Przedłużanie rzęs: jak odróżnić dobrego mistrza od złego

Przedłużanie rzęs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Rośnie nie tylko liczba klientów, ale także mistrzów zajmujących się “biznesem rzęs”.

Wielu doceniło wygodę przedłużania rzęs. Naprawdę odmieniają twarz, sprawiając, że oczy są bardziej wyraziste przez cały miesiąc! Ale nierzadko słyszy się negatywne opinie na temat tej procedury: uszkodzone rzęsy, alergie, choroby oczu, zaniedbania mistrza. W każdym razie, jeśli sam nie spróbujesz tej procedury, nie będziesz w stanie odpowiednio ocenić, czy będzie Ci odpowiadał, czy nie. A prace hakerskie można znaleźć w każdej dziedzinie działalności. Jeśli nadal zdecydujesz się zostać właścicielem puszystych rzęs, radzimy znaleźć prawdziwego profesjonalistę, który jest prawdziwym fanem swojego rzemiosła! Jak to zrobić, pomogą ci zalecenia z naszego artykułu.

Zalecenia dotyczące wyboru specjalisty w zakresie przedłużania rzęs.

Jakie są kryteria wyboru specjalisty w zakresie przedłużania rzęs online? Przez jakie „dzwonki” jeszcze przed zabiegiem zrozumieć, czy warto robić rzęsy od tego konkretnego mistrza, czy nie?

Koszt pracy

Koszt pracy mistrzów jest średnio bardzo zróżnicowany: od 500 do 5000 rubli i zależy od wielu czynników.

Jakie czynniki wpływają na cenę?

Zasadniczo jest to dominujący średni poziom cen w określonej miejscowości i doświadczenie mistrza. Praca dobrego mistrza nie może być tania. Sami oceńcie, koszt pracy obejmuje: wysokiej jakości profesjonalne materiały i materiały eksploatacyjne, narzędzia i środki dezynfekcyjne, wyposażenie stanowiska pracy, cenę szkolenia, szkolenia zaawansowane, wyjazdy na konferencje i fora, wystawy, udział w mistrzostwach, wynajem, sprzątanie pomieszczeń , rachunki za media, a najważniejsze i najdroższe są złote ręce i czas mistrza. Pomyśl o tym, jeśli koszt pracy jest niski, to mistrz oszczędza na czymś, aby przyciągnąć klientów . Oszczędza na jakości procedury.

Również koszty pracy w salonach są często droższe niż w przypadku prywatnych przedsiębiorców pracujących w domu, ponieważ doliczają się do tego koszty czynszu, podatki, pensje administratorów, reklama i tak dalej. Ale to nie znaczy, że w salonie dostaniesz lepsze przedłużanie rzęs niż prywatny mistrz w domu!

Dostępność certyfikatów

Sprawdź zaświadczenie o ukończeniu szkolenia od mistrza. Jest to bardzo ważne, ponieważ istnieje ryzyko wpadnięcia na mistrza samouka, który widział wystarczająco dużo filmów na YouTube i kupił niecertyfikowane materiały na chińskich stronach. Przeprowadzenie procedury z takim mistrzem może być po prostu niebezpieczne dla twojego zdrowia! Pożądane jest, aby certyfikat był wystawiony przez znaną szkołę rzęs lub wybitnego nauczyciela mistrza, a nie przez multidyscyplinarne centrum, które oprócz jednodniowych 6-godzinnych kursów przedłużania rzęs, kursów komputerowych czy kursów szycia!

READ
14 sztuczek, aby uzyskać wspaniałe brwi

Ilość i jakość prac w portfolio

Zwróć uwagę na ilość i jakość prac mistrza w sieciach społecznościowych, daty dodania prac, ich „jednolitość”. Przecież nieszczęśni mistrzowie, nie mając własnych pięknych dzieł, kradną cudze, demaskując je jako własne!

Łatwo zidentyfikować skradzione prace: wszystkie prace w portfolio są różne: różne oświetlenie, kąty, „podkreślenie” wykonywanej pracy; według daty dodania: skradzione prace są często przesyłane w „paczkach” tego samego dnia, a mistrzowie przesyłają swoje prace stopniowo.

Filtruj prace według daty dodania i zobacz, jak profesjonalizm mistrza rósł z dnia na dzień: początkowo były prace z pewnymi wadami, ale z każdym miesiącem jakość pracy rosła. Zwróć uwagę na datę dodania pierwszej pracy. Z reguły mistrz potrzebuje roku lub nawet więcej, aby osiągnąć pewną stabilność i profesjonalizm. Dobre doświadczenie to okres 2 lat lub więcej.

Cóż, im więcej prac w arsenale mistrza, tym bardziej jest doświadczony. Nie da się określić profesjonalizmu na podstawie 1-2 prac. Ale 40-50 prac wysokiej jakości to już wskaźnik!

Opinie

Jak w każdej dziedzinie, recenzje są bardzo ważne dla oceny mistrza. Zwróć uwagę na daty dodania recenzji w sieciach społecznościowych. Jeśli jest to zrzut ekranu z sieci społecznościowych, czy dodała go prawdziwa osoba? Sprawdź, czy ta osoba jest przyjacielem mistrza. Zwróć uwagę na liczbę recenzji. Dobry mistrz ma ich dużo!

Rekomendacje od znajomych

Najlepszą opcją oceny mistrza jest prawdziwa recenzja od znajomego! Najlepiej, gdy sam możesz zobaczyć i ocenić wynik bezpośrednio na swoim przyjacielu!

Zapisując się na zabiegi kosmetyczne, oczywiście oczekujemy wysokiej jakości usług za nasze pieniądze.
Jednak fakt, że mistrz aktywnie ćwiczy i rekrutuje klientów, a nawet to, że uzyskał odpowiednie kwalifikacje, niestety nie zawsze jest gwarancją jego profesjonalizmu. Postanowiliśmy zastanowić się, jakimi jednoznacznymi znakami można się posłużyć, aby stwierdzić, że trafiliśmy na niezbyt sumienną mistrzynię przedłużania rzęs (lub lashmaker).

10. Kreator działa zbyt szybko

Wysokiej jakości proces klasycznego przedłużania rzęs powinien zająć co najmniej 90 minut, jeśli mistrz ma już duże doświadczenie, i do 120 minut, jeśli nadal wypełnia dłoń i nie lubi się spieszyć. Jeśli zauważysz, że rzęsista za każdym razem śpieszy się z wykonaniem pracy szybko, można założyć, że goni za zarobkami i stara się przyjąć jak najwięcej klientów dziennie. Jednocześnie oczywiście jakość obsługi będzie kiepska.

READ
Straszna prawda o microbladingu brwi: co ukrywają mistrzowie makijażu permanentnego

9. Trudno Ci szczotkować przedłużane rzęsy

Jeśli masz trudności z rozczesywaniem przedłużanych rzęs, a włosie szczoteczki ciągle wbija się we włoski i faktycznie je wyrywa, to na pewno jest to oznaka niezgodności z techniką pracy. W szczególności mistrz prawdopodobnie użył zbyt dużo kleju lub źle odizolował rzęski podczas procesu przedłużania. Zwróć uwagę, 1 lub 2 pęsety w dłoniach. Profesjonalista na pewno będzie miał 2 z nich: jeden izolujący, dzięki któremu włosy są odsunięte, drugi przeznaczony do szczegółowej pracy.

8. W trakcie budowania w oczach pojawia się uczucie pieczenia.

Profesjonalista zadba o to, aby nic nie stało na przeszkodzie, aby podczas pracy szczelnie zamknąć powieki. Jeśli poczujesz pieczenie w oczach podczas i po przedłużeniu, oznacza to, że mistrz nie podjął środków bezpieczeństwa, aby zapobiec kontaktowi oparów chemicznych z muszlą oka.
Na przykład może odciągać skórę powieki, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc, zamiast używać specjalnego lustra, które pozwala oparom i klejowi dostać się do oka. Pamiętaj, że przedłużanie rzęs to najbardziej relaksujący i bezbolesny proces, jeśli wszystko odbywa się zgodnie z zasadami.

7. Klej widoczny gołym okiem

Sztuczne rzęsy powinny łączyć się naturalnie bez łączeń i estetycznie wyglądać. A nadmiar kleju może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Na przykład na przedwczesne wypadanie włosów z powodu zablokowania mieszków włosowych, a także na spowolnienie wzrostu naturalnych rzęs. Więc jeśli mistrz lekceważy to, nie powinieneś mu ufać.

6. Na skórze powiek pojawia się podrażnienie

Swędzenie, zaczerwienienie i obrzęk powiek mogą pojawić się z dwóch powodów. Po pierwsze, zła technika aplikacji. Zgodnie z zasadami przedłużone rzęsy powinny znajdować się w odległości 1 mm od skóry, a nie u samej nasady rzęs naturalnych. Przyklejone zbyt blisko skóry mogą ocierać powieki i powodować podrażnienia. Po drugie, klej zawierający formaldehyd może powodować alergie. Dlatego przed budową lepiej sprawdzić skład funduszy u swojego mistrza.

5. Wszystkie rzęsy od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka mają tę samą długość

Przedłużanie rzęs różni się od standardowych sztucznych rzęs tym, że mistrz ma możliwość mieszania włosków o różnej długości, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt, biorąc pod uwagę kształt oczu. Tak więc ta sama długość rzęs na całej powiece od wewnętrznego do zewnętrznego kącika jest oznaką złej jakości pracy.

READ
Wszystko o włosowej metodzie makijażu permanentnego brwi

4. Rzęsy wrastają w oczy, gdy odrastają

Dzieje się tak, gdy mistrz ponownie nie stosuje prawidłowej techniki wykonywania pracy. Rzęsy zaczynają dyndać, skręcać i kłuć oczy, jeśli nie są mocno przytwierdzone do naturalnych włosów, sklejone pod niewłaściwym kątem lub jeśli ich długość została dobrana zbyt długo. A im silniejsze takie rzęsy rosną, tym większy dyskomfort będą powodować, dlatego lepiej natychmiast zwrócić się o pomoc do profesjonalisty.

3. Mistrz nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa

Należą do nich na przykład obowiązkowe i bardzo staranne przyklejanie specjalnych plastrów pod oczami. Jest to niezwykle ważny krok w przygotowaniu się do przedłużania, ponieważ w ten sposób dolne rzęsy są odizolowane od górnych. Jeśli robi się to źle lub wcale, rzęsy mogą się sklejać, a oddzielenie ich od siebie będzie niezwykle trudne, a nawet bolesne.

2. Rzęsy zbyt szybko zaczynają się odklejać

W niektórych przypadkach problem ten może być związany z cechami ciała klienta. Na przykład u jednych cykl wzrostu rzęs jest krótszy niż u innych. Ponadto utrata może spowodować nieprzestrzeganie niektórych zasad, w szczególności, jeśli zmoczysz rzęsy w ciągu pierwszych 48 godzin.
Jeśli te powody można wykluczyć i po raz pierwszy masz do czynienia z szybkim oderwaniem, na przykład kontaktując się z nowym mistrzem, najprawdopodobniej jest to jego wada. Urządzenie do rzęs może źle oczyścić rzęsy, użyć niewłaściwego kleju lub za mało kleju, wybrać niewłaściwy kąt utrwalenia i tak dalej.

1. Rzęsy wyglądają zbyt nienaturalnie

Na ostateczny wynik, jak wynika ze wszystkich powyższych punktów, może mieć wpływ ogromna liczba niuansów. Jeśli po przejrzeniu się w lustrze po przedłużeniu stwierdzisz, że rzęsy wyglądają „plastikowo” i nienaturalnie, to mistrz nie mógł wziąć pod uwagę twojego kształtu oczu i cech naturalnych rzęs ani wziąć zbyt grubych włosków lub grubych pęczków. A osoba całkowicie pozbawiona skrupułów mogłaby nawet użyć sztucznych rzęs, które nie były przeznaczone do tej procedury.
W każdym razie zawsze lepiej jest się wcześniej przygotować i dokładnie wiedzieć, czego chcesz. A jeśli nawet po szczegółowej dyskusji wynik pozostawia wiele do życzenia, to z pewnością jest to powód, aby pomyśleć o znalezieniu nowego mistrza.

READ
Korekta brwi w domu
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: