Psychologia mężczyzn: jaka kobieta, ich zdaniem, jest rzeczywiście piękna

Które kobiety większość mężczyzn uważa za piękne: wyniki ankiety

Kobiety cały czas dążą do perfekcji, chcą przyciągnąć uwagę mężczyzn i sprawić im przyjemność. Jak powinna wyglądać kobieta, którą większość silniejszego seksu nazwałaby piękną?

Piękno, jak wiadomo, leży w oku patrzącego, jednak niektóre cechy kobiecego wyglądu są szczególnie lubiane przez mężczyzn. Tematowi temu poświęcona jest duża liczba badań socjologicznych, ponieważ jest on bardzo interesujący dla płci pięknej. W rezultacie większość ankietowanych mężczyzn wymieniała następujące cechy.

Jakie dane zewnętrzne przyciągają mężczyzn

twarz i oczy. Najczęściej silniejszy seks lubi kruche rysy twarzy z małą żuchwą. Spośród tysiąca ankietowanych mężczyzn około 40% preferuje kobiety o jasnych oczach, niebieskich i zielonych. Bardzo często mężczyźni podkreślają, że lubią, gdy oczy kobiety są duże i wyraziste. Nie są przeciwko makijażowi, jeśli jest lekki i nie rzuca się w oczy, ale podkreśla godność damy. Wiele osób mówi, że uśmiech czyni kobietę bardzo piękną.

Interesujące jest to, że wielu mężczyzn uważa piękny dołek na brodzie kobiety, ponad 40% respondentów to takie. 20% jest zachwyconych rudowłosymi kobietami z piegami na twarzy i tyle samo kochających pieprzyków nad górną wargą.

kawałek

włosy. Badania psychologiczne sugerują, że brunetki są bardziej popularne wśród silniejszego seksu niż blondynki – wybiera je ponad 50% mężczyzn. Jeszcze lepiej, jeśli pani ma długie włosy – około 60% ankietowanych mężczyzn kocha dziewczyny z pięknymi włosami. Piękno kobiecych fryzur zauważyło 9% silniejszego seksu.

Rysunek. Opinie mężczyzn na ten temat są w zasadzie takie same – nie lubią dziewczyn, które są za szczupłe i za pełne. Około 40% mężczyzn kocha panie o przeciętnej budowie. Tylko 8% mężczyzn lubi nadmierną szczupłość.

Jeśli chodzi o wzrost, większość silniejszego seksu wybiera niskie kobiety. Wysocy mężczyźni sympatyzują z bardziej drobnymi młodymi damami, a osoby o średnim wzroście zazwyczaj wybierają wysokie.

zapach. Mężczyzn pociąga kobieta, która ładnie pachnie. Wielu respondentów zauważa, że ​​zapach kobiety powinien współgrać z zapachem mężczyzny, wtedy będą mogli się wzajemnie uzupełniać. Z tego powodu na półkach sklepów z perfumami często można zobaczyć sparowane perfumy.

Odzież. Około 60% ankietowanych mężczyzn nie może oprzeć się kobietom w sukienkach i butach. Jednocześnie ważna jest nie długość kobiecej spódnicy, ale jej ogólny wizerunek, który sprawi, że dziewczyna będzie kobieca i piękna.

READ
Główne oznaki, że kobieta jest dobra w łóżku

Panie w strojach sportowych preferuje około 10% mężczyzn. Mężczyźni zauważają, że ważne jest, aby kobieta rozumiała, jakie ubrania jej pasują i wkłada to, co sprawi, że jej wizerunek będzie harmonijny.

kawałek

Zdrowy styl życia. Kobiecość, którą tak podziwiają mężczyźni, nie pasuje do umysłów mężczyzn z tak złymi nawykami jak palenie i picie. 80% badanych podkreśla, że ​​są nieprzyjemne, gdy kobieta nadużywa tych nawyków. Stałe diety również nie są popularne wśród mężczyzn: około 70% respondentów negatywnie odnosi się do takiego hobby, ale jeśli kobieta działa w granicach rozsądku, to mężczyźni są tylko po to.

Naturalny wygląd. Mężczyźni doceniają naturalne piękno i nie mogą zrozumieć, kiedy kobieta woli nadmierny makijaż, sztuczne włosy lub paznokcie, sztuczne doklejone rzęsy, tatuaże. Tylko około 5% mężczyzn jest gotowych pogodzić się z takim damskim hobby.

Cechy charakteru pięknej kobiety

Większość przedstawicieli silniejszego seksu podkreśla, że ​​piękno wewnętrzne jest nie mniej ważne niż piękno zewnętrzne. Mężczyźni identyfikują kilka podstawowych cech, które ich zdaniem powinna mieć piękna kobieta.

Kobiecość. Według statystyk jest to jedna z głównych cech pięknej kobiety. W kobiecości silniejszy seks zwykle oznacza życzliwość, czułość i łagodny charakter.

Inicjatywa. Wbrew stereotypom największą popularnością wśród mężczyzn cieszą się te panie, które są gotowe przejąć inicjatywę we własne ręce. Takie kobiety przyciągają 60% silniejszego seksu.

Gotowość do kompromisu. Chęć wybrania do kompromisu doceni ponad 70% mężczyzn, ale uległe panie cieszą się mniejszą popularnością – tylko 9% respondentów uważa tę cechę za atrakcyjną.

kawałek

Wesołe usposobienie. Dziewczyny z poczuciem humoru, lubiące się dobrze bawić i aktywnie spędzać wolny czas, są bardziej popularne wśród mężczyzn niż „zimne” panie. Śmieszne dziewczyny są preferowane przez około 90% mężczyzn.

Dla większości mężczyzn piękno to harmonia cech osobistych i danych zewnętrznych. Dlatego piękne panie powinny pracować zarówno nad swoim wyglądem, jak i charakterem. Wtedy kobieta jest naprawdę piękna.

Nasz kanał w Yandex.Zen zawsze zawiera najciekawsze artykuły na ten temat. Koniecznie zasubskrybuj!

Jaką kobietę mężczyźni chcą widzieć obok nich? Okazuje się, że droga do serca nie biegnie przez żołądek – umiejętność dobrego gotowania i prowadzenia domu jest daleko od pierwszego miejsca na liście preferencji. Przez cały czas kobiece uwodzicielki pozostają pożądane.

READ
14 stereotypów na temat kobiet, w które wciąż wierzy wiele osób

Jak mężczyźni widzą idealną kobietę?

Kto boli, mówi o tym .

Odpowiedź na pytanie „Jaką idealną kobietę widzisz?” zależy od wielu czynników: w jakim kraju mieszka człowiek, jaki ma charakter, ile ma lat, jaki jest jego status społeczny. Młodzi nieżonaci mężczyźni zauważą ładną buzię i uwodzicielskie kształty, ponieważ do tej pory najbardziej pociągał ich seks. Erudyci, dla których ważna jest komunikacja intelektualna, dodadzą, że musi być mądra i towarzyska.

Dla starszych mężczyzn ważne jest, aby obok niego znajdowała się oszczędna, troskliwa i szczera kobieta. Ci, którzy zawsze mają kłopoty finansowe, których „finanse śpiewają romanse”, będą szukać zamożnej kobiety.

Bywa też tak, że wkrótce po ślubie mężczyzna radykalnie zmienia swoje wyobrażenie o kobiecym ideale. Jak w żartach: „Czy masz idealną kobietę?”. – “Był…”. „Dlaczego tak było? Umarła?”. – “Gorzej. Ożeniłem się z nią”.

Męskie wyobrażenia o idealnej kobiecie zwykle odbiegają od kobiecych. Na przykład słynna Coco Chanel powiedziała: „Powstrzymaj się, gdy jest to obraźliwe, i nie rób sceny, gdy boli – taka jest idealna kobieta”.

Jednak wielu współczesnych mężczyzn z pewnością zgodziłoby się ze słowami Sophii Loren: „Kobieta to nie pościel ani robot kuchenny z pomalowanymi oczami. Kobieta to wizerunek, styl i standard życia mężczyzny.

Więc jaką kobietę większość mężczyzn uważa za swój ideał?

1. Seksowna, uwodzicielska, zmysłowa

Krótka obcisła sukienka z głębokim dekoltem, szpilki, jasna szminka, długie falujące włosy – czy to seksowne? Oczywiście. Mężczyźni nie pozostawią takiej kobiety bez uwagi. To prawda, że ​​jeśli zostanie sama, pojawi się wiele szczerych ofert, ponieważ wielu z nich zdecyduje, że jest łatwo dostępna i oferuje siebie.

Seksualność jest często mylona z wulgarnością, a mimo to innym kobietom udaje się doprowadzić mężczyznę do szaleństwa, nawet w zakonnej sukience. Audrey Hepburn powiedziała: „Mogę być seksowna, po prostu zbierając jabłka z drzewa lub stojąc na deszczu”.

Seksualność to chód, gesty, mimika i spojrzenie. Są to feromony płciowe – afrodyzjaki, lotne związki wydzielane przez organizm. Feromony miłości na poziomie podświadomości uruchamiają u mężczyzn mechanizm podniecenia seksualnego, pobudzają pożądanie seksualne. Są szczególnie intensywnie wytwarzane podczas owulacji.

READ
10 niestandardowych żeńskich żetonów, w których szaleńczo zakochani są mężczyźni

Jeden z mężczyzn zauważył, że idealna kobieta powinna znajdować się gdzieś pośrodku między klasztorem a panelem. Osoby pragnące poznać tajniki seksualności mogą zapoznać się z książką amerykańskiej ekspertki w dziedzinie psychologii komunikacji Leila Lowndesa „S. Ukryte sygnały seksualne SS.

Psychologowie twierdzą, że podczas spotkania z piękną kobietą do krwi mężczyzny uwalniana jest taka sama ilość adrenaliny, jak podczas uprawiania sportów ekstremalnych, a 5 minut komunikacji z nią to dla niego ogromny stres.

Niektórzy mężczyźni unikają bliskich znajomości z pięknymi kobietami z obawy, że nie będą pasować: czują, że kobieta będzie im stawiać nadmierne wymagania. Posiadanie pięknej kobiety obok siebie jest niespokojne: musisz się martwić, aby nie zabrał jej ktoś mądrzejszy, bogatszy, piękniejszy i odnoszący sukcesy.

Poza tym piękności są często perfekcjonistkami, dokładają wszelkich starań, aby wyglądać jak najlepiej, bo piękno to także niestrudzenie dbanie o swój wygląd. A myśl wkrada się do głowy mężczyzny i czy zniknie w tle – po masażach, peelingu i makijażu. I oczywiście piękna dama wymaga dużo inwestycji.

Poza tym ładne nie znaczy seksowne. To prawda, że ​​​​występowanie z nią publicznie jest przyjemne i prestiżowe.

2. Kobiecy

Niewiele osób lubi kobiety, które przypominają mężczyzn. Ale to nie znaczy, że muszą teraz nosić wyłącznie szpilki, krótkie spódniczki z przezroczystymi bluzkami i koronkowe sukienki. Kobiety w odzieży męskiej mogą wyglądać bardzo kobieco i seksownie. I wiedzą o tym, dlatego pożyczyli od mężczyzn koszule, kurtki i jeansy typu boyfriend.

Jednocześnie mężczyźni wolą, aby kobiece kształty – klatka piersiowa, talia, biodra i nogi nie były ukryte pod luźnym ubraniem.

Kobiecość to lekki chód, koci wdzięk, głos w klatce piersiowej i przyjemne maniery. To uwodzenie, spryt, dokładność i dobry gust.

Starożytny grecki filozof Plutarch opisał egipską królową Kleopatrę, słynną uwodzicielkę mężczyzn, w następujący sposób: „Jej piękno nie było tym, co nazywa się niezrównanym i uderza na pierwszy rzut oka, ale jej zachowanie wyróżniało się nieodpartym urokiem, a zatem jej wyglądem . ..z wielkim wdziękiem, widocznym w każdym słowie, w każdym ruchu, mocno wbijała się w duszę. Już same dźwięki jej głosu pieściły i zachwycały ucho…”.

Honoré do Balzac napisał w „Kobiecie porzuconej”: „Jeśli kobieta jest naprawdę kobieca, miłość do niej nigdy nie stanie się nawykiem”.

Ale „Potrzebuję od ciebie czegoś więcej niż tylko seksu”, śpiewa Seryoga. Czego jeszcze potrzebują mężczyźni?

READ
15 akcesoriów do telefonu, których potrzebujesz w tej chwili

3. Lekki charakter

Mężczyźni unikają kobiet, dla których „życie jest bólem”, które na każdym kroku stwarzają sobie problemy, ale mężczyzna powinien je rozwiązać. I tak w nieskończoność.

Kobiety o lekkim charakterze są bezlitosne, nieszkodliwe, towarzyskie i bezkonfliktowe. Nie próbują wywierać presji na mężczyźnie, szanują jego osobistą przestrzeń, nie robią skandali i napadów złości z jakiegokolwiek powodu, są gotowi na kompromisy. Jednym słowem, człowiekowi jest z nimi łatwo.

4. Pozytywne nastawienie

Kobiety, które przez większość czasu są w ponurym nastroju, odpychają mężczyzn. „Z kimkolwiek się spotykasz, od tego otrzymujesz” — mówi przysłowie. Od pesymisty łatwo jest zarazić się negatywizmem, gdy życie wydaje się ponure i nudne, z samymi trudnościami i przeszkodami. A potem znikają pragnienia, ręce opadają, oczy bledną, odchodzi szczęście.

Mężczyzn pociągają kobiety inspirujące, wierzące w sukces, obok których czują, że potrafią przenosić góry.

5. Wesołe usposobienie, poczucie humoru

„Mój ojciec zostawił mi najlepszą spuściznę – swoje radosne usposobienie” – napisał gawędziarz Hans Christian Andersen. Wesołe usposobienie tkwi w ludziach wesołych i pogodnych. Dzwoniący zaraźliwy kobiecy śmiech przyciąga mężczyzn nie mniej niż feromony miłosne. I nie bez powodu: według lekarzy ludzie pogodni i zadowoleni mają znacznie mniejsze ryzyko zgonu na atak serca w porównaniu z ludźmi ponurymi i ponurymi.

Ponadto mężczyźni lubią, gdy kobiety mają poczucie humoru. Co więcej, kobieta wcale nie musi żartować – dla mężczyzny ważne jest, aby rozumiała jego żarty i śmiała się z nich.

6. Empatia

Empatia to zdolność odczuwania, rozumienia emocji rozmówcy. Przecież w rzeczywistości podstawą większości konfliktów jest niezdolność lub niechęć do zrozumienia drugiej osoby. Mężczyźni wolą kobiety, które są uważne, współczujące, współczujące, taktowne, zdolne do empatii, a nie te, które sprawiają im cierpienie, okresowo depcząc ich ulubioną kukurydzę.

7. Światowa mądrość

Mądrość doczesna to mądrość osoby, która umie przewidywać i jest świadoma konsekwencji swoich działań. Nie uczy się w szkole, jest dziedziczona po rodzicach komuś, przychodzi do kogoś z doświadczeniem, kosztem niepowodzeń i błędów. Ta cecha jest ważna dla każdej osoby, a zwłaszcza u kobiety.

Mądra kobieta wie, kiedy milczeć, a kiedy powiedzieć, nie podąża za emocjami i wie, jak nimi zarządzać. Nie będzie wyrzucać mężczyźnie i wymagać od niego rzeczy niemożliwych, przymknie oczy na jego niedociągnięcia i nie pokaże swojego rozczarowania, wesprze go i wychwala na czas. Zawsze możesz na niej polegać. Z taką kobietą każdy mężczyzna czuje się komfortowo.

READ
Które pary zodiaku są najbardziej namiętnymi i silnymi partnerami?

8. Ciekawy rozmówca

Niektórzy mężczyźni wiele wybaczą pięknej kobiecie. I nawet jeśli nie może połączyć dwóch słów, oni, podobnie jak Michaił Żvanetsky, powiedzą: „Co za urok, co za głupiec!”, Podczas gdy będą myśleć o brzydkim: „Przerażenie, co za głupiec”.

A jednak większość mężczyzn preferuje kobietę, z którą rozmowa będzie dla nich interesująca, która będzie słuchać, rozumieć i udzielać cennych rad. Psychologowie ostrzegają jednak, że mężczyźni boją się i unikają kobiet, które przeceniają swoją inteligencję, pokazując mężczyźnie, że są od niego mądrzejsi.

9. Sprzątanie, umiejętność pysznego gotowania

Wielu współczesnych mężczyzn doskonale radzi sobie z obowiązkami domowymi i umie gotować równie dobrze jak inne kobiety. A jeśli ich tatusiowie (a raczej mamy ich tatusiów) przy wyborze żony przypisywali tym umiejętnościom niemal główną rolę, to dla dzisiejszej młodzieży będą one tylko dodatkowym przyjemnym dodatkiem do pozostałych cnót wybranki.

10. Status społeczny i majątek

Mężczyźni mogą udawać, że bogaty posag kobiety nie ma dla nich znaczenia, ale praktyka pokazuje, że często jest to decydujący czynnik przy odpowiedzi na pytanie „Wychodzić za mąż czy nie wychodzić za mąż?”. U bogatej dziedziczki od razu odkryją wiele zalet, natomiast u dziewczyny, która nie jest obciążona finansami i opiera się tylko na własnym portfelu, odkryją wady. Tak było jednak od zawsze i nie tylko w przypadku mężczyzn. Chociaż są wyjątki.

Status społeczny kobiety jest nie mniej ważny, ponieważ, jak mówią, orszak robi króla. Obok kobiety o wysokim statusie społecznym wzrasta również samoocena mężczyzny. Jednak nie wszyscy mężczyźni lubią, gdy kobieta zajmuje wyższą pozycję społeczną niż on. Tutaj cierpi jego poczucie własnej wartości. Przypomnijmy ten sam film „Moskwa nie wierzy we łzy”, kiedy główna bohaterka omal nie straciła ukochanego mężczyzny, bo okazała się dyrektorem zakładu, a on był ślusarzem, choć pracował w instytucie badawczym.

Jednak po wymienieniu cech, które powinna mieć idealna kobieta, wielu mężczyzn dodaje: „Kiedy kochasz, to wszystko nie ma znaczenia”.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: