Sukienka w panterkę i buty w kolorze torby: Victoria Beckham daje zielone światło trendowi „zakazanemu”

kultura

Praca domowa odrobiona, matka zachrypnięta, syn głuchy, sąsiedzi nauczyli się wszystkiego na pamięć, pies to powtarza. Choć to trochę przesada, to niestety wielu zna tę sytuację. Rok szkolny w pełni, teraz trzeci kwartał – najdłuższy, a przez to najbardziej niekochany. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice są zmęczeni. Jak upewnić się, że „zadanie domowe” nie przysparza tylu problemów i nie zagraża zdrowiu psychicznemu dzieci i rodziców?

Aby dziecko odrabiało pracę domową, rodzice często muszą użyć nie tylko siły, ale na pewno autorytetu: karać, przekonywać… jakieś świetne oceny!

Aby tak było, konieczne jest wzbudzenie we własnym dziecku zainteresowania nauką. Oczywiście znacznie łatwiej jest zmusić uczniów do nauki szantażem i groźbami. To po prostu psychologicznie jest bardzo trudne zarówno dla tych, jak i dla innych. Ponadto zagrożenia przestaną działać w okresie dojrzewania.

Jak więc radzisz sobie z bezstresową pracą domową? Dzień Kobiet to kilka wskazówek, które ułatwią Ci naukę.

Wiedza jest lepsza niż stopnie

Nie reaguj przesadnie na złe oceny, nie porównuj postępów dziecka z rodzeństwem czy kolegami z klasy. Pamiętaj, że w każdej sytuacji jesteś jego sprzymierzeńcem. Pamiętaj, aby chwalić za dobre oceny. Zapytaj o te złe, co przeszkodziło ci w zrobieniu czegoś lepszego.

Trzeba powiedzieć i zrobić wszystko, aby dziecko zrozumiało, że będzie kochane bez względu na cenę. Wtedy spróbuje, bo nikt nie chce zdenerwować tego, kto cię kocha.

Pokaż dzieciom: bezdomna dziewczyna odrabia pracę domową w deszczu

Stół ma znaczenie

Nawet jeśli warunki bytowe nie pozwalają dziecku na osobny pokój, potrzebuje własnej przestrzeni, w której będzie przechowywać przybory szkolne.

Pamiętaj: jeśli dziecku wygodnie siedzi, jest wygodny stół i krzesło, lampa stołowa, będzie mniej się wierciło i rozpraszało lekcje tylko dlatego, że jest mu niewygodne. Nie wspominając o prawidłowej postawie i bezpieczeństwie widzenia ucznia.

Nawiasem mówiąc, żadne obce przedmioty (telefon, zabawki, obrazki itp.) nie powinny odwracać uwagi dziecka od zadań. Wszystko to musi zostać usunięte ze stołu i poza zasięgiem wzroku.

Czas na biznes, dobra zabawa

Eksperci odkryli, że najbardziej produktywny czas na odrabianie lekcji to godziny od 15:00 do 18:00. Po szkole dziecko powinno odpocząć przez półtorej godziny. Jeśli zrobisz sobie dłuższą przerwę, będzie zmęczony i nadmiernie podekscytowany grami i rozrywką.

READ
Fani byli przerażeni krzywymi nogami Aleny Shishkovej

Najlepiej, aby dzieci uczące się na drugiej zmianie odrabiały lekcje rano.

Przy odrabianiu lekcji należy robić przerwy: 15 minut po 40 minutach zajęć lub 10 minut po zakończeniu lekcji z jednego przedmiotu.

nie chce się uczyć! Diana Arbenina skarżyła się na syna

Pracuj przed krzywą

Dziecko musi zrozumieć, że w jego interesie jest jak najszybsze poradzenie sobie z lekcjami.

Nie odkładaj lekcji do ostatniej, to znaczy nie zostawiaj ich do późnego wieczora. I zmotywuj dziecko do wykonania pewnych zadań z wyprzedzeniem – na przykład to, co będzie sprawdzane w czwartek, niech zrobi to w poniedziałek lub wtorek. Miło jest później dowiedzieć się, że coś z lekcji jest już gotowe!

Podać pomocną dłoń

Nie ma nic gorszego niż śnieżna kula niezrozumianych tematów, pytań bez odpowiedzi, niedokończonych zadań. Nie zostawiaj dziecka twarzą w twarz z trudnościami, pomóż mu to rozgryźć. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek: w Internecie jest wiele samouczków, encyklopedii, podręczników, filmów. Wystarczy poszukać.

Ale zrezygnujmy: kluczowym słowem jest pomoc. Wykonywanie zadań dla ucznia nie jest tego warte.

Witaj szkole: lepiej umyć atrament

Oszacuj ilość ładunku

Jeśli dziecko jest cały czas zajęte, nie robi bałaganu, ale odrabianie „zadań domowych” i tak jest opóźnione do nocy, pomyśl – może jest po prostu przeciążone? Rzeczywiście, czasami uczeń oprócz samej szkoły ma też szachy z rysunkiem, korepetytora angielskiego, judo i tańca towarzyskiego. Dziecko nie ma czasu na odpoczynek, w rezultacie po prostu nie ma na wszystko siły. Teraz nawet w „zwykłej” szkole jest dużo pracy domowej, więc nie przesadzaj z dodatkowymi zajęciami.

Zachęcaj, ale wiedz, kiedy przestać

Często wybierają najłatwiejszy sposób zmotywowania dziecka do ukończenia lekcji – zachęty finansowe. Dla kogoś to pieniądze, dla kogoś różne zakupy, słodycze, możliwość grania w gry komputerowe czy oglądania telewizji. Takie nagrody są obarczone niebezpieczeństwem – dziecko będzie tobą manipulować, aw przyszłości zrobi wszystko tylko za „opłatę”.

Chwal swoje dziecko za samodzielnie wykonane lekcje, dobre oceny. Na cześć tego możesz zorganizować świąteczne przyjęcia herbaciane. Świadomość, że jego sukcesy cieszą całą rodzinę, zainspiruje dziecko do dalszych starań.

READ
Co na dole, kluski? ”: Prosta sukienka Sobczaka zdenerwowała wielbicieli
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: