Rzeczy, które mężczyźni uważają za okropne u 40-letniej kobiety

Nasza felietonistka Olga Redko zrozumiała z własnego doświadczenia, że ​​nawet jeśli masz jeszcze 39 lat, szanse na znalezienie mężczyzny swoich marzeń są bliskie zeru. Ale to tylko w Rosji.

Tajemnica zawsze staje się jasna, ta prawda jest mi znana od czasów słynnej kaszy manny Dragunsky’ego. Tutaj portale społecznościowe, nieważne jak flirtuję, ukrywając rok urodzenia, uparcie podają mi „10 sposobów na to, jak wyglądać na 40-30 lat”, „15 błędów w garderobie kobiety po 40-tce” i „40 sposobów na zarabianie w domu” ”. Ten ostatni najwyraźniej przez bezwładność, magię liczb, że tak powiem.

Jeśli też z nostalgią wspominasz, jak szkarłatny krawat powiewał na wciąż słabo uformowanej klatce piersiowej, to na pewno widziałeś, jak wszystkie te artykuły zlewały balsam na nasze odrapane paszporty – „Dziewczyny po czterdziestce to takie dziewczyny”, „Fajniejsze niż dziewczyny po czterdziestce tylko dziewczyny po czterdziestce pięćdziesiąt” oraz Jak zdobyć kobietę, która ma wszystko. Po przeczytaniu od razu chce się zdjąć obcisłą bieliznę, zetrzeć z twarzy maskę z łożyska skoczka meksykańskiego i wreszcie oddychać pełną, lekko obwisłą klatką piersiową.

Trzy lata temu moja najstarsza przyjaciółka przyznała: „Po czterdziestce kobiety w Rosji wydają się nosić welon, nikt jej już nie widzi, jest mile widziana tylko w ZUS”. Potem był monolog o potrzebie wyjazdu, z przykładami naszych wspólnych znajomych, którzy odnaleźli swoje szczęście w Europie, Australii i USA.

Muszę przyznać, że tęskniłem za tym krzykiem duszy, ale ostatnio zdarzyło mi się zarejestrować w aplikacji randkowej – koleżanka, która miała problemy z rozstaniem, wstydziła się zrobić to sama. Wyniki eksperymentu są szokujące w swojej nieludzkości, przygotuj się (przeczytaj też: Minimum wysiłku: 20 rzeczy odpowiednich dla każdego wieku – dodaj je do swojej szafy).

W ankiecie napisałam wszystko szczerze: 39 lat, ale piękna i świeża. Przesłał niesamowite zdjęcia. I… w ciągu dwóch dni aktywnego polubienia, dopasowało się tylko pięć par. Nie narzekając wcześniej na brak męskiej uwagi, zaczęłam coś podejrzewać. Usunąłem więc stare konto i założyłem nowe. Zostawiłem wszystko bez zmian: zarówno opis, jak i zdjęcia.

Zmienił się tylko wiek – wskazywał, że mam 34 lata. Uwaga! Przez dwie godziny leniwego wieczoru z przerwami na pogawędki i wino dopasowałam 23 pary. I to pomimo tego, że nadal lubię rówieśników i starszych panów.

READ
Dama w stylu zimowym jak 2023 dla kobiet w wieku 40-50 lat

23 przystojne i z poczuciem humoru (o ile można go ocenić na podstawie krótkiego statusu) mężczyźni po 40 lat wybrali mnie 34-latka. I nie widzą mnie z bliskiego zasięgu jako 39-latka. Powtarzam: w otoczeniu tych mężczyzn nie ma 39-letnich kobiet. Po prostu nie.

Zanim zburzyłem konto w złości, nie mogłem tego znieść i napisałem do kilku, którzy wydawali mi się szczególnie inteligentni: mówią, no cóż, co robisz? Na co otrzymała odpowiedź w duchu: „Oczy w tym samym wieku są matowe”.

Możesz oczywiście powiedzieć, że intuicyjnie wybieram wiecznie młodą i wiecznie pijaną. Ale oto kolejny przykład dla Ciebie. Mój 24-letni przyjaciel poznał 40-letniego A. Podczas tych pierwszych dni znajomości, podczas romantycznych spacerów, opowiadał jej o swoim trudnym i samotnym życiu, o tym, jak podstępne kobiety wszystko mu odbierały, a teraz jest nagi jak sokoła, jak tęsknił za wielką i czystą miłością.

I jak w tym samym czasie tęsknił za nią jego 39-letni przyjaciel. – Czy masz niezamężną dziewczynę? Zapytał A. Przyjaciel pokazał mi moje zdjęcia, A. podziwiał i zadzwonił do S. Dopóki Katya nie powiedziała mu, że mam 39 lat. A. nie potrafił podać ani jednego rozsądnego argumentu, dlaczego nie pasowałem do jego 39-letniego przyjaciela.

Nic tylko: „39?! Tak, ona nie znajdzie dla siebie normalnego mężczyzny!”, Normalnie, podobno mając na myśli siebie i swojego pijącego przyjaciela S., który też ma matkę, która z nim mieszka. Tak, a sam A. oczywiście nie świeci inteligencją: musiało być tak krótkowzroczne, by skarcić ukochanego przyjaciela dziewczyny, z którą spodziewasz się spać (przeczytaj też: Te proste wskazówki pomogą Ci wyglądać młodziej niż w Twoim wieku – czy wiesz o nich?).

Śmiałem się z emocjonalnej historii mojego przyjaciela, ale ten śmiech miał oczywiście gorzki smak: ani A., ani S. nie chcieli mnie rozpoznać, przynajmniej mnie zobaczyć. Dlaczego nieustannie podsycamy myśl, że wiek jest w modzie? To proste: 40-latki to najbardziej wypłacalny segment, to one są w stanie zapłacić za markowe sukienki, kosztowną biżuterię i inne radości, w których pojawią się przed kochankami starszych pań.

Poproszono mnie, aby historia wyszła jeszcze afirmująca życie. Cóż, najbardziej afirmujące życie zdanie na ten temat zostało wyrażone przez mojego kolegę z klasy: „Na 40-letnie kobiety przypada 60-letni mężczyzna”. Pozostaje zrozumieć, co zrobić dla naszych matek, które również pragną miłości.

READ
Zasada 5: zrób swoją garderobę po francusku

Jak się mają?

Francuzki nie boją się rozwieść z mężem w wieku 40 lat, mając troje dzieci.

“Czemu? Bo się zakochałem! Zostałem porwany przez innego mężczyznę, opuściłem rodzinę: wiem, ile takich przykładów, a są to nie mniej niż przykłady porzuconych kobiet, mówi nam Svetlana Mushes, która od kilku lat mieszka we Francji. Rozpocząć nowe życie w wieku 41, 43, 45, 50 lat? Bez oglądania się za siebie! Nie znam ani jednej Francuzki pozostawionej samej sobie po takiej decyzji w dorosłym życiu”.

Francuzka nie trzyma się związku zwierzęcym uściskiem. Nie stara się o oficjalne małżeństwo. Nie bez powodu we Francji istnieje kilka odmian ustalania relacji między mężczyzną a kobietą.

Wiele Francuzek nie zawiera tak zwanego „oficjalnego małżeństwa”, czasami mając dwójkę lub troje dzieci ze swojej towarzyszki, ale żyje w pax (pacs) lub konkubinacie (konkubinat). I nawet tak mały szczegół, który wiele powie Rosjance – Francuzki nie ukrywają swojego wieku. To naprawdę odwaga, więc odwaga!

Psycholog rodzinny Olga Romanów wyjaśnił, co jest z nami nie tak w Rosji.

„Oczywiście, pod tym względem wciąż jesteśmy daleko od Francji. Chociaż pierwsze kroki w tym kierunku stawiają już nasze kobiety. Niemniej jednak zdecydowana większość naszych mężczyzn jest dość uprzedzona do wieku. Jest to niezaprzeczalny fakt. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w niektórych krajach europejskich (region skandynawski, Cypr, Grecja itp.) występuje niedobór populacji kobiet – mężczyzn jest więcej niż kobiet.

Są kraje, w których kobiety i mężczyźni są w przybliżeniu równi. Dlatego mężczyźni w Europie starają się dobrze wyglądać, uprawiać sport, sprawni i aktywni. Dlatego wiek kobiety nie jest tam przeszkodą nie do pokonania, aby zorganizować życie osobiste. Na rówieśników patrzy się jako na potencjalnych partnerów. Ponadto kobiety są tam bardziej niezależne i wyemancypowane.

W Rosji sytuacja jest diametralnie odwrotna. Jedną z konsekwencji zakończenia II wojny światowej był niedobór męskiej populacji. Pomimo tego, że sytuacja już dawno się ustabilizowała, nasi mężczyźni wciąż są na wagę złota. Ten psychologiczny moment został niejako utrwalony w podświadomości m.in. dzięki wychowaniu: w naszym kraju chłopców wychowują i kształcą głównie matki i babcie.

READ
Wszelkiego rodzaju nadruki na ubraniach – jak wybrać ten właściwy?

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Każda kobieta ma prawo nosić to, co lubi i w czym czuje się dobrze. Jeśli jednak wiek nieuchronnie zbliża się do znaku 40+, musisz dobrze przestudiować swoją garderobę, aby nie wyglądać śmiesznie lub dużo starzej niż twój wiek. Novate.ru mówi o ubraniach „o wątpliwej reputacji”, których należy się jak najszybciej pozbyć, a także oferuje stylowe alternatywy.

Temat stosowności niektórych rzeczy w szafie po 40 jest bardzo istotny i często omawiany w Internecie. Należy zacząć od tego, że wszystkie kobiety są bardzo różne. Na przykład 52-letnia Jennifer Aniston nie wstydzi się nosić krótkich sukienek, pokazywać swoją piękną figurę i smukłe nogi, a Rooney Mara, mimo że ma zaledwie 36 lat, zawsze preferowała konserwatywne stroje i spodnie o średniej długości.

Jennifer Aniston i Rooney Mara

Jednak w procesie wyboru ubrań warto skupić się nie tylko na zaletach lub wadach sylwetki, ale także na ogólnym postrzeganiu wizerunku. Na przykład, jeśli wybieramy się na ważne spotkanie biznesowe w najbardziej prestiżowym biznesowym centrum miasta, spodziewamy się, że w roli partnera spotkamy elegancką kobietę w stylowym garniturze spodni lub elegancką sukienkę midi w parze z klasycznymi czółenkami. Ale nagle do biura wchodzi kobieta w wieku 45+ w jasnoróżowej bluzce, skórzanych spodniach i sandałach w panterkę z ogromnym obcasem. Jakie myśli będą w tej chwili przebiegały nam przez głowę? Myślimy coś w stylu „dlaczego ona jest tak ubrana, ponieważ nie jest już dziewczyną”. A wrażenia powinny być zupełnie inne. Na pierwszy rzut oka powinniśmy byli zrozumieć, że przed nami stoi pewna siebie, zdecydowana kobieta, profesjonalistka w swojej dziedzinie.

Oto kolejna sytuacja znana wielu: idziesz ulicą, dziewczyna w krótkiej jasnozielonej sukience, sandałach na szpilkach z falującymi blond lokami idzie naprzód pewnym krokiem. Ty ją wyprzedzasz, a tam. dojrzała kobieta, która już dawno przekroczyła granicę 50 lat. Nie kłócimy się, wygląda świetnie, ale to poczucie niedopasowania między wizerunkiem a wiekiem często prowadzi do otępienia i sprawia, że ​​czujemy się jak oszukani. Dlatego wszystkie trendy w modzie zdecydowanie powinny być wypróbowane dla twojego wieku, wzrostu, wagi, statusu i żądania wizerunku, o czym mówiliśmy powyżej. Teraz więcej o ubraniach, których najlepiej unikać.

READ
Jak pięknie zawiązać szalik zimą na głowie: 20 stylizacji

1. Jasne kolory i artystyczny wystrój

Jasny obraz może być inny

Nikt nie mówi, że po 40-tce w szafie powinny pozostać tylko ciemne rzeczy. Wręcz przeciwnie, jasne kolory nadają obrazowi świeżość i lekkość, której tak bardzo potrzebują kobiety w tym wieku. Ale wybierając ubrania, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę swoją naturalną paletę i wrażenie, jakie staramy się wywrzeć.

Być na urodzinach przyjaciółki w szykownej żółtej sukience, a przyjść w nią do pracy w dzień powszedni to zupełnie inne rzeczy. Pomyśl sam: taki strój przyciąga zbyt wiele uwagi i zaciekawionych spojrzeń, co oznacza, że ​​zdecydowanie nie sprawdzi się omawianie chwil pracy i przemyślenie planu działania na najbliższą przyszłość. Na spotkania biznesowe lepiej wybrać spokojne, zachęcające odcienie. Na przykład szmaragdowy, ciemnoniebieski, beżowy. A jeśli chcesz dodać jasne kolory do obrazu, możesz to zrobić za pomocą torby, pięknej broszki lub paska.

Jeśli chodzi o elementy ozdobne w postaci falban, falban, to one też mają swoje miejsce. Ale lepiej zostawić takie stroje na wakacje lub spotkania z bliskimi przyjaciółmi, kiedy chcesz być delikatna, kobieca i romantyczna. Jednocześnie bluzka z niewielką ilością koronki lub kokardą wokół szyi jest po prostu bardziej odpowiednia w biznesowym dress code. Możesz ją również nosić ze spódnicą midi na wystawę lub do teatru.

2. Krótkie spódniczki i sukienki

Mini spódniczki należy zastąpić ubraniami o długości midi

Te elementy garderoby nadają się tylko na wakacje na plaży i imprezy tematyczne. Niestety na kolanach widać wiek jeszcze bardziej niż na ramionach czy karku, więc twoim głównym zadaniem jest ukrywanie ich przed wzrokiem ciekawskich. Zostaw mini córce lub młodszej koleżance i skup się na tym, jak podkreślić swoje atuty i ukryć wady. Nawiasem mówiąc, klasyczna spódnica ołówkowa poradzi sobie z tym zadaniem raz lub dwa. Korzystnie podkreśla formy, ale jednocześnie nie wygląda nieprzyzwoicie – jest raczej elegancki i wyrafinowany.

3. Ciasne rzeczy

Obcisłe rzeczy podkreślają wady

Takie ubrania od dawna znajdują się na liście antytrendów, więc w każdym wieku wygląda to dziwnie, podkreślając wszystkie istniejące niedociągnięcia. Jedynym elementem garderoby z tej kategorii, który wciąż zachowuje swoją dawną popularność, są skinny, które jednak już powoli schodzą na drugi plan, ustępując miejsca flarom, moms i klasycznym prostym jeansom.
Radzimy zrezygnować z obcisłych ubrań na rzecz wygodnych, dobrze układających się i podkreślających wszystkie atuty sylwetki, umiejętnie ukrywając zbędne kilogramy w talii i biodrach czy pełne łydki. Wśród takich elementów garderoby są luźna biała koszula, dzięki której można stworzyć wiele spektakularnych stylizacji, spodnie z wysokim stanem, które tworzą efekt niekończących się nóg, wydłużone kurtki.

READ
C чем носить юбку-карандаш в 2023, чтобы выглядеть женственно: 23 стильных образа

4. Oversize

Sweter oversize można wsunąć w spódnicę, aby podkreślić talię.

Bezwymiarowe rzeczy są bardzo podstępne, zwłaszcza w eleganckim wieku. Oczywiście luźny sweter może łatwo stać się centralnym akcentem na zdjęciu, ale wyraźnie nie warto go uzupełniać workowatymi spodniami lub trzywymiarową dżinsową kurtką. Pamiętaj: w stylizacji może być tylko jedna rzecz oversize.

Koszule, które możesz wypożyczyć z szafy męża, oversize’owe płaszcze, luźne dżinsy – te i inne rzeczy mogą stać się kluczowymi detalami oversize’owego looku. Ale tylko wtedy, gdy są w harmonii z pozostałymi elementami twojego łuku.

Jeśli zdecydujesz się skupić na obszernych spodniach, uzupełnij je golfem, a nie bluzą. Chcesz założyć luźny sweter? Świetnie będzie wyglądać z ołówkową spódnicą poniżej kolan lub zwykłą wąską. Ponadgabarytowy powinien być atrakcją obrazu i przyciągać uwagę. Nie przesadzaj też z biżuterią – nic masywnego i wyzywającego, lepiej ograniczyć się do małych kolczyków i pary pierścionków.

5. Odzież z efektownymi nadrukami

Zamiast nadruku zwierzęcego lepiej pozostać na geometrycznym.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że jasne wzory nie pasują do garderoby kobiety 40+, moda dowodzi czegoś przeciwnego. Nie należy jednak tego nadużywać i nosić ubrania z kolorowymi nadrukami, kwasowymi rysunkami, postaciami z kreskówek czy młodzieżowymi napisami. Wszystko powinno być świeże i eleganckie.

Daj pierwszeństwo rzeczom z kwiatowymi ornamentami, dyskretną geometrią, lekką abstrakcją. Nadruki zwierzęce również mają swoje miejsce, ale umiarkowane – totalny wygląd lamparta w stylu Kim Kardashian nie jest mile widziany. Wybierz wzór, który pomoże ukryć niedoskonałości (np. pionowa linia może wydłużyć sylwetkę i ukryć zbędne kilogramy), idealnie dopasuje się do Twojego wyglądu i delikatnie pokaże naturalną atrakcyjność.

Pamiętaj, że wszystkie ograniczenia są raczej warunkowe. Zwróć na nie uwagę, ale zawsze twórz obraz zgodnie z własnymi pragnieniami i wizją siebie. W końcu to w indywidualności rodzi się prawdziwy styl.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: