Stwórz idealny makijaż: jak ukryć opadające powieki w 3 krokach

Makijaż oczu na nadchodzące stulecie: cechy dla różnych kształtów i kolorów oczu

Z problemem osłabionych mięśni twarzy można sobie poradzić bez uciekania się do chirurgii plastycznej, właściwy makijaż oczu na zbliżającą się powiekę pomoże ukryć taką wadę. Wystarczy zapoznać się z niuansami stosowania kosmetyków, biorąc pod uwagę kolor oczu i inne cechy wyglądu.

Co to jest wisząca powieka?

Tak nazywa się kształt oczu, wynikający z cech genetycznych, urazów lub z wiekiem. Powstaje w wyniku zawieszenia górnej powieki nad zewnętrznym lub wewnętrznym kącikiem oka. Wynika to z faktu, że mięśnie tracą elastyczność i nie są w stanie utrzymać skóry nad oczami w dobrej kondycji.

zasady ogólne

Wraz z nadchodzącym stuleciem lepiej robić taki makijaż, który tworzy akcenty, które odwracają uwagę od tego problemu. Przede wszystkim trzeba dokładnie wypracować kształt brwi – dobrać odpowiedni kształt i kolor, muszą być równe i zadbane, aby na nich skupiała się uwaga. Kolejny przewodnik krok po kroku dotyczący nakładania cieni jest następujący:

przykład makijażu oczu

 1. najpierw nakładana jest baza pod makijaż;
 2. następnie na powiece nakładane są jasne cienie, muszą być dobrze zacienione;
 3. granica powieki jest obrysowana ciemnym odcieniem, nakłada się je również na zewnętrzny kącik oka, starannie zacieniony;
 4. granica brwi jest obrysowana białymi cieniami lub korektorem;
 5. nad rzęsami można zrobić eyeliner ciemnym ołówkiem, również go zacieniając;
 6. Ostatnim krokiem jest nałożenie tuszu do rzęs.

Główne błędy

Podczas nakładania makijażu na oczy obowiązują ogólne zasady, dzięki którym można uniknąć skupiania się na opuszczonej powiece:

zły makijaż

 • należy unikać wyraźnych linii i strzałek, wszystkie krawędzie powinny być zacienione;
 • nie powinieneś używać kontrastowych kombinacji kolorów, lepiej wybrać miękkie pastelowe odcienie;
 • iskierki i mieniące się cienie zwracają uwagę na zbliżającą się powiekę, dlatego należy je zastąpić kosmetykami o matowej konsystencji;
 • konsystencja również nie powinna przyciągać uwagi – im jest grubsza, tym bardziej widoczna na oczach.

Makijaż instrukcje krok po kroku

wisząca powieka

Makijaż oczu na nadchodzące stulecie dobierany jest na podstawie wielu czynników. Należą do nich wiek, kolor oczu, a nawet charakter imprezy, na którą wykonywany jest makijaż. Wystarczająco szczegółowo procedurę stosowania kosmetyków do oczu można prześledzić na zdjęciu i wideo

READ
Technika aplikacji podkładu: 6 prostych kroków do perfekcyjnego makijażu

Kolor oczu

Makijaż dla brązowych oczu

brązowe oczy

Brązowookie dziewczyny z nadchodzącą powieką powinny unikać różowawych i jasnożółtych kolorów w makijażu. Beżowe, brzoskwiniowe, złote odcienie pomogą optycznie powiększyć oczy. Przejście od jasnego odcienia do ciemnego powinno być delikatnie zacienione. Jeśli makijaż jest wykonywany wieczorem, możesz wybrać kolory bardziej nasycone, tworząc odchylenie w kolorze fioletowym lub niebieskim.

Makijaż dla zielonych oczu

Ten kolor zapewnia obecność w kosmetyczce odcieni brązu, błękitu lub czerwieni. Musisz wybrać odcienie nie krzykliwe, ale miękkie. Należy również przestrzegać głównej zasady cieniowania. Dodatkowo musisz wiedzieć, że zielonookie dziewczyny potrzebują tylko ciepłej palety, aby wybrać kosmetyki z nadchodzącym stuleciem. Musisz połączyć dwa lub więcej kolorów na podstawie ich rozmytej gradacji od jasnego do ciemnego.

Makijaż dla niebieskich oczu

Dziewczynom o niebieskich oczach i szarych oczach zaleca się wykonanie makijażu według jednego schematu. Odbywa się to przy użyciu kolorów szarych, pomarańczowych i brązowych. Najlepsze połączenie to burgund i żółty. Ważne jest, aby unikać wyraźnych granic, a strzały i eyeliner są wykonane przy użyciu brązowych cieni.

W zależności od kształtu oczu

Makijaż dla wąskich oczu

wąskie oczy

Azjatyckie oczy można powiększyć za pomocą dobrze dobranych kosmetyków. Makijaż w tym przypadku wykonywany jest z odchyleniem w odcieniach nude. Jako główny kolor przyjmuje się beż, brzoskwinię lub jasnobrązowy. Ciemniejszy pigment nakładany jest na zewnętrzny kącik oka z nachyleniem 45o, po czym następuje linia obrysowująca oko. Dobrze się miesza. Ten sam kolor umieszczono na wewnętrznym rogu, ale w niewielkiej ilości. Konieczne jest również zacienienie dolnej powieki – wewnętrznego kącika jasnym kolorem i nałożenie ciemnego bliżej krawędzi oka. Sztuczne rzęsy wyglądają szczególnie imponująco na oczach w kształcie migdałów.

Makijaż dla małych oczu

mały rozmiar oka

Możesz ukryć wystającą powiekę małymi oczami, stosując specjalną technikę nakładania makijażu oczu. Konieczne jest nałożenie ciemnego koloru poprzez cieniowanie w kierunku skroni. Światło służy jako podstawa, a obszar jego zastosowania przenosi się na brwi. Pod nimi zaleca się również stosowanie dodatkowo bardzo jasnych cieni. Dolną granicę oka należy narysować w następujący sposób: nałóż cień do powiek jak najniżej i „rozmyj” granice twardym pędzlem.

READ
Jesień 2023: Najbardziej stylowe odcienie szminki

Makijaż dla głęboko osadzonych oczu

głęboko osadzone oczy

Łukowate brwi mogą znacznie ukryć zbliżającą się powiekę przy tego typu oku. I możesz je podkreślić bladym kolorem cieni. Na ruchomą powiekę należy nałożyć średni odcień, natomiast ciemną ustawioną pod skosem w kierunku skroni i dość mocno zacienioną. Ciemno pomalowana jest również dolna powieka, ale tylko jej zewnętrzna część – wewnętrzna wymaga rozjaśnienia.

Makijaż dla spuszczonych oczu

opadający kształt oka

Konieczne jest uniesienie zwisającej powieki ze względu na efekt zarysowanej części ruchomej. Główny obszar jest pomalowany na kolor nude. Krawędź rzęs obrysowana jest ciemnym ołówkiem, należy ją zacienić. Średni odcień podkreśla ruchomą powiekę i „przynosi” do brwi. Dolna granica oka jest pomalowana na średni kolor, łącząc się z nią, ale nakładana na górną część oka.

Makijaż na wyłupiaste oczy

Dzięki takiej funkcji sztucznie narysowana górna fałda pomoże poradzić sobie z problemem nadchodzącego stulecia. Aby to zrobić, na całą górną część nakłada się rozświetlacz lub biały cień do powiek, a następnie rysuje się ciemniejsze załamanie. Zasada nakładania makijażu jest następująca: środek oka pozostaje maksymalnie jasny, natomiast wewnętrzne i zewnętrzne kąciki są przyciemnione. Muszą być połączone ze sobą powyżej narysowanej wcześniej linii. Nasada brwi podkreślona rozświetlaczem.

Inne sposoby na makijaż

Возрастной макияж при нависшем веке

makijaż wieku

Z wiekiem powieki stają się bardziej opadające, dlatego przy pomocy kosmetyków konieczne jest stworzenie efektu liftingu. Można to osiągnąć tylko za pomocą pastelowych kolorów. Pamiętaj, aby użyć bazy do makijażu oczu – aby nie zapychała się w załamaniach. Ciemnym kolorem musisz narysować linię na ruchomej części – wizualnie uniesie zwisającą powiekę. Rysuje również jasną linię pod niewielkim kątem. Główna część powinna być lekka. Cały makijaż jest starannie wygaszony.

Makijaż wieczorowy z nadchodzącym stuleciem

Pozwala na użycie ciemniejszych tonów, a to pozwala jeszcze lepiej ukryć opadającą powiekę. Całą powierzchnię pokrywamy bazą, najjaśniejszy odcień palety nakładamy pod brwiami i nad rzęsami, środkową część pokrywamy środkową, a ciemne strzałki rysujemy na skroniach i nad ruchomym obszarem oko. Aplikowane kosmetyki należy na koniec dokładnie zacienić. Należy wybrać paletę kolorów, zaczynając od koloru oczu. Rzęsy na świąteczną uroczystość można skręcić lub skleić sztucznie.

READ
8 błędów, które sprawiają, że wyglądasz na starszego: nie popełniaj ich!

Makijaż dzienny z nadchodzącą powieką

Codzienny wizerunek powinien powstawać dzięki dobrze ukształtowanym brwiom – trzeba pozbyć się nadmiaru włosków, nadać im łukowaty kształt. Pod nimi nakładany jest jasny kolor, umieszcza się go również w wewnętrznym kąciku oczu. Na zewnątrz – ciemno. Twardy, płaski pędzel tworzy cieniowanie, a wszystkie działania należy kierować na skronie. Obszar pod dolnymi rzęsami najlepiej pozostawić nietknięty.

Makijaż ślubny w nadchodzącym stuleciu

makijaż ślubny

Wszystkie te same zasady stosowania kosmetyków do oczu z nadchodzącą powieką stosuje się również podczas wykonywania uroczystego makijażu. Aby nadać świąteczny wygląd, możesz użyć odrobiny połysku, najważniejsze jest nałożenie go jak najwyżej (na przykład pod brwią). W przeciwnym razie należy postępować zgodnie z tymi samymi zaleceniami, co w przypadku makijażu wieczorowego – połączenie ciemnych i jasnych odcieni oraz ostrożne cieniowanie w kierunku skroni.

Codzienny makijaż na nadchodzące stulecie

codzienny makijaż

Tutaj należy użyć bardziej wyciszonych tonów. Aby nie skupiać się na oczach za pomocą jasnych kosmetyków, możesz podkreślić usta. Nie zapomnij też o wyraźnym kształcie brwi. Takie techniki pomogą nie skupiać się na nadchodzącym stuleciu.

Kocie oko z nadciągającą powieką

kocie oko

Ta technika nakładania kosmetyków do oczu zakłada dość wyraźne granice. Ale to nie powód, by rezygnować z tego wyrazistego i zmysłowego makijażu. Aby kocie oko było prawidłowo wykonane z nadchodzącą powieką, należy wziąć pod uwagę dwie zasady: za pomocą pędzli i gąbek zmniejsz wyrazistość linii i narysuj górną granicę tak wysoko, jak to możliwe.

Smokey ice w nadchodzącym stuleciu

Podczas wykonywania smokey ice należy użyć dwóch rodzajów pędzli – twarde, płaskie pędzle nakładane są na ruchomą część, a ciemne, puszyste. Ma to na celu stworzenie efektu zadymienia. Dolną część należy również pomalować ciemnym odcieniem, płynnie przenosząc ją do górnych cieni. Brwi obrysowane są na biało. Ostatnim krokiem jest gęste wymalowanie rzęs, oddzielając każdy włosek.

Strzały w nadchodzącym stuleciu

Z taką cechą oczu wizażystom nie zaleca się używania płynnego eyelinera, ponieważ należy unikać wyraźnych krawędzi. Można go zastąpić ołówkiem lub ciemnymi cieniami. W obu przypadkach należy zastosować ostrożne cieniowanie.

Wskazówki i porady dla wizażystek

Korzystając z rad mistrzów, możesz uzyskać prawidłowe nałożenie makijażu i nauczyć się stosować różne sztuczki, aby ukryć zwisającą powiekę:

 • Zaleca się nakładanie wszystkich kosmetyków z otwartymi oczami. W końcu różnica między otwartymi i zamkniętymi oczami jest dość znacząca i może wpływać na poprawną aplikację;
 • lepiej unikać malowania dolnych rzęs – daje to niechlujstwo obrazowi;
 • lustro powiększające pomoże najdokładniej nałożyć wszystkie środki na oczy – w ten sposób unikniesz wielu wad i nieścisłości;
 • nie używaj eyelinera – należy go zastąpić eyelinerem lub cieniami;
 • jasny, plisowany makijaż najlepiej stosować jak najmniej – tylko na specjalne okazje. Musisz połączyć go z jasnym akcentem na ustach.
READ
Jak uzyskać wspaniały makijaż, nawet jeśli masz ponad 40 lat?

Pomysły na zdjęcia

Poniższe zdjęcia przedstawiają różne techniki i odmiany makijażu oczu dla zbliżającej się powieki.

przykład makijażu

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

pomysł na makijaż

Wisząca powieka nie jest powodem do całkowitego porzucenia makijażu oczu i skorzystania z korekty. Profesjonalne porady, dobrze dobrane kosmetyki i wyraziste brwi pomogą ukryć tę wadę i nauczą, jak wykonać schludny i piękny makijaż.

Znalazłeś literówkę? Wybierz fragment i wyślij go, naciskając Ctrl+Enter.

Niemal każda kobieta chce świetnie wyglądać, a jednym z najlepszych asystentów w tym jest makijaż. Ale są wady, które nie są tak łatwe do zamaskowania cieniami i tuszem do rzęs. Jeśli oczy mają zwisającą powiekę, makijaż staje się problemem. Ta wada sprawia, że ​​wygląd jest ponury, wygląd jest zmęczony. A niewłaściwa aplikacja kosmetyków prowadzi do kruszących się strzał, podwiniętych cieni i śladów tuszu do rzęs na powiekach, co dodaje kobiecie co najmniej pięć dodatkowych lat.

Ale nie wszystko jest takie przerażające! Istnieją sposoby na zamaskowanie tego niedociągnięcia. Możesz ukryć zbliżającą się powiekę za pomocą tych samych kosmetyków: wystarczy wybrać odpowiednie kolory, odwrócić uwagę od problematycznych miejsc – i masz wygląd królowej! Jakich sztuczek musisz w tym celu użyć, dowiesz się z naszego artykułu.

Co to jest powieka wisząca

Taka powieka nazywana jest również ukrytą, ciężką lub zwisającą. Jest to nabyta lub wrodzona cecha anatomiczna górnej części oka, gdy nad nią pojawia się „kaptur” skóry.

Co to jest powieka wisząca

Głównym powodem powstawania fałdu jest dziedziczność. Ale czasami pojawia się z powodu przepięcia w okolicy grzbietu nosa. Sprzyja temu pesymizm, chroniczne zmęczenie czy nieufność.

Inne powody pojawienia się „kaptura”:

 • wiek po 50 latach;
 • alergia;
 • zbyt szybka utrata wagi;
 • obrzęk z powodu niepiśmiennego wyboru kosmetyków;
 • głęboko osadzone oczy.

wisząca powieka

Zbliżająca się powieka jest powszechna, nawet gwiazdy ją mają.

Bez względu na przyczyny pojawienia się takiej anatomicznej cechy, ci, którzy ją mają, cierpią z powodu wielu problemów podczas używania kosmetyków:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: