Sekrety zapierającego dech w piersiach wyglądu: 5 podstawowych technik makijażu oczu

Techniki makijażu oczu

Makijaż oczu od dawna stał się prawdziwą sztuką. Za pomocą farb dekoracyjnych możesz usunąć oznaki zmęczenia, powiększyć małe oczy, rozszerzyć wąskie oczy, zmienić ustawienie z bliskiego na dalekie i wiele więcej. Możesz zmienić się nie do poznania bez uciekania się do chirurgii plastycznej. Istnieje wiele technik makijażu oczu, z których możesz skorzystać, ale warto wyróżnić te najważniejsze. Ten makijaż jest łatwy do wykonania w domu, bez pomocy wizażystów.

Dzień i wieczór

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakich schematów używasz, jeśli chodzi o porę dnia. Noszenie zbyt jasnego makijażu rano i po południu jest uważane za złe maniery. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli idziesz na imprezę towarzyską z naturalnym makijażem dziennym. Po prostu gubisz się w ogólnym tle.

W makijażu dziennym ważne jest jedynie lekkie podkreślenie naturalnego piękna oczu i wyrównanie kolorytu twarzy, maskowanie niedoskonałości. Na oczach mogą występować beżowe, różowe, złote odcienie lub jasnoniebieskie odcienie. Jeśli chodzi o pomadki, możesz nosić błyszczyki, niezbyt jasne jagodowe kolory i matowe pomadki w kolorze nude.

W godzinach wieczornych stać Cię na znacznie więcej. Strzały, smoky eyes, ciemne kolory szminki, dużo brokatu i połysku. Najważniejsze jest, aby znać miarę, ale ogólnie tylko twoje wyczucie stylu i format wydarzenia lub wieczoru mogą cię ograniczać.

Ważne jest, aby rozróżniać makijaż w zależności od pór roku. W przypadku naszego kraju jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ ich zmiana jest więcej niż wyraźnie widoczna. To proste – pozostaw jasne i jagodowe odcienie na lato. Zachowaj przytulne czerwienie i czekoladki na jesień. Bardziej powściągliwy makijaż trafi na zimę – o tej porze roku generalnie lepiej jest myśleć o pielęgnacji, a nie o urodzie. Cóż, ku radości wiosny, użyj wszystkich najdelikatniejszych kolorów w swoich paletach.

Techniki i rodzaje makijażu

 • Bez względu na to, jak banalnie to zabrzmi, ale pierwszym jest rozważenie klasycznego sposobu. Nie ma w tym nic skomplikowanego – najprawdopodobniej już go posiadasz, po prostu nie wiedziałeś, że ma nazwę. Opiera się tylko na trzech kolorach. Jeśli lubisz kupować cienie nie po kawałku, ale po paletach, najprawdopodobniej właśnie taki podstawowy zestaw zostanie już dla Ciebie uformowany: jasny ton, średni i najciemniejszy.

Kolejność nakładania kolorów powinna być następująca: najjaśniejszy odcień nakłada się jako bazę na całą górną powiekę. Możesz go cieniować aż do brwi. Następnie środek zdobi średni ton. Dzięki niemu cieniujesz oko i nadajesz dodatkowej objętości. Najciemniejszy wygląd jest nakładany jako ostatni i dotyczy tylko zewnętrznego kącika oka.

READ
Miedź i brąz to nowy trend w makijażu oczu w 2023 roku: 15 oszałamiających dowodów

Dzięki temu otrzymujesz miękkie przejście kolorów od środka do obwodu.

 • Następna technika jest pionowa. Nadaje się dla pań, które obawiają się zbyt wąskich oczu. Dzięki odpowiedniemu wektorowi cieniowania możesz wizualnie otworzyć oczy.

Technika jest przeciwwskazana dla właścicieli okrągłych lub wyłupiastych oczu.

Przy ustalaniu kolejności aplikacji należy ponumerować strefy, na które podzielone jest oko:

 1. Pierwsza część – to obszar w samym rogu, bliżej nosa.
 2. Część druga – odcinek, którego długość jest równa początkowi brwi i bliskiej krawędzi tęczówki, gdy patrzysz prosto.
 3. Trzecia sekcja – całą szczelinę, która pasuje do rozmiaru tęczówki od krawędzi do krawędzi.
 4. Rozpoczyna się czwarta od drugiej krawędzi tęczówki i kończy się w kąciku oka.
 5. Rozpoczyna się piąta od skrajnego kącika oka i kończy się brwią.

Zapamiętaj te pięć części i ułóż kolory we właściwej kolejności.

Najbardziej blady odcień będzie musiał zostać zastosowany do strefy numer 1. Wcale nie jest to konieczne za pomocą cieni, możesz użyć białego ołówka, zakreślacza lub korektora. Następnie na drugą strefę nałóż jasne kolory. Trzeci odcinek będzie przejściowy – jego odcień powinien być ciemniejszy niż na drugim, ale jednocześnie jaśniejszy niż na czwartym. Piąta strefa to najbardziej nasycony i jasny kolor.

Podobnie możesz nałożyć cień na dolną powiekę, po prostu pozwól sobie pominąć kilka obszarów, w przeciwnym razie jest całkiem możliwe, że makijaż nie będzie wyglądał zbyt pięknie.

 • Następna technika jest pozioma. Pasuje do posiadaczy okrągłych oczu, które naprawdę chcesz wydłużyć. Zmienia się kolejność zawartych w nim stref.

 1. Pozostaje tylko pierwsza strefa, który można również rozjaśnić rozświetlaczem lub matowymi jasnymi cieniami.
 2. Druga strefa chwyta linię rzęs. Jest starannie rysowany ciemnym ołówkiem (czarnym, brązowym, fioletowym lub bagiennym).
 3. Trzecia strefa zajmuje całą ruchomą powiekę, a w tym segmencie cienie powinny mieć przejściowy odcień średni.
 4. Załamanie powieki górnej tworzy czwartą strefę i należy ją pokryć najciemniejszym kolorem, jaki planowałeś użyć.
 5. W wolną przestrzeń między powieką a brwią, która należy do piątej strefy, konieczne będzie zastosowanie jasnych odcieni. Możesz użyć tego samego rozświetlacza lub znaleźć analog w palecie, ale nieco ciemniejszy odcień.
READ
Jak zrobić perfekcyjny makijaż ust

 • Inną techniką makijażu oczu jest ukośna. Z nazwy wynika, że ​​podstawą jest przekątna. Pamiętajmy o podziale oka na strefy, które zastosowano przy technice pionowej. W takim przypadku wszystkie kolory zostaną zastosowane z odchyleniem w prawo – na prawe oko, na lewo – na lewo.

Ponownie pozostaw pierwszą strefę pod rozświetlaczem. Na drugim nałóż jasny odcień cieni, na trzecim – przejściowy, na czwarty – najciemniejszy i ponownie pomaluj piąty średnim kolorem przejściowym.

Technikę tę stosuje się, gdy trzeba wizualnie podnieść zewnętrzne kąciki oczu. Najważniejsze jest dobre cieniowanie przejść, aby wyraźne granice nie były widoczne, tylko wtedy osiągniesz pożądany efekt.

Daleko im do wszystkich technik makijażu oczu, choć nazwy geometryczne już się kończą.

 • Następna technika – jakby patrząc na ring, nazywa się “Banana”. Makijaż można wykonać ołówkiem lub cieniami. Jeśli próbujesz to zrobić po raz pierwszy, lepiej wziąć ołówek w dłonie, aby uzyskać wyraźniejszą linię.

Powinieneś zacząć od nałożenia bazy na całą okolicę oka, łącznie z ruchomą powieką. Z góry „projekt” będzie musiał zostać przypudrowany matowymi cieniami, które są zbliżone kolorem do naturalnego odcienia skóry (lub nieco jaśniejsze). Możesz również użyć zwykłego proszku.

Następnie powinieneś przynieść dolną powiekę ołówkiem. Zacznij rysować od środka oka. Im bliżej końca, tym silniejsze powinno być cieniowanie. Następnie tam, gdzie masz głęboką zmarszczkę między ruchomą częścią powieki a przestrzenią nad brwią, tym samym ołówkiem wykonaj kreskę w kształcie oka. Płynnie połącz dwie linie ołówka i delikatnie połącz je w kierunku skroni.

Następnie narysuj małą strzałkę pętli i dodaj kolory wzdłuż zewnętrznej krawędzi konturu. Ty wybierasz wybrany przez siebie kolor.

Taka piękna gra cieni wygląda bardzo nietypowo i interesująco.

 • Ostatnia technika, o której dowiesz się w artykule, właściciel zabawnej nazwy „Ptak“. Doskonale radzi sobie z lekko zaokrąglonymi i blisko osadzonymi oczami. „Ptak” działa poprzez wizualne zwiększenie odległości między nimi.

Najjaśniejszy kolor nałóż na strefę numer jeden, a także pomaluj nim całą część ruchomej powieki. Na środku dodaj lekko zauważalną kreskę kolorem o kilka tonów ciemniejszym. Następnie za pomocą ciemnych cieni narysuj kleszcza dokładnie w kształcie swojego pięknego oka, a następnie delikatnie i ostrożnie zmieszaj, przesuwając się od oka do skroni. Powinieneś skończyć z cyfrą rzymską V. Ale to nie koniec. W przestrzeni nad brwią i górną krawędzią zaznaczenia nałóż ciemny (ale nie maksymalny) odcień cienia, aby uzyskać piękne przejście.

READ
20 niesamowitych pomysłów na makijaż dla brązowych oczu

Na zakończenie

Istnieje wiele innych rodzajów makijażu, o których można również przeczytać, takich jak zadymione oczy, kocie oczy, pieczenie, grecki makijaż i tak dalej. Plusem może być zmiana kształtu brwi. Wiele dziewcząt chce wizualnie podnieść powieki, otworzyć oczy lub poszerzyć oczy, dostosowując brwi. Roślinność można ujarzmić pęsetą lub specjalną brzytwą. Wszystkiego, czego potrzebujesz, szukaj na stronach sklepów, w działach z kosmetykami. Fora, AliExpress i wiele innych stron z przyjemnością zaoferuje Ci różne opcje.

Teraz, gdy technika aplikacji jest krok po kroku i wizualnie namalowana dla Ciebie w zupełnie innych wariacjach, możesz łatwo stworzyć idealny makijaż. Codziennie wymyślaj nowy wygląd. Eksperymentuj z kolorami, kształtami, liniami i cieniami. Będziesz zaskoczony, jak różnorodna i inna możesz być dzięki małym sztuczkom makijażu.

A co najważniejsze – dobrze cieniuj wszystkie warstwy, w przeciwnym razie makijaż będzie wyglądał jak dziecięcy rysunek tęczy, a nie dzieło sztuki.

Technika makijażu pionowego – w następnym filmie.

Wszystkie istniejące techniki makijażu oczu opierają się na podstawowych zasadach nakładania kosmetyków dekoracyjnych na powieki. Odcień i faktura cieni, obecność lub brak strzałek to tylko niuanse. Wybierając jedną lub drugą technikę makijażu, powinieneś skupić się na indywidualnych cechach wyglądu – wielkości i kształcie oczu. Który makijaż bazowy jest dla Ciebie odpowiedni?

Technika pionowa: makijaż dla efektu wyrazistych oczu

Dzięki technice makijażu pionowego ruchoma powieka wydaje się być podzielona na 3-5 w przybliżeniu identycznych stref, dzięki czemu odcień nakładanych cieni zmienia się wraz z przemieszczaniem się z obszaru na obszar. Makijaż zaczyna się od wewnętrznych kącików oczu – to najjaśniejsze cienie. A zewnętrzne kąciki oczu powinny być przyciemnione. Kolor o średniej intensywności podkreśla środkową strefę powieki ruchomej oraz zewnętrzne krawędzie powieki nieruchomej. Wykonanie makijażu jest o wiele łatwiejsze, jeśli masz całą paletę cieni. Powoduje to wybranie powiązanych kolorów z tej samej palety.

Technika pionowa jest idealna dla wąskich oczu, ponieważ sprawia, że ​​spojrzenie jest bardziej wyraziste i otwarte. Pozwala na wykonanie zarówno dziennego, jak i wieczorowego makijażu – wszystko zależy od konkretnej kolorystyki cieni i intensywności ich aplikacji.

Podczas wykonywania makijażu techniką wertykalną ważne jest, aby zblendować cienie. Granice przejść odcieni powinny być „rozmyte”. Nie rób tego bez użycia miękkiej szczotki.

READ
Modna szminka: 9 odcieni

Technika pozioma: makijaż dla właścicieli dużych oczu

Technika pozioma: makijaż dla właścicieli dużych oczu

Dla właścicieli dużych, wyłupiastych oczu odpowiednia będzie pozioma technika makijażu. Wizualnie „rozciąga” problematyczny obszar, sprawiając, że wygląd jest wyrazisty i czarujący.

Stosowanych jest kilka odcieni cieni. Ale one, w przeciwieństwie do techniki pionowej, są nakładane i cieniowane wzdłuż poziomych pasów. Na poruszającą się powiekę nakładają się jasne cienie. Załamanie powieki jest zaciemnione. Okolica pod brwiami jest podkreślona odcieniem o średniej intensywności. Dolny brzeg rzęsek można również podkreślić ciemnymi cieniami, aby spojrzenie było bardziej wyraziste.

Aby wykonać makijaż oczu techniką poziomą, możesz wybrać różne odcienie. Szczególnie korzystne jest połączenie beżowych i kawowych kolorów. Odpowiednia paleta do codziennych stylizacji.

Przy makijażu wykonanym techniką poziomą świetnie prezentują się wszelkie strzałki – cienkie i pogrubione, graficzne i dobrze cieniowane. Dlatego tworząc wieczorowy look, obrysuj oczy kredką lub kredką.

Technika klasyczna: łączona metoda nakładania kosmetyków

Makijaż oczu, wykonany techniką klasyczną, to połączenie pionowej i poziomej metody nakładania cieni. Trudniej jest wykonać taki makijaż, ale wynik będzie niesamowity – duże oczy, wyraziste spojrzenie. Technika jest uniwersalna i dlatego może być używana przez wszystkich bez wyjątku.

Lekkie cienie nakłada się na całą powierzchnię powieki ruchomej oraz do środka powieki nieruchomej. Następnie przyciemniane są zewnętrzne kąciki oczu i załamanie powieki. Obszar pod brwiami podkreślony jest rozświetlaczem lub odpowiednimi cieniami.

Klasyczny makijaż rzadko uzupełniają strzały. Można je słabo łączyć z pionowym cieniowaniem cieni na ruchomej powiece.

Aby kolory nie „kłóciły się” ze sobą, wybierz powiązane palety odcieni.

Technika ołówkowa: makijaż z starannym cieniowaniem

Technika makijażu ołówkowego pomoże skorygować każdy kształt oczu, nadając spojrzeniu wyrazistości i uroku. To ona leży u podstaw popularnych metod makijażu „skrzydłowego” i „bananowego”. Na pewno będziesz potrzebować średnio miękkiego ołówka, aby narysować „ramkę” na ruchomych powiekach do przyszłego cieniowania. Nie można też obejść się bez pędzla – ważne jest staranne cieniowanie linii ołówka. Bardziej odpowiednie jest narzędzie z gęstym włosiem, z prostą lub ściętą krawędzią.

Ruchoma powieka jest podświetlona cieniami. Teraz za pomocą czarnego lub brązowego ołówka musisz narysować równy łuk od linii rzęs na górnej powiece do ruchomej części powieki. W takim przypadku „ramka” ołówka może być lekko spiczasta lub zaokrąglona. Zewnętrzne kąciki oczu do łuku ołówka są przyciemnione. Część powieki nieruchomej oraz dolny brzeg rzęsek podkreślono cieniami o średniej intensywności. Teraz pozostaje tylko starannie cieniować nałożone cienie w kącikach oczu oraz w załamaniu powieki. Ważne jest, aby w makijażu oczu nie było zauważalnej linii ołówka. Jednocześnie pozostaje wyraźna granica przejścia odcieni – jasny kosmetyk na całej powierzchni powieki i ciemne kąciki.

READ
Odcienie cieni i kredki do oczu odmładzają Cię o co najmniej 5 lat

Makijaż wykonany ołówkiem można uzupełnić strzałkami. To świetny dodatek do makijażu wieczorowego – jaśniejszego i bardziej wyrazistego. W tym przypadku eyeliner wzdłuż krawędzi rzęskowej przechodzi bezpośrednio od linii ołówka.

Technika smoky eyes: klasyczny wieczorowy makijaż oczu

Technika smoky eyes: klasyczny wieczorowy makijaż oczu

Makijaż smoky eye można przypisać technice ołówka, ponieważ w tym przypadku również używa się ołówka. Częściej jednak efekt smoky eyes ze względu na swoją popularność jest wyodrębniany jako osobna kategoria makijażu. To klasyczny makijaż wieczorowy, który będzie pasował każdej dziewczynie. Ważne jest tylko, aby wybrać cienie „właściwego” odcienia. I wcale nie musi być czarny. Smokey eyes można wykonać w kolorze brązowym, szarym, szmaragdowym lub lawendowym.

Makijaż zaczynamy od eyelinera. Oko na całym obwodzie jest podkreślone czarnym ołówkiem. Przyciemniają również zewnętrzne kąciki oczu i załamanie powieki. Kosmetyki należy dokładnie cieniować gęstym pędzlem. Grafitowo-szare cienie nakładamy w wewnętrznych kącikach oczu, na część powieki nieruchomej oraz wzdłuż dolnej krawędzi rzęsek. Potem znowu dokładne cieniowanie. Jaśniejszy odcień powinien zmienić się w ciemny bez wyraźnych granic.

W niektórych przypadkach makijaż „zadymiony”, wykonany w odcieniach szarości i czerni, uzupełniany jest brązem, błękitem i zielenią. Kolorowe cienie pokrywają obszar od załamania powieki do środka nieruchomej powieki.

Smokey eyes nie są podkreślone strzałkami. Zastępuje je pierzasta linia ołówka. Aby uzupełnić obraz, wystarczy uzupełnić rzęsy w kilku warstwach i dopasować kształt brwi.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: