc nie ma potrzeby szczegółowego opisu.

W pierwszym z nich ażurowy wzór płynnie wnika krokami w powierzchnię frontu. W razie potrzeby produkt można ozdobić aplikacjami gwiazd lub innych elementów, które nadadzą wyjątkowej ekstrawagancji.

W kolejnym modelu na wszystkich bokach i na rękawach wzór w duże ażurowe romby.

Oczywiście taki sweter można dziać w dowolnym kolorze, ale najlepiej jest biały, ponieważ takie płaskie wzory są w tym przypadku bardziej wyraźne, będą nieco gubione na kolorowych nitkach.

I kolejny prosty, uroczy wzór z wypukłościami, który bardzo mi się spodobał. Będzie pasować zarówno młodzieży, jak i dzieciom oraz osobom w wieku – na każdą okazję.

Co mogę założyć w swetrze typu raglan?

Sweter z raglanowymi rękawami jest wszechstronny i praktyczny. Gama modeli jest bardzo szeroka i nie będzie Ci trudno wybrać odpowiednią opcję na konkretną okazję. Obrazy z raglanowym swetrem są bardzo różnorodne, wszystko zależy od tego, dokąd zmierzasz:

 1. Na każdy dzień. Każdy wariant swetrów raglanowych nadaje się do swobodnego wyglądu, po prostu musisz wziąć pod uwagę osobliwości swojej postaci. Ta rzecz idealnie pasuje do dżinsów, spodni lub legginsów skórzanych, które są modne w tym roku. Od butów możesz wybrać trampki, buty na niskim biegu, niską, stabilną piętę – jednym słowem, z czym najbardziej Ci się spodoba.

Z tym, co nosić sweter raglan

Jak nosić raglanowy sweter do pracy

 • sweter typu raglan z puszystą lub wąską spódnicą średniej długości;
 • szczupły raglan z mini spódnicą;
 • raglan z otwartymi ramionami w połączeniu ze spódnicą.

Co ubrać w raglanowy wieczorowy sweter

Raglanowy sweter ze spódnicą

Uniwersalne swetry raglanowe idealnie komponują się z każdym rodzajem i stylem odzieży, w tym z wieloma spódnicami;

 1. Damski sweter typu “raglan” o dużej dzianinie jest idealny na długą spódnicę. Ta kombinacja jest idealna dla smukłych dziewcząt, pięknych kobiet, ta kokarda może być nieco pełna.
 2. Z krótką spódniczką mini, większość stylów raglanowych swetrów ma się dobrze. Pięknie wyglądają modele wolumetryczne, wąski, wydłużony nadzór.
 3. Spódnica midi (długość do kolan) będzie pięknie wyglądać z wydłużonym dopasowanym swetrem. Jako ozdobę możesz użyć cienkiego paska w talii.
 4. Ołówkowa spódnica doskonale komponuje się z wolnym swetrem, zarówno z długimi, jak i krótkimi modelami.
 5. Długa raglanowa (w przybliżeniu do połowy długości spódnicy) będzie pasowała do słonecznej spódnicy.
 6. Rozkloszowane raglanowe swetry dobrze komponują się z rozkloszowanymi spódnicami.
READ
Jak iz czym nosić odważne kozaki: 15 opcji na każdy dzień

Raglanowy sweter ze spódnicą

Raglanowy sweter z dżinsami

Tak jak uniwersalna wersja swetra to raglan z ogromną różnorodnością modeli, dżinsy łatwo łączą się z każdym wyglądem i stylem. Łącząc te dwa elementy odzieży nie jest trudne, ważne jest, aby wziąć pod uwagę sezonowość i kombinacje kolorów:

 1. Krótkie raglany z ażurową dzianiną lub cienki prosty wzór dobrze komponują się z letnimi modelami dżinsów w pastelowych kolorach.
 2. Zarówno pstrokatny sweter z raglanowymi rękawami, jak i monochromatyczny jasny lub ciemny kolor pasują do neutralnych niebieskich dżinsów. Model oversize też będzie wyglądał stylowo.
 3. W przypadku dżinsów zimowych w ciemnym kolorze można wybrać obszerną dzianinową raglanę – zarówno eleganckie wydłużone modele, jak i szeroki wygodny oversize będą wyglądać pięknie.

Raglanowy sweter z dżinsami

Jak zrobić na drutach dwu- lub trójkolorowy sweter damski

Zdjęcie takiego swetra jest zapożyczone ze sklepów internetowych, ten model jest w sprzedaży w szerokiej gamie kolorów. Bardzo ciekawe i oryginalne. Jeśli przyjrzysz się uważnie, wzór tutaj jest tak prosty, że nie jest trudno go samemu zawiązać.

Opcjonalnie możesz użyć trzech kolorów nici, a dzianiny dwukolorowej, ostatnia opcja robi na mnie jeszcze większe wrażenie.

Zajmijmy się więc schematami. W internecie znalazłem dwie opcje.

W pierwszym głównym wzorem jest elastyczna taśma 1×1, a łącząc pętelki w określonych miejscach, wzór jest pochylony w prawo lub w lewo.

Ale tutaj brakuje włóczek, które najprawdopodobniej są potrzebne do ażurowych granic między kwadratami.

W drugim schemacie sytuacja ta została poprawiona, ale gumka została zastąpiona tylko przednią powierzchnią, co jest całkiem do przyjęcia.

Cóż, możesz robić na drutach tak, jak lubisz, najpierw spróbuj na próbce.

Kto może nosić

Raglanowy rękaw przeznaczony jest zarówno dla dziewczynek i kobiet, które chcą za pomocą ubrania zamaskować fizyczne niedoskonałości swojego ciała, jak i dla tych, które chcą wizualnie ujednolicić swoją sylwetkę.

Smukłe dziewczyny z „ostrymi” wystającymi ramionami mogą z łatwością ukryć swoją kanciastość za raglanowym rękawem. A kobiety z formami z jego pomocą ukryją pochyłe lub niskie ramiona przed wścibskimi oczami.

Przy tym wszystkim główną cechą raglanowego swetra jest to, że nikogo nie rozpieszcza. I nawet jeśli płeć piękna ma idealną, z punktu widzenia proporcjonalności, figurę, to ona, podobnie jak wszystkie inne panie, może bezpiecznie założyć coś o takim kroju. W końcu taki produkt po prostu umiejętnie ozdobi figurę, nadając gotowemu obrazowi kobiecości i stylu.

Wzory na drutach na swetry damskie wykonane z cienkiej przędzy

Czasami interesują się tym, co można zrobić na drutach z cienkiej przędzy. Oferuję Ci dwa wspaniałe modele, zupełnie do siebie niepodobne.

Z nici odpowiednie są bawełna, len, wiskoza.

Sweter z lekkim ażurowym wzorem jest dobry, ponieważ jest wykonany z delikatnej jasnozielonej przędzy, która przede wszystkim zwraca na siebie uwagę.

Opis wszystkich symboli znajduje się na schemacie, co ułatwi zrozumienie zasad dziergania.

Piękny sweter w pudrowym kolorze z prostymi rękawami XNUMX/XNUMX. Jest bardziej wyrafinowany wzór, ładniejszy i ciekawszy do robienia na drutach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: