Strategie żywieniowe, które naprawdę działają!

Któż z nas nie zadawał sobie pytania: „Co jest potrzebne do prawidłowego odżywiania?” Ale najczęściej spotykamy tylko ogólne informacje i powierzchowne porady, takie jak „pij więcej wody”, „jedz warzywa” lub „ogranicz cholesterol w diecie”. W tym artykule podpowiemy Ci, jak prawidłowo skomponować dietę opartą na genetyce i dlaczego każdy potrzebuje żywieniowego testu DNA.

A jeśli szukasz więcej informacji o zdrowym odżywianiu, sposobach na poprawę i utrzymanie zdrowia, wejdź na naszą stronę, gdzie znajdziesz wiele unikalnych materiałów na ten temat!

Ogólne zasady zdrowej diety

Bez względu na to, jak dziwnie to zabrzmi, nie ma systemu ogólnych zasad prawidłowego żywienia. W końcu wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Tak stworzyła nas Matka Natura i nie można się z nią kłócić. Właśnie z tych powodów każda zdrowa dieta jest sprawą czysto indywidualną. Jeśli chcesz, aby była skuteczna i przyczyniała się do realizacji Twoich celów, uprzejmie prosimy o dobranie jej z uwzględnieniem cech Twojego ciała. W przeciwnym razie jest to po prostu bezsensowne, a czasem szkodliwe.

Powstaje pytanie: jak wybrać odpowiednią dietę, biorąc pod uwagę cechy organizmu? Możesz przejść na dwa sposoby:

 1. Metoda prób i błędów. Ta długa i ciernista droga, nie każdy może to zrobić. Sukces wymaga po prostu oceanu cierpliwości, wytrwałości i ciekawości. Osobną kwestią jest motywacja. Trudno uwierzyć w swój sukces, ciągle popełniając błędy i nie osiągając rezultatów. Niewielu będzie w stanie dotrzeć do końca.
 2. Kontakt ze specjalistą. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozwiązać problemu, szukamy pomocy. I wydaje się, że ta ścieżka powinna być znacznie szybsza niż poprzednia. Kogoś, kto i dietetyk z pewnością wie, jak ułożyć plan żywieniowy i co możemy, a czego nie. Jednak praktyka pokazuje, że stworzenie prawdziwie zdrowego jadłospisu bez nowoczesnych narzędzi medycyny osobistej jest dość trudne. W tym miejscu do gry wchodzi odżywcze DNA.

Osobiste badania genetyczne są z powodzeniem stosowane jako innowacyjna metoda diagnostyczna. Badania wykazały, że diety oparte na analizie DNA są 2-3 razy skuteczniejsze niż tradycyjne.

Podstawy prawidłowego odżywiania dla utraty wagi

Możesz wybrać odpowiednią dietę do odchudzania, ale tylko jeśli nie zapomnisz o sporcie. To właśnie połączenie odżywiania i optymalnej aktywności fizycznej zapewni stabilny, bezpieczny i wyraźny wynik.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, analiza DNA również może wiele powiedzieć. Na przykład gen ADRB2 pokaże Twój dominujący typ włókna mięśniowego, co pomoże określić sport, w którym osiągniesz największy sukces. Ponadto genetyka powie Ci, jakie powinny być Twoje treningi, ich intensywność, rodzaj i czas trwania.

Ponadto nie zapominaj, że nadwaga może być wynikiem gromadzenia się płynów w organizmie. W takim przypadku naprawdę możesz jeść i schudnąć. Najważniejsze jest, aby jeść jak najmniej soli.

Podstawy prawidłowego żywienia

Jak ułożyć prawidłowy jadłospis

Jak już zrozumiałeś, menu jest sprawą absolutnie indywidualną i w żaden sposób nie zależy od preferencji. Twój plan żywieniowy to wyjątkowy, naprawdę wyjątkowy zestaw produktów spożywczych. Polecany tylko Tobie lub osobie o identycznym genotypie.

Jaką więc dietę wybrać? Poniżej przygotowaliśmy małą listę kontrolną, która pomoże Ci stworzyć skuteczny program żywieniowy.

 • Najpierw zdefiniuj cel. Twoja dieta będzie się różnić w zależności od tego, czy chcesz schudnąć, utrzymać obecną wagę, czy zbudować mięśnie.
 • Skonsultuj się ze specjalistą. Nie bądź zbyt leniwy, aby odwiedzić dietetyka i poprosić o radę trenera lub instruktora fitness, który Cię nadzoruje. Mogą wiedzieć coś, czego nie wiesz lub ostrzegać przed programami żywieniowymi, które powodują nieodwracalne szkody dla organizmu.
 • Opracuj plan. Podstawą każdego sukcesu jest planowanie. W przypadku doboru diety plan pomoże zamienić Twoje wysiłki w określony system. Ułóż swoje śniadania, obiady i kolacje na dzień tygodnia, pomyśl o zdrowych przekąskach, które musisz mieć.
 • Idź po artykuły spożywcze. Lepiej przygotować się z wyprzedzeniem i kupić wszystko, czego potrzebujesz z miesięcznym wyprzedzeniem. Prawdopodobieństwo awarii będzie znacznie mniejsze, ponieważ prawie cały budżet wydasz na jedzenie. I trzeba jeść to, co jest w lodówce.
 • Uważaj na swój genotyp. W rzeczywistości twoje ciało jest twoim najlepszym asystentem w kwestiach odżywiania. Trzeba tylko wiedzieć o nim jak najwięcej. Genetyka powie ci, jak osiągnąć swoje cele.
READ
Pokarmy, które można jeść w nieograniczonych ilościach

Właściwe zdrowe menu żywności

Wartość kaloryczna

Jeśli Twoim głównym celem jest schudnięcie, musisz uważnie obserwować liczbę kalorii. Zazwyczaj dzienne spożycie kalorii jest obliczane na podstawie następujących czynników:

 • wzrost
 • wiek,
 • piętro,
 • aktywność fizyczna
 • wskaźnik masy ciała.

Główna zasada jest bardzo prosta: musisz tracić więcej kalorii dziennie niż zyskać. W tej trudnej sprawie Twoim najlepszym i najwierniejszym przyjacielem jest aktywność fizyczna. Nie zaniedbuj żadnej okazji do przeprowadzki. A przez „ruch” nie mamy na myśli wiercenia się na krześle, ale przynajmniej chodzenie.

Przykład zbilansowanego menu dietetycznego

Podanie przykładu właściwej diety jest dość trudnym zadaniem. Nawet najmniejsza różnica w genotypie wpływa na zestaw produktów przydatnych dla człowieka. Należy pamiętać, że poniższe menu dobierane jest zgodnie z określonym genotypem. Dla tego profilu genetycznego zalecana jest dieta mieszana. Oznacza to zrównoważoną zawartość składników odżywczych w następującym stosunku: węglowodany – 50%, tłuszcze – 25%, białka – 25%.

Wyklucza również wszelkie „śmieciowe” jedzenie, które zawiera tłuszcze trans, sztuczne dodatki do żywności, tłuste mięso i ryby (ze względu na zwiększone tempo wzrostu komórek tłuszczowych).

Właściwa dieta żywieniowa

 • Śniadanie: pieczywo zbożowe (30 g), jajecznica z ziołami (150 g) i masłem (5 g), pomidor, herbata lub kawa (200 g).
 • Przekąska: chleb żytni (2 szt.) z serem i pomidorami.
 • Obiad: pieczywo otrębowe (30 g), barszcz wegetariański (250 g), ryba pieczona (100 g).
 • Kolacja: Gołąbki bez ryżu (150g), doprawione jogurtem greckim (15g).

Szybkie przekąski

Przekąski to szczególny ból głowy dla wszystkich dietetyków. Nawet osoby zorientowane w zdrowym i prawidłowym odżywianiu mogą się co do nich mylić. Co więcej, na impulsywną chęć podjadania (skłonność do jedzenia w odpowiedzi na jakiś bodziec) mają wpływ geny.

Tak więc gen DRD, kodujący receptor dopaminy, wpływa na chęć opanowania stresu. Ludzie, którzy mają niską wrażliwość na dopaminę, są najbardziej podatni na rozwój „syndromu pozbawienia nagrody”. Wynika to z braku receptorów w mózgu, które reagują na ten hormon. Co więcej, ten gen jest również odpowiedzialny za złe nawyki. Takie osoby znacznie częściej uzależniają się od alkoholu, papierosów lub uzależniają się od hazardu.

Wróćmy jednak do przekąsek. Jak powiedzieliśmy powyżej, pytanie jest niejednoznaczne, więc nie należy przeoczyć kilku ważnych punktów. Na przykład wiele „zdrowych” przekąsek nie jest. W końcu mają ukryty cukier, który nie tylko zapobiega utracie wagi, ale także wspomaga wzrost organizmów chorobotwórczych. Oto lista takich produktów, które można znaleźć w każdym sklepie:

 1. jogurty,
 2. twaróg,
 3. desery twarogowe,
 4. soki,
 5. płatki musli,
 6. błyskawiczna owsianka.

Dlatego w przypadku przekąsek radzimy wybrać zdrowsze opcje: chleb żytni, orzechy, twarożek, jajko na twardo lub jabłko.

Produkty dla zbilansowanej zdrowej diety

Odpowiedź na pytanie „jak dobrać odpowiednią dietę?” będzie niepełny bez zrozumienia istoty bilansu wodnego. Utrzymanie go odgrywa ważną rolę nie tylko w diecie, ale także w produktywności. Co najważniejsze, woda sprzyja utracie wagi. Badania pokazują, że osoby, które wypijały 200 ml wody przed posiłkami, traciły na wadze więcej niż osoby, które tego nie robiły. Dzieje się tak z 2 powodów:

 1. Picie wody na pusty żołądek przyspiesza pracę żołądka i lepsze trawienie pokarmu.
 2. Szklanka wody pomaga rozpoznać fałszywy głód. Zwykle maskuje się jako silne pragnienie, które mózg często myli z pragnieniem otrzymania energii. Po wypiciu wody 30 minut przed posiłkiem zrozumiesz, czy naprawdę chciałeś jeść.
READ
9 rzeczy, które przydarzają się Twojemu ciału, jeśli ćwiczysz i nie pijesz wody

Ponadto woda ma wiele innych korzystnych właściwości: pomaga rozweselić, zmniejsza ryzyko niektórych rodzajów raka, pomaga się skoncentrować itp. Jeśli chodzi o objętość wody, którą należy spożywać dziennie, normą jest 30 ml na kilogram wagi. Oznacza to, że jeśli ważysz 50 kg, będziesz musiał pić 1,5 litra dziennie.

Przykład zbilansowanej zdrowej diety

Suplementy i napoje

Żadna dieta odchudzająca z pewnością nie powinna zawierać słodkich napojów. Dotyczy to zarówno sody przesyconej cukrem i szkodliwej dla szkliwa zębów, jak i słodkiej herbaty, kawy i innych płynów, w tym soków.

Pamiętaj, że półlitrowa butelka jakiejkolwiek „lemoniady” zawiera aż 44 gramy cukru (czasem więcej). A to na minutę 9 łyżeczek! Co więcej, dzięki dwutlenkowi węgla cukier ten jest niemal natychmiast wchłaniany do krwiobiegu, co wpływa na poziom insuliny, co oznacza, że ​​zwiększa ryzyko cukrzycy i otyłości.

W tym sensie soki również nie są tak użyteczne, jak się wydają. Ostatnio toczyła się na ich temat ostra dyskusja. W końcu mogą zawierać prawie tyle samo cukru, co inne słodkie napoje. Na przykład w soku winogronowym jest to 36 gramów, a to nie jest tak mało.

Napoje słodzone są szczególnie niebezpieczne dla osób, u których przyrost masy na poziomie genów wiąże się z niskim tempem rozpadu węglowodanów. Najważniejszymi genami w tym procesie są ADRB2 i TCF7L2, które odpowiadają za poziom insuliny.

Należy również unikać wzmacniaczy smaku, w niektórych przypadkach nawet soli i przypraw. Pomoże Ci to nie jeść więcej niż potrzebujesz i pozwoli nie gromadzić nadmiaru wody w organizmie. Dotyczy to zwłaszcza osób, którym ze względu na genotyp zaleca się dietę hipopotasową lub hiposolną.

Paleo, wegańskie, przerywany post. Oto jak wybrać najlepszą dla siebie dietę.

Ludzie zawsze pytają, co lepiej jeść, jaką dietę wybrać? Czy to paleo? Niskowęglowodanowy? Przerywany post? Zasadniczo pytają: „Jaka jest najlepsza dieta?” W dzisiejszym artykule podzielimy się naszą niesamowitą odpowiedzią.​

Jaka jest „najlepsza dieta” dla ludzi?

Po latach zadawania tego samego pytania wciąż nie znaleźliśmy sensownej, ostatecznej odpowiedzi.

Po prostu nie wpadam na żaden „oboz dietetyczny”. I to jest cholernie mylące dla ludzi, ponieważ ludzki mózg uwielbia łatwą klasyfikację.

Gdybyśmy mogli stworzyć pudełko na super żywność, zrobilibyśmy to. Zaufaj nam, to by wszystko znacznie ułatwiło.

Ale tego po prostu nie da się zrobić.

Dlatego: nie wierzymy, że istnieje jedna, absolutnie pozytywna i najlepsza dieta, którą każda osoba będzie przestrzegać – łatwo i stale.

Poświęć wystarczająco dużo czasu na pracę z klientami (robimy to codziennie), a prawdopodobnie zaczniesz czuć się tak samo.

Wyobraź sobie tę odmianę:

Typ nadwozia: Niektórzy klienci przychodzą do nas wysoko. Inne są niskie i krępe.

Preferencje żywieniowe i wyjątki: Niektórzy klienci przychodzą do nas codziennie jedząc dużo mięsa. Inni przychodzą w ogóle nie jedząc mięsa.

Budżet: Niektórzy klienci mają niski budżet. Inni mają bardzo wysokie dochody.

Żywność ekologiczna / konwencjonalna: Niektórzy klienci jedzą tylko gotowe i pakowane produkty spożywcze. Inne to naturalna, organiczna, pełnowartościowa żywność.

Wiedza z zakresu żywienia: Niektórzy klienci są oddanymi zwolennikami określonej praktyki żywieniowej lub mają bardzo niewielką wiedzę na temat żywienia w ogóle.

Czas: Niektórzy klienci chcą regularnie ćwiczyć aktywność fizyczną. Inni poświęcają trochę czasu na zdrowie i kondycję.

Po prostu nie moglibyśmy pomóc wszystkim tym ludziom w poprawie ich odżywiania, gdybyśmy byli zwolennikami jednego paradygmatu żywieniowego.

READ
9 produktów zalecanych przez dietetyków w celu szybkiej i bezpiecznej utraty wagi

Czy możesz sobie wyobrazić?

„Wiem, że masz mały budżet na jedzenie. Ale jeśli sprzedajesz swój samochód, możesz sobie pozwolić na naturalne produkty, które polecamy w naszym programie. To jedyny sposób, aby stać się zdrowym i sprawnym.”

„Węglowodany? Nie jesteś sam. Wszyscy je lubimy. Niski poziom węglowodanów jest tym, co działa, kropka. Insulina jest wrogiem. Więc pożegnaj się z cukrem. I makaron. I ziemniaki też. I ryż. ”

„Oczywiście rozumiemy moralne i etyczne obowiązki, które czujesz. Ale musisz jeść mięso. oto jak to robimy. Potrzebujesz białek i tłuszczów. I tak jedli nasi przodkowie. Więc zajmij się tym, rzuć stek na grilla i idź!”.

I chociaż te odpowiedzi są nieco ekstremalne, nie są tak dalekie od tego, co słyszymy na co dzień w mediach lub czytamy w mediach społecznościowych. I to jest przerażające, ponieważ.

Test: dowiedz się, jak długo możesz
zdobądź ciało swoich marzeń!

 • Autorski test od dr Bormentala
 • Na podstawie odpowiedzi 200 000 osób, które schudły od 3 do 68 kg
 • Pytania 65
 • BONUS NA KONIEC (który może zmienić Twoje życie)

Najlepsi trenerzy nie mają jednej filozofii żywieniowej.

Oczywiście, jeśli jakiś konkretny pomysł żywieniowy, taki jak paleo lub wegetarianizm, zadziałał dla ciebie osobiście, to świetnie. Powinieneś być szczęśliwy, że znalazłeś coś, co pomogło Ci osiągnąć Twoje cele.

Ale założyć, że to, co zadziałało dla ciebie w pewnym momencie twojego życia w określonych okolicznościach, a teraz wszyscy inni muszą przestrzegać tego samego programu? Cóż, to nie jest takie proste.

Fizjologicznie organizm ludzki może dobrze funkcjonować w wielu różnych warunkach żywieniowych.

Wyraźnie pokazuje to badanie tradycyjnej diety różnych plemion i grup etnicznych na całym świecie.

Na przykład ludy północne i afrykańscy Masajowie stosują tradycyjną dietę, która jest bardzo bogata w tłuszcze i produkty zwierzęce z niewielką ilością warzyw.

I odwrotnie, Kitavanese z Południowego Pacyfiku stosuje tradycyjną dietę niskotłuszczową, która jest bardzo bogata w warzywa i węglowodany skrobiowe.

A mieszkańcy Tokelau, położonego niedaleko Nowej Zelandii, mają dietę bardzo bogatą w tłuszcze nasycone.

Tutaj są duże różnice. Jednak wszyscy ci ludzie są stosunkowo zdrowymi osobami z minimalną częstością występowania chorób sercowo-naczyniowych, udaru, cukrzycy, otyłości itp.

Jest to możliwe tylko dlatego, że organizm ludzki jest zaskakująco przystosowany do wielu różnych warunków żywieniowych.

Można być zdrowym i sprawnym niezależnie od tego, czy jesz głównie mięso lub warzywa, tłuszcz lub węglowodany, wiele razy dziennie lub 3 razy i tak dalej.

Kiedy pracujesz z prawdziwymi ludźmi, musisz być agnostykiem żywieniowym.

Otwarty, aby ocenić wszystko i wszystko, co może działać. Gotowość do testowania nowych metod, nawet jeśli są one sprzeczne z istniejącymi przekonaniami lub praktykami. I dość samokrytyczny, przyznający się do błędów, nawet jeśli bardzo lubisz mieć rację.

Jeśli zbyt mocno wierzymy w jakąkolwiek konkretną „religię jedzenia”, jest to obsesja na punkcie samego jedzenia.

I utrata koncentracji na tym, co najważniejsze: potrzebach indywidualnych, fizjologicznych i psychologicznych.

Oto kolejny przykład, prawie 90 członków zespołu dr Bormentala – to jak konwencja żywnościowa ONZ.

Niektórzy jedzą pokarmy roślinne. Inni bardzo lubią mięso.

Niektórzy stosują diety wysokowęglowodanowe. Inni preferują diety niskowęglowodanowe.

Niektórzy jedzą produkty bezmleczne, bezglutenowe, bez alergenów.

Inni „jedzą to, co chcę, o ile dostaję wystarczającą ilość białka i tłuszczu i jestem zdrowy”.

Wspólnym tematem jest to, że wszyscy praktykujemy to, co głosimy. Poważnie podchodzimy do zdrowia i sprawności fizycznej i uważnie monitorujemy wyniki naszych własnych wyborów żywieniowych, dokonując niezbędnych korekt.

Szanujemy swoje wybory i świetnie się dogadujemy. Bardziej interesuje nas poznawanie tego, co działa, niż posiadanie racji.​

Ale poczekaj. jak te wszystkie różne diety mogą faktycznie działać?

Pewnie zastanawiasz się: jak tak zupełnie różne programy żywieniowe mogą prowadzić do pozytywnych rezultatów?

READ
Istnieją: 3 diety bez ograniczeń żywieniowych

Nasza odpowiedź: Nie są tak różne, jak mogłoby się wydawać.

Najbardziej skuteczne programy żywieniowe są bardziej podobne niż różne. (Tak, nawet diety paleo i roślinne.)

Prawidłowo wykonana dieta paleo, dieta roślinna, dieta wysokowęglowodanowa, dieta niskowęglowodanowa, częste małe posiłki, rzadkie duże posiłki itp. Wszystkie spełniają następujące zadania:

1. Podnoszą świadomość i dbałość o żywienie.

Wiem, że każdy chce rozmawiać o samym jedzeniu – białkach, węglowodanach i tłuszczach. Co jeść, a czego unikać.

Ale badania pokazują, że po prostu zwracanie większej uwagi na to, co jesz, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na to, czy stracisz tłuszcz, schudniesz i poprawisz swoje zdrowie.​

Niezależnie od tego, czy skupiasz się na unikaniu węglowodanów, jedzeniu większej ilości warzyw, poszukiwaniu żywności ekologicznej/wolnego wybiegu, unikaniu produktów pochodzenia zwierzęcego, czy unikaniu jedzenia „niepaleo”, wszystko jest w porządku.

Ponieważ co ważniejsze, najpierw bardziej uważaj na to, co jesz

2. Koncentrują się na jakości żywności.

Zwolennicy paleo i niskowęglowodanowi chcą, abyś spożywał więcej naturalnych produktów od zwierząt z wolnego wybiegu, które zawierają więcej białka, tłuszczu i są minimalnie przetworzone.

Zwolennicy wegan i wysokiej zawartości węglowodanów chcą, abyś spożywał bardziej naturalne, roślinne pokarmy bogate w błonnik, przeciwutleniacze i minimalnie przetworzone.

Zauważ, co mają ze sobą wspólnego?

Rzeczywiście, bardzo niewielu dietetyków zaleca spożywanie bardziej przetworzonej, naładowanej chemikaliami „niezdrowej” żywności. (Boże błogosław.)

Zamiast tego prawie każdy z nich zaleca spożywanie całej, minimalnie przetworzonej żywności o dużej zawartości składników odżywczych. I to jest najważniejsza rekomendacja żywieniowa ze wszystkich, niezależnie od rozkładu białek, węglowodanów i tłuszczów.​

3. Pomagają wyeliminować niedobory żywieniowe.

Zgodnie z ostatnim punktem najlepsi zwolennicy żywienia pomagają unikać wysoko przetworzonej żywności, która często ma niską zawartość składników odżywczych, ponieważ została usunięta podczas przetwarzania. I przejdź do bardziej zdrowej, minimalnie przetworzonej żywności, w której korzystne elementy często pozostają nienaruszone.

W ten sposób właściwie zaprojektowana dieta każdego rodzaju eliminuje niektóre z najczęstszych niedoborów składników odżywczych (wody, niektórych witamin i minerałów, białek i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych).​​

Jest wspaniały. Często wyglądamy, czujemy się i zachowujemy się okropnie, gdy brakuje nam ważnych składników odżywczych. Ale po kilku tygodniach korygowania tych niedociągnięć czujemy się całkowicie odnowieni. (A ponieważ transformacja jest tak dramatyczna, często stajemy się fanatykami diety).​

4. Pomagają kontrolować apetyt i przyjmowanie pokarmu.

Kiedy stajemy się bardziej świadomi tego, co jemy, wybieramy żywność wyższej jakości, bardziej pożywną, eliminując niedobory żywieniowe. Prawie zawsze jemy mniej powszechne jedzenie i czujemy się bardziej usatysfakcjonowani. Spalamy tłuszcz. Zyskaj masę mięśniową i lepiej pracuj.

Pamiętaj, że nie musisz tutaj liczyć kalorii. Skupienie się na świadomości jakości żywności jest zwykle wystarczające, aby ludzie mogli dostroić się do własnego głodu i apetytu. A to oznacza kontrolę kalorii bez irytującej matematyki.

Oznacza to również, że możesz zachować swoje wyniki/utratę wagi. Liczenie kalorii ma datę ważności; nikt nie robi tego wiecznie.​

5. Zachęcają do regularnych ćwiczeń.

Kiedy ludzie zaczynają zwracać uwagę na swoją dietę, zwykle zaczynają myśleć również o aktywności fizycznej. W rzeczywistości wiele koncepcji dietetycznych zaleca regularne ćwiczenia. (To dobry pomysł, ponieważ skupianie się tylko na diecie może przeszkadzać w ustaleniu spójnego schematu aktywności fizycznej).

Kiedy osoba ćwiczy regularnie, łącząc aktywność o wysokiej i niskiej intensywności, znacznie poprawia swoją zdolność przekształcania jedzenia w funkcjonalną tkankę (zamiast nadmiaru tłuszczu). Teraz możesz zobaczyć, jak różne i dobrze przemyślane filozofie żywieniowe, nawet jeśli wydają się być sprzeczne i antagonistyczne, mogą promować dobre zdrowie, skład ciała i długowieczność. Oto dlaczego. ​

READ
5-10 minut dziennie – tyle czasu zajmuje dbanie o kondycję

Wybór jednego i jedynego obozu dietetycznego nie ma sensu.

1. Nie ma czegoś takiego jak jedna uniwersalna „najlepsza” dieta.

Bez wątpienia. Nie ma jednej absolutnie pozytywnej i najlepszej diety dla każdego. Ludzie ewoluowali, aby doskonale radzić sobie we wszelkiego rodzaju warunkach żywieniowych.

Dlatego z przyjemnością pomagamy ludziom znaleźć to, co najlepsze dla nich, w oparciu o ich preferencje żywieniowe.

Oczywiście jest to duża wygrana dla naszych klientów: nabierają formy, robiąc więcej tego, co naprawdę lubią. I zwycięstwo dla nas: pomóc większej liczbie osób

2. Najpopularniejsze diety mają ze sobą wiele wspólnego.

Najpopularniejsze diety — z troską, uwagą i odrobiną treningu — pomagają kontrolować apetyt, poprawiają jakość jedzenia, zachęcają do ćwiczeń i zwiększają świadomość żywieniową.​​

3. Profesjonaliści nigdy nie powinni być zamknięci w jednej filozofii.

W ciągu ostatnich 20 lat nasze programy odchudzania pomogły tysiącom klientów zrzucić tysiące kilogramów tkanki tłuszczowej i stworzyć nową relację z jedzeniem.

I zrobiliśmy to bez narzucania im określonej filozofii żywieniowej. Weganie mogą pozostać weganami. Paleo może pozostać Paleo. I wszyscy odnieśli sukces.

Jeśli pracujesz z trenerem, który mówi Ci, że aby odnieść sukces, musisz jeść w określony sposób. cóż, może powinieneś przemyśleć ten związek.

A trenerzy: nie marnuj energii na zmuszanie ludzi do określonego sposobu odżywiania się. Nie jest to konieczne.​

4. Trening oparty na kształceniu nowych umiejętności jest w każdym razie skuteczniejszy niż program oparty na diecie czy zasadach żywienia.

Jaki ukryty powód Cię powstrzymuje?
schudnąć teraz?

 • Przeanalizujmy Twoją historię przybranie na wadze
 • 7 nieoczywistych powodów – dlaczego jest twój waga nie jest zmniejszana/zwracana
 • Oceńmy Twoje szanse schudnąć na stałe
 • PREZENT NA KONIEC (co prawdopodobnie zmieni twoje życie)

Długofalowe nawyki żywieniowe przebijają plany dietetyczne i „zasady”.

​Wolimy model rozwoju odżywiania (który z czasem buduje nawyki w sposób inteligentny i zrównoważony) niż proszenie ludzi o „dietowanie” (co oznacza całkowitą zmianę stylu życia pierwszego dnia).​​

Aby szybko zrozumieć, jak to działa w naszym programie, obejrzyj te dwa krótkie filmy:

Tak więc najlepsza dieta do naśladowania.

Co jest dla ciebie najlepsze.

Jeśli chcesz przestrzegać diety paleo, możemy Ci w tym pomóc.

Możemy również pomóc, jeśli jesteś wegetarianinem, wolisz jeść więcej (lub mniej) węglowodanów, masz ograniczony budżet lub jesz tylko produkty ekologiczne.

Ale w rzeczywistości chcemy, abyś podążał za tym, co nazywamy najlepszym jedzeniem.​

Pozwól nam wysłuchać Twoich potrzeb.

Co chcesz osiągnąć. Jak żyjesz. Co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

W takim razie pozwól, że pomogę Ci opracować właściwe podejście dietetyczne — takie, które pasuje do Twoich celów i stylu życia.

Bo to jest prawdziwy program odchudzania.

Guru dietetyczni są w tej grze, aby zwrócić na siebie uwagę i stworzyć dramatyczną scenę w ocenianym programie telewizyjnym (jesteśmy doświadczeni).

Dlatego starają się zmusić ludzi do przestrzegania surowych i w dużej mierze niepotrzebnych zasad żywieniowych – demonizować niektóre pokarmy, deifikować inne.

Daje popularność. Oczywiście potem sprzedaje się książki. Ale wszyscy wiemy, jak się sprawy mają, gdy prawdziwi ludzie próbują przestrzegać tych zasad w prawdziwym życiu.

Z drugiej strony najlepsi trenerzy i profesjonaliści muszą być odpowiedzialni przed (i przed) swoimi klientami. Płacą im za wyniki. I to całkowicie zmienia grę.

Dlatego tak naprawdę nie mamy filozofii diety. Zamiast tego istnieje proces osobistego coachingu. Taki, który pomaga klientom znaleźć „najlepszą dietę” dla nich. Taki, który uwzględnia ich niewielkie (ale wciąż ważne) różnice fizyczne i biochemiczne. I taki, który uwzględnia różnice w stylu życia, w tym:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: