Strzyżenie na szyi 2023 – najszybszy sposób na zmianę wizerunku

Fryzury damskie z ogolonym karkiem: jakie są i jak wybrać?

Zmiana fryzury to najłatwiejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny sposób na zmianę wizerunku. Ostatnio szczególnie popularne są fryzury damskie z ogolonym karkiem. To oni pozwalają odświeżyć wizerunek, nadać mu twist i wyróżnić się z tłumu. W artykule rozważymy opcje takich fryzur i dla kogo są najbardziej odpowiednie.

Plusy i minusy

Strzyżenie damskie z ogolonym karkiem natychmiast przyciąga uwagę ludzi. Jest ekstrawagancka, wyjątkowa i dość popularna. Ale zanim oddasz hołd modzie, musisz zapoznać się z zaletami i wadami fryzur, ponieważ włosy odrosną przez dłuższy czas.

Główne widoczne zalety takiej fryzury dla kobiet są następujące.

 • Podążając za trendami mody. Od kilku lat ta konkretna fryzura jest u szczytu popularności i sądząc po wypowiedziach ekspertów od mody, nie zrezygnuje z wiodącej pozycji.
 • Ta fryzura wygląda młodziej, pozwala wizualnie odrzucić kilka lat, a także wygląda dość odważnie.
 • Możesz wykonać taką fryzurę niezależnie od pierwotnej długości włosów, ich rodzaju i grubości. Wybierając odpowiedni format, zawsze będzie wyglądać stylowo i nowocześnie.
 • Ogolony obszar można, jeśli jest to pożądane i konieczne, łatwo ukryć przed wścibskimi oczami – poprzez rozluźnienie włosów lub zawiązanie wokół głowy pięknego szalika lub bandaża.
 • Ta opcja strzyżenia jest odpowiednia dla prawie każdego kształtu twarzy i dla kobiet w każdym wieku – najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni format.

Ale jak w każdym innym przypadku nie obyło się bez wad.

 • Istnieje wiele zawodów, których dress code nie pozwala na wykonanie takiej fryzury, co oznacza, że ​​nie wszyscy i nie zawsze będą mogli zostać jej właścicielami.
 • W przypadku kobiet o zbyt pełnym owalu twarzy i opuchniętych policzkach taka fryzura tylko doda pełni twarzy i szyi.
 • Aby ponownie wyrosły długie loki, będziesz musiał poświęcić dużo czasu i wysiłku.
 • Taka fryzura wymaga regularnej aktualizacji, w przeciwnym razie będzie wyglądać niechlujnie, zaniedbana i brzydka.
 • Czystość głowy, brak łupieżu i regularne farbowanie włosów trzeba będzie poświęcić kilka razy dłużej niż zwykle.

Jeśli takie potencjalne trudności Cię nie przerażają, a dress code pozwala ogolić tył głowy, to ta opcja strzyżenia jest zdecydowanie dla Ciebie!

Obecnie istnieje kilka opcji tak wyjątkowej i modnej fryzury. Możesz łatwo wybrać opcję fryzury dla dziewczynek z długimi włosami lub z krótką stylizacją. W każdym razie wszystkie odmiany modny, modny i od razu przyciągający wzrok.

READ
20 uroczych fryzur dla kobiet po 60

Długie włosy

Właściciele takich loków powinni być przygotowani na to, że teraz będą musieli poświęcić 2 razy więcej czasu na pielęgnację nowej fryzury. Ale jednocześnie to dziewczyny i kobiety o długich pasmach mogą radykalnie zmienić swój wizerunek, praktycznie nie skracam długości. Dla nich styliści włosów przewidzieli następujące opcje.

 • Nisko ogolony kark. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy chcą wypróbować nową fryzurę, ale boją się rozczarować. Tutaj wszystko jest proste – mistrz goli 2/3 okolicy potylicznej głowy, a wszystkie inne loki pozostają tej samej długości, co wcześniej.
 • Wygolony kark ze wzorem. Tutaj mistrz nie tylko usuwa główną długość włosów, ale także goli piękny wzór o różnej złożoności za pomocą zerowej dyszy. Mogą to być geometryczne kształty, kwiaty lub motyle, a niektórzy fryzjerzy mogą nawet wykonać napisy.

Takie fryzury są wygodne i praktyczne – jeśli loki są luźne, nieznajomi nie będą mogli zobaczyć zmian. Wystarczy jednak zapleść wysoki syreni ogon, zapleść warkocz lub po prostu kok – każdy zauważy zmiany w obrazie, bo to właśnie brak włosów z tyłu głowy będzie główną atrakcją.

Ogromną popularność zyskuje również fryzura, w której włosy są golone. nie tylko z tyłu głowy, ale także na jednej ze skroni. Takiej nowej fryzury nie da się ukryć przed wzrokiem ciekawskich. Wygląda szczególnie trafnie i jasno na ciemnych włosach lub na lokach ufarbowanych na jasne, jednolite kolory lub techniką bursztynową.

Właścicielom długich loków nie zaleca się golenia włosów zarówno na skroniach, jak i z tyłu głowy – ta opcja fryzury nie jest odpowiednia dla wszystkich i nie zawsze wygląda dobrze.

Średnia długość

Tutaj jest więcej miejsca na wyobraźnię. A dziewczyny z lokami tej długości raczej nie będą w stanie ukryć swojej nowej fryzury. Jak z długimi włosami, albo tylko tył głowy jest ogolony, albo powstają na nim różne wzory. Aby stworzyć jeszcze jaśniejszy i bardziej zrelaksowany obraz, niektóre pasma lub sam tył głowy są ozdobione kolorowymi kredkami, loki są ozdobione różnymi jasnymi dodatkami, które pomagają skupić uwagę na ogolonej części głowy.

READ
Długi bob 40 lat - idealne połączenie prostoty i kobiecości

Skrillex (czyli tak nazywa się fryzura, w której tył głowy, skronie lub obie strefy są ogolone jednocześnie) dla średnich włosów – jest to okazja do skrócenia do zera lub ogolenia tyłu głowy, pozostawiając długość włosów 1-3 cm. Wszystko zależy od życzeń klienta i umiejętności fryzjera.

Idealnie ta wersja fryzury wygląda idealnie w połączeniu z fryzurami takimi jak drabina, bob, kaskada, asymetryczny bob.

Na krótkie włosy

Ogolony kark w połączeniu z właśnie taką długością loków zawsze wygląda najkorzystniej. Jest stylowy, trafny, odważny, młodzieńczy i niezwykły. Nie ma znaczenia, czy Twoje włosy są cienkie czy grube, kręcone czy proste – ta fryzura zawsze będzie wyglądać szykownie. Najczęściej styliści sugerują połączenie go z goleniem jednej lub dwóch zauszników jednocześnie, a także tworzeniem wzorów z tyłu głowy.

Jednocześnie długość ogolonych włosów można regulować – może to być strzyżenie we wskazanych obszarach prawie do zera lub mało widoczne przejście od głównej długości do krótkiej części.

Skrillex najlepiej prezentuje się w połączeniu z fryzurami typu page, pixie, bob.

Ale niezależnie od długości włosów, wybierając fryzurę z ogoloną głową, dziewczęta i kobiety muszą być przygotowane na szczególną uwagę. W końcu głównym zadaniem takiej fryzury jest przyciągnięcie uwagi i wyróżnienie się z tłumu.

rysunki

Wcześniej pisaliśmy już, że tylko ogolony obszar potyliczny jest nudny. Dlatego fryzjerzy często tworzą na nim rysunki różnego rodzaju i kształtów. Najczęściej można znaleźć następujące.

 • Figury geometryczne. Trójkąt rozciąga linię szyi, owal wręcz przeciwnie, czyni ją bardziej elegancką i gładką.
 • Wzorce stylistyczne różnego typu. Jest piękna i niezwykła, tu pole wyobraźni jest po prostu nieograniczone, jedynym ograniczeniem są umiejętności stylisty.
 • Figury-obrazy. Mogą to być gwiazdy, motyle, kwiaty, a nawet wizerunki zwierząt lub owadów.
 • Często fryzjerzy tworzą wzory nie tylko w okolicy potylicznej, ale także w strefie skroniowej.

Oznacza to, że nawet ta sama fryzura, ale z różnymi wzorami, może za każdym razem zmieniać obraz, a jeśli połączysz zmianę wzorów ze zmianą koloru loków, to co miesiąc możesz stworzyć swój nowy, absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny obraz.

Do kogo trafi?

Jeśli pali Cię pomysł zrobienia sobie takiej fryzury, najpierw musisz się przekonać, czy naprawdę Ci odpowiada. Musisz zdecydować o kondycji swoich włosów. Muszą być zdrowe i zadbane. W przeciwnym razie wszystkie niedociągnięcia zostaną jeszcze bardziej uwypuklone. Nie wolno nam zapominać o wieku i stylu ubioru. Tak więc dziewczęta i kobiety, które wolą romantyczny, a nawet vintage wygląd z taką fryzurą, będą wyglądać niezręcznie i nieharmonijnie.

READ
Top 11 stylowych fryzur dla brunetek

Pole aktywności. Ważny czynnik, ponieważ pracownik banku lub nauczyciel z taką fryzurą będzie wyglądał podejrzanie i nie wzbudzi należytego szacunku. A teraz o tym, dla kogo ta fryzura jest odpowiednia:

 • młode i odważne dziewczyny i kobiety, które lubią być w centrum uwagi, mają zdrowe, gęste włosy i nie boją się zdziwionych spojrzeń;
 • ludzie wykonujący zawody kreatywne, w których wyrażanie siebie jest integralną częścią życia;
 • tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, dużo podróżują i preferują styl boho, casual i rock.

Jeśli masz wątpliwości, czy opcja kobiecej fryzury z ogolonym karkiem jest dla Ciebie odpowiednia najlepiej zasięgnąć porady doświadczonego fryzjera lub spojrzeć na zdjęcie innych dziewczyn o podobnym wyglądzie, stylu ubioru i sprzęcie z taką fryzurą. Nie jest konieczne natychmiastowe golenie włosów z tyłu głowy do zera. Na początku możesz po prostu skrócić ich długość i wykonać piękny, ale nieskomplikowany wzór, a wtedy wszystko będzie zależało od osobistych pragnień i uczuć.

Piękne przykłady

A żeby cię w końcu przekonać, że taki wariant kobiecej fryzury z ogolonym karkiem – jest zarówno piękny, jak i stylowy i trafny, proponujemy przyjrzeć się poniższym przykładom.

 • Dla tych, którzy nie chcą rozstawać się z luksusowymi włosami, ale jednocześnie chcą wprowadzić zmiany w wizerunku, możemy polecić tę opcję.

 • Ale zwolennicy długich włosów, jasnych kolorów i kobiecości powinni polubić podobny wizerunek.

 • Właściciele średniej długości loków, którzy kochają ekstrawagancję i minimalizm, mogą przymierzyć taką fryzurę.

 • Kto powiedział, że bob to nudna i staromodna fryzura? Oto doskonały przykład tego, jak wcale tak nie jest.

 • Doskonała opcja strzyżenia dla dziewczyn o krótkich włosach, pewnych siebie i nie bojących się wyróżniać z tłumu.

 • I kolejny świetny przykład na to, że łagodny nie oznacza „jak chłopiec”.

Fryzury damskie z ogolonym karkiem są dziś u szczytu popularności, aw oczekiwaniu na nadejście gorącego sezonu stają się jeszcze bardziej aktualne. Po wykonaniu takiej fryzury raczej nie będziesz chciał się z nią rozstać w najbliższej przyszłości.

Technika strzyżenia z ogolonym karkiem pokazana jest na poniższym filmie.

Zmiana fryzury to najszybszy sposób na zmianę wizerunku. Można coś zmienić częściowo, a być może radykalnie zmienić wygląd, jak na przykład w przypadku ogolonej głowy. Rozważymy takie nadzwyczajne przypadki. Czytaj.

READ
55 nieskazitelnych fryzur po 40 dla różnych długości włosów 2023

Strzyżenie głowy 2020 zdjęcie 19

Zalety i wady

Każdą fryzurę z tyłu głowy można bez wątpienia przypisać ekstrawagancji. Jest wyjątkowa i oczywiście podchwytuje poglądy innych. Przed zastosowaniem go na swoim obrazie powinieneś przestudiować zalety i wady. Główne zalety są następujące.

 • Podążając za modą. Fryzury z ogolonym karkiem są modne od kilku sezonów i wydaje się, że nie zrezygnują ze swoich pozycji;
 • Odrzucenie kilku lat nie jest trudne. Ponieważ jest to głównie fryzura młodzieżowa, daje również zuchwałość;
 • Podobne fryzury można stosować niezależnie od długości włosów;
 • Jeśli chcesz, możesz ukryć tył głowy przed innymi, jeśli planujesz nosić długie loki;
 • Nadaje się do każdego kształtu twarzy.

Plusy to plusy, ale jak w każdej innej fryzurze są ograniczenia.

 • Niektórym tego typu fryzura jest zabroniona z powodu obowiązującego w pracy kodeksu ubioru;
 • Nie zalecane dla pełnych dziewcząt. Dodaj więcej pełni;
 • Wymaga regularnych aktualizacji fryzur;
 • Wymagana jest stała pielęgnacja głowy.

Istnieje kilka opcji z ogolonym karkiem.

Strzyżenie głowy 2020 zdjęcie 10

Długie włosy

Mając taką fryzurę trzeba pamiętać, że trzeba będzie o nią dbać co najmniej dwa razy częściej. Główną zaletą jest zmiana wizerunku bez skracania długości pozostałych loków. Dla właścicieli długich włosów istnieje kilka opcji.

Strzyżenie głowy 2020 zdjęcie 9

Nisko ogolony kark. W tym przypadku mistrz ogolił część tyłu głowy, pozostawiając resztę pasm tej samej długości.

Ogolony kark ze wzorem. W takim przypadku Twój fryzjer nie tylko zgoli znaczną część włosów z tyłu głowy, ale także stworzy prawdziwe arcydzieło w postaci wzoru lub geometrycznych kształtów. W każdym razie ukrycie ogolonego tyłu głowy jest łatwe, po prostu spuszczając włosy.

Dla średnich włosów

Na średnich włosach ukrywanie tyłu głowy jest już znacznie trudniejsze. Podobnie jak w pierwszym przypadku, istnieją dwie opcje: albo po prostu ogolić tył głowy, albo stworzyć wzór. Często w tym przypadku stosuje się jasną kolorystykę. Dzięki niemu obraz staje się jeszcze bardziej wyzwolony. Idealnie wygolony kark łączy się ze strzyżeniem kaskadowym, drabinkowym, bobowym i kwadratowym.

https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.pinterest.ru/ https://www.pinterest.ru/ https://www.instagram.com/alexandre_takao/ https://www.pinterest.ru/ https://www.pinterest.ru/

Na krótkie włosy

Na nich najkorzystniej wygląda ogolony tył głowy. Jest stylowy, młodzieńczy i odważny. Najczęściej łączy się to z goleniem jednej lub dwóch zauszników na raz i stworzeniem ciekawego wzoru. Golenie tyłu głowy bez wzoru powoli przestaje mieć znaczenie. Dlatego styliści zadbali o oryginalność i zaczęli tworzyć takie arcydzieła. Ogolony tył głowy harmonizuje z fryzurami na stronę, pixie i bob.

READ
19 stylowych fryzur dla kobiet powyżej 50

https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.instagram.com/alexandre_takao/ https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.instagram.com/alexandre_takao/ https://www.instagram.com/boblovers/ https://www.instagram.com/boblovers/

Mówiąc o rysunkach na głowie, warto zauważyć, że opcji jest bardzo dużo. Mogą to być tylko linie lub całe napisy, w zależności od osobistych preferencji.

Fryzury damskie z goleniem tyłu głowy są na szczycie popularności, a przed nowym rokiem stają się jeszcze bardziej odpowiednie. Takie fryzury służą głównie urodzie i przyciąganiu uwagi innych.

Czy jesteś gotowy na eksperymenty? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Dołącz do nas na naszych kanałach w Yandex.Zen: Piękno, Twój stylowy dom, Stylowe pomysły ludzi, Manicure★ zdobienia paznokci, Geniusze i outsiderzy

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: