Przyszłość jest dzisiaj: nowości ze świata piękna, które wyprzedzają swój czas

Trendy w kosmetologii, które będą istotne w 2022 roku (zdjęcie 1)

Pierwsze, co zauważyli w tym roku kosmetolodzy, to wzrost zapotrzebowania na zabiegi sprzętowe: są to terapia altera i mikroprądami, lifting falami radiowymi, fototerapia BBL, terapia akustyczna falami rentgenowskimi, modelowanie sylwetki urządzeniem Emsculpt, kriolipoliza CoolSculpting. Ta lista zawiera tylko te procedury, które są teraz słyszane, w rzeczywistości jest o wiele więcej urządzeń. Powiedzieć, że są lepsze niż chirurgia plastyczna, byłoby błędne. Wszystkie metody są dobre i mają swoje miejsce. Tyle, że kosmetologia to krok przed operacją plastyczną, która pomaga opóźnić pójście do chirurga.

PŁEĆ I ETNICZNE ROZMYCIE

Trendy w kosmetologii, które będą istotne w 2022 roku (zdjęcie 3)

Innym zauważalnym trendem jest naturalność, a nawet pewna niejasność, gdy nie można określić, do jakiej płci i/lub grupy etnicznej należy dana osoba. Ten nurt jest ważny dla młodego pokolenia jako wyraz walki o wolność i swoje prawa. W tym przypadku patrzymy głównie na osoby z pokolenia Y i Z, podczas gdy pokolenie X nadal trzyma się klasycznych standardów: np. dla mężczyzn ważna jest podkreślona płeć, a oni często ukrywają fakt, że odwiedzają kosmetyczkę; kobiety chcą być zdecydowanie delikatne, kobiece, o zaokrąglonych rysach.

Osoby urodzone później mają inny sposób myślenia. Na przykład nie mają celu, aby zachowywać wzorce swojej narodowości. Twarze wyglądają na bardziej kanciaste, z wyraźnie zarysowanymi konturami. Miękkość i krągłość znikają. Pojawiają się twarze o silnej woli z wyraźną dolną szczęką. Efekt ten osiągamy za pomocą plastików konturowych. Duże, pulchne usta stają się bardziej naturalne, ludzie starają się zachować naturalne kontury twarzy.

INIEKCJE BOTOXU

Wcześniej na terapię botulinową przychodziły głównie kobiety w średnim wieku, teraz pacjentki stały się znacznie młodsze i dotyczy to w równym stopniu obu płci. Prośba pokolenia Y i Z brzmi: „Chcę jak najdłużej zachować młodość, zachowując żywy, naturalny wyraz twarzy”. Dlatego zastrzyki z botoksu stały się czymś w rodzaju środka zapobiegawczego. Można do tego odnosić się na różne sposoby, ale faktem jest fakt, że przedstawiciele młodszego pokolenia doskonale zdają sobie sprawę z możliwości kosmetologii i zawczasu zaczynają dbać o profilaktykę zmarszczek.

NATURALNOŚĆ

Trendy w kosmetologii, które będą istotne w 2022 roku (zdjęcie 4)

W modzie jest wszystko, co naturalne – od składników kosmetyków i leków po trend w kierunku braku „plastikowych” twarzy. Stąd takie trendy, jak na przykład zawstydzanie wypełniaczem: wielu już zrozumiało, że zdeformowane twarze to droga donikąd. Większość ludzi ma teraz prośbę nie o wypełniacze hialuronowe, ale o aminokwasy, peptydy, stymulatory kolagenu, biorewitalizację.

Pacjenci kosmetyczki nie dostosowują już swoich twarzy do stanu nieruchomej maski lub napompowanej blobfish. Coraz częściej przychodzą na usuwanie wypełniaczy z ust i kości policzkowych za pomocą hialuronidazy (lidazy, longidazy). Ten rodzaj iniekcji wykonywany jest w miejscu wstrzyknięcia wypełniacza, a resorpcja następuje w ciągu kilku godzin. Naturalna eliminacja może trwać od sześciu miesięcy do dwóch lat. Zabiegi termiczne (np. kąpiel), sport i masaże przyspieszają naturalną biodegradację wypełniaczy.

READ
Trendy kosmetyczne, które stracą na aktualności w 2023 roku

ZASTRZYK

Czy kosmetologia iniekcyjna zostanie z nami? Jako praktykujący kosmetolog codziennie spotykam się z prośbami pacjentów i przewiduję, że prośby o kosmetologię iniekcyjne będą kontynuowane przez kilka lat. Dodatkowo, pomimo popularności technik sprzętowych, niezbędne są zabiegi iniekcyjne. Nawet pozbywając się blizn i blizn, lekarz może sięgnąć nie tylko do laserowej resurfacingu, ale także do toksyny botulinowej czy stymulantów kolagenowych. To samo z pigmentacją, trądzikiem różowatym, trądzikiem różowatym. Teraz złotym standardem w leczeniu tych chorób jest fototerapia BBL, ale nie można powiedzieć, że kosmetolodzy stosują tylko tę metodę. Najczęściej używane są protokoły łączone.

ROBOTYZACJA

Trendy w kosmetologii, które będą istotne w 2022 roku (zdjęcie 5)

Roboty już zaczęły być szkolone do wykonywania iniekcji. Myślę, że wkrótce zastąpią lekarzy, osoba wprowadzi do programu tylko niezbędne dane. Francuska firma NextMotion, która skupia się na możliwościach obrazowania i innych narzędzi cyfrowych w medycynie estetycznej, stworzyła pierwsze na świecie ramię neurorobotyczne z elektroniczną strzykawką. Przeznaczony jest do wstrzykiwania toksyny botulinowej i wypełniaczy do tkanek miękkich. Robot ma nawet nazwę – LENA.

Istotą metody jest wstępne zeskanowanie twarzy pacjenta smartfonem wyposażonym w technologię NextMotion. Lekarz przenosi punkty iniekcji na obraz XNUMXD twarzy pacjenta, na który może nałożyć anatomiczne struktury, aby uniknąć niebezpiecznych obszarów. Współrzędne przestrzenne tych punktów przesyłane są do inteligentnego robota wyposażonego w kamery i czujniki zbliżeniowe. Robot następnie wykonuje zastrzyki pod ścisłym nadzorem lekarza. Wszystko to sprawia, że ​​procedura jest tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, mówią twórcy.

DOMOWE GADŻETY

Trendy w kosmetologii, które będą istotne w 2022 roku (zdjęcie 6)

Kosmetologia sprzętowa jest coraz częściej „pakowana” w domowe gadżety. W 2021 roku ogromną popularność zyskały urządzenia pomagające utrzymać twarz w dobrej kondycji i przedłużające efekt zabiegów kosmetycznych. Można je kupić w Bork, Foreo, Nuface, Artistic & Co. Takie urządzenia same w sobie będą skuteczne, ale najlepsze efekty osiąga się przy podejściu zintegrowanym: zabiegach u kosmetologa, pielęgnacji domowej, aw razie potrzeby skorzystaniu z usług chirurga plastycznego.

Jeśli chodzi o obszary pracy dla gadżetów domowych, jest ich wiele, w tym:

· Elektroporacja: pod wpływem prądu w błonach komórkowych powstają najmniejsze pory, przez które składniki odżywcze aktywnie przenikają do komórek. Pozwala to na pełne wykorzystanie substancji czynnych leków, uzyskując najbardziej wyraźny efekt.

· Elektromiostymulacja: ten efekt łagodzi skurcze mięśni, zwiększa elastyczność mięśni, sprzyja detoksykacji i redukcji tkanki tłuszczowej. Pod wpływem impulsów włókna mięśniowe stają się bardziej elastyczne.

· Wielobiegunowe podnoszenie fal radiowych: działanie pobudza produkcję kolagenu i elastyny, utrzymuje komunikację między komórkami, uelastycznia skórę od wewnątrz.

· Mikroprądy: przede wszystkim ich działanie ma na celu drenaż limfatyczny i stymulację przepływu krwi.

· Terapia światłem (LED): w domu ma za zadanie poprawić stan skóry oraz pomóc w leczeniu chorób skóry takich jak naczynek, trądzik różowaty, trądzik, stany potrądzikowe.

READ
Makijaż na sezon wiosna-lato 2023 - 7 głównych trendów

· Ultradźwięki do oczyszczania skóry.

Niektóre urządzenia posiadają nawet funkcję SMAS-liftingu, która podtrzymuje i przedłuża efekt tej samej alteraterapii.

20 niesamowitych technologii przyszłości, które zmienią świat w ciągu najbliższych 30 lat

Świat poprawia się każdego dnia, wymyślając i odkrywając coś nowego, a bez tych osiągnięć nie zaszlibyśmy tak daleko.

Naukowcy, badacze, programiści i projektanci z całego świata próbują wdrożyć coś, co uprości nasze życie i uczyni je ciekawszym.

Oto kilka przyszłych technologii, które przenoszą nasze życie na zupełnie nowy poziom.

Nowe technologie przyszłości

1. Biolodówki

technologia-1.jpg

Rosyjski projektant wymyślił koncepcję lodówki o nazwie „Bio Robot Lodówka”, która chłodzi żywność za pomocą żel biopolimerowy. Nie ma półek, przegródek, drzwi – po prostu wkładasz jedzenie do żelu.

Pomysł do konkursu zaproponował Jurij Dmitriew Laboratorium projektowe Electrolux. Lodówka zużywa tylko 8 procent energii zużywanej przez dom na panel sterowania i nie potrzebuje energii do faktycznego chłodzenia.

Żel biopolimerowy do lodówki wykorzystuje światło generowane w niskich temperaturach do przechowywania żywności. Sam żel jest bezwonny i nieklei się, a lodówkę można zamontować na ścianie lub suficie.

2. Ultraszybki internet 5G z dronów zasilanych energią słoneczną

technologia-2.jpg

Google pracuje nad dronami z panelami słonecznymi, które rozprowadzają superszybki internet w ramach projektu o nazwie Projekt Skybender. W teorii Drony będą świadczyć usługi internetowe 40 razy szybciejniż w sieciach 4G, pozwalając na przesyłanie gigabajtów danych na sekundę.

Projekt zakłada wykorzystanie fal milimetrowych do świadczenia usługi, ponieważ istniejące widmo dla komunikacji mobilnej jest zbyt pełne.

Jednak fale te mają mniejszy zasięg niż sygnał komórkowy 4G. Google pracuje nad tym problemem i jeśli uda się rozwiązać wszystkie problemy techniczne, wkrótce może pojawić się Internet o niespotykanej prędkości.

3. Dyski 5D do wiecznego przechowywania terabajtów danych

technologia-3.jpg

Naukowcy stworzyli dysk 5D, który rejestruje dane w 5 wymiarach, który trwa miliardy lat. Może przechowywać 360 terabajtów danych i wytrzymuje temperatury do 1000 stopni.

Pliki na dysku składają się z trzech warstw nanokropek. Pięć wymiarów dysku odnosi się do rozmiaru i orientacji kropek oraz ich położenia w trzech wymiarach. Gdy światło przechodzi przez dysk, kropki zmieniają polaryzację światła, która jest odczytywana przez mikroskop i polaryzator.

Zespołowi z Southampton, który opracowuje ten dysk, udało się umieścić na nim Powszechną Deklarację Praw Człowieka, Newton’s Optics, Magna Carta i Biblię. Za kilka lat taki dysk nie będzie już eksperymentem, a stanie się normą przechowywania danych.

4. Wtrysk cząsteczek tlenu

technologia-4.jpg

Naukowcy z Boston Children’s Hospital opracowali mikrocząsteczki wypełnione tlenem, które można wstrzyknąć do krwioobiegupozwalając ci żyć, nawet jeśli nie możesz oddychać.

Mikrocząsteczki składają się z pojedynczej warstwy kapsułek lipidowych, które otaczają mały pęcherzyk tlenu. Kapsułki o średnicy 2-4 mikrometrów są zawieszone w płynie, który kontroluje ich rozmiar, ponieważ większe pęcherzyki mogą być niebezpieczne.

READ
Podążaj za trendami: kształt brwi, który będzie modny przez cały 2023 rok

Po wstrzyknięciu kapsułki zderzają się z czerwonymi krwinkami i przenoszą tlen. Dzięki tej metodzie udało się wprowadzić do krwi 70 proc. tlenu.

5. Podwodne tunele transportowe

technologia-5.jpg

Norwegia planuje zbudować pierwszą na świecie łódź podwodną pływające mosty na głębokości 30 metrów pod wodą przy użyciu dużych rur o szerokości wystarczającej na dwa pasy ruchu.

Biorąc pod uwagę trudności w poruszaniu się po okolicy, Norwegia zdecydowała się na pracę nad stworzeniem mostów podwodnych. Oczekuje się, że projekt o wartości 25 miliardów dolarów zostanie ukończony w 2035 roku.

Należy wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak wpływ wiatru, fal i silnych prądów na most.

6. Drzewa bioluminescencyjne

technologia-6.jpg

Zespół programistów postanowił stworzyć drzew bioluminescencyjnych przy użyciu enzymu występującego w niektórych meduzach i świetlikach.

Takie drzewa będą mogły oświetlać ulice i pomagać przechodniom lepiej widzieć w nocy. Mała wersja projektu została już opracowana w postaci rośliny świecącej w ciemności. Następnym krokiem będą drzewa oświetlające ulice.

7. Telewizory zwijane

technologia-7.jpg

LG opracowało prototyp Telewizor, który można zwinąć jak rolkę papieru.

Telewizor wykorzystuje polimerową technologię LED, aby zmniejszyć grubość ekranu.

Oprócz LG, inni główni producenci elektroniki, tacy jak Samsung, Sony и Mitsubishi pracujemy nad uczynieniem ekranów bardziej elastycznymi i przenośnymi.

Rozwój technologii w przyszłości

8. Bioniczna soczewka do światłaрludzka wizja

technologia-8.jpg

Kanadyjski lekarz przeprowadzi badania kliniczne „soczewki bioniczne”, które poprawiają 3% widzenie XNUMX razy z 8-minutową bezbolesną operacją.

Nowa soczewka będzie dostępna już w 2017 roku, poprawiając naturalną soczewkę oka. Podczas operacji strzykawka wprowadza soczewkę solną do oka, a po 10 sekundach zagięta soczewka prostuje się i ustawia nad naturalną soczewką, całkowicie korygując widzenie.

9. Spryskaj ubrania

technologia-9.jpg

Hiszpański projektant Manel Torres wynalazł pierwszą na świecie odzież w sprayu. Możesz spryskać dowolną część ciała, a następnie zdjąć, zmyć i ponownie założyć.

Spray wykonany jest ze specjalnych włókien zmieszanych z polimerami, które nadają tkaninie elastyczność i trwałość. Technologia ta pozwoli projektantom tworzyć unikatową odzież o oryginalnych wzorach.

10. Portrety na podstawie DNA

technologia-10.jpg

Uczennica Heather Dewey-Hagborg tworzy portrety 3D z DNA znalezionego na niedopałkach papierosów i gumie do żucia na ulicy.

Wprowadza sekwencje DNA do programu komputerowego, który z próbki tworzy wygląd osoby. Zwykle podczas tego procesu wydawana jest 25-letnia wersja osoby. Model jest następnie drukowany na portretach 3D naturalnej wielkości.

11. Zakupy w wirtualnej rzeczywistości

technologia-11.jpg

Jeden z takich sklepów został otwarty na dworcu kolejowym w Korei Południowej, gdzie można złożyć zamówienie fotografując kod kreskowya twoje zakupy zostaną dostarczone do twojego domu.

Sieć sklepów dom plus zainstalował sześć ekranowych drzwi z naturalnej wielkości obrazami półek wypełnionych przedmiotami, które można kupić w supermarkecie. Pod każdym artykułem znajduje się kod kreskowy, który można zeskanować i wysłać za pomocą aplikacji.

READ
10 trendów kosmetycznych, które zyskały światową popularność w 2023 roku

Możesz złożyć zamówienie na stacji w drodze do pracy, a wieczorem towar zostanie dostarczony do domu.

12. Samochody autonomiczne

technologia-12.jpg

Oczekuje się, że do 2020 roku będzie około 10 milionów bezzałogowych pojazdów, co zmniejszy liczbę zgonów o 2500 w latach 2014-2030.

Wielu producentów samochodów już zaczęło wdrażać w swoich samochodach niektóre funkcje automatycznej jazdy.

Jest też wiele firm próbujących opracować technologie dla samochodów autonomicznych, takich jak Google, który ogłosił prototyp autonomicznego samochodu. W pełni autonomiczny pojazd spodziewany jest do 2019 roku.

13. Miasto pod kopułą

technologia-13.jpg

Trwa budowa w Dubaju centrum handlowe o nazwie „Mall of the World”, nakryte rozsuwaną kopułąktóry kontroluje klimat wewnątrz i zasila klimatyzację.

Kompleks zajmie powierzchnię 4,46 km2 i będzie obejmował duże centrum urody i zdrowia, strefę kulturalno-rozrywkową, hotele z 20 XNUMX pokojami i wiele innych. Będzie to największe centrum handlowe z zamkniętym parkiem rozrywki.

14. Sztuczne liście, które zamieniają dwutlenek węgla i światło słoneczne w paliwo

technologia-14.jpg

Naukowcy opracowali nowe ogniwa słoneczne, które za pomocą słońca przekształcają dwutlenek węgla w atmosferze w paliwo.

Chociaż podjęto wiele prób przekształcenia dwutlenku węgla w coś użytecznego, po raz pierwszy opracowano prawdziwą metodę. W przeciwieństwie do innych technologii, które wymagają metali szlachetnych, takich jak srebro, ta metoda wykorzystuje materiał na bazie wolframu, który jest 20 razy tańszy i 1000 razy szybszy.

Te ogniwa słoneczne wykorzystują dwutlenek węgla z atmosfery do produkcji gazu syntezowego, mieszaniny gazowego wodoru i tlenku węgla, którą można spalić bezpośrednio lub przekształcić w paliwa węglowodorowe.

Technologie najbliższej przyszłości

15. Plazmowe pole siłowe chroniące samochody przed wypadkami i kolizjami

technologia-15.jpg

Boeing opatentował metodę tworzenia pola plazmy poprzez szybkie podgrzewanie powietrza w celu szybkiego pochłaniania fal uderzeniowych.

Pole siłowe można wygenerować za pomocą laserów lub promieniowania mikrofalowego. Powstała plazma to powietrze ogrzane do wyższej temperatury niż otaczające powietrze, o innej gęstości i składzie. Firma wierzy, że będzie w stanie odbić i pochłonąć energię generowaną przez eksplozję, chroniąc osoby znajdujące się w polu.

Jeśli technologia zostanie wcielona w życie, będzie to rewolucyjny rozwój na polu wojskowym.

16. Pływające miasta

technologia-16.jpg

Pływający ekopolis zwany Lilypad, został zaproponowany przez architekta Vincenta Callebauta dla przyszłych uchodźców klimatycznych jako długoterminowe rozwiązanie problemu podnoszącego się poziomu mórz. Miasto może pomieścić 50 000 osób korzystających z odnawialnych źródeł energii.

Pływająca konstrukcja składa się z trzech „płatków” i trzech gór, które otaczają sztuczną lagunę pośrodku, która zbiera i oczyszcza wodę.

Wykorzystuje siłę wiatru, słońca, sił pływowych i innych alternatywnych źródeł energii, a nawet zbiera wodę deszczową.

17. Drukowanie 3D organów do operacji transplantacyjnych

technologia-17.jpg

Naukowcy pracujący nad technologią drukowanie żywych narządów, które mogą być wykorzystane jako dawcy podczas operacji.

READ
Najbardziej zimowe: 5 głównych trendów w makijażu tej zimy

Technologia druku 3D przeszła już wielkie zmiany. Używa wkładów wypełnionych zawiesiną żywych komórek oraz inteligentnego żelu, który nadaje strukturę i tworzy tkankę biologiczną. Po rozszczelnieniu żel jest schładzany i wypłukiwany, pozostawiając tylko komórki.

Naukowcy pracują nad rozwiązaniem trudności związanych z tworzeniem narządów, które mogłyby naśladować funkcje normalnie rosnących narządów w ludzkim ciele. Po pokonaniu tych trudności ludzie nie będą już musieli martwić się czekaniem na dawców.

18. Bioniczne owady

technologia-18.jpg

Naukowcy się rozwijają bioniczny środek na owady, dzięki któremu można je kontrolować i kierować w trudno dostępne miejscaaby znaleźć ludzi, którzy byli ofiarami trzęsień ziemi i innych klęsk żywiołowych.

Na przykład czułki karaluchów są przymocowane do małych radioodbiorników przymocowanych do ich pleców. Owady używają czułków tak, jak niewidomi używają laski, aby wyczuć to, co znajduje się przed nimi.

Naukowcy kontrolują ruchy owadów, wysyłając małe impulsy elektryczne do anten i kierując nimi.

19. Możesz nagrywać swoje sny

technologia-19.jpg

Naukowcom udało się przekształcić filmy z YouTube, skanując ośrodki wzrokowe w mózgu osoby, która je ogląda. W przyszłości technologia będzie na tyle zaawansowana, aby zapisz sny.

Mózgi trzech członków zespołu biorących udział w projekcie zostały zeskanowane za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego podczas oglądania klipów wideo na YouTube. Następnie naukowcy zinterpretowali dane za pomocą modelu matematycznego, który służył jako rodzaj słownika mózgowego. Słownik później odtworzył to, co widzieli uczestnicy, skanując losowe klipy i wybierając te, które pasowały do ​​aktywności mózgu.

Chociaż wynik nie był tak jasny, naukowcy mają nadzieję na ulepszenie technologii w przyszłości.

20. Poszukiwanie życia pozaziemskiego w kosmosie

technologia-20.jpg

Chiny kończą budowę największy na świecie radioteleskop „FAST” o powierzchni reflektora 30 boisk piłkarskich, składający się z 4450 paneli do obserwacji życia pozaziemskiego.

Eksperci montują gigantyczny teleskop w chińskiej prowincji Guizhou, który przewyższa obserwatorium Arecibo w Puerto Rico o średnicy 300 metrów. Chiński teleskop ma średnicę 500 metrów i obwód 1,6 kilometra, a jego obejście zajmuje 40 minut.

Zdaniem naukowców taki teleskop poprawi naszą zdolność obserwacji kosmosu.

Bonus: życie do 1000 lat

technologia-21.jpg

Gerontolog z Cambridge Aubrey de Gray (Aubrey de Grey) uważa, że ​​jeśli technologia będzie nadal rozwijać się w tym samym tempie, jest całkiem możliwe, że był człowiek, który dożyje 1000 lat.

Badacz pracuje nad terapią, która zabije komórki, które utraciły zdolność do podziału, umożliwiając zdrowym komórkom namnażanie się i regenerację. Terapia pozwoli 60-latkom pozostać w takim stanie przez kolejne 30 lat, aż do 90 roku życia. Proces będzie się powtarzał do 120 lub 150 lat i tak dalej.

Według pana Graya ta metoda może stać się opłacalna w ciągu 6-8 lat. Jest więc całkiem możliwe, że w przyszłości człowiek nadal znajdzie eliksir wiecznej młodości.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: