Przestarzałe trendy kosmetyczne, o których należy zapomnieć

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Po prostu nie powinno już istnieć.

Jaka byłaby nasza reakcja, gdybyśmy zobaczyli na ulicy kobietę w wysokiej, pudrowanej białej peruce? A co byśmy pomyśleli, gdybyśmy zobaczyli panią w gorsecie lub wysokim kapeluszu, na której piętrzą się wypchana kaczka i kilka owoców? Ale wszystko to było modne kilka wieków temu i było wściekłością. W tym artykule skupimy się na bardzo wątpliwych trendach urodowych, które eksperci od mody przewidują zasłużoną śmierć w ciągu najbliższych 10 lat ze względu na to, że graniczą z absurdem.

1. Ostre i długie paznokcie żelowe

To nie jest piękne. To jest straszne.

Szczyt mody na długie przedłużone paznokcie przypadł na połowę lat 2000. Na samym początku idea sztucznych paznokci polegała przede wszystkim na tym, aby w końcu zaoferować miłośnikom długich paznokci alternatywę dla sztucznych paznokci, które w każdej chwili starały się odlecieć na bok, jak kości z rękawów negatywnych bohaterek. rosyjskiego folkloru, a po drugie, aby długie paznokcie się nie łamały, a powłoka na nich nie niszczała po kilku dniach, jak to bywa z klasycznym lakierem do paznokci. Ale bardzo szybko odmiany przedłużanych paznokci zaczęły przybierać przerażające formy (i proporcje!). Już po 2010 roku ulice dużych i nie tylko miast zaczęły szturmować diablice o 4-5 cm ostrych pazurach. Podnoszenie igły i nitki ze stołu było ich zmartwieniem od dawna, ale poradzili sobie bardzo dobrze z ekranami urządzeń dotykowych i pazurami.

Czas zapomnieć o przedłużanych paznokciach w dobie stylowego i pięknego lakieru hybrydowego.

W tej chwili długie przedłużenia szybko odchodzą w niepamięć jako apogeum złego gustu. Historyk i krytyk mody Aleksander Wasiljew wprowadził nawet specjalny termin – „zamek”. Ma na myśli najwyższą formę złego gustu, która może przyciągnąć tylko dziewczyny urodzone za obwodnicą Moskwy, czyli nie w stolicy, ale na wsi lub w maleńkich miastach. Teraz długie, wysunięte pazury (które notabene bardzo straszą partnerki seksualne swoich nosicieli, a nawet zmuszają do powstrzymania się od seksu z nimi) zastępuje zgrabny manicure z użyciem lakierów żelowych, który daje urodę na całe trzy tygodnie .

2. Silikonowe usta

Chciałbym przestać to widzieć!

Moda na silikonowe usta rozprzestrzeniła się w latach 1990. wśród przedstawicieli show-biznesu, a także osób o niskiej inteligencji. Trudno powiedzieć, co stało się początkiem wirusowego rozprzestrzeniania się mody na usta. Według jednej wersji była urzekającą urodą i krzykliwą seksualnością pierwszej czarnej top modelki, Naomi Campbell. A przedstawiciele rasy Negroid, jak wiecie, mają genetycznie pulchne usta, znacznie większe niż przedstawiciele rasy kaukaskiej. Moda na pulchne usta wywołała wtedy nawet falę zaburzeń psychicznych, w których pacjenci prosili chirurgów plastycznych o dodawanie do nich coraz większej ilości silikonu, co czasami prowadziło nawet do śmierci na sepsę na stole chirurga.

READ
Zmienią Twoje wyobrażenie o pięknie! 7 głównych jesiennych trendów kosmetycznych

Na szczęście gwiazdy odmawiają silikonu. Julia Wołkowa.

Następnie wiele gwiazd po obu stronach Atlantyku zdało sobie sprawę z absurdalności silikonowych ust i bezpiecznie się ich pozbyło, zwracając swoje dawne lub – które nawet wpadły im w ręce! – tylko nieznacznie skorygowany na korzyść lekkiej pulchności kształtu ust. Wśród tych, którzy opamiętali się: Nicole Kidman, Jessica Alba, Ekaterina Varnava, Yulia Volkova, Alexa (która przestraszyła wszystkich ustami) i wielu innych przedstawicieli branży showbiznesu.

3. Rumieniec

Blush przepowiada szybką śmierć.

Znawcy mody przewidują szybką śmierć instytucji rumieńców jako takiej. Jest absolutnie niezrozumiałe, dlaczego policzki są różowe lub czerwone. Uważa się, że taki rodzaj kosmetyków dekoracyjnych jak róż to jedyne echo z epoki pudrowanych peruk i gorsetów, które dotarło do nas w tej chwili. Rzecz w tym, że w tamtych wiekach medycyna nie była rozwinięta, a przedstawiciele szlachty, codziennie zabijani przez pchły, własne stroje i przybory toaletowe, wyglądali bardzo niezdrowo. Dlatego wymyślono rumieniec, aby stworzyć iluzję rumianej twarzy. Ale zarówno wtedy, jak i teraz wszyscy dobrze wiedzą, że rumieniec to tylko złudzenie. Domy mody i wybiegi jeden po drugim odrzucają rumieniec jako taki. W modzie – równomierny koloryt twarzy. Nadeszła era kremów BB i korektorów.

4. Samoopalacz

Żółte twarze.

Samoopalacz prześwitujący to dość wątpliwy produkt kosmetyczny, którego wiele osób o ponadprzeciętnej inteligencji próbowało unikać przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia. Chyba najlepiej poradził sobie z zadaniem podobnym do tego, jakie wykonują nowoczesne rajstopy w płynie (które są nieco bardziej zaawansowanymi technologicznie zwolennikami samoopalaczy). Jeśli nogi nie widziały słońca, a trzeba wyjść w upalny dzień, można czasem wieczorem nałożyć samoopalacz i tym samym wyjść. Ale ludzie, którzy eksperymentują z samoopalaczem na twarzy do dziś wyglądają, delikatnie mówiąc, śmiesznie. Cóż, produkt nie przetrwał próby czasu. Koncerny-potenty, takie jak DOVE, jeden po drugim usuwają to narzędzie z produkcji.

5. Dżinsy pękają na biodrach

Wydaje się, z jakiegoś powodu, tylko o kiełbasach.

Niewiarygodny jest fakt, że w XXI wieku, który dał ludzkości przełom w nauce i medycynie, w dobie tworzenia robotycznych neuroprotez zastępujących utracone kończyny i budowanych luksusowych stacji orbitalnych, nadal widzimy to na ulicach miast i miasta spektakl. Korzenie tej hańby stały się modą na ultra-ciasne dżinsy, która wygasła w ciągu ostatnich 21 lat. Ta moda minęła, a ci, którzy podążali za nią ostatnio, z jakiegoś powodu nie kupowali od tego czasu nowych dżinsów, chociaż od tego gwiezdnego czasu przytyli pewną liczbę kilogramów. Śmieszne jest myślenie, że jeśli zmieścisz dwa rozmiary za małe, będziesz wyglądać szczuplej. To się nie wydarzy. Ale wydawać się bardziej śmiesznym w tym jest łatwe.

READ
Dziwny trend - koronkowe strzałki

6. Klapki i Crocs NIE jako buty plażowe

Moda.

Och, ile żartów i demotywatorów na temat „wysokiej mody” wywołał zwyczaj noszenia przez postsowieckich mężczyzn latem otwartych sandałów i kapci na skarpetkach. Ten but jest nazywany otwartym, ponieważ nosi się go boso w czasie upałów i tylko przy odpowiedniej okazji. Nadaje się na spacery rekreacyjne i plażę. U ludzi nie powinno się chodzić w łupkach lub sandałach, nawet tych noszonych zgodnie z dress codem (na bosych stopach). Ponadto, aby nosić otwarte buty, zarówno kobieta, jak i mężczyzna muszą mieć idealną kondycję skóry nóg i paznokci. Niedopuszczalne jest występowanie modzeli słoniowych, brudu pod odrośniętymi paznokciami lub grzybem. To oznaka złego gustu, braku wykształcenia i szacunku dla innych, najniższej kultury lub ostrej biedy. Coraz więcej osób staje się mądrzejszych i woli nosić zamknięte letnie buty, jeśli nie popisują się pierwszorzędnym pedicure, takim jak trampki lub slipy. Crocs to także buty na plażę, a nie do miasta.

Nie odchodź, zostań fangirl. (c) / Zdjęcie: youtube.com

Zwróć uwagę, jak subtelnie pracują przedstawiciele zespołu kreatywnego kierowanego przez Ivana Urganta ze stereotypami społecznymi społeczeństwa poradzieckiego – faceci, którzy byli zaangażowani w tworzenie słynnego wideo „Przeprosiny za Ibizę”. W nim Philip Kirkorov i Nikolai Baskov przepraszają za nieprzyzwoity klip „Ibiza” (a raczej parodiują własne przeprosiny w formie tandetnego przekomarzania się) i aby zmusić fankę sowieckiego twardnienia w wieku emerytalnym, by nie wychodziła, nawet wkładają łupki i krokodyle na skarpetach. Aby, jak mówią, korespondować.

7. Trwała trwała ondulacja włosów

Tylko nie to!

Stary typ trwałej ondulacji (permanentna oznacza wieczną, co oznacza, że ​​ta trwała ondulacja może zostać zniszczona jedynie poprzez obcięcie włosów poddanych obróbce chemicznej) jest zabójczą siłą, która zniszczyła tysiące ton włosów w swojej historii. Proces ten, szkodliwy dla włosów i skóry głowy, stopniowo znika z cenników nowoczesnych salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Włosy po takim kilkukrotnym zabiegu nie uratowały ultraodżywczych maseczek do włosów nowoczesnych marek – włosy po prostu zamieniły się w myjkę. Odcięcie ich było ulgą.

Nowoczesna, delikatna biowave do włosów: poczuj różnicę!

W nowoczesnych salonach klientom obojga płci oferowany jest nowy rodzaj usługi – delikatna biowave na włosy. Na kolażu tuż powyżej możesz cieszyć się wynikiem: trudno odróżnić taką trwałą ondulację od naturalnych loków od natury. Ponadto praktycznie nie szkodzi włosom.

READ
10 trendów w modzie i makijażu, które wchodzą w 2023 r

8. Buty, potocznie zwane „louboutinami”

O Louboutins, *ah. (c) Siergiej Sznurow.

Wszelkie buty na wysokim obcasie są powszechnie określane jako „louboutins”. Niemały udział w popularyzacji tego metanimicznego slangizmu (metonimia to przenoszenie nazwy zjawiska z jednego na drugi przez sąsiedztwo) odegrał Siergiej Sznurow, który wydał ostro satyryczny klip „Eksponat” o zniekształconych wartościach współczesnej nieintelektualnej młodzieży. W rzeczywistości takie buty z czerwonymi podeszwami couture istnieją, a są produkowane przez francuski dom mody couturiera Christiana Louboute (ze względu na francuską pisownię nazwiska mistrza – Christian Loubou cyna – spółgłoska „n” została dodana przy koniec rosyjskojęzycznego slangizmu). Dziś modowi znawcy uważają, że już niedługo tego typu buty w zasadzie znikną z ulic i pozostaną tylko na wybiegach, w reklamie wizualnej i niestety w usługach towarzyskich. Jak widać już teraz kobiet w takich butach jest coraz mniej na ulicach (ludzkość jest coraz mądrzejsza).

9. Gigantyczne plastikowe cyrkonie na ubraniach

Wow, też z silikonowymi ustami!

Plastikowe cyrkonie – nawet brzmi niesmacznie. Kryształ górski nadal jest sztucznym diamentem, powinien wyglądać świetnie, błyszczeć i być drogi. A plastik jako gigantyczne i wątpliwie błyszczące plamy na ubraniach to coś, co jest odpowiednie tylko dla małych dziewczynek poniżej 6 roku życia, które kochają wszystko, co lśni, i które nadal mogą zachowywać się jak sroka. Rynki masowe (demokratyczne sklepy markowych marek z Turcji, Chin, Hiszpanii itp.) zastępują w świadomości ludzi rynki miejskie i – ku naszej wielkiej radości! – takie ubrania szybko opuszczają nasze miejskie ulice.

10. „Sportowy glamour”

Wiejski Auć! SPORTOWY przepych! / Zdjęcie: domatv.by

Kobieta może wyglądać świetnie w każdym stylu ubioru – czy to będzie solidny dres, czy elegancka, zwiewna sarafan w stylu francuskim. Zdecydowanie nie trzeba obszywać aksamitnego dresu, przypominającego słynne „leisure suity” popularne w USA w latach 1970., cekinami czy cyrkoniami i wymyślać śmieszny styl – sportowy glamour. Zdaniem znawców mody ten styl jest bez smaku i nie wytrzymuje próby czasu. Jak mówią, sport to osobna sprawa, glamour to osobna sprawa.

Temat mody będzie kontynuowany przez materiał, który zainteresował 73 000 czytelników Novate.Ru Clothing „według Freuda”: rzeczy, dzięki którym można „czytać” osobę.

W tym roku branża kosmetyczna dyktuje modę na najbardziej naturalne i naturalne obrazy bez wyraźnych linii i granic. Dowiadujemy się, o których trendach warto na chwilę zapomnieć.

READ
Trend piękności 2023: cudowna złota maska

Jasne brwi

Wyraźnie zarysowane brwi stały się już złymi manierami, bo w tym roku panuje naturalność. Nie rób brwi „rzeźbionych” i spędzaj godziny na wymyślaniu idealnego konturu. Lepiej zaopatrz się w żel do brwi, aby uzyskać ten naturalny kształt, który jest obecnie modny. Aby nadać brwiom trochę koloru, pomogą cienie lub tusz do brwi.

przestarzałe trendy w urodzie

Długie paznokcie

Zgadzam się, niesamowicie długie paznokcie wcale nie kojarzą się z naturalnością. Zapomnij na razie o przedłużonych paznokciach i daj pierwszeństwo pięknym, schludnym paznokciom o średniej długości. Ale masz wiele możliwości modnego manicure: mat, marmurek, negatyw przestrzeni, a nawet klasyczny francuski manicure – wybór należy do Ciebie!

Długie paznokcie

Duże strzałki

W 2017 roku, u szczytu popularności, najbardziej nagi makijaż i wizażyści zalecają skupienie się na dolnej powiece. Jeśli nie możesz żyć bez strzał, zalecamy chwilowe zapomnienie o dużych opcjach z długimi ogonami i narysowanie ich na samym konturze rzęs.

Duże strzałki

Widoczne konturowanie

Wyraźnie zarysowane kości policzkowe i wyciągnięty nos nie cieszą się już dużym uznaniem, ale lekkie, ledwo zauważalne konturowanie jest mile widziane. Miękkie rysy twarzy zawsze wyglądają o wiele bardziej kobieco i naturalnie niż te idealnie wymodelowane kosmetykami. Cóż, zobaczymy, ile czasu zajmie, zanim konturowanie wróci do mody.

Widoczne konturowanie

Nienaturalny kolor włosów

Planujesz odświeżyć swoje włosy i nie wiesz, jaki kolor wybrać? W tym roku unikaj jasnych i efektownych kolorów, a raczej preferuj takie modne techniki, jak strobing lub konturowanie włosów. Taka kolorystyka podkreśli rysy Twojej twarzy i będzie wyglądać jak najbardziej naturalnie i spokojnie.

Nienaturalny kolor włosów

Matowe jasne usta

Pomadki matowe szybko stały się niezwykle popularne wśród fashionistek na całym świecie. I choć nie wyjdą z mody, to na razie warto zapomnieć o wyraźnie zarysowanych ustach w ciemnych matowych odcieniach. Wizażyści w tym roku zapraszają nas do zwrócenia uwagi na jaśniejsze odcienie matowych pomadek, a także błyszczące i mieniące się błyszczyki.

Matowe jasne usta

Autor: Anastasia Buzdanova

Nie wyobrażam sobie życia bez strzałek, różu i pomadek w kolorze nude. Szczerze wierzę, że dziewczyna nigdy nie może mieć zbyt wielu kosmetyków. Uwielbiam podążać za trendami, eksperymentować ze zdjęciami i oczywiście modnymi nowymi ubraniami. Kocham tenis, ciepłe letnie morze i wszystkie psy świata.

Brwi splecione w warkocze: nowy trend, który zaskoczył sieć

Kurs mistrzowski: jak powtórzyć makijaż z pokazu wiosna-lato 2018 Emporio Armani

Yuliya Iskusnykh jest założycielką ukraińskiej marki SCULPTOR

Manikyur z lakierem żelowym: poręczny u mistrza?

Zirka „To the Voice of the Country” KHAYAT prezentuje nowy program akustyczny

Witaminy jak następna jesień: wyjątkowy sezon zniżek iHerb

Dieta Kavunova: mit czy rzeczywistość? Wszystko co musisz wiedzieć

8 angielskich kont kosmetycznych na Instagramie

Jak pachnieć, aby być widocznym: 5 pachnących produktów do ciała

Shvidko i Korisno: 5 opcji prostych przekąsek

Detox na włosy po lecie: proste kroki do odnowy włosów

8 ekranizacji książek mistrza romantycznych opowieści Nicholasa Sparksa

Przebarwienia na twarzy: 7 skutecznych środków na ciemne plamy

Zabij się: życiodajne maski do włosów z olejem kokosowym

Strach i niepokój dzieci w umysłach obozu wojskowego: wyniki badań

Kurs detoksykacji Mayera jest już dostępny w Hryhoriy Kozlovsky Emily Medical Center

Gdzie jest ważne badanie krwi dla dzieci, kobiet i kobiet w ciąży?

Kijów ma nową technologię usuwania tatuaży, trądziku, przebarwień i zmarszczek

Miesięczny kalendarz strzyżenia

Yuliya Iskusnykh jest założycielką ukraińskiej marki SCULPTOR

Manikyur z lakierem żelowym: poręczny u mistrza?

Zirka „To the Voice of the Country” KHAYAT prezentuje nowy program akustyczny

Witaminy jak następna jesień: wyjątkowy sezon zniżek iHerb

Modna dieta 8/16, czyli jak schudnąć zgodnie z planem: poradnik dla początkujących

Dieta numer 5: funkcje i menu na tydzień

Od Katyi Pushkarevy do Beauty Queen: najlepsze aplikacje do edycji zdjęć

Botox do włosów: wszystko, co musisz wiedzieć o cudownej procedurze

Wiadomości partnerów

Wiadomości partnerów

 • Włosy Zmіtsnennya
 • Nowości w perfumerii
 • Zegarek na ustach
 • samorozwój
 • Sisley
 • joga
 • Modne fryzury
 • Patrząc poza skórę wokół oczu
 • maski do włosów
 • Pomysły na manicure
 • Korisn_ snіdanki
 • Dostosuj się do utraty wagi
READ
Antytrendy w makijażu 2023

Książki do przeczytania

© TOV “EDIMEDIA-UKRAINA”, 2008 – 2022

Wszelkie prawa do materiałów umieszczonych na stronie beauty.ua są w pełni chronione do czasu ustawodawstwa Ukrainy.

Wycofanie materiałów ze strony beauty.ua w oryginalnej wersji (w pełnej obsyas) bez pisemnej zgody redakcji jest zablokowane.

Ponowne publikowanie i cytowanie artykułów o łącznej długości nie większej niż 250 znaków jest dozwolone dla jednego materiału informacyjnego, z wiążącymi przypisaniami wysyłanymi do dzherelo, a dla zasobów internetowych – bezpośrednio do wyszukiwarek, hiper-siły, nie zamykaj systemów wyszukiwania. Hiperpozycję można umieścić w podtytule lub pierwszym akapicie materiału.

Peredruk, kopiyuvannya, dvorennya lub inne materiały vykoristannya, yakі zemsta wysłane na rexfeatures.com lub depositphotos.com, suvoro zaboroneni.

Materiały ze znaków! i umieszczenie P jako reklama. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za dokładność tych informacji.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: