Puste kąty w mieszkaniu: 13 pomysłów na to, jak odmienić swoje wnętrze

Problem pustych kątów to odwieczne wyzwanie dla właściciela każdego domu. I nieważne, czy jest mały, czy duży, prędzej czy później przyjdzie Ci do głowy, żeby czymś go zająć – pięknym lub funkcjonalnym. Proponujemy 13 pomysłów na dekorację narożnika w salonie: zainspiruj się i pozwól, aby Znaleziska odniosły sukces!

1. Umieść fikus, małą palmę lub cokolwiek innego w tym bardzo niewygodnym pustym kącie – i od razu poczuj, jak łatwiej oddychać.

Jak zająć pusty kąt w salonie: 13 pomysłów.

2. Piękny parawan sprawi, że narożnik salonu stanie się atrakcją wnętrza. Im wyższy i bogatszy wystrój, tym bardziej przyciągnie uwagę.

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 01

3. ozdobne nisze na puste narożniki. Dla większego efektu opraw je kontrastowym kolorem lub panelami dekoracyjnymi, dodaj podświetlenie. Umieść swoje ulubione książki lub urocze drobiazgi w niszy.

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 02

4. duża sztuka – przedmiot. Może to być nietypowa instalacja z nagich gałęzi lub duży wazon na stoliku nocnym. A może podoba Ci się kolekcja walizek vintage lub zabytkowe lustro w rogu?

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 03

5. stół rozkładany z lampą stołową. Ten element dekoracyjny ma praktyczne zastosowanie – jest wygodny do czytania lub komunikowania się w prywatnym otoczeniu.

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 04

6. efektowna lampa podłogowa. Doskonale doświetla środek salonu, jeśli ma modny nowoczesny kształt (zakrzywiona podstawa to bardzo duży klosz lub zastępuje lampę stołową (bardziej tradycyjne formy lamp podłogowych).

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 05

7. Konsola i lustro. Jeśli więc w rogu planujemy konsolę lub piękną komodę, powieś nad nią lustro. Okaże się bardzo eleganckim elementem, szczególnie istotnym w klasycznym wnętrzu.

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 06

8. dodatkowa przestrzeń w rogu salonu: kącik do czytania, miejsce do pracy, dodatkowe miejsce spotkań z bratnią duszą lub przyjacielem, wygodny kącik herbaciany czy mini-bar do kameralnej rozmowy przy drinku.

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 07

9. Telewizor w rogu salonu. Pokonanie takiej strefy wystrojem wcale nie jest łatwe. Jeśli jednak szukasz przyciągających wzrok mebli do oprawienia telewizora, może to być bardzo dobry ruch.

Jak zająć pusty kącik w salonie: 13 pomysłów. 08

10. kominek. Wygładza narożnik, a jednocześnie przykuwa uwagę – światłem, ciepłem i wygodą. Nawiasem mówiąc, to rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy naprawdę chcą kominka, ale nie mogą uczynić go centrum salonu (na przykład, jeśli pokój jest mały lub pełni kilka funkcji jednocześnie.

READ
Styl Boho we wnętrzu: cechy i najlepsze pomysły

11. narożna biblioteczka domowa, szafki narożne i półki. I zwarty, i piękny, jeśli w harmonii z resztą sytuacji.
Nie trzeba specjalnie szukać półek narożnych – wystarczy połączyć zwykłe w piękną i wygodną kompozycję. Jeśli jednak włączysz fantazję, możesz wymyślić bardziej oryginalne opcje.

12. meble tapicerowane do narożników salonu. Jak sama nazwa wskazuje, ten wspaniały wynalazek został stworzony specjalnie dla tych, którzy chcą stworzyć maksymalną przestrzeń do siedzenia w salonie za pomocą narożników. Również opcjonalnie ławka z poduszkami to ciekawy i popularny przedmiot, który przywędrował do nas z amerykańskich i szwedzkich wnętrz. W małym pokoju nawet fotel dla członków rodziny ma sens, aby ustawić go w rogu lub dwóch, jeśli para się zmieści.

13. dowolne kompaktowe meble, które efektownie prezentują się w kącie: regały, szafki nocne, sofy – kanapy, moduły ścienne. Najważniejsze, że kompozycja wygląda harmonijnie i zdobi wnętrze salonu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: