Rosjanka, która od 5 lat mieszka we Włoszech, mówiła o ubóstwie, bezrobociu i stosunku do kobiet

Cześć! W kontakcie – Anna Szmakowa. Prawie 6 lat temu przeprowadziłam się z Uralu do Włoch, aby spełnić swoje marzenie, a teraz mieszkam na Wybrzeżu Liguryjskim z mężem Giuseppe i uroczym beaglem Nelsonem.

Dziś chciałbym podzielić się z czytelnikami DODAJ MNIE kawałek tego słonecznego kraju, gdzie ludzie suszą ubrania na balkonie, całą rodziną chodzą do lekarza, a psy leżące wygodnie na podłodze w restauracjach nie są rzadkością.

Ile kosztuje życie we Włoszech

Koszt mieszkania zależy od regionu i miasta. Poziom życia w całym kraju nie jest jednolity i na północy ceny na pewno będą wyższe niż na południu. Różnią się również w zależności od dzielnic: mieszkania w ubogich dzielnicach często kosztują 2 razy taniej niż w domach w centrum lub na wybrzeżu.

Na jedzenie, w zależności od apetytu i regionu, wydasz 200-600 € miesięcznie. W przypadku tanich produktów powinieneś iść do supermarketu, a w przypadku świeżych produktów idź na targ.

Podróżowanie własnym samochodem po Włoszech nie jest tanie: za litr benzyny trzeba będzie zapłacić 1,6 euro. Ponadto w kraju jest 80 dróg płatnych. Koszt przejazdu komunikacją miejską jest obliczany za minutę, a 100 minut metrem i autobusem kosztuje 1,5–2.

Medycyna we Włoszech jest bezpłatna, ale tylko dla pacjentów! Bezpłatna wizyta, bez względu na to, jak absurdalnie by to zabrzmiała, kosztuje 30 euro. Ale jeśli u pacjenta zostanie stwierdzona poważna choroba, jest on zwolniony z wydatków.

Jak wyglądają Włosi?

Aby określić wiek dziewczyny – spójrz na jej ubrania! Panie po 60. roku życia wyglądają elegancko: spódnice, szpilki, pełna harmonia odcieni.

A młode panie po dwudziestce tak bardzo starają się ukryć swój wiek, że ich strój prawie nie różni się od ubioru nastolatki. Uwielbiają podarte dżinsy (wbrew radom stylistów, wszystkie dziury wysyłają do śmieci), sportowy styl.

Trzy warstwy kosmetyków na twarzy można zobaczyć tylko u kobiet po 50 roku życia. Czarne cienie, najlepiej z drobinkami, jasny róż, obfitość podkładu – standardowy zestaw starszej pani. Włosi odnoszą się do wieku w ten sposób: im są starsi, tym bardziej chcą żyć pełnią życia. To kosmetyki nakładane jednocześnie na twarz.

READ
Rzeczy, które Cię postarzają: 11 najczęstszych błędów

Typowi Włosi

Ludzie we Włoszech niesamowicie kręcone! Ich włosy przypominają drut z sowieckiego telefonu stacjonarnego. Dlatego miejscowi tak bardzo patrzą na dziewczyny z prostymi włosami: to rzadkość w kraju. Ale trzeba będzie rozwiać stereotyp ciemnych włosów i śniadej skóry. Wśród Włochów często można znaleźć zarówno blondynki, jak i rude. I wielu całkowicie rozstało się z włosami w wieku 30 lat.

Włosi bardzo krótki. Kto by się spodziewał, że ja z moim 175 cm będę wyglądać tutaj jak wieża?

Tutaj witają ich ubrania. Co więcej, niektórzy mężczyźni cenią sobie elegancję, a niektórzy uwielbiają ubierać się pretensjonalnie, aby wyróżnić się z tłumu. Bransoletki, szaliki, chusteczki to nieodzowne elementy garderoby. Ale trendy w modzie, co dziwne, ekscytują ludzi tylko w Mediolanie.

Każdy tutaj rodzi się muzykiem. Czuję się, jakbym żył na scenie! Włosi śpiewają zawsze i wszędzie. Barmani śpiewają, kiedy robią koktajl, a kelnerzy śpiewają z duszą, gdy przyjmują zamówienie. Wydaje się, że żyją w swoim własnym świecie, w którym zawsze gra muzyka.

Jak mówią we Włoszech

Dla Włocha nic nie kosztuje rozpoczęcie rozmowy z nieznajomym! Dlatego tutaj nie jest nudno czekać na pociąg i stać w kolejce: zawsze jest rozmówca. Czerpią z komunikacji taką przyjemność, że starają się ją przedłużać w nieskończoność.i nie ma znaczenia, kto jest ich rozmówcą.

Nie można go przerwać. Czy musisz o coś zapytać ankietera? Czekać. Stoisz w sklepie w kolejce jednej osoby? Poczekaj, aż porozmawia ze sprzedawcą.

Pewnego dnia Giuseppe postanowił kupić słodycze na śniadanie, ale niestety w cukierni w tym czasie pani wybierała ciasto. To poważna sprawa. Po 10 minutach przesłuchania: „A ten z pistacjami? A ten z czekoladą? Jak gorzka jest czekolada? Silny czy nie silny? – w końcu się zdecydowała, zapakowali dla niej tort, ale potem zmieniła zdanie i dalej wybierała, powoli pytając o ceny i dodatki. A co zostało Giuseppe? Wystarczy cierpliwie czekać i uśmiechać się, by nie uchodzić za niegrzecznego zuchwalca.

Włosi uwielbiają upiększać swoją historię, aw kłamstwie nie skąpią szczegółów. Tak mówią na wsi: „Co powiedział Włoch, podziel przez dwa”.

Cenzura tu po prostu nie istnieje. Filmy, transmisje, rozmowy na żywo pełne są przekleństw w najbardziej niesamowitych i różnorodnych formach. Lokalne oburzenie najczęściej wyraża się okrzykiem „Cavolo!”, co oznacza „Kapusta!” (odpowiednik rosyjskiego „Cholera!”). Zamiast „Odejdź!” tutaj mówią “Idź do tego kraju!” („Vai in quel paese!”).

READ
Ony najbogatszych ludzi na świecie

I, oczywiście, jaka byłaby rozmowa bez gestów podpisu! Gesty są często używane bez słów, a także pomóc mieszkańcom północy i południa w zrozumieniu się, ponieważ dialekty są nieco inne, a język migowy jest taki sam dla całego kraju.

Życie poza Rosją wydaje nam się szykowne i beztroskie. Rosjan prześladuje myśl, że za granicą życie jest lepsze. Ale czy tak jest naprawdę?

Nasz rodak postanowił rozwiać mity o pięknym i spokojnym życiu na bezkresach Włoch.

Włoski styl życia

Nowym domem Eleny i jej męża jest Sardynia. Para zdecydowała się tam przeprowadzić. Elena była na urlopie macierzyńskim, a jej mąż miał tam pojechać do nowej pracy. Ale po 5 latach para zmieniła zdanie na temat Sardynii i postanowiła przeprowadzić się do Anglii. Dlaczego nie lubili życia we Włoszech?

Włosi nie są przyzwyczajeni do kończenia rozpoczętej pracy w jeden dzień. Wolą odkładać sprawy do następnego dnia. Pierwszym włoskim słowem, którego nauczyła się para, było „domani”, co oznacza „jutro”.

Ale zwykle obiecane jutro nigdy nie nadchodzi. To jest dziwne. Ogólnie edukacja we Włoszech pozostawia wiele do życzenia, ponieważ wiele dzieci nie uczy się dobrze. I nic dziwnego, jeśli dziecko powtarza kilka lat lub kończy studia nie za 10, ale za 20 lat.

Włosi żyją miarowo, nie spieszą się. Rozwiązanie jednego problemu ciągnie się przez kilka dni. W porze lunchu zawsze śpią 2-3 godziny. Z tego powodu większość sklepów jest zamknięta na długi lunch.

Stosunek do obcokrajowców

Nawet jeśli mówisz biegle po włosku, miejscowi uznają Cię za outsidera. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorczości. Aby otworzyć własny biznes, musisz mieć przynajmniej powiązania.

Czasami utalentowana osoba nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału, ponieważ wiele wakatów zajmują krewni niektórych Włochów. Dlatego możesz spotkać analfabetę, który nic nie rozumie w biznesie, ponieważ jest czyimś krewnym.

Opodatkowanie we Włoszech

Odrębną kwestią jest płacenie podatków. Kwestia opodatkowania jest tak dotkliwa, że ​​trudno jest kontrolować własny mały biznes. Na przykład po otwarciu małej kawiarni możesz w dowolnym momencie zadzwonić do urzędu skarbowego i wyjaśnić informacje o dokumentach biznesowych.

READ
Jak dbają o siebie znaki zodiaku?

System podatkowy działa tak szybko, że w pierwszych dniach funkcjonowania kawiarni możesz już zostać obciążony. Organy kontrolne przetwarzają informacje ogólne i obliczają orientacyjną wysokość podatku. Organ oblicza przybliżoną liczbę odwiedzających i wysokość dochodów.

Rejestracja małżeństwa

Poślubienie Włocha jest dość realistyczne, ale musisz zrozumieć, że w przypadku rozwodu obywatel Włoch będzie miał więcej praw niż mąż obcokrajowiec. Dzieci są trudne do wywiezienia z kraju po rozwodzie.

Mąż Włoch zawsze traktuje matkę lepiej niż żonę. Wola matki jest prawem. A w przypadku sporu z teściową małżonek stanie po stronie matki.

Kondycja finansowa Włochów

Sytuacja finansowa we Włoszech jest skomplikowana. Miejscowa ludność jest leniwa, nieaktywna. Ale ludzie trzymają się swojej pracy przez resztę życia. Zaskakujące jest na przykład obserwowanie, jak starsi kelnerzy dostarczają zamówienia w restauracji.

Płaca jest niewielka. Przeciętnie osoba otrzymuje do 1000 dolarów w ciągu jednego miesiąca. Ta kwota wystarczy Włochom tylko na najbardziej potrzebne. Wielu ledwo wiąże koniec z końcem.

Elena wspomniała również o cenach nieruchomości: „Nasze mieszkania nie znajdowały się w centrum miasta i kosztowały około 700 euro miesięcznie. To jest czynsz za mieszkanie trzypokojowe. Trzeba też płacić miesięcznie za media (gaz, prąd, wodę), co daje kolejne 150 euro.”

Zakup niezbędnych produktów kosztuje 400 euro. A to tylko skromne zaopatrzenie w żywność.

„W Anglii jemy znacznie lepiej niż we Włoszech” – dodała Elena.

Rosjanka Elena i jej mąż to ludzie aktywni i ambitni. Może dlatego trudno im było pogodzić się z zasadami życia na Sardynii (Włochy).

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: