Różnica między wakacjami w Tajlandii i Singapurze

Wycieczka do Singapuru z Phuket będzie nie tylko wspaniałym dodatkiem do wakacji na plaży, ale całkowicie wstrząśnie i wypełni całą azjatycką podróż najjaśniejszymi wrażeniami. W Singapurze nie dzieje się inaczej, bo w tym mieście czujesz się tak, jakbyś został przeniesiony kilka wieków w przyszłość. To zapierający dech w piersiach kontrast w porównaniu do cichej „wioski” Phuket. W tym artykule omówię szczegółowo ceny takiej podróży, zarówno niezależnych, jak i gotowych wycieczek na trasie Phuket Singapore.

TREŚĆ ARTYKUŁU

Kto jest odpowiedni na wycieczkę z Phuket do Singapuru

Tym, którzy przyjechali do Phuket po raz pierwszy, może się wydawać, że wyjazd do Singapuru byłby zupełnie niepotrzebny, bo na tropikalnej, tajskiej wyspie jest tyle ciekawych i nowych rzeczy. Ale jeśli lecisz więcej niż 10 godzin do innej części świata, zdecydowanie warto zobaczyć jak najwięcej krajów i miast w tych częściach, ponieważ są one od siebie zupełnie różne.

Zagorzali podróżnicy, którzy odwiedzają Phuket przez długi czas i często, tym bardziej, zawsze są przyciągani do sąsiednich krajów, ponieważ. są stosunkowo blisko, więc łatwo zaplanować kilkudniowy wyjazd do Singapuru czy Kuala Lumpur.

Zimowanie w Tajlandii zawsze łączyliśmy z wyjazdami do sąsiednich krajów. I mogę śmiało powiedzieć, że każdy z krajów jest wyjątkowy i absolutnie cudowny. Cóż, o mojej szczególnej miłości do Singapuru pisałem nie raz, poświęcając mu cały przewodnik.

Recenzje wycieczki z Phuket do Singapuru

Singapur jest również idealnym miejscem dla par, grup przyjaciół i podróżników z dziećmi. Mishuta i ja byliśmy w Singapurze wiele razy i to są jego najżywsze wspomnienia. Jedna wyspa Sentosa jest coś warta – nigdzie na świecie nie ma tylu luksusowych atrakcji, muzeów i innych rozrywek.

W związku z sankcjami pozostawiono Booking.com, Agoda i inne zagraniczne strony

Teraz do rezerwacji noclegów musisz korzystać wyłącznie z rosyjskich baz hotelowych. Używamy przez serwis Hotelukkto szuka liczb? we wszystkich dostępnych hotelach na całym świeciea także pomaga znaleźć najlepszą cenę, porównując koszty w różnych systemach rezerwacji. Korzyści czasami sięgają 1-2 tysięcy rubli dziennie. Wypróbuj sam i porównaj!

Gdy tylko zapadnie decyzja o wyjeździe do Singapuru z Phuket, musisz zdecydować, jak zorganizować podróż – wybierz się na gotową wycieczkę lub wybierz się na mini-wycieczkę na własną rękę. Następnie rozważę obie te opcje i porównam ich ceny – co jest jeszcze bardziej opłacalne.

Opcja 1 – gotowa wycieczka z Phuket do Singapuru

Możesz kupić wycieczkę do Singapuru z Phuket w licznych sklepach turystycznych na wyspie. Lub bardziej niezawodną (ale także droższą) opcją byłoby wykupienie gotowej wycieczki od organizatora wycieczek (np. Pegas Touristik i inne).

Podstawowy koszt wycieczki do Singapuru to średnio 9-10 tysięcy bahtów, czyli. ~18-20 tysięcy rubli. na osobę. Wycieczka obejmuje:

 • wniosek wizowy;
 • hotel 3* (za 4* doliczana jest dopłata do ceny podstawowej);
 • transfer z lotniska (w tym samym czasie opłata z lotniska w metrze to tylko 1,5 USD);

Jeśli nadal potrzebujesz zwiedzania miasta, całkowity koszt podróży wzrasta do 14.5 tys. bahtów, tj. ~ 29-30 tysięcy rubli. od osoby. Uwaga! Cena zazwyczaj nie obejmuje podróży samolotem, a bilety lotnicze kupowane są osobno za dodatkowe pieniądze na terminy, których potrzebuje turysta.

Loty Phuket Singapur

Pierwszą rzeczą, za którą musisz zapłacić, jest bilet lotniczy. Ta pozycja wydatkowa będzie zarówno w samodzielnym planowaniu podróży, jak i przy zakupie wycieczki, ponieważ. zazwyczaj organizatorzy wycieczek nie kupują biletów z wyprzedzeniem, więc nie są one wliczone w koszt wycieczki.

READ
Czym jest szczęście dla różnych znaków zodiaku

[tp_cheapest_ticket_each_day_month_shortcodes origin=HKT destination=SIN title=”” paginate=true stops=2]

Aby zaplanować podróż z wyprzedzeniem, możesz skupić się na kalendarzu biletów lotniczych według miesięcy.

Bangkok Airways, Malaysia Airlines, Silkair, Jetstar Asia, Thai AirAsia i Scoot latają z Phuket do Singapuru. Radzę wybrać poranne loty, aby być w Singapurze w porze lunchu i dobrze wykorzystać resztę dnia.

Na przykład samoloty Silkair odlatują codziennie z Phuket o 08:50 i lądują w Singapurze o 11:40, a Thai AirAsia również ma wygodny lot o 09:50, czyli już 12:40 w Singapurze.

Opcja 2 – jedziemy z Phuket do Singapuru na własną rękę

Zawsze podróżowaliśmy do Singapuru z Phuket (i więcej niż raz z Krabi) sami, bez żadnych wycieczek, więc dzielę się naszym doświadczeniem.

. Wiza do Singapuru

Z reguły łatwiej i wygodniej jest podróżować do Singapuru na wizie tranzytowej. W tym artykule szczegółowo omówiłem wizę tranzytową do Singapuru.

Zalety tej metody:

 • jest wolny;
 • pieczęć jest umieszczana natychmiast po przybyciu na lotnisko;
 • przydzielone 96 godzin to więcej niż potrzeba, aby zobaczyć główne zabytki miasta;
 • bez kłopotów z góry.

Wady wizy tranzytowej:

 • warunek ścisły – potrzebujesz biletu wyjazdowego do kraju trzeciego (!) tj. nie możesz dostać się tranzytem z biletami powrotnymi do Phuket.

To jedyny niewygodny wymóg, który może być denerwujący. Ale nasi rodacy nauczyli się to obejść, kupując bilet powrotny nie do Tajlandii, ale do Kuala Lumpur. Chociaż jest to krzywy tranzyt (jeśli spojrzysz geograficznie), singapurscy strażnicy graniczni całkiem to aprobują.

Bilety z Singapuru do Kuala Lumpur kosztują około 40-70 $, a lot z Kuala Lumpur do Phuket jest bardzo łatwy i niedrogi. Lepiej zaplanować taką podróż z wyprzedzeniem, w tym przypadku azjatyckie tanie linie lotnicze (low cost Airlines) mają promocyjne taryfy. Oznacza to, że trasa będzie wyglądać tak: Phuket → Singapur → Kuala Lumpur → Phuket.

Poniższe tabele przedstawiają aktualne ceny na kolejne loty do tych miast, dzięki czemu możesz oszacować koszt takiej podróży.

Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz wykonać następujące czynności: poleć najwcześniejszym lotem z Phuket do Singapuru, następnie zwiedź miasto na podstawie wizy tranzytowej z bezpłatną wycieczką dla pasażerów tranzytowych, a następnie poleć do Kuala Lumpur wieczornym lotem, gdzie zostaniesz na noc. Rosjanie nie potrzebują wizy do Kuala Lumpur, po przyjeździe pieczątka zostaje przyłożona na 30 dni.

Bardziej opłaca się osiedlić się w Kuala Lumpur, bo. hotele w nim z reguły są tańsze niż w Singapurze, wyraźnie można to porównać przy rezerwacji – średnia cena hoteli w Kuala Lumpur to 38$, natomiast hotel w Singapurze kosztuje średnio od 87$.

Po przespanej nocy kolejny dzień można już spędzić na zwiedzaniu Kuala Lumpur (mam osobny dział z artykułami o Kuala Lumpur) i polecieć na Phuket. Razem: koszt biletów i hotelu w KL na jedną noc, bez kłopotów i kosztów wiz.

W ten sposób za kilka dni otrzymasz bogatą podróż z przytłaczającymi wrażeniami. Te miasta są zupełnie inne, ale oba są oszałamiające. Po plaży Phuket obie metropolie upajają się rytmem i energią.

Budżet podróży do Phuket Singapur z cenami

Kosmiczne wieże Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur

Niezależni podróżnicy mogą również skorzystać z tej opcji podróży: Rosja → Phuket → Singapur → Rosja. W tym przypadku przestrzegana jest również zasada tranzytu.

READ
Prognozy najsilniejszych psychików na 2023 rok

Jeśli tranzyt w żaden sposób się nie uda, należy ubiegać się o wizę do Singapuru. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem Internetu, na przykład na tej stronie.

Korzyści z otrzymania wizy:

 • nie trzeba lecieć do trzeciego kraju (choć dla mnie to nie jest minus, szczerze mówiąc :))

Ale reszta, moim zdaniem, to solidne minusy:

 • wiza kosztuje 4000 rubli. na osobę;
 • do uzyskania wizy konieczne jest zebranie dokumentów i wykonanie zdjęć w ściśle określonym formacie;
 • aby uzyskać wizę, trzeba zarezerwować hotel w Singapurze co najmniej 4 gwiazdki, przy cenach singapurskich jest to bardzo kosztowny wydatek – spójrz na ceny hoteli 4* w Singapurze;
 • dokumenty do wizy można złożyć co najmniej 7 dni przed podróżą, czyli jeśli nagle chcesz włamać się do Singapuru podczas wakacji na Phuket, nie jest faktem, że wiza będzie gotowa.

Z tych wszystkich powodów opcja wizy singapurskiej jest odpowiednia do dokładnego zaplanowania wakacji z wyprzedzeniem. Jednocześnie nie można powiedzieć, że ta opcja będzie tańsza niż odwiedzenie dwóch miast – Singapuru i Kuala Lumpur, bo. koszt uzyskania wizy jest porównywalny z biletami lotniczymi Singapur → Kuala Lumpur, a warunek rezerwacji hotelu czterogwiazdkowego wyraźnie nie obniża kosztów podróży.

. Ubezpieczenie w Singapurze

Ubezpieczenie podróżne do Singapuru nie jest wymagane. Nawet przy ubieganiu się o wizę elektroniczną polisa ubezpieczeniowa nie jest wymagana, a nawet podczas tranzytu nikt w ogóle o nią nie prosi. Ale jest jedno duże i odważne ALE. Medycyna w Singapurze jest strasznie droga, więc zawsze gram ostrożnie i wolę wykupić polisę z wyprzedzeniem.

Średnio ubezpieczenie w Singapurze wynosi tylko 300 rubli. przez 4 dni to wyraźnie nie jest to kwota, którą szkoda stracić w trosce o zdrowie. O naszych doświadczeniach z zakupem ubezpieczenia w Singapurze przez Internet pisałam szerzej w osobnym artykule o medycynie w Singapurze. W tym samym miejscu dokonano przeglądu cen z różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Gdzie się zatrzymać w Singapurze?

Oto moja ocena dzielnic Singapuru od najdroższego do najtańszego kosztu hotelu:

 1. Marina Bay za średnio 300 dolarów – słynna dzielnica z hotelami nad brzegiem Marina Bay, słynny hotel z basenem na dachu znajduje się tutaj;
 2. Orchard Road, ze średnią 200 dolarów, jest najdroższym obszarem wśród światowych markowych centrów handlowych;
 3. Wschodnie Wybrzeże za średnio 100 USD – obszar między lotniskiem Changi a Marina Bay, z hotelami średniej klasy, dogodną przesiadką, niedaleko plaży o tej samej nazwie;
 4. China Town za średnio 80 USD to kolorowa dzielnica historyczna, hotele tutaj to dobre, czyste trójki za przystępną cenę, z tej okolicy bardzo dobrze jest dostać się do wszystkich centralnych części miasta, zarówno pieszo, jak i metrem;
 5. Little India za średnio 50 USD – najtańsze hostele i proste hotele są dostępne u indyjskich właścicieli w okolicy Little India.

Więcej informacji o tych rejonach Singapuru ponownie znajdziecie w moim wcześniej napisanym artykule 5 kwartałów Singapuru jak najbardziej wygodnych i dostępnych dla turystów.

Co zobaczyć w Singapurze za 1-2 dni?

Wydaje mi się, że w Singapurze, gdziekolwiek nie spojrzysz, wszystko rodzi poczucie czegoś niesamowitego, cuchnącego duchem tajemniczej przyszłości.

Cena wycieczki z Phuket do Singapuru

Oto lista głównych atrakcji Singapuru, które zdecydowanie warto zobaczyć w mieście:

 • promenada Marina Bay ze wszystkimi słynnymi zabytkami i muzeami;
 • Wyspa rozrywki Sentosa;
 • Futurystyczne Ogrody nad Zatoką;
 • Chiny Miasto;
 • Rejs po rzece kanałami Singapuru
 • Małe Indie;
 • Dzielnica Arabska.
READ
Główne antytrendy w koloryzacji włosów w 2023 roku

Plaże w Singapurze

Tak, w Singapurze są plaże, w końcu to wyspa) Ale należy zauważyć, że jeśli lecisz do Singapuru z Phuket, nie powinieneś nawet zawracać sobie głowy – plaże są lepsze w Phuket, ponieważ. Singapur, cokolwiek by powiedzieć, jest miastem portowym i praktycznie nie ma takiej rajskiej linii brzegowej.

Wnioski: do Singapuru z Phuket ceny

Zatem minimalny budżet na samodzielną podróż z Phuket do Singapuru dla 1 osoby wynosi średnio:

 • 7 tysięcy rubli – bilety w obie strony (przy zakupie z wyprzedzeniem po promocyjnych cenach, nawet taniej);
 • 4 tysiące rubli – elektroniczna wiza do Singapuru;
 • 6 tysięcy rubli – noc w hotelu 4 * w Singapurze;
 • 5 tysięcy rubli – niedrogie jedzenie bez odwiedzania restauracji;
 • 1 tysiąc rubli – transport w mieście (metro + autobusy).

Razem: ~23 tys. rubli. na wszystko (nie wliczając wycieczek i biletów do muzeów / parków).

Minimalny budżet na samodzielną podróż z Phuket do Singapuru przez Kuala Lumpur dla 1 osoby:

 • 3 tysiące rubli – bilet lotniczy do Singapuru z Phuket;
 • 2.5 tys. rubli – bilet lotniczy z Singapuru do Kuala Lumpur;
 • 3 tysiące rubli – hotel w Kuala Lumpur 3 * na 1 noc;
 • 1.5 tys. rubli – bilet lotniczy do Phuket z Kuala Lumpur;
 • 5 tysięcy rubli – niedrogie jedzenie bez odwiedzania restauracji;
 • 1 tysiąc rubli – transport w obu miastach (metro + autobusy).

Razem: ~16 tys. rubli. na wszystko (w tym bezpłatną wycieczkę po Singapurze dla podróżnych tranzytowych).

Budżet ukończonej wycieczki z Phuket do Singapuru dla 1 osoby:

 • 9 tysięcy bahtów (~18 tysięcy rubli) – w tym wiza, hotel 3 * i transfer z lotniska;
 • 7 tysięcy rubli – bilety lotnicze w obie strony Phuket – Singapur.

Razem: ~25 tys. rubli nie wliczając wycieczek po mieście i ~30 tys. rubli z wycieczką krajoznawczą.

Tak się złożyło, że pojechaliśmy sami do Singapuru w sam raz na chiński Nowy Rok.

Zanim książka „Singapore: From the Third World to the First” trafiła do mojego czytelnika, niewiele wiedziałam o Singapurze: kątem oka wyczytałam gdzieś, że w tej niemal sterylnej metropolii nie ma gumy do żucia i ukarany za wszystko. Ale to dzięki książce, która nie jest tak łatwa do opanowania, Singapur znalazł się na naszej liście krajów, które trzeba zobaczyć.

 • Singapur w liczbach
 • Bangkok kontra Singapur
 • Singapur vs Bangkok, a jednocześnie vs Tajlandia
 • Jaki jest werdykt?

Singapur w liczbach

Singapur zajmuje 4 miejsce pod względem PKB per capita na świecie, 3 miejsce pod względem rezerw złota i walut obcych, 3 miejsce pod względem rozwoju technologii informatycznych oraz 3 co do wielkości światowe centrum rafinacji ropy naftowej. A to wszystko to mały kraj bez własnych zasobów o powierzchni 581,5 km2. Singapur nawet importuje wodę! Dla porównania powierzchnia Krymu wynosi 26 860 km², a Półwyspu Kerczeńskiego 2700 km².

widok na miasto singapur

Po powrocie do miasta Aniołów z miasta Lwa ogarnęła nas fala porównań. Każde miasto ma swoje plusy i minusy. Chciałbym podzielić się z Wami tym, jak dostrzegliśmy różnice między dwoma miastami.

Tym wpisem otwieram serię artykułów o Singapurze. Chociaż takie posty są pisane na samym końcu, jako wnioski, chcę rozpocząć opowieść w ten sposób.

Bangkok kontra Singapur

Zwierzęta. Bangkok, podobnie jak cała Tajlandia, jest pełen ulicznych psów i kotów. W Singapurze wśród czworonogów widzieliśmy nocą jedną chudą myszkę na podwórkach dzielnicy indyjskiej. W Singapurze, aby zdobyć zwierzaka, trzeba się rozwidlić. Na przykład za psa – 180 dolarów singapurskich.

READ
9 kobiecych imion, które utrudniają życie ich właścicielom

Bangkok, pies uliczny

Jedz, możesz spać. Bangkok, pies uliczny. A w Singapurze obowiązuje mandat za karmienie bezpańskich zwierząt.

Samochód osobisty. W Bangkoku nie ma problemu z zakupem samochodu, jeśli są na to pieniądze. W Singapurze najpierw trzeba kupić zaświadczenie o prawie do posiadania samochodu przez 10 lat, a potem sam samochód. Ponadto samochód podlega cłu importowemu w wysokości 41% kosztu, a następnie kolejne 140% kosztu samochodu jest uiszczane za rejestrację. Kto tam skarżył się na należności celne przywozowe na Ukrainie?

Singapur

grzywny. W Bangkoku nie biją się kijami. W Singapurze za złamanie prawa możesz spotkać się z grzywną lub karą fizyczną laską. Dla porównania: w Singapurze grzywny zaczynają się od 300 SGD. Najtańszą rzeczą jest śmiecenie na ulicy. Od 300 SGD za kartkę lub niedopałek. Przejście przez jezdnię w niewłaściwym miejscu lub na czerwonym świetle – 500 SGD. Nie spłukuj w toalecie – 500 SGD. Palenie w niewłaściwym miejscu – 500 SGD. Przy takich cenach dla złośliwych naruszycieli taniej jest brać kije, w rzeczywistości nie wszystko jest tak surowe. Jeśli policzysz ile razy przeszliśmy przez ulicę na czerwonym świetle z Singapurczykami, to wyjeżdżając z kraju powinniśmy otrzymać fakturę na kilka tysięcy dolarów singapurskich.

Orbita bez cukru. W Bangkoku po jedzeniu jestem spokojna o równowagę kwasowo-zasadową w ustach. To znaczy, nie ma problemu z zakupem Orbita ani jakiejkolwiek innej gumy. W Singapurze guma do żucia jest z góry zabroniona. Nawet za import gumy do żucia możesz spotkać się z grzywną. No albo kilka ciosów kijami.

Street food. Bangkok jest pełen makaroników. W Singapurze nie widzieliśmy żadnego. Nie ma spontanicznych rynków jako takich. Wszystko jest zorganizowane i uporządkowane. Jest Food Street i są restauracje i catering. A w Singapurze nie ma takich swobodnie poruszających się źródeł żywności jak makaron. Chociaż… mimo wszystko przypadkowo trafiliśmy na pchli targ! Może gdzieś są makaroniki.

Torbacz w Singapurze

Bag Man wybiera zegarek na singapurskim pchlim targu

Nocleg. W Bangkoku możesz wynająć przestronny pokój hotelowy za 20 USD ze śniadaniem, codziennym sprzątaniem i siłownią. W Singapurze tylko łóżko w hostelu.

Hostel w Singapurze

Singapur vs Bangkok, a jednocześnie vs Tajlandia

Ruch. Bangkok to bardzo hałaśliwe miasto, słynące z chaotycznego ruchu i korków. Singapur ma idealną sytuację drogową. Jest kilka samochodów. Wszyscy zatrzymują się na światłach. Możesz spokojnie iść na green, nawet jeśli pędzi na Ciebie Kamaz – i tak zatrzyma się przed sygnalizacją świetlną.

Ruch drogowy, Bangkok

Ruch drogowy, Singapur

Piesi. W Bangkoku nie chodzi o pieszych. Chod są tu chodniki, korzystają z nich motorowerzy, gdy muszą ominąć korek lub jechać pod prąd. Singapur natomiast może pochwalić się nie tylko szerokimi chodnikami, ale także ścieżkami dla pieszych z sygnalizacją świetlną. A jednocześnie mandaty za przekroczenie drogi w niewłaściwym miejscu lub na czerwonym świetle.

Jestem w Singapurze na przejściu dla pieszych

Ogromny przycisk sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Kliknij i poczekaj, aż zaświeci się zielone światło. Dopiero wtedy możesz przejść przez jezdnię.

Powietrze. W Bangkoku nie ma czym oddychać. W niektórych obszarach problem ten jest szczególnie dotkliwy. Tajowie noszą maski, aby jakoś chronić się przed zakurzonym i zanieczyszczonym powietrzem. Singapur to miasto o doskonałej ekologii. Oddychaj łatwo i swobodnie. Co zaskakujące, powietrze w Singapurze jest bardziej suche niż w Tajlandii.

READ
Nic nie wyjdzie: Znaki Zodiaku, z którymi nie można zbudować poważnego związku

Torbacz w Singapurze

Singapur to bardzo zielone miasto

Woda pitna. W Bangkoku woda pitna jest sprzedawana w sklepach, a w Singapurze płynie z kranu. Pierwszą rzeczą, która nas zaskoczyła na lotnisku, były fontanny do picia. Tak, tak po prostu chciałem pić wodę – i pił z kranu. Kiedy ostatnio piłeś wodę z kranu? Jako mieszkaniec Krymu w ogóle nie piję wody z kranu.

Czystość. Bangkok jest pełen wysypisk śmieci. Centrum miasta jest czyste, ale czasem wchodzi się pod bramę – ojej… W Singapurze nawet Little India może pochwalić się nie idealną, ale czystością. Tego nie zobaczysz w Singapurze:

Złomowisko w Bangkoku

reklama. Bangkok jest pełen billboardów. Ogromne, kolorowe billboardy. Czasami szczerze psują widok miasta, ale przynoszą pieniądze. Tak nie jest w Singapurze. Nic nie rozprasza kierowcy na drodze. Nic nie blokuje krajobrazu miasta.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej. W Singapurze przystanki autobusowe mają linie autobusowe z listą wszystkich przystanków. Dla każdego numeru autobusu jest rozkład jazdy, kiedy jest pierwszy, a kiedy ostatni. Istnieje również alfabetyczna lista przystanków z numerami autobusów, które mają te przystanki na trasie. W Bangkoku na przystankach jest tylko tabliczka z numerami autobusów. Jak chodzą, jaką trasą – nie ma takich informacji.

Rozkład jazdy autobusów w Bangkoku

Rozkład jazdy autobusów w Bangkoku

Rozkład jazdy, przystanek, Singapur

Rozkład jazdy autobusów w Singapurze

autobusy. Same autobusy w Singapurze i Bangkoku różnią się uderzająco. Zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Za podróż autobusem singapurskim możesz zapłacić specjalną kartą (kartą EZ) za pomocą terminala zbliżeniowego. Kierowcy można zapłacić gotówką, ale on nie wydaje reszty. W Bangkoku autobusy nie są tak zaawansowane, wszędzie są konduktorzy. Ale cena jest inna na lepsze: 6,5 bahta wobec 1,3 dolara singapurskiego. Kurs – 1 SGD = 23 baht. A w godzinach szczytu w Bangkoku autobus jest całkowicie bezpłatny.

Autobusy, Bangkok, Tajlandia

Autobusy w Bangkoku. Stalowe bestie.

Języki. Angielski jest jednym z oficjalnych języków Singapuru. W kraju wszystkie napisy wykonane są w kilku językach. Nawiasem mówiąc, w Bangkoku angielski jest w wielu miejscach, ale jest mało prawdopodobne, abyś był w stanie płynnie rozmawiać na ulicy z pierwszym napotkanym Tajkiem, nie znając tajskiego. W Singapurze nawet kierowcy autobusów dobrze mówią po angielsku.

talerz

Podpisz „Niebezpieczeństwo” we wszystkich językach urzędowych Singapuru

Obywatelstwo. Uzyskanie obywatelstwa w Singapurze nie jest takie trudne. Po prostu zainwestuj 2.5 miliona dolarów w gospodarkę kraju i zyskaj! To najszybszy sposób. Jeśli nie ma 2.5 miliona, to możesz znaleźć pracę i po pewnym czasie uzyskać obywatelstwo. Istnieją opcje. W Tajlandii kwestia uzyskania obywatelstwa to misja niemożliwa.

Jaki jest werdykt?

Tak, Singapur to drogie miasto. I biją kijami. I nie możesz po prostu dostać psa. Ale życie w nim jest bardzo wygodne.

Bangkok jest bardziej uduchowiony. Nie tak surowy ze swoimi „grzechami”.

Singapur jest bardziej stabilny gospodarczo i politycznie. Paszport singapurski otwiera drzwi do wielu krajów. Jest wiele plusów. Ale za świadczenia trzeba zapłacić. Życie w Singapurze wymaga większego budżetu. A życie w Bangkoku jest relaksujące. Solid Sabai Sabai.

Jeśli wybiorę miasto do zamieszkania, wybrałbym.

Hi!
Nazywam się Tatiana i cieszę się, że widzę Cię na blogu „Życie jest nieprzewidywalne!”.
Uwielbiam podróżować, a wrażeniami, wskazówkami i innymi przydatnymi notatkami dzielę się na moim blogu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: