Przechodnie widzieli dziecko w zamkniętym samochodzie z notatką

Nieubłagane statystyki mówią, że wraz z nadejściem upałów na całym świecie odnotowuje się zgony z powodu udaru cieplnego wśród dzieci pozostawionych w samochodzie bez opieki dorosłych.

Niektórzy rodzice, zamykając okna i drzwi swojego „żelaznego konia” i zostawiając w nim dziecko, błędnie wierzą, że dziecko jest bezpieczne. I są tacy nieszczęśni rodzice, którzy spiesząc się ze swoimi sprawami, całkowicie zapominają, że zostawili dziecko samo w zamkniętym samochodzie pod palącym słońcem.

Tak więc w kwietniu 2018 roku we wsi Arara doszło do tragedii – 4-letni Mahomet zmarł, zapomniany przez ojca w samochodzie.

Pod koniec maja tego samego roku całym światem wstrząsnęła tragedia, która wydarzyła się z winy nieodpowiedzialnych dorosłych w chińskiej prowincji Hubei, gdzie kierowca autobusu szkolnego nie zauważył śpiącego 4-letniego chłopca w kabinie zawiózł transport szkolny na parking pod gołym niebem, zamknął go i wyjechał. Nauczyciele przedszkolni również nie zwracali uwagi na nieobecność jednego ze swoich podopiecznych. W efekcie chłopca odnaleziono dopiero po 7,5 godziny, kiedy dzieci wracały do ​​domu tym samym autobusem. Niestety dziecka nie udało się uratować.

W maju 2018 roku roczna Katera Barker z Tennessee zmarła na udar cieplny, zapomniana przez ojca na tylnym siedzeniu samochodu. Matka znalazła dziecko po 10 godzinach.

W Rosji co roku około 15 dzieci umiera w zamkniętych samochodach z powodu zaniedbań zapominalskich rodziców. W Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 20 lat z tego samego powodu zmarło ponad 500 dzieci.

Nowe badanie wykazało, że w zamkniętym samochodzie dziecko umiera w niecałą godzinę od udaru cieplnego.

W eksperymencie wzięło udział 6 srebrnych samochodów: 2 samochody klasy ekonomicznej, 2 średniej wielkości sedany i 2 minivany, przy czym w każdej parze samochody były identyczne.

W ciągu trzech letnich dni samochody o różnych porach dnia przemieszczały się od otwartego słońca do cienia. Temperatura wewnątrz samochodu była mierzona również w ciągu dnia.

Badanie wykazało, że w samochodzie stojącym pod palącymi promieniami słońca temperatura w kabinie osiągnęła w ciągu godziny +71°C. We wnętrzu zaparkowanego w cieniu samochodu wartość ta wynosiła +48°C.

Dla naukowców ważne było też ustalenie, jak szybko dwuletnie dziecko zamknięte w samochodzie dostanie udaru cieplnego, który rozwija się, gdy temperatura ciała wzrośnie do 40°C. Przypomnijmy, że temperatura 41 – 42°C może spowodować nieodwracalne uszkodzenie narządów wewnętrznych i śmierć.

READ
Najbardziej szczerzy i fałszywi przyjaciele według znaku zodiaku

Wróćmy jednak do eksperymentu. Okazało się, że temperatura ciała dwuletniego dziecka wzrośnie do 40C za około godzinę, jeśli będzie w samochodzie zaparkowanym pod słońcem, a po 2 godzinach, jeśli samochód będzie w cieniu. Przy obliczaniu czasu uwzględniono fakt, że ciało dziecka przegrzewa się 3-5 razy szybciej niż ciało osoby dorosłej.

Nawet jedno otwarte okno nie gwarantuje, że dziecko nie dostanie udaru cieplnego, ponieważ efekt cieplarniany we wnętrzu samochodu będzie się utrzymywał z powodu niewystarczającego dopływu powietrza.

Należy pamiętać, że ciało dziecka jako całość jest podatne na przegrzanie, dlatego niewielki udar cieplny u dzieci rozwija się w ciągu 15-20 minut. Dlatego niezwykle ważne jest, aby nie przeoczyć jego oznak, co pomoże zminimalizować skutki przegrzania organizmu.

Objawy udaru cieplnego

 • Zaczerwienienie i suchość skóry.
 • Suszenie ust.
 • Rozszerzenie źrenic.
 • Silna słabość.
 • Skrócenie oddechu, w którym oddychanie staje się szybsze i bardziej głośne.
 • Zimny ​​pot.
 • Zawroty głowy (dziecko może narzekać, że na jego oczach jest „ciemno”, „gęsia skórka” lub „kółka”).
 • Dzwonienie i hałas w uszach.
 • Nudności i wymioty.
 • Wzrost temperatury do poziomów krytycznych (40 – 41 ° C).
 • Silne bóle głowy.
 • Zwiększone tętno i słaby puls.
 • Konwulsje.
 • Utrata przytomności

Jeśli dziecko ma objawy udaru cieplnego, należy natychmiast wezwać zespół pogotowia ratunkowego, przed którego przybyciem można samodzielnie przeprowadzić niezbędne środki pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc na udar cieplny

Jeśli dziecko dozna udaru cieplnego podczas podróży samochodowej, postępuj zgodnie z poniższym algorytmem działań, aż do przybycia lekarzy.

 • Zatrzymać samochód.
 • Wyjmij dziecko z samochodu i połóż się na poziomej powierzchni w cieniu (najlepiej w chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu).
 • Dziecko leży na plecach, a jego głowa i nóżki powinny być uniesione.
 • Ważne jest, aby wykluczyć bezpośredni wpływ źródła ciepła na poszkodowane dziecko.
 • Usuń z dziecka odzież, zwłaszcza jeśli jest wykonana z gęstej lub syntetycznej tkaniny (nie zapomnij o paskach, czapkach, szalikach i innych akcesoriach ściskających szyję, głowę i klatkę piersiową).
 • Przetrzyj twarz i ciało dziecka wodą o temperaturze pokojowej (zimna lub chłodna woda może prowadzić do wzrostu temperatury ciała).
 • Za pomocą improwizowanych środków wachluj dziecko częstymi ruchami.
 • Zapewnij dużo płynów.
 • Jeśli dziecko wymiotuje, obróć je na bok.
 • Aby złagodzić bóle głowy i złagodzić ciepło, możesz umieścić butelkę zimnej wody na czole lub pod tyłem głowy.
READ
15 nowych sposobów wykorzystania starych rzeczy

Wszystkie te środki pomogą złagodzić stan dziecka przed zapewnieniem mu wykwalifikowanej opieki medycznej.

Zapobieganie udarowi cieplnemu w samochodzie

Zasada № 1

Podstawowa i niezmienna zasada, której w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć: NIGDY nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie, nawet jeśli masz wyjść tylko na minutę.

Dzieci, zwłaszcza jeśli nie siedzą w foteliku samochodowym, mogą przypadkowo zablokować drzwi lub włączyć kuchenkę, co w czasie upałów może w krótkim czasie doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji.

Zasada № 2

Dzieci uwielbiają bawić się „kierowcami i pasażerami” i to nie w samochodzikach, ale w prawdziwych. To jedno, kiedy takie gry odbywają się pod obserwacją dorosłych. Zupełnie inaczej jest, gdy dzieci bez pozwolenia zabierają kluczyki do samochodu, a co za tym idzie, pozostają bez opieki. Rezultatem takich żartów może być nie tylko udar cieplny, ale także zatrucie tlenkiem węgla.

Dlatego zawsze zamykaj samochód i trzymaj kluczyki w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zasada № 3

Wiele tragedii wiąże się z tym, że rodzice po prostu nie chcieli obudzić swoich śpiących dzieci, więc zostawili je same w samochodzie, gdy robiły zakupy lub załatwiały swoje sprawy.

Dlatego zasada numer 3 brzmi tak: staraj się planować podróże samochodem w taki sposób, aby dziecko było w domu w porze snu.

Zasada № 4

Roztargnienie, nieuwaga, problemy w pracy – wszystkie te i wiele innych czynników może spowodować, że dziecko zostanie zapomniane w samochodzie.

Aby wyeliminować takie fatalne zapomnienie, możesz opracować rodzaj systemu przypominania. Na przykład zawsze kładź niezbędne rzeczy (telefon, torbę lub portfel) obok fotelika samochodowego dziecka na tylnym siedzeniu.

Wyrób sobie nawyk sprawdzania za każdym razem, gdy wysiadasz z samochodu, aby upewnić się, że nie zapomniałeś niczego na tylnym siedzeniu.

Zasada № 5

Sprawnie działająca klimatyzacja w samochodzie to jeden z najlepszych sposobów na uniknięcie udaru cieplnego u kierowcy i pasażerów.

Jeśli Twój samochód nie jest wyposażony w klimatyzację, postępuj zgodnie z tymi prostymi zasadami:

 • planuj wycieczki na najmniej upalne pory dnia (rano lub wieczorem),
 • aby poprawić cyrkulację powietrza, lekko uchylić okna (idealnie: otwierać okna po skosie),
 • zdobądź wentylator samochodowy, który działa od zapalniczki.
READ
Co czeka piękności w 2023 roku? Najbardziej kobiecy horoskop jest tutaj!

Zasada № 6

W gorącym sezonie preferuj ubrania wykonane z naturalnych materiałów (bawełna, len), które pozwalają skórze „oddychać”.

Zasada № 7

Należy pamiętać, że odwodnienie powoduje szybszy rozwój udaru cieplnego i poważniejsze objawy.

Dlatego wybierając się w podróż samochodem, zapewnij sobie i swoim pasażerom wystarczającą ilość wody pitnej.

I pamiętaj, że po prostu nie mamy prawa być nieodpowiedzialni, zapominalscy i nieuważni, jeśli chodzi o nasze dzieci.

Witryna zawiera informacje referencyjne wyłącznie w celach informacyjnych. Diagnostyka i leczenie chorób powinno odbywać się pod nadzorem specjalisty. Wszystkie leki mają przeciwwskazania. Konieczna jest fachowa porada!

Przypadkowi przechodnie uratowali dziecko, które przypadkowo zostało zamknięte w samochodzie na południu Moskwy. Matka dziecka była w pobliżu i na próżno próbowała otworzyć samochód: klucze zostały w kabinie.

Matka przypadkowo zamknęła drzwi samochodu

Jak dowiedziała się MK, do incydentu doszło około godziny 12.00:5 13 czerwca w pobliżu domu nr XNUMX przy ulicy Kasimowskiej. Miejscowa mieszkanka z dzieckiem (wygląda na to, że ma około dwóch lat) wsiadała do swojego Opla Astry. Matka umieściła dziecko na tylnym siedzeniu w foteliku samochodowym i zapięła pasy bezpieczeństwa. W tym samym czasie uruchomiła zagraniczny samochód i chciała usiąść na siedzeniu kierowcy, ale nieumyślnie zatrzasnęła drzwi z kluczykami w środku. Przechodzień o imieniu Maxim zobaczył zmartwioną kobietę.

„Zapytałem, co się stało. Pani, która wyglądała na około 30 lat, pokazała mi, że w salonie zamknięte jest dziecko. Zadzwoniłem pod numer 101 – powiedział troskliwy mężczyzna.

Jednak gdy przechodzień rozmawiał przez telefon z ratownikami, dziecko zaczęło się pocić na czole i postanowiono się nie wahać. Maxim poprosił przechodzącego pracownika o klucz, wybił przednią szybę kierowcy i uratował dziecko. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przyjechało dosłownie dwie minuty po akcji ratunkowej i widząc, że nie jest potrzebna ani ich pomoc, ani pomoc medyczna dla dziecka, wycofali się.

NEP 2.0: pięć kroków do wzrostu

Eksperci nazwali kształcenie ustawiczne niezbędnym wymogiem dla nowoczesnych profesjonalistów

Czas podróży: turystyka krajowa może stać się lokomotywą rozwoju regionów

Przemysły kreatywne na Syberii mogą zyskać nowy impuls do rozwoju dzięki wydarzeniom kulturalnym

Co jeszcze przeczytać

Philip Kirkorov pojawił się na jubileuszowym pokazie Evgeny Plushenko, który zaprezentował w Moskwie

„Krew w strumieniu, noga jest spuchnięta”: Philip Kirkorov został poważnie ranny

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skomentował rosyjskie ataki w Donbasie, według niego codziennie toczą się niezwykle zacięte walki

Zełenski skomentował rosyjskie ataki na Donbasie: „To piekło”

Użytkownicy Twittera skomentowali słowa prezydenta USA Joe Bidena o konflikcie na Ukrainie

Użytkownicy Twittera byli przerażeni słowami Bidena o konflikcie na Ukrainie

Rosyjska operacja specjalna na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku

Interes Narodowy przewidział cztery scenariusze rozwoju wydarzeń na Ukrainie

Przewodniczący Prezydium Wszechrosyjskiej Organizacji „Oficerowie Rosji”, Bohater Rosji, generał dywizji Siergiej Lipowoj skomentował doniesienie, że schwytany oficer Sił Zbrojnych Ukrainy mówił o planach Kijowa przeprowadzenia ofensywy w kierunku regionów Kursk i Biełgorod Federacji Rosyjskiej zimą

Generał dywizji Lipowoj ocenił możliwość inwazji sił zbrojnych Ukrainy na Biełgorod i Kursk

W regionach

Transakcja zbożowa zawieszona z powodu ataku terrorystycznego w Sewastopolu

Moskwa postanowiła zawiesić udział w umowie zbożowej w związku z atakiem na okręty Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej w Sewastopolu

Już 15 zabitych: liczba ofiar w centrum rozrywki „Polygon” nadal rośnie

Liczba ofiar nocnego pożaru w centrum rozrywki „Polygon” w Kostromie stale rośnie

Czy żołnierz z Jekaterynburga był sprawcą pożaru w Kostromie „Polygon”?

Naczelnik obwodu Jarosławia powiedział mieszkańcom Jarosławia, co mają zrobić z otrzymanymi wezwaniami

„A więc pojawiły się wymówki”: biznesmen z Jamalu, który przeklinał Rosjan i gloryfikował Ukrainę na portalach społecznościowych, prosił o wybaczenie za swoje słowa. Wideo

Przejechał 3000 km: kobieta z Pskowa próbuje wrócić do domu zmobilizowany mąż z prawem do odroczenia

Aktualności

Prokuratura Generalna w Stambule zakwalifikowała eksplozję na ulicy Istiklal jako atak terrorystyczny

W kijowskim metrze doszło do paniki z powodu rozpylania gazu z puszki

CNN TÜRK: Eksplozja w Stambule może być atakiem terrorystycznym

Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Czernyszow zaproponował demobilizację nauczycieli akademickich ŁRL i DRL

Rogov: główny trójkolorowy Zaporoże został usunięty w Melitopolu w celu naprawy masztu

Nie ciepło i nie zabawne

Najczesciej czytane

RIA Novosti: po Chersoniu Rosja będzie musiała odpowiedzieć na cholerne pytanie swojej historii

Po Chersoniu Rosja będzie musiała odpowiedzieć na cholerne pytanie o swoją historię, podzielił się swoim punktem widzenia dziennikarz RIA

Ujawniono pomysł Putina na Chersoń

Czasami historia powtarza się nie jako farsa i tragedia (choć jako tragedia też – Putin używał już tego określenia na opisanie bieżących wydarzeń na Ukrainie), ale przede wszystkim jako zawrotny dramat polityczny ze zwrotami akcji.

Działka Zdjęcie 465915

READ
8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Koledzy opowiedzieli o losach rosyjskich wojskowych, które zrzuciły granaty z helikoptera Sił Zbrojnych Ukrainy

Rosyjski żołnierz, który odparł atak ukraińskiego drona granatami, przeżył i dawno wyzdrowiał

auto wygląd

Nie same Chiny: Którzy zagraniczni producenci samochodów nadal pracują w Rosji

„W ogóle nie piję”: jakie słowa kierowcy są szczególnie niepokojące dla inspektorów policji drogowej

Dla których zagranicznych samochodów w Rosji części samochodowe nie podrożały

kobieta hit

Kadra tygodnia: Meladze wrócił do Rosji, Barnabas był kontuzjowany po rozłamach

Nawyki kobiet, które zabijają męską pasję

5 zimowych rzeczy, które beznadziejnie psują sylwetkę

Łowcy.ru

Nie rozpalaj ognia podczas wędkowania

Państwowi inspektorzy łowiectwa otrzymali prawo do używania broni

Mężczyzna skazany za nielegalne polowanie z bronią domowej roboty

Komsomolety Moskwy

Czytelnicy

Dla reklamodawców

Zgodność z prawami autorskimi: Wszelkie prawa do materiałów opublikowanych na stronie www.mk.ru należą do redakcji i są chronione zgodnie z ustawodawstwem Federacji Rosyjskiej. Korzystanie z materiałów opublikowanych na stronie www.mk.ru jest dozwolone tylko za pisemną zgodą właściciela praw autorskich oraz z obowiązkowym bezpośrednim hiperłączem do strony, z której materiał został wypożyczony. Hiperłącze należy umieścić bezpośrednio w tekście, który odtwarza oryginalny materiał mk.ru, przed lub za cytowanym blokiem.

Dla czytelników: W Rosji organizacje FBK (Fundusz Przeciw Korupcji, uznany za agenta zagranicznego), Kwatera Główna Nawalnego, Narodowa Partia Bolszewicka, Świadkowie Jehowy, Armia Ludowa, Rosyjski Związek Narodowy, Ruch przeciwko Nielegalnej Imigracji są uznawane za ekstremistyczne i zakazane ”, „Prawy Sektor”, UNA-UNSO, UPA, „Trójzęb im. Stepan Bandera”, „Dywizja Mizantropijna”, „Mejlis Tatarów Krymskich”, ruch Artpodgotovka, ogólnorosyjska partia polityczna „Woła”, AUE, bataliony Azowski i Ajdar. Uznane za terrorystów i zakazane: Ruch Talibów, Emirat Kaukaski, Państwo Islamskie (ISIS, ISIS), Dżabhad al-Nusra, AUM Shinrikyo, Bractwo Muzułmańskie, Al-Kaida w krajach Islamskiego Maghrebu, „Sieć”, „Kolumbina” . W Federacji Rosyjskiej działania Open Russia, publikacji Project Media, są uznawane za niepożądane. Uznawane są media-zagraniczni agenci: kanał telewizyjny „Deszcz”, „Medusa”, „Ważne historie”, „Głos Ameryki”, radio „Wolność”, The Insider, „Mediazona”, OVD-info. Towarzystwo/Centrum „Memoriał”, „Centrum analityczne Jurija Lewady”, Centrum Sacharowa są uznawane za agentów zagranicznych. Instagram i Facebook (Meta) zakazane w Rosji za ekstremizm

© JSC „Redakcja gazety „Moskovsky Komsomolets” Elektroniczny periodyk „MK.ru”

READ
Horoskop tajemnych pragnień: o czym marzą znaki zodiaku

Zarejestrowany przez Federalną Służbę Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów (Roskomnadzor). Numer rejestracyjny El nr FS77-79310 Wydanie – JSC “Redakcja gazety” Moskovsky Komsomolets “. Adres redakcji: 125993, Moskwa, ul. 1905, dom 7, budynek 1. Telefon: +7(495)609-44-44, +7(495)609-44-33, e-mail info@mk.ru. Redaktor naczelny i założyciel – P.N. Gusiew. Reklama osób trzecich

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: