Strefowanie heteroseksualnych dzieci dzieci: 20 świetnych pomysłów

Zorganizowanie żłobka, aby zadowolić jedno dziecko, może być trudne. A jeśli mieszka w nim dwoje dzieci (również różnej płci!), to zadanie jest podwójnie skomplikowane.

Na szczęście projektanci wpadli na wiele fajnych pomysłów, które rodzice mogą wykorzystać. Wybór poniższych zdjęć pomoże Ci wybrać opcję odpowiednią dla obszaru i układu.

Podstawowe zasady aranżacji

Jeszcze zanim zaczniesz dokonywać napraw, przemyśl wszystkie możliwe opcje projektowe w najdrobniejszym szczególe.

Wskazówka: narysuj projekt przyszłego przedszkola i podążaj za nim. Zaoszczędzi to czas, ponieważ będziesz już wiedział, jakich mebli, wykończeń i dekoracji szukać.

Aby sprawnie i ergonomicznie zorganizować przestrzeń, należy wziąć pod uwagę:

  • Strefa dla dzieci. Wszystko zależy od niej. Małe pokoje mają swoje własne cechy konstrukcyjne, które będą nie na miejscu w dużych pomieszczeniach.
  • Układ. Wąskie, kwadratowe, z wnęką itp. – wszystkie opcje będą wymagały innego podejścia do doboru mebli i dodatków.
  • Wiek dzieci. Jeśli jedno dziecko jest znacznie starsze od drugiego, trudniej będzie mu dogadać się na tym samym terytorium. Dorastający uczniowie potrzebują przestrzeni osobistej, aby uniknąć kłótni, a nawet kłótni. W takim przypadku na pierwszy plan wysuwa się jasne zagospodarowanie przestrzenne i instalacja partycji.
  • Temperament i hobby. Energiczne, aktywne dziecko, które nie zna chwili spokoju, raczej nie stworzy komfortowych warunków dla wytrwałego brata lub siostry, który uwielbia spędzać czas na czytaniu książek lub robótkach ręcznych. Tutaj pomoże zastosowanie określonej kolorystyki w projekcie, co zapewni równowagę.

Spokojne, zimne i jasne odcienie będą działać uspokajająco na niespokojne dziecko, a jasne i nasycone kolory zarówno w dekoracji, jak i wystroju na połowie biernego dziecka pobudzą do aktywności.

Pomysły na przedszkole 10-12 mkw. metrów

Pokój 10 lub 12 mkw. m – nierzadko, ale nawet na tak małym obszarze możesz zapewnić wygodne życie.

1. Wybór koloru.

W dekoracji małego pokoju dziecinnego projektanci zalecają stosowanie głównie jasnych, uniwersalnych kolorów.

W ciasnym pokoju nie będzie można zrobić przegrody, więc połączenie tradycyjnego różu dla dziewczynek i niebieskiego, niebieskiego dla chłopców nie jest najlepszym pomysłem. W większym pomieszczeniu może się to odbić nawet bez rzeczywistego oddzielenia (na przykład malowanie przeciwległych ścian w tych kolorach), ale wtedy pewne meble muszą być cofnięte – dwa osobne łóżka pojedyncze, dwa oddzielne miejsca do zabawy. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie uniwersalnych kolorów odpowiednich zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Jeśli pomieszczenie z małym oknem jest słabo oświetlone lub skierowane na północ, odcienie powinny być ciepłe. Ci, którzy nie lubią tak popularnej dziś bieli wnętrz, mogą zrekompensować brak jasnych elementów o niecodziennym wystroju.

W wąskiej ścianie dziecięcej o mniejszej długości tapeta z dyskretnym poziomym wzorem i wyraźną perspektywą pomoże wizualnie wydłużyć.

READ
17 pomysłów na projekt werandy dla przyjemnej i przytulnej atmosfery

2. Wybierz meble.

Rozsądne byłoby preferowanie opcji wielofunkcyjnych:

  • kąciki dla dzieci;
  • przekształcanie łóżek;
  • łóżka na poddaszu;
  • konstrukcje piętrowe; .

Takie meble oszczędzają miejsce i rozwiązują problem zagospodarowania przestrzennego. Dla dzieci w różnym wieku łóżko zabrane na wzrost młodszego dziecka pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Uniwersalne będą klasyczne modele o neutralnym kolorze z litego drewna, płyty pilśniowej lub MDF, proste w kształcie, bez rzeźbionego wzoru.

Dla nastolatków różnych płci zasłony pomogą podkreślić ich przestrzeń osobistą.

Małe dzieci w tym samym wieku będą zadowolone z domku sypialnego. Stanie się nie tylko miejscem do spania, ale także przytulnym miejscem do zabawy.

Łóżko w szafie lub kanapa z rozkładanym łóżkiem w pokoju dla dziewczynki i chłopca do 7-9 lat rozwiąże problem braku metrów kwadratowych.

Dla dzieci o różnych zainteresowaniach można zamówić łóżko na antresoli z wydzielonymi miejscami do zabawy.

Mały pokój wymaga większej przestrzeni i swobody. „Inteligentne” systemy przechowywania pozwolą utrzymać porządek nawet w ogromnym królestwie zabawek. Mogą to być szafy wnękowe, komody wyposażone w szuflady łóżkowe, dodatkowe regały na bocznej powierzchni konstrukcji wielopoziomowych.

Dzieci 14-15 mkw. metry

Taki pokój daje większą swobodę w doborze wystroju i mebli.

1. Kolorystyka.

W średnim i dużym pokoju dziecinnym właściwe jest łączenie różnych kolorów w dekoracji. Na przykład, możesz pomalować przeciwległe ściany na tradycyjny róż i niebieski lub brzoskwiniowy i szary, tym samym wizualnie oddzielając połowę chłopca i dziewczynki.

Zastosowanie neutralnych kolorów również pozostaje istotne, zwłaszcza jeśli dzieci mają dużą różnicę wieku lub mają różne temperamenty.

2. Wybór mebli.

Priorytetem zawsze będą racjonalne i ergonomiczne meble z „inteligentnymi” systemami przechowywania. W dość przestronnych dziecięcych 16 lub 18 metrach kwadratowych. m można umieścić dwa pojedyncze łóżka. Mogą to być zwykłe jednoosobowe opcje spania z wbudowanymi szufladami lub półkami lub dwie dwupoziomowe konstrukcje, a każda poniżej może mieć własny obszar do nauki lub zabawy.

Wymiary pokoju pozwalają na postawienie dwóch osobnych szafek lub dwóch ścianek w celu całkowitego oddzielenia zabawek i tym samym uniknięcia kłótni.

Z dużego pokoju od 20 mXNUMX m możesz zrobić dwoje pełnoprawnych dzieci. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest lokalizacja okna. W większości przypadków przegroda może oddzielić miejsca do spania i zabawy oraz pozostawić część wspólną, w której można umieścić szafy, regały magazynowe. Ta opcja jest idealnym rozwiązaniem dla nastolatków, dlatego zasługuje na szczególną uwagę.

READ
15 praktycznych pomysłów na przechowywanie w łazience

Dla nastolatków i dzieci w każdym wieku

W tym trudnym okresie przejściowym oboje dzieci mają podwyższone poczucie niezależności, postawę zaborczą.

Pomysłów na dzielenie pokoju dla chłopca i dziewczynki może być kilka.

1. Jeśli to możliwe, najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie przegrody z płyt kartonowo-gipsowych lub regałów z maksymalnym oddzieleniem wszystkich stref.

2. Dobrym rozwiązaniem jest częściowe wydzielenie ze wspólnymi strefami użytkowania. Na przykład w wąskim pomieszczeniu, w którym okno znajduje się pośrodku mniejszej ściany, niemożliwe jest całkowite oddzielenie każdej z połówek. Siedzisko okienne można wykorzystać do zorganizowania miejsca do nauki poprzez zainstalowanie stolika parapetowego dla dwóch osób oraz szafek ściennych. W innej części pokoju można umieścić łóżka na antresoli, jak sugerowano powyżej, łóżka piętrowe z zasłonami lub dwa osobne łóżka z małą ścianką działową.

3. W przypadku małej sypialni dobrym pomysłem byłoby łóżko na antresoli z osobistą przestrzenią dla wszystkich na niższym poziomie i zastosowanie zasłon w części sypialnej. W przypadku młodych dziewcząt możesz również wyposażyć osobistą garderobę pod górnym poziomem.

Nastolatki czują się dorosłymi i niezależnymi jednostkami. Powinno to znaleźć odzwierciedlenie we wnętrzu: meble o klasycznych kształtach i neutralnej kolorystyce, nowoczesny styl i wystrój w postaci modułowych obrazów, fototapety przedstawiające nocne megamiasta lub na temat kina, mody.

Cechy wystroju

Specyfika aranżacji pokoju dziecięcego dla dzieci różnej płci przejawia się przede wszystkim w dodatkach, projektowaniu tekstyliów i projektowaniu dekoracji. Wystrój odzwierciedla hobby i hobby chłopca i dziewczynki. Poniższe wskazówki pomogą stworzyć harmonijne wnętrze:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: