Rodzaje twarzy i pasujący do nich kształt brwi

Chęć zmiany jest idealną wymówką, aby odświeżyć swój wygląd. Możesz na przykład zrobić modną fryzurę lub zmienić kształt brwi. Ale jak nie pomylić się z wyborem i podkreślić swoje najlepsze strony? Znamy odpowiedź! Kształt brwi, zwłaszcza jeśli jest połączony z fryzurą, owalną twarzą, stylem ubioru, jest ważną cechą, która składa się na wizerunek zewnętrzny.

Jak dobrać kształt brwi i fryzurę do typu twarzy: kompletny przewodnik po urodzie

Opracowaliśmy kompletny poradnik kosmetyczny, jak dobrać kształt brwi i fryzurę do typu twarzy. Dzielimy się również informacjami o tym, jak wyrywać i malować brwi w domu.

Jak dobrać kształt brwi do typu twarzy?

Podstawowe zasady modelowania kształtu brwi obejmują następujące zasady:

 • Podczas tworzenia idealnego kształtu brwi zaleca się zbliżenie owalu twarzy do standardu, czyli do owalu.
 • Aby zaokrąglić twarz, musisz wybrać poziome linie. Piękne brwi sprawiają, że twarz wydaje się bardziej okrągła.
 • Zagięcia i załamania pomogą nadać bardziej wydłużony kształt.
 • Podczas modelowania idealnej brwi należy pamiętać, że krótkie brwi są odpowiednie dla dziewczynek o szerokiej twarzy, a wąska twarz wymaga bardziej wydłużonych kształtów. Jednym słowem, musisz działać z przeciwnego punktu widzenia. Kształt brwi może nie być taki sam dla wszystkich typów twarzy i kolorów włosów. Należy pamiętać, że duży nos wizualnie zmniejsza szerokie brwi, a dla dziewcząt o zgrabnych i cienkich rysach lepiej nie przeciążać obrazu ciężkimi, grubymi brwiami.

Przeanalizujmy bardziej szczegółowo formy kobiecych brwi dla różnych typów twarzy z przykładami zdjęć. Pamiętaj, że źle narysowane brwi wyglądają śmiesznie, więc warto właściwie przestudiować sprzęt.

Owalna twarz

Najwięcej szczęścia mają posiadacze owalnej twarzy – pasuje im każdy kształt brwi. Najważniejsze, aby były grube, szerokie i zadbane. Ale nie daj się ponieść grafice: teraz trend jest naturalny, a nie sztywno zarysowane brwi.

Romans aktorki z ojcem jej przyszłych dzieci, Ryanem Phillippe, rozpoczął się podczas kręcenia filmu Cruel Intentions. Ale każda bajka ma swój koniec i nie zawsze jest szczęśliwy. Para rozpadła się, pozostając przyjaciółmi. A Reese, podobnie jak wiele dziewczyn, zdecydowała, że ​​​​nadszedł czas, aby coś zmienić nie tylko w swoim życiu, ale także w swoim wyglądzie. Witherspoon wzięła go i obciąła jej grzywkę, co, nawiasem mówiąc, bardzo jej pasuje.

Okrągła twarz

Piękna brew w tym przypadku powinna mieć ostrą i wyraźną łamliwość, ponieważ doda to geometrycznego wyglądu.

Tabu dla pucołowatych dziewczynek to łukowate kształty i miękkie krzywizny. Głównym zadaniem w tym przypadku jest zwężenie twarzy, a krzywe tylko podkreślą jej krągłość. Piękna brew w tym przypadku powinna mieć ostrą i wyraźną łamliwość, ponieważ doda to geometrycznego wyglądu. Ta technika również optycznie powiększy oczy.

trójkątna twarz

Jakie rodzaje brwi powinny mieć dziewczyny o trójkątnej twarzy? Ten typ twarzy wymaga uniesionego kształtu brwi z lekkim załamaniem – to przywróci równowagę między szerokim czołem a wąskim podbródkiem.

Prostokątny kształt twarzy

Prosta linia z lekką krzywizną – tak wyglądają brwi o odpowiednim kształcie dla prostokątnej twarzy. Tutaj ważne jest, aby zmaksymalizować odległość między brwiami, skupiając się na wewnętrznym kąciku oczu. Końcówka powinna być 2-3 razy węższa niż podstawa. Idealna brew dla tego typu twarzy jest trochę nieodpowiednia, jak mówi piosenka.

Twarz w kształcie diamentu

Ten typ twarzy jest dość rzadki. Pierwszą rzeczą do zrobienia w tym przypadku jest skorygowanie dużej odległości między skroniami. Najpiękniejsze brwi do tego typu twarzy mają gładki, piękny, ale wyrazisty element. Obowiązkowym elementem jest zauważalny zakręt, który może być ostry lub bardziej miękki, w zależności od indywidualnych rysów twarzy.

Jaki kształt brwi jest najlepszy dla różnych typów oczu?

Blisko osadzone oczy

Jeśli masz blisko osadzone oczy, zalecamy wykonanie długiego i szerokiego łuku, który rozciąga się na całej długości czoła. Tabu – cienkie i spiczaste brwi przypominające strzałę. Brwi o odpowiednim kształcie pomogą w tym przypadku stworzyć stylistę lub zalecenia, których wskazówki można uzyskać ze zdjęcia.

Szeroko rozstawione oczy

Mistrzowie zalecają, aby właściciele szeroko rozstawionych oczu aktywnie malowali brwi od środka, a nie od początku.

Mistrzowie zalecają, aby właściciele szeroko rozstawionych oczu aktywnie malowali brwi od środka, a nie od początku. Możesz więc wizualnie rozciągnąć brew do skroni. Miękkie i płynne brwi działają najlepiej, więc przycinaj brwi, zamiast je wyrywać. Rodzaje brwi dla dziewcząt o tym typie twarzy nie oznaczają ostrych rysów i linii.

Jak szybko wykonać korektę brwi pęsetą?

Spójrz na zdjęcia w sieciach społecznościowych i marzysz o tych samych pięknych brwiach? Zdjęcie brwi w niektórych przypadkach wydaje się idealne, może pasować do typu twarzy i wizerunku. Jest wyjście – korekta. Zaleca się wyskubać w pierwszej kolejności zarośnięte i bezkształtne brwi. A także ta metoda korekty nadaje się do utrzymania istniejącego kształtu brwi.

Podczas skubania pamiętaj: więcej jest lepsze niż mniej. Nie daj się ponieść wyrywaniu włosów i stale sprawdzaj swój wynik z pewnej odległości od lustra. Kształt brwi zależy od tego, ile włosów usuniesz i gdzie się znajdują.

Przede wszystkim rozczesz brwi i dokładnie przytnij wszystkie wystające włoski wzdłuż górnej krawędzi brwi.

READ
Straszna prawda o microbladingu brwi: co ukrywają mistrzowie makijażu permanentnego

Jak prawidłowo wyskubać brwi:

 1. Przede wszystkim rozczesz brwi i dokładnie przytnij wszystkie wystające włoski wzdłuż górnej krawędzi brwi. Aby to zrobić, użyj małych zakrzywionych nożyczek do paznokci. Główną zasadą jest obcinanie tylko końcówek. Dzięki tej technice możliwe jest już wykonanie brwi o odpowiednim kształcie.
 2. Weź ostrą pęsetę i wyciągnij nadmiar włosów w okolicy między brwiami a łukiem brwiowym. Pamiętaj, aby skupić się na nowym kształcie brwi. Piękna brew powinna mieć wyjątkowo naturalny wygląd.
 3. Wyrywaj po jednym włosie na raz. Możesz najpierw obrysować brwi białą kredką, aby architektura nie została naruszona podczas procesu korekcji.
 4. Następnie nałóż żel chłodzący na podrażnione miejsca. Przed wyjściem wymodeluj brwi żelem lub pomaluj łysiny cieniami do brwi. Rezultatem będą najpiękniejsze brwi.

Jak uzyskać najpiękniejsze brwi makijażem?

Po ustaleniu odpowiedniego kształtu brwi do kształtu twarzy przystąp do makijażu. Opracowaliśmy kompletną instrukcję, jak narysować modelową brwi. Idealną brew daje nie tylko natura przy urodzeniu, ale można ją skorygować i nadać pożądany kształt. Makijaż minimalnie koryguje kształt i dodaje objętości brwiom. Najbardziej podstawowe produkty do modelowania brwi to kredka, cień i żel bezbarwny.

Wybierz odpowiedni odcień ołówka, cienia lub żelu. Mistrzowie zalecają kupowanie produktów kosmetycznych o kilka tonów jaśniejszych niż twoje naturalne brwi. Możesz również wybrać kilka odcieni, aby stworzyć obszerne brwi.

Weź ołówek i wykonuj lekkie pociągnięcia w kierunku wzrostu włosów. Rysuj lekkimi i małymi pociągnięciami, imitując naturalne włosy. Zachowaj szczególną ostrożność przy krawędziach i wewnętrznych narożnikach. W przeciwnym razie brwi okażą się zbyt graficzne i nienaturalne.

Jeśli chcesz poszerzyć brwi lub wypełnić luki, dorysuj brakujące włoski tymi samymi lekkimi pociągnięciami.

Aby zatuszować niedoskonałości, użyj czystej szczoteczki do rzęs. Pomoże wygładzić szorstkie zmarszczki lub usunąć niechciane włosy.

Codziennie używaj olejku do brwi lub odżywki, aby Twoje włosy rosły.

Wolisz ilustrujące przykłady? Znalazłem dla Ciebie świetny film

Kliknij i zobacz

Nie zapomnij również o podstawowych zasadach makijażu brwi.

lekkie ruchy. Po raz kolejny każdy produkt należy nakładać lekkimi i płynnymi ruchami. Jeśli mocno dociśniesz kredkę, nawet najjaśniejszy odcień przyciemni brwi. I oczywiście idź w kierunku wzrostu włosów. Dzięki temu uzyskasz idealne brwi.

Podążaj za czubkiem brwi. Koniec brwi powinien się zwężać. W każdym razie kształt brwi zgodny z kształtem twarzy nie zapewnia brwi, które rozszerzają się na końcu. W przeciwnym razie otrzymasz smutny i ciężki wygląd. Nie obniżaj zbyt mocno ogona ani nie zabieraj go za daleko. Gdzie wykończyć brwi? Weź ołówek i nałóż go na twarz od nozdrza przez krawędź oka do brwi. Ołówek wskaże Ci miejsce, w którym koński ogon powinien się złamać.

naturalna krzywa. Ostre łuki wyglądają zupełnie nierealistycznie. Prawidłowo ukształtowane brwi nie powinny mieć wyraźnych kątów. Takie krzywizny sprawiają, że Twoje spojrzenie jest permanentnie zaskoczone i trochę szalone. Aby narysować prawidłowy łuk, naciśnij ołówek od nozdrza do brwi i określ początek zagięcia. Następnie narysuj płynne przejście.

Uczesz brwi. Zwykłą szczoteczką do brwi możesz ustawić nastrój, a nawet zmienić wygląd. Mistrzowie zalecają czesanie brwi nieco w górę, rozciąganie do czubka. Włosy należy utrwalić przezroczystym żelem. Najpiękniejsze brwi powinny wyglądać na zadbane.

ostre linie. Dobrze narysowane linie są przydatne tylko dla artysty, ale nie dla ciebie. Spójrz w lustro – jeśli widzisz wszystkie wytyczone linie, pilnie popraw sytuację. Jak to zrobić? To proste – weź czystą szczoteczkę do rzęs i delikatnie przeczesz ostre linie. Po zakończeniu miękkimi pociągnięciami brakujące włosy. W ten sposób możesz tworzyć kształty brwi dla różnych typów twarzy.

Luki brwiowe. Można je zamalować cieniami do brwi lub wykończyć cienkim ołówkiem. I nie zapomnij nawilżyć włosów, aby rosły.

Koncentracja produktu. Niektórzy zbierają dużo produktu na pędzelku i przenoszą go na brwi. Nie wychodzi to zbyt dobrze. Wzór brwi na zdjęciu wygląda znacznie bardziej spektakularnie. Nasze życie polega na tym, że jeśli jest to kolorowy żel lub cienie, zawsze usuwaj nadmiar produktu. Stopniowo dodawaj go do włosów. Popraw kolor tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Od środka brwi. Jeśli masz wszystko w porządku z brwiami, nie musisz ich skrupulatnie uzupełniać od początku. Zacznij od środka, wzmacniając pigment pod koniec. Dzięki temu „nowe” brwi będą wyglądać pięknie i naturalnie. Kształt brwi powinien mieć ten sam odcień w całym naleśniku.

Wiele produktów. Widzisz piękny kształt i naturalny kolor brwi na zdjęciu? Chodzi o wielopłaszczyznową paletę. Mistrzowie często używają kilku odcieni jednocześnie, aby stworzyć bardziej obszerne i realistyczne brwi.

Jak pokolorować brwi w domu?

Jeśli masz dość codziennego malowania brwi i rysowania równych kresek, jest na to wyjście – malowanie długoterminowe! Z jej pomocą można stworzyć idealny kształt brwi. Głównymi zaletami tej procedury są niski koszt (w przeciwieństwie do microbladingu) i łatwość użycia.

READ
Jak wyhodować długie rzęsy w zaledwie tydzień w domu

Dla kogo nadaje się koloryzacja brwi?

Sprawdź, czy nie jesteś uczulony na któryś ze składników farby. Blondynki, brunetki, a nawet posiadacze rudych włosów mogą farbować brwi. Szczególnie udane kolorowe brwi wyglądają na jasnowłosych dziewczynach. Kształt kobiecych brwi podczas barwienia można wstępnie zbadać ze zdjęcia.

Jak długo utrzymuje się wynik?

Pigment na brwiach i rzęsach utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie. Ale wszystko zależy od typu skóry danej osoby, jej rutyny pielęgnacyjnej i ekspozycji na słońce. Na wielu farba trwa do miesiąca. Z biegiem czasu jest całkowicie wyprany i zanika. Kształt brwi traci kontur i trzeba te zmiany monitorować.

Czy farba do brwi jest szkodliwa?

Nie ma przeciwwskazań dla wszystkich – istnieje tylko indywidualna nietolerancja składników. Przed użyciem produktu mistrzowie zalecają wykonanie szybkiego testu alergicznego. Nałóż kroplę farby na obszar za uchem lub w zgięciu łokcia. Pozostaw produkt na kilka godzin i obserwuj reakcję skóry. Jeśli nie ma konsekwencji, możesz użyć tej farby do stworzenia idealnego kształtu brwi.

Jak dobrać kolor „nowych” brwi do koloru włosów?

Blond włosy. Mistrzowie zalecają, aby naturalne blondynki wybierały odcień nieco ciemniejszy niż ich naturalny kolor brwi. Dzięki temu Twoje brwi będą bardziej widoczne i wyraziste. Mistrzowie ostrzegają, że wyraziste brwi są odpowiednie przede wszystkim dla dziewczyn o idealnym owalu twarzy i ostrych kościach policzkowych. Kształt brwi powinien wyglądać naturalnie, bez nadawania twarzy zabawnego i śmiesznego wyglądu.

Ciemne włosy. Jeśli jesteś blond brunetką, zalecamy przyciemnienie brwi o ton. Głębokie ciemne odcienie dobrze komponują się z tymi samymi bogatymi tonami. Kształty brwi dla różnych typów twarzy i kolorów włosów należy łączyć z określonymi odcieniami farby. I pamiętaj, im zimniejsze i ciemniejsze włosy, tym pełniejsze mogą być twoje brwi. Aby wyglądać młodziej, nie musisz robić ciemnych i cienkich brwi. Wzbogać je odpowiednim makijażem.

rude włosy. Najczęściej naturalne rude dziewczyny nie mają jaskrawoczerwonych brwi. Nie ma więc potrzeby farbowania brwi na czerwono. Jeśli masz delikatną czerwień, wybierz delikatny miedziany odcień brwi. Kształty brwi w tym przypadku są tworzone zgodnie z kształtem twarzy. Dla właścicieli bordowych włosów bardziej odpowiednie są czekoladowe i bogate miedziane odcienie brwi.

Czarne włosy. Jak wybrać kolor brwi dla dziewczynek z lokami z żywicy? To proste – postaw na zimne, ciemne odcienie. Ciepłe będą rzucać czerwonawe, co wygląda trochę dziwnie. Idealna brew jest zbliżona do koloru włosów.

Kształt brwi według typu twarzy

Tak jak nie ma identycznych twarzy, tak nie ma jednego kształtu brwi, który pasowałby każdemu. Szablon nie istnieje!

Browistka może (i powinna!) zdobyć niezbędną wiedzę na temat architektury brwi: na czym budować podczas szkicowania, na jakie dane zewnętrzne zwracać uwagę. I móc stworzyć poprawną, idealną formę dla każdego rodzaju wyglądu. Jak osiągnąć takie rezultaty? Jak dobrać kształt brwi do typu twarzy? Przyjrzyjmy się temu trudnemu tematowi.

Jak kształtować brwi

Proces kształtowania brwi

Najbardziej oczywistą metodą jest korekta. Poradzą sobie z tym również produkty do makijażu, farbowanie farbą lub henną (ponownie, z późniejszym usuwaniem nadmiaru włosów) oraz nano-spryskiwanie brwi.

Te manipulacje można wykonać, jak mówią, na oko. Ale takie podejście jest bezpieczne tylko w przypadku makijażu. Ale jeśli chodzi o usuwanie włosków i farbowanie brwi, nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju tatuażach, badanie własnego oka może skończyć się bardzo źle. Dlatego nawet doświadczeni browarnicy zalecają narysowanie szkicu lub przynajmniej zaznaczenie punktów zakotwiczenia kształtu przed zabiegiem korekty lub koloryzacji.

Aby zbudować brew, musisz znaleźć co najmniej trzy główne punkty: początek, najwyższy punkt i czubek brwi.

 1. Początek (lub głowa brwi) – to punkt na grzbiecie nosa, od którego tak naprawdę zaczyna się brew.
 2. najwyższy punkt (zagięcie, punkt załamania, punkt kulminacyjny, szczyt, wierzchołek) – miejsce, w którym uniesienie linii brwi zastąpione jest opadaniem i zwężeniem w kierunku końcówki.
 3. Końcówka brwi (ogon) – punkt zakończenia brwi na skroniach. Zwany także całą częścią brwi po przerwie.

Obszar od początku do najwyższego wzniesienia, włączając go, nazywany jest środkową częścią lub trzonem brwi. Optymalny stosunek: 2/3 brwi – głowa i tułów oraz 1/3 – ogon.

Zmieniając stosunek części brwi do siebie i położenie punktów zaczepienia, możesz osiągnąć taki lub inny pożądany efekt w budowaniu kształtu.

Materiały i narzędzia do szkicowania

Linijka do brwi

Możesz określić pożądane punkty za pomocą nici i odważnego ołówka kosmetycznego lub innej kremowej konsystencji. Nić należy ufarbować, mocno naciągnąć i zaznaczyć punkty kontrolne, używając jej jako linijki.

Optymalna lokalizacja punktów jest następująca:

 • Nasada brwi pokrywa się ze skrzydłem nosa, jeśli nić jest umieszczona pionowo równolegle do grzbietu nosa.
 • Aby znaleźć punkt zerwania, nić należy wyciągnąć od skrzydełka nosa przez zewnętrzną krawędź tęczówki. Przestarzała wersja – nić od podstawy skrzydła nosa przechodzi przez środek źrenicy.
 • Linia od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka pomoże znaleźć czubek brwi.
READ
Wskazówki i sposoby na wykonanie odpowiedniego makijażu brwi

Innym sposobem określenia punktów kontrolnych jest użycie specjalnych gotowych szablonów lub linijki do brwi.

Naszym zdaniem szablony są dość kontrowersyjnym narzędziem. Ale linijka to bardzo wygodne narzędzie nie tylko dla profesjonalnego przeglądarkowego. Można go polecić wszystkim miłośnikom domowych zabiegów, ponieważ bardzo ułatwia znakowanie.

Linijkę należy umieścić na twarzy, jak najbliżej łuków brwiowych. Następnie zaznacz punkty zakotwiczenia za pomocą skali cyfrowej.

Profesjonalni rzemieślnicy często używają w swojej pracy innego narzędzia – kompasów Leonarda. Za jego pomocą można zbudować brwi zgodnie z zasadą złotego podziału, czyli stosując proporcjonalne relacje między punktami odniesienia. Bardzo wygodne jest również sprawdzenie symetrii brwi za pomocą kompasu.

Aby nie „uszczypnąć” brwi podczas korekty, aby równomiernie je pokolorować, wskazane jest stworzenie pełnoprawnego szkicu za pomocą strefowego żelu lub pasty do brwi. Wybierając pastę, będziesz mogła również zademonstrować klientce przyszły kształt brwi i w razie potrzeby wprowadzić poprawki do szkicu.

Stosowanie pasty jest bardzo proste. Narzędzie ma plastyczną konsystencję, łatwą do nakładania płaskim pędzlem. W razie potrzeby kontur jest bez wysiłku korygowany. W naszym asortymencie znajduje się zwykła pasta biała, a także złota. Jak wybrać? Złota pasta ma jaśniejszą konsystencję, tworzy jasny, promienny kontur wokół brwi, odpowiedni dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego i zrobić jasne zdjęcia do swojego portfolio. Biała pasta ma gęstszą teksturę, jest idealna do szczegółowego i wizualnego rysowania konturów.

Rodzaje kształtów brwi

Rodzaje kształtów brwi: proste, rosnące i opadające

W zależności od położenia punktów odniesienia względem siebie wyróżnia się następujące rodzaje kształtu brwi:

 1. Prosty (lub poziomy, zamknięty) – nasada i ogon brwi leżą w tej samej poziomej linii. Ten kształt odpowiada właścicielom wydłużonej twarzy, ponieważ pozwala wizualnie ją poszerzyć.
 2. Rosnące (lub otwarte) – podstawa brwi znajduje się tuż pod czubkiem. Popularny rodzaj kształtu, który pozwala nadać twarzy bardziej przyjaznego wyrazu, a także wizualnie ją zawęzić. Daje również efekt bardziej otwartego spojrzenia z wąską częścią oczu i zbliżającą się powieką. Jeśli jednak umieścisz czubek brwi znacznie wyżej niż jej początek, możesz nadać twarzy nienaturalnie zdziwiony, histeryczny wyraz.
 3. malejąco – początek brwi nad ogonem, ta forma zwykle nie jest używana, ponieważ nadaje twarzy ponury wyraz, sprawia, że ​​osoba staje się wizualnie starsza.

Kształty brwi według rodzaju zagięcia

Brwi według rodzaju wygięcia: zaokrąglone, trójkątne, zakrzywione

Okrągły kształt – charakteryzuje się gładkim łukowatym zagięciem bez wyraźnego wierzchołka, zaokrąglonym początkiem i ogonem. Nadaje się do kwadratowej twarzy, pozwala ukryć nadmierną „kanciastość” i szorstkość rysów, sprawia, że ​​wygląd jest bardziej miękki i kobiecy.

Trójkątny kształt (tzw. „dom brwi”) – brwi z wyraźnym wierzchołkiem. Nadają twarzy elegancji i zalotności. Lepiej powierzyć tworzenie brwi z „domem” profesjonalistom, ponieważ jeśli nie zachowane są proporcje i/lub zagięcie jest zbyt wysokie, łatwo uzyskać wiecznie zdumiony lub „suka” wyraz twarzy.

Zakrzywiony kształt – również brwi z wyraźną przerwą, ale gładsze niż trójkątne, bez ostrych kropli. Przy odpowiednich proporcjach ten kształt pasuje do niemal każdego typu twarzy, wizualnie jest „młodszy” i otwiera oczy.

Typy kształtów brwi według szerokości

 1. Cienki – podkreśla kobiecość. Należy jednak pamiętać, że zbyt cienkie nitki brwi psują proporcje twarzy. Cienkie brwi nie są pożądane dla właścicieli zbliżającego się stulecia. Od wielu lat straszą powrotem nitkowanych brwi, ale póki co moda na naturalność wciąż zwycięża, więc nie polecamy dać się ponieść wyrywaniu.
 2. Naturalne – brwi o naturalnej szerokości, najlepsza opcja i trend od kilku sezonów.
 3. Szerokie (a la Cara Delevingne i Lily Collins) – moda na BARDZO szerokie brwi stopniowo zanika. Po pierwsze, nie każda dziewczyna potrafi takie wyhodować – dużą rolę odgrywają tutaj dane naturalne. Po drugie, bardzo szerokie brwi dobrze prezentują się tylko na młodej twarzy. Dla dojrzałych kobiet mogą nadać ponury i surowy wyraz.

Brwi według typu twarzy

Kształty twarzy

Istnieją 4 główne typy twarzy: okrągła, kwadratowa, trójkątna i owalna. Można również wyróżnić trzy podtypy – romboidalny i gruszkowaty (jako odmiany trójkątne) oraz prostokątny (jako odmiana typu kwadratowego).

Jeśli po prostu nie można wizualnie określić kształtu twarzy, możesz użyć następującej metody.

Wszystkie włosy powinny być odciągnięte do tyłu, wskazane jest, aby dobrze je rozczesać w pobliżu czoła i ułożyć tak, aby nie wystawały ponad głowę. Kształt twarzy powinien być całkowicie widoczny z obszaru, w którym zaczynają rosnąć włosy.

Następnie zrób pełne zdjęcie twarzy klienta. Jeśli to możliwe, wydrukuj to zdjęcie w dużym formacie.

Następnie należy określić następujące parametry twarzy:

 1. Najwyższy punkt (środek czoła) i najniższy punkt (podbródek). Odległość między tymi punktami to wysokość twarzy.
 2. Szerokość czoła – określona przez najwyższe i równoodległe punkty, są to w przybliżeniu górne punkty skroni.
 3. Szerokość górnych kości policzkowych.
 4. Szerokość dolnych kości policzkowych.

Dla wygody możesz narysować znacznik linii bezpośrednio na zdjęciu. Zwykle są już wystarczająco jasne, aby stwierdzić, w jaki sposób parametry odnoszą się do siebie. A jeśli masz wątpliwości, możesz zmierzyć odległość za pomocą linijki lub taśmy centymetrowej.

READ
Laminowanie rzęs kompozycją żelatyny i kertyny

Współczynniki dla różnych typów twarzy: określ kształt

 • Owalna twarz: najszersza część twarzy to górne kości policzkowe; wysokość twarzy jest większa niż szerokość, to znaczy twarz jest wydłużona w pionie; szerokość czoła i dolnych kości policzkowych jest prawie równa; górne kości policzkowe są niewiele szersze niż dolne; granice twarzy są gładkie.
 • Okrągła twarz: najszerszą częścią twarzy są górne kości policzkowe, ale są one wyrażone w sposób dorozumiany, wysokość twarzy jest niewiele większa niż szerokość; szerokość czoła i dolnych kości policzkowych jest prawie równa; czoło jest niskie; górne kości policzkowe są niewiele szersze niż dolne; granice twarzy są gładkie. Okrągły kształt twarzy jest bardzo podobny do owalnego, ale mniej wydłużony.
 • Twarz kwadratowa: wysokość twarzy jest niewiele większa niż szerokość; szerokość czoła, dolnych kości policzkowych i górnych kości policzkowych jest prawie równa; niskie czoło; granice twarzy mają dość ostre kąty, dolne kości policzkowe są wyraźne.
 • Prostokątna twarz: wariant typu kwadratowego, ale wysokość twarzy jest znacznie większa niż szerokość; czoło jest wysokie i wyraźne.
 • trójkątne twarzeo: najszersza część twarzy to linia czoła; wysokość twarzy może być większa niż szerokość lub jej równa; szerokość czoła jest znacznie większa niż szerokość dolnych kości policzkowych i nieco większa niż szerokość górnych kości policzkowych; zwykle dość wyraźny, ostry podbródek.
 • Twarz gruszki (lub odwrócony trójkąt, trapez) – najszersza część twarzy – linia dolnych kości policzkowych, policzki pełne; wysokość twarzy może być większa niż szerokość lub jej równa; szerokość czoła jest zauważalnie mniejsza niż szerokość dolnych kości policzkowych.
 • Diamentowa twarz (lub Dwa trójkąty, Diament) – najszerszą częścią twarzy są górne kości policzkowe; wąskie czoło i wąski, spiczasty podbródek, szerokość czoła i szerokość żuchwy są prawie równe; wysokość twarzy może być większa niż szerokość lub równa jej; granice twarzy mają dość ostre kąty, dolne kości policzkowe są wyraźne.

Należy pamiętać, że u większości ludzi kształt twarzy jest kombinacją dwóch lub więcej typów. Jednak zawsze możesz określić dominującą.

Kształt brwi dla owalnej twarzy

Owalna twarz jest uważana za najbardziej harmonijną. Pożądane jest zbliżenie wszystkich innych typów do owalu – przynajmniej wizualnie za pomocą brwi.

Ale co z samym owalem? Tutaj możesz “bawić się” różnymi kształtami. Idealną opcją jest klasyczny kształt brwi z miękkim wygięciem. Niemal poziome brwi z minimalnym załamaniem mogą również wyglądać spektakularnie – tak zwane brwi scouse. Niepożądane jest wykonanie ostrego zakrętu „domu” lub bardzo wyraźnych zaokrąglonych łuków, aby jeszcze bardziej nie rozciągać twarzy.

Kształt brwi dla okrągłej twarzy

Brwi powinny mieć wyraźny kształt, wyraźne załamanie i cienką końcówkę. Dobrze dopasowane, klasyczne unoszące się, zakrzywione brwi ze zgrabnym wierzchołkiem. Ta forma sprawi, że rysy twarzy staną się bardziej rzeźbiarskie, dodadzą brakującą ostrość, grafikę, „charakterystykę”. Ale zaokrąglony kształt nie jest zalecany – rysy twarzy mogą stać się całkowicie „unoszące się”. Proste brwi bez krzywizny wizualnie „spłaszczają” twarz w pionie i sprawiają, że policzki są jeszcze szersze.

Przy okrągłym kształcie twarzy należy unikać zarówno zbyt szerokich, jak i bardzo wąskich brwi. Pierwsza sprawi, że twarz stanie się masywna, a druga nada jej nienaturalność. Dlatego lepiej pozostać na naturalnej szerokości.

Kształt brwi dla kwadratowej i prostokątnej twarzy

Kształt brwi powinien być miękki, z gładkim, niezbyt wyraźnym wygięciem. Możesz wybrać zaokrąglone brwi – pomogą złagodzić wyraźną geometrię twarzy.

Podobnie jak w przypadku twarzy okrągłej należy zachować szerokość brwi. Cienkie nitki brwi wyglądają nieatrakcyjnie na kwadratowej twarzy. Sprawią, że jego dolna część będzie jeszcze większa, bardziej masywna. Jednak należy również unikać bardzo szerokich brwi – mogą nadać obrazowi niechlujstwo i chamstwo.

W przypadku prostokątnej twarzy pożądane jest również wykonanie wznoszących się brwi z miękkim wygięciem, ale zaokrąglone łuki nie są już tutaj odpowiednie, ponieważ mogą jeszcze bardziej rozciągnąć twarz. Wskazane jest nieznaczne wydłużenie końcówek w kierunku skroni.

Kształt brwi dla trójkątnej twarzy

Przy trójkątnej twarzy brwi powinny być wznoszące się i mieć naturalną krzywiznę. Krótkie proste brwi są przeciwwskazane, co dodatkowo rozszerzy obszar czoła. Kolejnym kategorycznym tabu są brwi z „domem”. Zbyt ostry łuk tylko podkreśli „kanciastość” twarzy.

Nadmierna szerokość w tym przypadku jest niepożądana, aby nie obciążać okolicy czoła.

W przypadku twarzy w kształcie gruszki odpowiednią opcją są szerokie i grube brwi z wygięciem. Odwrócą uwagę od ciężkiej żuchwy i pozwolą podkreślić oczy, dodadzą wizualnej objętości czole i skroniom. Należy wykonać długie końcówki, a zagięcie przesunąć bliżej zewnętrznego kącika oka – to znowu działa, aby poszerzyć górną część twarzy. Aby wzmocnić efekt, możesz lekko „docisnąć” brwi na grzbiecie nosa.

W przypadku twarzy w kształcie rombu należy wybrać klasyczny zakrzywiony kształt brwi z miękką, gładką krzywizną bez nadmiernej grafiki. Jak w przypadku trójkątnej twarzy, brwi nie są „domowe”! Należy również unikać nadmiernie zaokrąglonych kształtów, ponieważ mogą one podkreślić niewielką szerokość czoła, a twarz będzie wyglądać komicznie.

READ
Wszystko o włosowej metodzie makijażu permanentnego brwi

Inne niuanse

Kształt brwi ma duży wpływ na percepcję wzrokową oczu.

Jeśli oczy są osadzone bardzo blisko, poszerzenie obszaru między brwiami pozwoli na wizualną korektę. A przy szerokim osadzeniu oczu pomoże technika przybliżania brwi do grzbietu nosa. Jednak w tym przypadku należy zachować ostrożność – brwi, które są zbyt obszerne u nasady nosa, sprawiają, że spojrzenie jest ciężkie, a wyraz twarzy – ponury.

Jeśli oczy są okrągłe, podczas rozwijania prawidłowe położenie wierzchołka pomoże wizualnie poprawić tę cechę wyglądu – należy go przesunąć bliżej końca brwi. W żadnym wypadku nie należy umieszczać najwyższego punktu na środku brwi, nad źrenicą. Dodatkowo przeciwwskazane są zaokrąglone i trójkątne brwi z wysokim załamaniem.

Na wąskie oczy i zbliżające się powieki, jak wspomniano powyżej, odpowiedni jest wznoszący się kształt brwi z lekką wdzięczną przerwą. Najwyższy punkt znajduje się mniej więcej nad zewnętrznym kącikiem oka.

Dla małych oczu nie rób grubych brwi – to dodatkowo podkreśli brak wyglądu. Odpowiednią i harmonijną opcją są brwi o średniej grubości. Zgrabne zaokrąglone brwi pomogą wizualnie zwiększyć rozmiar, jeśli struktura twarzy pozwala na wykonanie takiego kształtu.

Kształt brwi powinien harmonijnie prezentować się na twarzy. Dlatego przy małych cechach lepiej jest, aby były cienkie lub średniej szerokości. W przypadku dużych rysów twarzy lepiej wybrać grube brwi.

Czy można całkowicie zmienić kształt brwi

Proces modelowania brwi

Z reguły profesjonaliści tylko nieznacznie korygują naturalny kształt, aby twarz zachowała harmonię i atrakcyjność.

Zdarzają się jednak chwile, kiedy klientka stwierdza, że ​​„naturalne” brwi na twarzy wyglądają nieatrakcyjnie i „dziwnie”. Tutaj bardzo ważne jest rozróżnienie, gdzie tak naprawdę dzieje się „żart matki natury”, a gdzie istnieją tylko stereotypy narzucone przez modę i media. W drugim przypadku pożądane jest delikatne odradzanie kardynalnej zmiany formy.

Jeśli klientka nadal nalega na zupełnie inny kształt brwi, dla lepszego zrozumienia wyniku można zastosować tę technikę:

 • ułóż włosy tak gładko, jak to możliwe – do tego możesz użyć na przykład mydła do brwi lub innego utrwalacza;
 • nałóż ton na całą powierzchnię brwi, w tym na włosy, jakby wymazując brwi z twarzy, a następnie narysuj szkic o pożądanym kształcie za pomocą pasty;
 • cieniuj kształt wewnątrz linii konturu szkicu brązowym ołówkiem;
 • zrób zdjęcie efektu i pokaż go klientowi – często łatwiej jest ocenić nowy wygląd z zewnątrz, a nie w odbiciu w lustrze.

Pamiętaj: koncepcja piękna jest inna dla każdego.. Ważne jest, aby słyszeć i szanować życzenia swoich klientów. Równie ważne jest, aby móc przekazać klientowi swoją opinię i wizję sytuacji tak delikatnie i przystępnie, jak to możliwe, aby zaproponować najlepsze rozwiązanie dla określonego typu wyglądu.

Kolejna wskazówka, która sprowadza nas do tego, o czym rozmawialiśmy na samym początku artykułu: ważne jest, aby rzemieślnicy starali się nie pracować „według szablonu”.

W Internecie często można spotkać opinię, że „brew to nie zawód”. Jeden z argumentów hejterów brzmi mniej więcej tak: „Co jest takiego trudnego w rysowaniu tych samych brwi dla wszystkich?”.

Jeśli odrzucimy emocje i zmierzymy się z prawdą, będziemy musieli przyznać, że taki problem naprawdę istnieje. Wielu mistrzów, zwłaszcza początkujących, ma tendencję do pracy w określony sposób – co zostało pokazane na treningu. I naprawdę spotykamy na ulicach i na zdjęciu w Internecie nie wyjątkowe dziewczyny, z których każda jest piękna na swój sposób, ale tłum klonów z tymi samymi brwiami, ustami i konturowaniem.

Powtarzamy raz jeszcze: zadaniem mistrza nie jest wybijanie tych samych brwi dla wszystkich, ale znalezienie idealnego rozwiązania, idealnego kształtu dla każdego konkretnego klienta.

A jeśli trochę brakuje doświadczenia zapraszamy na autorskie szkolenie “Artystyczne projektowanie brwi” w Akademii Urody Innovator. Dowiesz się wszystkiego o tym, jak prawidłowo budować brwi z uwzględnieniem kształtu twarzy i oczu, nauczysz się wykonywać oznaczenia w zaledwie 5 minut, pracować z pastą do brwi, linijką do brwi i kompasem Leonarda. Znajdziesz analizę różnych metod korekcji brwi, dowiesz się jak prawidłowo korygować woskiem i pęsetą. Zdobędziesz także wiele innych przydatnych wiedzy i umiejętności. Sesja dostępna jest również w formie webinaru.

Zabieg, który rozwiązuje wszelkie problemy z uszkodzonymi rzęsami i brwiami! Na przykład po częstym barwieniu, nieudanej laminacji lub przedłużeniu. Niemal całkowicie odbudowuje strukturę włosów, a także stymuluje ich wzrost, zamieniając je w zdrowe, gładkie i miękkie! Opowiedzieli szczegółowo o białkowej odbudowie rzęs i brwi.

Przyczyny pojawienia się siwych brwi, jak radzić sobie z siwymi włosami na brwiach i jak zapobiegać ich przedwczesnemu pojawieniu się – dowiesz się w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najistotniejsze krzywizny w klasycznym przedłużaniu rzęs, jakie są efekty klasycznego przedłużania i jaka jest specyfika klasycznej techniki przedłużania rzęs.

Jak stylizować niegrzeczne (twarde) brwi. Trendowe procedury, które pomogą ujarzmić niesforne brwi w domu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: