Strona o miłości i związkach, która sprawi, że Twoje życie będzie harmonijne

Nie ma znaczenia, jak długo trwa twój związek, a może nawet jeszcze się nie zaczął, a ty tylko czekasz na swojego wybrańca. Dotyczy to nie tylko relacji między mężczyzną a kobietą, ale po prostu relacji rodzinnych między krewnymi. Te proste tajemnice przydadzą się wszystkim ludziom w różnym wieku i poglądach. Pomogą Ci zastanowić się nad wartością relacji i dać nowe spojrzenie na konflikt i harmonię. Te podejścia przydadzą się również podczas komunikowania się z nieznanymi osobami.

Najpierw o konfliktach. Zastanowię się tutaj nad komunikacją między mężczyzną a kobietą. Im dłużej komunikujemy się z naszą bratnią duszą, tym bardziej ją poznajemy. I oczywiście nie zawsze przyjemne strony osobowości wychodzą na powierzchnię. Tak się składa, że ​​wszyscy nie jesteśmy doskonali, wszyscy popełniamy błędy, czasami czegoś nie zauważamy, nie słyszymy, okazujemy upór, nadmierną dumę i zaniedbanie w stosunku do naszego wybrańca lub wybrańca. I zdarza się, że sami obserwujemy takie zachowanie w stosunku do siebie. Czasem wprawia w zakłopotanie, obraża, irytuje, doprowadza do nienawiści i rozpaczy. Ale proszę was, abyście nie odcinali sobie ramienia i nie rzucali się na oślep w starcia i oskarżenia, a tym bardziej nie grozili odejściem i nie stawiali ultimatum. Wywierając presję i pokazując walkę, nie znajdziemy wyjścia z sytuacji, a jedynie rozpalimy namiętności.

1. Wiesz, jak zarządzać emocjami. Kiedy doświadczamy negatywnych emocji, mamy niewielką kontrolę nad sobą i nie możemy skutecznie wchodzić w interakcje z ludźmi. Konflikt nie powstaje od razu, zawsze są jego przesłanki: napięta atmosfera, obrażona cisza, zły nastrój, nieoczekiwane fakty, czyny, słowa. Gdy tylko zdasz sobie sprawę, że konflikt się szykuje, BĄDŹ OSTROŻNY!

2. Zadawać pytania. Zanim wyciągniesz wnioski, spróbujesz udowodnić swoją sprawę lub zemścisz się na osobie za przestępstwo, zadaj pytania wyjaśniające:

Do siebie. Pozwoli ci to uświadomić sobie swój stan, przemyśleć działania i zrównoważyć komunikację, zatrzymując konflikt:

1) Dlaczego jestem zły, obrażony?

2) Jaki jest powód mojej irytacji?

3) Jaki jest najlepszy sposób przekazania moich słów partnerowi?

4) Dlaczego on/ona mnie nie rozumie?

5) Co robię i mówię źle?

6) Jakie są konsekwencje mojego zachowania?

READ
Co uszy mogą powiedzieć o twoim życiu

7) Czy przyniesie to mnie i jemu (jej) korzyść i komfort?

8)

Czy takimi czynami i słowami osiągnę swój cel?

Do twojego partnera. To pozwoli mu zmienić swoją uwagę i sprowadzić falę emocji, które go przytłaczają. Będzie musiał odpowiedzieć na pytania, które doprowadzą do introspekcji i redukcji stresu. Ponieważ zrozumie, że zależy Ci na jego stanie i pokoju między wami.

1) Z czego dokładnie jesteś niezadowolony?

2) Jak mogę ci pomóc?

3) Dlaczego tak reagujesz?

4) Czy coś ci się stało?

5) W czym dokładnie się mylę?

6) Jeśli spełnię twoją prośbę, przestaniesz się martwić?

7) Co chciałbyś (a) żebym zrobił (a)?

8)

Co najlepiej zrobić, abyśmy się już nie kłócili?

Ponadto obowiązkowymi metodami komunikacji powinny być zdania:

1) Porozmawiajmy spokojnie, inaczej się nie usłyszymy.

2) Coś, co jest dzisiaj bardzo zdenerwowane (a), powiedz mi bardziej szczegółowo, co się z tobą dzieje?

3) Rozwiążmy ten problem razem.

4) Widzę, że jesteś bardzo zdenerwowany (a), jestem gotów porozmawiać z tobą później w spokojnej atmosferze.

5) Myślę, że nadszedł czas, abyśmy się zatrzymali i przytulili.

6) Kocham cię, nawet gdy jesteś zły.

7) Rozumiem cię, ale proszę, żebyś mnie wysłuchał.

8)

Wiem, jakie to dla ciebie trudne, ale pytam.

9) Pomóż mi ulepszyć nasze relacje.

10) Nie kłóćmy się, nasz związek jest mi zbyt drogi.

3. Wyeliminuj prowokacyjne obraźliwe słowa, zwroty z mowy i zastąp je łagodniejszymi:

Zachowujesz się jak suka. – Szkodliwy

Co za kretyn! – Jesteś głupi.

Poszedłeś do „Nie jestem gotów rozmawiać z tobą podniesionym głosem.

Jeśli jestem zły, znajdź sobie kogoś innego. – Zraniłeś mnie tymi słowami.

Nienawidzę cię. To dla mnie trudne, kiedy się złościsz.

D / s. Zapamiętaj swoje agresywne słowa i zastąp je miękkimi. Zapisz te słowa w zeszycie, zapamiętaj je i powtarzaj codziennie.

4. Nie używaj ostrej ucieczki od konfliktu i zawsze pozwól rozmówcy skończyć. Niedokończony konflikt to poważny uraz psychiczny. Pozostawia głęboki ślad w duszy osoby, która została przerwana, a negatywne emocje pozostają wewnątrz osoby, powodując silny ból. Jeśli twój ukochany jest ci drogi, nigdy mu nie przerywaj, pozwól mu mówić.

READ
42 rzeczy, o których robią dziewczyny, o których nikt nie mówi

5. Zawsze zwracaj uwagę na ton i rytm głosu. Spokojny i równy głos uspokaja zarówno Ciebie, jak i Twojego rozmówcę. Nigdy nie podnoś głosu – wywoła to tylko falę oburzenia i zaogni kłótnię.

6. Mów mało i na temat. Krótkie, proste zdania, wypowiadane miękko i spokojnie, są szybciej rozumiane przez rozmówcę i dają spokojną reakcję. Staraj się nie wpadać w histerię i zawsze zachowuj spokój i wytrzymałość.

7. Agresja, uraza, irytacja to oznaka bólu psychicznego i wołanie o pomoc. Dowiedz się, jak zrozumieć przyczyny urazy i agresji. Uraza, agresja i irytacja to oznaki, że człowiek czuje się niekomfortowo, ciężko dla duszy. Przeklina, wyrzuca, wywiera presję itp. Robi to nie po to, by cię urazić, ale by zwrócić twoją uwagę na jego ból. Prowokując cię, próbuje prosić o pomoc. Ale czasami człowiek nie wie i nie wie, jak być elastycznym w komunikacji, więc natychmiast zaczyna krzyczeć i reagować emocjonalnie. Nawet gdy dadzą ci ultimatum, wybuchają płaczem – oznacza to, że przeciwnik jest w rozpaczy, nie ma już innych narzędzi do wpływania na ciebie, nie może już przekazywać ci informacji, dlatego popada w stan krytyczny.

Skoro czytasz ten artykuł, inicjatywa jest w Twoich rękach. Możesz mu pomóc i zneutralizować nadchodzącą negatywną falę.

8. Daj człowiekowi wolność i nigdy nie narzucaj mu tego, czego nie chce zaakceptować i na co nie jest gotowy. Jeśli widzisz, że Twoje słowa nie docierają do rozmówcy, zatrzymaj się i przestań udowadniać swoją rację. Lepiej dowiedz się, jakie są przyczyny jego stanu.

9. Pozwól sobie i innym ludziom mieć własne zdanie i żyć w oparciu o ich wiedzę i przekonania.

10. Jeśli Twoje przekonania nastawienia powodują ból i cierpienie, spróbuj je zmienić i poszukaj innych, bardziej pozytywnych podejść do radzenia sobie z sytuacjami.

A teraz chciałbym podkreślić nierozwiązywalne konflikty. Zdarza się, że nawet jeśli jesteśmy elastyczni i bardzo się staramy, nasz rozmówca nie chce nas słuchać i nie dąży do utrzymania pokoju w związku. W takich sytuacjach musisz zaakceptować zachowanie osoby i pozwolić jej robić to, czego chce. Możesz nadal od czasu do czasu komentować jego zachowanie i poprosić go, aby przestał. Ale jest całkiem możliwe, że konstruktywny dialog nie zadziała.

READ
5 nawyków, które sprawiają, że jesteś badassem

Na przykład w przypadku, gdy ktoś rozpuści ręce, upokorzy i znieważy, przy każdej okazji wyśmiewa interesy rozmówcy, rozśmiesza go, plotkuje, leje błoto, narusza potrzeby i zainteresowania, domaga się całkowitego posłuszeństwa lub stale oszukuje i udaje. Ten stopień konfliktu wskazuje, że związek nie ma harmonijnej przyszłości, ponieważ w tych związkach tylko jeden z partnerów jest gotowy do współpracy i ponoszenia odpowiedzialności za swoje działania. Ale to nie wystarczy. Konieczne jest, aby obie osoby dążyły do ​​harmonii w związku.

Delikatna rozmowa: jak rozmawiać z partnerem o problemach „łóżkowych”

Dla większości ludzi rozmowa o seksie jest jak spacer po polu minowym. Z jednej strony każdy nieostrożny ruch może być śmiertelny, z drugiej strony prędzej czy później każdy musi przez to przejść.

Zły romans: 5 najczęstszych błędów popełnianych przez dziewczyny w związkach

„On odszedł, odszedł, może to dobrze”? Jeśli znowu płaczesz swojej dziewczynie, że twój związek się rozpadł, może powinieneś kopać głębiej i dowiedzieć się, jakie są przyczyny romantycznej porażki?

Alexandra Anastasia Lisowska Techniki uwodzenia: 8 sztuczek, którym żaden mężczyzna nie może się oprzeć

Nie było łatwo zwrócić na siebie uwagę, a później miłość sułtana Sulejmana, ale Aleksandra Anastasia Lisowska potrafiła znaleźć właściwe podejście. Jakich sztuczek i sztuczek używała konkubina?

Biegły twierdzi, że nie ma sensu podejrzewać partnera o zdradę i próbować go o coś skazać.

Pieczątka w paszporcie i pierścionek na palcu serdecznym jeszcze nikogo nie powstrzymały przed oszukiwaniem. Czasami romanse na boku przybierają tak poważny obrót, że zakochane w szaleństwie przedstawicielki silniejszej płci decydują się na oficjalne rozstanie ze swoimi legalnymi małżonkami. Ale nikt nie anulował prawa karmy.

Wydawałoby się, że w dobie randek cyfrowych spotkanie z mężczyzną stało się jeszcze łatwiejsze. Jedno kliknięcie i już rozpocząłeś dialog. Aby jednak komunikacja urosła w coś więcej, potrzeba dużo wysiłku, ale… Ciągle znikają.

Przedstawiciele znaku zodiaku Ryby nie są łatwe do zdobycia, a trzymanie się blisko jest jeszcze trudniejsze. Od psychologa i seksuologa dowiedzieliśmy się, jak „złapać złotą rybkę na haczyk”.

Jeszcze 10-15 lat temu randki przez internet, a tym bardziej znajomość przeradzająca się w coś poważniejszego, były raczej wyjątkiem niż regułą.

Kiedy się spotykają, uśmiechają się, a za plecami nazywają ich drapieżnikami. Dlaczego zasłużyli na taką sławę?

Co się za tym kryje? Dlaczego ludzie, którzy są do siebie podobni, nie dogadują się? Jak dowiedzieć się, jak długo kochankowie będą razem?

READ
Jak zadowolić przedstawicieli różnych znaków zodiaku: po prostu nigdy.

Los połączył parę w nieoczekiwanym miejscu – Almeda poznała swojego przyszłego męża na pogrzebie syna.

Dla harmonijnego związku ważne jest, aby wiedzieć, czy ty i twój partner rozumiecie się nawzajem. Sprawdź to w naszym teście.

Nierzadko zdarza się, że tylko jeden z małżonków chce się rozwieść bez wyraźnego powodu. Następnie druga połowa próbuje zrozumieć, co poszło nie tak w ich związku.

Zgadzam się, najważniejsza rzecz w dniu ślubu to nie bankiet, ale sesja zdjęciowa. Smakołyki zostaną zjedzone i zapomniane, ale niezapomniane zdjęcia pozostaną z bohaterami okazji i gośćmi na długie lata.

Każdy marzy o poznaniu swojej drugiej połówki i znalezieniu miłości swojego życia. Ale co, jeśli związek przynosi korzyści tylko jednemu partnerowi, a my, spragnieni miłości i aprobaty, nie zauważamy czerwonych flag.

Będąc w związku, wielu zastanawiało się: co naprawdę czuję do mojego partnera?

Jak zawrócić w głowie komuś, kto lubi i stać się dla niego najbardziej pożądanym?

On, ona i ich związek. Historie z życia tych, którzy odnaleźli osobiste szczęście lub przeżyli ból rozstania. Rady psychologów w sferze rozwiązywania konfliktów rodzinnych, osobistych. Sekrety budowania udanego małżeństwa.

Jakiekolwiek powielanie materiałów serwisu bez zgody redakcji jest zabronione.

Prawa autorskie (c) 2016-2022 Shkulev Media Holding LLC

Publikacja sieciowa „WOMAN.RU” (Woman.RU)

Świadectwo rejestracji środków masowego przekazu EL nr FS77-83680, wydane przez Federalną Służbę Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Środków Masowych (Roskomnadzor) w dniu 26 lipca 2022 r. 16+

Założyciel: Shkulev Media Holding Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: