Schudnij na nowy rok: najlepsze kuracje odchudzające dla kobiet 40

Tłuszcz „pułapki” na ciele, cellulit, wiotkość skóry, rozstępy – to tylko niektóre z problemów, które można napotkać w obecności nadwagi. Ale nawet przy odpowiednim odżywianiu i regularnym treningu nie zawsze jest możliwe osiągnięcie smukłej i pięknej sylwetki. W tym przypadku na ratunek przychodzą różne techniki kosmetyczne, które nie tylko poprawiają kondycję skóry, ale także pomagają pozbyć się zbędnych centymetrów w talii i szybko schudnąć w biodrach. Porozmawiajmy o najskuteczniejszych procedurach odchudzania i cechach ich wpływu na organizm.

Odmiany skutecznych procedur szybkiej utraty wagi:

Masaż LPG

Jakie problemy rozwiązuje? Wiotkość skóry, obrzęki, blizny i rozstępy, miejscowe strefy tłuszczu.

Jakie obszary są odpowiednie? Brzuch, uda, pośladki, ramiona, klatka piersiowa.

Masaż LPG jest techniką sprzętową, która pomaga znormalizować metabolizm tkanek i przyspieszyć przepływ limfy. Zabieg aktywnie zwalcza wiotkość skóry, pomaga zlikwidować obrzęki, a tym samym zmniejszyć objętość. Ponadto technika ta ma jeszcze jeden przyjemny efekt – pomaga zmniejszyć nasilenie rozstępów i blizn oraz przywrócić skórze równomierny i zdrowy koloryt.

promocja na masaż lpg

Manipulacja odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia z dyszą, uderzenie następuje przez specjalny kombinezon endermologiczny. Sesja trwa średnio 30-60 minut, LPDJI wykonuje się w ciągu 3-4 sesji.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu są patologie onkologiczne, ciąża i laktacja, zaostrzenie chorób przewlekłych.

Zdjęcia przed i po

Kosztować

Wideo

Niechirurgiczna liposukcja

Jakie problemy rozwiązuje? Cellulit, miejscowe złogi tłuszczu, wiotkość skóry.

Jakie obszary są odpowiednie? Brzuch, pośladki, uda, ramiona.

Koszt salonu: z rubli 2000.

Jedną z nowości ostatnich lat jest zabieg niechirurgicznej liposukcji Body FX. Technika ta opiera się na zasadzie diatermii o częstotliwości radiowej i elektroporacji, podczas której komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i poprawia się przepływ limfy. Dzięki oddziaływaniu próżni i energii o częstotliwości radiowej możliwe jest również uzyskanie pozytywnego wpływu na stan skóry. W efekcie skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna, znikają wiotczenia i „pułapki tłuszczu”.

Masaż antycellulitowy

Jakie problemy rozwiązuje? Wiotkość skóry, cellulit, obrzęki.

Jakie obszary są odpowiednie? Biodra, pośladki, brzuch.

Koszt zabiegu: 1900 rub./40 min.

Zabieg ten obejmuje badanie brzucha i bioder, ale w rzadkich przypadkach można go wykonać na innych częściach ciała. Podczas sesji specjalista dosłownie „wyciska” tłuszcz, rozpoczynając tym samym proces jego niszczenia. Normalizuje się metabolizm w tkankach, zwiększa się przepływ krwi i uruchamiane są procesy regeneracji.

promocja na masaż antycellulitowy

Już po pierwszej sesji masażu antycellulitowego zauważalne jest, że skóra nabiera zdrowego kolorytu, staje się gładsza i bardziej elastyczna. Zmniejsza się obrzęk obszarów problemowych, pojawia się piękna ulga.

READ
Odchudzamy się na naszych oczach: skuteczny sposób na spalenie tłuszczu w 14 dni

Przeciwwskazania obejmują patologie naczyniowe, choroby skóry w dotkniętych obszarach, nowotwory, ciążę i laktację.

Zdjęcia przed i po

kawitacja ultradźwiękowa

Jakie problemy rozwiązuje? Cellulit, miejscowe złogi tłuszczu, nierówna tekstura skóry.

Jakie obszary są odpowiednie? Brzuch, pośladki, uda, ramiona, plecy, szyja (podwójny podbródek).

Koszt: z rubli 12800.

Kawitacja ultradźwiękowa to kolejna technika sprzętowa, która pomaga zwalczać miejscowe złogi tłuszczu, a tym samym osiągnąć znaczną redukcję objętości. Ten zabieg wyszczuplający działa na zasadzie niszczenia komórek tłuszczowych za pomocą fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zauważalnej redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, bokach, plecach, ramionach, karku. Kurs pomaga pozbyć się 2-3 cm objętości.

Kawitacja polega na utrzymywaniu od 5 sesji z przerwą 5-7 dni. Aby utrzymać efekt, wymagany będzie powtarzany kurs w odstępach 1-2 razy w roku.

Przeciwwskazaniami do takiego zabiegu są patologie autoimmunologiczne, choroby onkologiczne, ciąża i laktacja.

Zdjęcia przed i po

Masaż drenażu limfatycznego

Jakie problemy rozwiązuje? Miejscowe złogi tłuszczu, obrzęki, nierówna tekstura skóry.

Jakie obszary są odpowiednie? Brzuch, pośladki, uda, ramiona.

Koszt: z rubli 1950.

Masaż drenażowy limfatyczny jest zalecany w przypadkach, gdy oprócz nadwagi występują obrzęki. Z reguły obrzęk nóg i ramion jest zauważalny nawet po śnie, pod oczami pojawiają się worki, często obserwuje się pigmentację i trądzik.

Masaż pomaga przyspieszyć przepływ limfy w organizmie, likwidując w ten sposób przekrwienie i pomagając zmniejszyć obrzęki. Uruchomiona zostaje praca komórek odpowiedzialnych za rozkład tłuszczu.

Zabieg nie jest odpowiedni dla pacjentów z onkologią, cukrzycą, zaburzeniami krzepnięcia krwi, a także w okresie ciąży i laktacji.

podnoszenie RF

Jakie problemy rozwiązuje? Wiotkość i matowość skóry, fotostarzenie, miejscowe złogi tłuszczu.

Jakie obszary są odpowiednie? Ramiona, szyja, brzuch, plecy, biodra.

Koszt: z rubli 3000.

Lifting falami radiowymi opiera się na działaniu ciepła na skórę. Podczas ekspozycji na fale radiowe następuje stymulacja pracy fibroblastów, co z kolei prowadzi do aktywacji produkcji kolagenu i elastyny.

Podczas zabiegu tkanki są podgrzewane do temperatury 42-50 stopni. Temperatura ta wpływa na białko, wywołując w ten sposób procesy regeneracyjne. Za pomocą serii 4-8 zabiegów można osiągnąć zauważalny efekt: skóra staje się bardziej elastyczna i elastyczna, normalizuje się jej koloryt, eliminowane są obrzęki i złogi tłuszczu.

READ
10 wspaniałych herbat, które przypominają trening na siłowni

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża lub laktacja, obecność patologii onkologicznych, wszczepiony rozrusznik serca lub metalowy implant.

Zdjęcia przed i po

intraloterapia

Jakie problemy rozwiązuje? Drugi podbródek, miejscowe złogi tłuszczu, wiotkość skóry.

Jakie obszary są odpowiednie? Plecy, brzuch, biodra, ramiona, szyja.

Cena zabiegu: z rubli 8900.

intraloterapia

Jeśli chcesz osiągnąć wyraźny efekt w krótkim czasie, intraloterapia będzie najlepszą procedurą odchudzania. Jego istota polega na wykorzystaniu lipolityków – leków, które działają miejscowo na tkankę tłuszczową, przyczyniając się do jej rozszczepiania. Manipulacja polega na wstrzykiwaniu, co pozwala na natychmiastowe dostarczenie niezbędnych substancji do obszarów problemowych.

Najbardziej popularna jest intraloterapia preparatem Aqualyx. Z jego pomocą w ciągu zaledwie 1 sesji można osiągnąć zmniejszenie objętości o 1,5-2 cm Do korekty wystarczy jeden zabieg, wynik pojawia się po 3-4 tygodniach.

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują choroby przewlekłe i zakaźne, alergie na składniki leku, onkologię, ciążę i laktację.

kriolipoliza

Jakie problemy rozwiązuje? Miejscowe złogi tłuszczu, wiotkość skóry.

Jakie obszary są odpowiednie? Pośladki, nogi, brzuch, plecy, ramiona.

Główną „sztuczką” tej procedury jest wpływ na tłuszcz za pomocą niskich temperatur. Ta technika modelowania sylwetki stała się prawdziwym przełomem w walce z niedoskonałościami. Skóra za pomocą specjalnego aparatu jest schładzana do 5 stopni Celsjusza, co prowadzi do śmierci komórek tłuszczowych. W połączeniu z odpowiednim odżywianiem i ćwiczeniami, technika ta pomaga osiągnąć zauważalną utratę wagi.

Do przeciwwskazań do kriolipolizy należą nadwrażliwość na zimno, krioglobulinemia, ciąża i laktacja.

Okłady

Jakie problemy rozwiązuje? Wiotkość i nierównomierne ukojenie skóry, przebarwienia, rozstępy, miejscowe złogi tłuszczu, cellulit.

Jakie obszary są odpowiednie? Brzuch, uda, pośladki.

Okłady

Okłady to jeden z ulubionych zabiegów na odchudzanie w salonach. Polega na oddziaływaniu na skórę za pomocą składników biologicznie czynnych. W celu zmniejszenia objętości ciała i poprawy kondycji skóry podczas odchudzania można zastosować następujące techniki:

  • Okład na gorąco. Stosowane są kompozycje, które pomagają ogrzać skórę i warstwę podskórną. Dzięki temu pory aktywnie się rozszerzają i dobrze wchłaniają składniki aktywne. Stosuje się algi, błoto lub czekoladę, które mają działanie spalające tłuszcz i relaksujące.
  • Okład na zimno. Nakłada się go miejscowo na określone partie ciała. Taka manipulacja zwęża naczynia krwionośne, wzmacniając w ten sposób proces odpływu krwi. W efekcie skóra jest napięta i bardziej elastyczna, likwidowane są obrzęki i przebarwienia.
  • Okład izotermiczny. W takim przypadku wpływ temperatur jest wykluczony. Stosuje się skład temperatury pokojowej, efekt jest realizowany dzięki aktywnym składnikom funduszy.
READ
9 hormonów prowadzących do przybierania na wadze i sposobów na ich uniknięcie

Zabieg nie jest odpowiedni w przypadku chorób skóry, patologii sercowo-naczyniowych, w czasie ciąży i laktacji.

Dodatkowe zalecenia

Nowoczesna kosmetologia potrafi zdziałać cuda, ale to nie znaczy, że na jednym zabiegu w klinice pozbędziesz się 10 kg i uzyskasz idealną sylwetkę. W przypadku braku aktywności fizycznej i niewłaściwego odżywiania wynik będzie krótkotrwały, co oznacza, że ​​​​po pewnym czasie znów będziesz musiał udać się do kosmetyczki na nową porcję zabiegów odchudzających.

Jeśli chcesz raz na zawsze zapisać efekt, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Przestrzegaj reżimu picia. W ciągu dnia warto wypijać około 1,5-2 litrów wody, inaczej skóra straci elastyczność i ostatecznie stanie się wiotka i nieatrakcyjna. Nie zaniedbuj więc czystej wody i zrezygnuj z napojów gazowanych, soków, alkoholu i innych szkodliwych napojów.
  • Jedz urozmaicone. Diety niskokaloryczne pomagają osiągnąć szybkie rezultaty, ale są najbardziej niebezpieczne dla Twojej skóry. Jedz więc umiarkowanie i urozmaicony, przestrzegaj zasad prawidłowego żywienia. W celu uniknięcia rozstępów i wiotkości skóry stosuje się sprzętowe i manualne zabiegi kosmetyczne.
  • Nie zaniedbuj aktywności fizycznej. Aby uzyskać idealny wynik, połącz ćwiczenia beztlenowe i aerobowe (czyli ćwiczenia siłowe i cardio). Staraj się regularnie ćwiczyć i stopniowo zwiększaj intensywność. Jeśli nie lubisz aktywności fizycznej, zacznij od regularnych ćwiczeń rano.
  • Odrzuć domowe zabiegi kosmetyczne. W najlepszym razie nie przyniosą żadnego efektu, w najgorszym wywołają alergie i inne reakcje skórne. Lepiej zapisać się na konsultację z kosmetologiem, aby dobrał odpowiednią technikę w zależności od Twoich indywidualnych cech.

Instrukcje są dość proste, więc możesz z łatwością ich przestrzegać. A w połączeniu z opisanymi procedurami będziesz w stanie osiągnąć niesamowite rezultaty w zaledwie 2-3 miesiące.

Specjaliści naszej kliniki Cosmos są gotowi pomóc Ci w walce o idealną sylwetkę i dobrać zestaw zabiegów redukujących tkankę tłuszczową, poprawiających kondycję skóry oraz likwidujących rozstępy i obrzęki. Na Twoje pytania będziemy czekać pod numerem telefonu: 8 (812) 906-05-45.

Jeśli brakuje Ci siły woli, a przed wakacjami chcesz schudnąć, na ratunek przyjdą Ci medycyna estetyczna i kosmetologia. Wybraliśmy zabiegi odchudzające, które przetestowały na sobie gwiazdy.

755_large

Prawidłowe odżywianie i sport to najlepsze i najbardziej niezawodne sposoby na odchudzanie. Ale pożądanego rezultatu można oczekiwać przez długi czas. Jeśli pozostał Ci tylko jeden lub dwa miesiące, lepiej zaufać profesjonalistom, aby do Nowego Roku uzyskać smukłe, zadbane, młode ciało.

READ
Opinia dietetyków: 7 najczęstszych błędów osób, które chcą schudnąć! Nie rób tego w ten sposób!

Liposukcja falami radiowymi z Body Tite

Kosmetologia sprzętowa jest uważana za najskuteczniejszą opcję. Na przykład podczas zabiegu Body Tite jedna elektroda jest umieszczana pod skórą w miejscu największych złogów tłuszczu, a druga znajduje się w tym samym obszarze nad skórą. Pomiędzy elektrodami doprowadzany jest prąd, który podgrzewa i topi tłuszcz, po czym jest on wydalany z organizmu za pomocą rurki.

Oprócz rozkładu tłuszczu Body Tite odbudowuje włókna kolagenowo-elastynowe, dzięki czemu skóra jest widocznie napięta. Liposukcja falami radiowymi wykonywana jest w obrębie brzucha, boków, wewnętrznej strony ud, kolan, ramion, pośladków.

Procedura nie jest uważana za traumatyczną, po niej nie ma blizn ani blizn. Ponadto wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji trwa od jednego do dwóch dni. Jednocześnie uzyskasz efekt utraty wagi niemal natychmiast, który wzrośnie w ciągu trzech miesięcy od daty zabiegu.

Inne procedury mogą być zalecane po liposukcji o częstotliwości radiowej, aby wykorzystać Twój sukces. Miostymulację można wykorzystać do wzmocnienia szkieletu mięśniowego, a lifting RF, mezonitki, masaże strukturalne i okłady na ciało doskonale nadają się do napinania skóry.

Która gwiazda zrobiła? Gwiazdy rzadko wyznają swoją miłość do liposukcji, a ich wyrzeźbioną sylwetkę tłumaczą diety i sport. Ale zakładamy, że Mariah Carey, Khloe Kardashian, Heidi Montag, a nawet Kate Middleton mogą pochwalić się doskonałymi danymi, między innymi dzięki liposukcji o częstotliwości radiowej.

Program antycellulitowy

Często problemem jest nie tyle nadwaga, co nierównomierne nagromadzenie złogów tłuszczowych, tzw. skórki pomarańczowej. Cellulit jest wynikiem naturalnych procesów hormonalnych, które wpływają między innymi na tkankę tłuszczową podskórną, czyli jest problemem wyłącznie estetycznym, który nie ma nic wspólnego ze stanem zdrowia.

Zacznij od mokrych bandaży. Ta procedura nie ma przeciwwskazań i pomaga przygotować skórę do późniejszej ekspozycji. Na przykład masaże antycellulitowe rozgrzewającymi kremami, żelami, olejkami czy okładami na ciało z naciskiem na spalanie tkanki tłuszczowej. Aby poradzić sobie z cellulitem, potrzebujesz kursu składającego się z 10-15 zabiegów, które należy przeprowadzać dwa do trzech razy w tygodniu.

Końcowe zabiegi w takim przebiegu będą miały na celu lifting, czyli napinanie skóry, ponieważ poprzednie działania wiązały się głównie z utratą objętości, przez co skóra mogła trochę zwisać.

Która gwiazda zrobiła? Jennifer Aniston nie raz sięgała po okłady, a Kim Kardashian poddała się sesjom masażu próżniowego.

READ
Legendarna angielska dieta: w 4 tygodnie możesz schudnąć nawet 20 kg

Talasoterapia

Ten zabieg SPA polecany jest osobom, które nie mają poważnych problemów z nadwagą czy cellulitem, a chcą po prostu wrócić do formy i napiąć mięśnie. Talasoterapia to kompleks kilku zabiegów: okład algowy, kąpiele w wodzie morskiej, kąpiele borowinowe, aplikacje, maseczki kosmetyczne na bazie alg i błota.

Faktem jest, że woda morska, sole, algi, błoto zawierają ogromną ilość witamin i mikroelementów, które mają korzystny wpływ na skórę i ogólny stan człowieka.

Która gwiazda zrobiła? Ten naturalny sposób na zachowanie piękna uwielbia Gwyneth Paltrow, ponieważ między innymi talasoterapia pozwala w pełni odzyskać emocjonalnie.

Hydroterapia

Nadaje się do odchudzania, modelowania sylwetki i tonizowania skóry. Istnieje kilka rodzajów hydroterapii: hydromasaż w specjalnej wannie, tropikalny prysznic z kropelek wody z olejkami eterycznymi i ziołami leczniczymi, a także kąpiele perełkowe z ekstraktami ziołowymi, algami i solą morską.

Różnią się one między sobą intensywnością oddziaływania na skórę, a co za tym idzie efektem. Masaż podwodny pozwala na osiągnięcie maksymalnego efektu, jeśli Twoim celem jest odchudzanie, natomiast kąpiele perełkowe mają na celu przede wszystkim odprężenie ciała i poprawę jakości skóry.

Która gwiazda zrobiła? Medycyna naturalna ma wielu fanów. Wśród nich są Madonna, Kate Moss, Elle MacPherson, Demi Moore.

masaż

Jeden z najbardziej pożądanych zabiegów salonowych przez kobiety. Ta prosta manipulacja pomaga osiągnąć doskonałe rezultaty: schudnąć, rozluźnić mięśnie, ujędrnić i odmłodzić skórę. Dziś salony kosmetyczne oferują różnorodne rodzaje masażu: masaż solą morską lub miodem pomoże pozbyć się cellulitu, usunąć nadmiar płynów z organizmu i uzyskać miękką skórę. Nawiasem mówiąc, masaż dobrze komponuje się z wizytą w wannie, dzięki czemu można przyspieszyć proces odchudzania.

Która gwiazda zrobiła? Tyra Banks, Natalie Portman, Beyoncé, Pink i wielu innych jest gotowych na kilka dni do spa na dobry masaż.

Okłady

Do okładów w salonach kosmetycznych stosuje się różne substancje, w tym algi i lecznicze błoto morskie. Okłady czekoladowe cieszą się największą popularnością ze względu na niezwykle przyjemny zapach. Zastosowane substancje doskonale łagodzą rozstępy i cellulit, poprawiają koloryt skóry, poprawiają ogólne samopoczucie i nastrój.

Która gwiazda zrobiła? Aby nadać ciału kształt po ciąży i porodzie, Jessica Alba i Kourtney Kardashian zdecydowały się na owijanie ciała.

Za przygotowanie materiału dziękujemy naszemu ekspertowi:

Inna Feronova, kosmetolog-estetyk, specjalista kliniki „MaRusMed”

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: