Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek

Wyposażenie pokoju dla dwójki dzieci nie jest łatwym pytaniem, ale jeśli chodzi o dziewczynki, zadanie jest podwójnie skomplikowane. Oprócz łóżek i biurek, małe panie będą potrzebowały dość rozbudowanych systemów przechowywania, które zmieszczą szafę, różne dekoracje. Do tego wszystkiego zostanie dodana kwestia wyboru koloru i stylu, kiedy dziewczyny będą musiały podjąć jedną decyzję. Aby Wam to ułatwić, drodzy rodzice, zebraliśmy wiele zaleceń, dzięki którym pokój dziecięcy dla dwóch dziewczynek będzie piękny, przytulny i funkcjonalny!

Co wziąć pod uwagę?

Planując projekt przedszkola dla dwóch dziewczynek, należy wziąć pod uwagę wiele punktów, od określenia pokoju, w którym wyposażymy dla nich rezydencje dziewczynki, po zainteresowania związane z wiekiem i indywidualne cechy. Aby ułatwić sobie pracę, radzimy zapoznać się z poniższymi wskazówkami:

1. Postaraj się przeznaczyć największy pokój w mieszkaniu dla swoich maluchów, tak aby było wystarczająco dużo miejsca na wszystkie strefy funkcjonalne.

2. Wybierz tylko te meble, które są najbardziej potrzebne – dodatkowe przedmioty zaśmiecą przestrzeń. Możesz użyć struktur transformujących, różnych wysuwanych systemów.

3. Stosuj duże lustra w pomieszczeniach – dziewczyny na pewno to pokochają. Ponadto lustrzane powierzchnie wizualnie zwiększą przestrzeń. Mogą występować zarówno w wersji naściennej, toaletki, jak i na drzwiach szafy.

4. Daj każdemu dziecku własny kąt pokoju z przegrodą, zasłonami lub półkami. Dzięki temu dzieci będą miały o wiele większy komfort robienia własnych rzeczy.

5. Wybierając kolor pokoju, kieruj się życzeniami obojga dzieci, możesz ozdobić strefy w różnych odcieniach, łącząc je z jakimś wspólnym pomysłem, na przykład tymi samymi meblami.

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek – na co zwrócić uwagę

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek – na co zwrócić uwagę

Rozwiązania kolorystyczne

Wybierając kolor do pokoju dziecinnego, należy wziąć pod uwagę położenie pokoju względem punktów kardynalnych. Jeśli okna wychodzą na północ, powinieneś zrezygnować z zimnych jasnych tonów na rzecz ciepłych, jasnych – pomogą one uczynić pomieszczenie bardziej przestronnym i przewiewnym. I odwrotnie, po stronie południowej, gdzie jest już dużo naturalnego światła, możesz wybrać zimniejsze odcienie.

Dobrym wyborem będzie monochromatyczna konstrukcja w jasnych kolorach, na tle której świetnie będą się prezentować jasne meble i dodatki. Z palety kolorów do dekoracji pokoju dwóch dziewczynek idealne są białe, różowe, liliowe, kremowe, zielone odcienie. Oddzielne kontrasty można tworzyć za pomocą farb żółtych, fioletowych, pomarańczowych.

READ
15 stylowych i praktycznych opcji mebli na mały balkon

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Rozwiązania kolorystyczne

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Rozwiązania kolorystyczne

Wybór stylu wnętrza

Przedszkole dla dwóch dziewczynek to doskonałe pole do realizacji wszelkich kreatywnych pomysłów. Wiele kierunków tematycznych i stylistycznych w cudowny sposób zakorzeni się tutaj. Mała dama może udekorować wnętrze, biorąc za podstawę motywy bajek o Małej Syrence, Królewnie Śnieżce, wyposażyć prawdziwy zamek księżniczki. Najczęściej podstawą są różowe odcienie, które uzupełniają tematyczne fototapety, meble w postaci zamków, powozów i inne istotne atrybuty.

Projektując żłobek dla dwóch dziewczynek, można sięgnąć po klasykę, która łączy w sobie wyjątkowy komfort, wielowiekowe tradycje i spokój. Klasyczny styl jest dobry, ponieważ pozwala urządzić pokój niezależnie od wieku dzieci. Jasne i ciepłe odcienie wykończeń, meble z litego drewna, kryształowe żyrandole, bogate tkaniny – wszystko to wypełnia pomieszczenie komfortem i obfitością.

Prowansja to idealna opcja na romantyczne dziewczęce kwatery. Tutaj nie można obejść się bez wielu małych kwiatowych nadruków, które są obecne w jasnych wykończeniach i tekstyliach. Szczególnie interesujące są jasne meble z wyraźną fakturą drewna i elementami postarzanymi, oddającymi ducha francuskiego życia na prowincji.

Na pierwszy rzut oka skandynawski styl pokoju dziecięcego dla dziewczynek może wydawać się chłodniejszy i bardziej powściągliwy. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, jak biel i szarość projektu wzbogacają domowy komfort dzięki znacznej obecności elementów drewnianych w dekoracji i meblach. Taki żłobek zawsze będzie wyglądał jasno i przestronnie.

Minimalizm można również „dopasować” do wnętrza przedszkola, zwłaszcza, że ​​wiele współczesnych nastoletnich dziewcząt bardziej lubi zrównoważone środowisko bez dodatków. Pokój pełen jasnych kolorów, funkcjonalnych mebli i niemal całkowicie pozbawiony dekoracji może być najlepszym rozwiązaniem dla małego mieszkania.

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Wybór stylu wnętrza

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Wybór stylu wnętrza

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Wybór stylu wnętrza

Materiały dekoracyjne

W przypadku pokoju dziecięcego, jeśli to możliwe, preferuj naturalne materiały wykończeniowe. Stosując różne kolory i tekstury, możesz dostosować geometrię pomieszczenia we właściwym kierunku.

Lepiej jest pokryć podłogę w pokoju dziecinnym ciepłym materiałem, na przykład deską, laminatem lub parkietem. Jeśli pomieszczenie jest małe, ułóż materiał po przekątnej – ta technika wizualnie zwiększy płaszczyznę. Możesz dodatkowo wyposażyć go we wbudowany system ogrzewania. Miękkie dywaniki w miejscach do spania i zabaw zapewnią wyjątkowy komfort.

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Wykończenie podłogi

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Wykończenie podłogi

ściany

Szczególną uwagę zwraca się na projekt ścian, ponieważ to one działają jako główne płótno, na którym ukształtuje się dalsze środowisko. Najlepszym wyborem będzie tutaj tapeta, która pozwoli stworzyć zarówno jedno, jak i kolorowe wnętrze. Za pomocą wzorów i linii możesz dostosować przestrzeń – poziome paski wizualnie rozszerzą pomieszczenie, a pionowe je podniosą. W osobnych strefach możesz aranżować obszary akcentowe, wklejając je tematycznymi fototapetami.

READ
Pokoje dla 3 lub więcej dzieci: 40 niesamowicie jasnych i kolorowych pomysłów

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Dekoracja ścienna

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Dekoracja ścienna

Pułap

Weź płytę gipsowo-kartonową jako podstawę do zaprojektowania powierzchni sufitu. Z jego pomocą można zaaranżować idealnie płaską powierzchnię lub schodkowe konstrukcje, które pozwolą na podkreślenie stref funkcjonalnych oraz zainstalowanie oświetlenia punktowego. Pięknie będą się prezentować płótna stretch, zwłaszcza błyszczące, które dodadzą pomieszczeniu światła i przestrzeni. W zależności od stylu można wybrać płótna z nadrukiem fotograficznym, na przykład w postaci błękitu, motyli, kwiatów lub abstrakcyjnych wzorów.

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Dekoracja sufitu

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Dekoracja sufitu

Meble do pokoju dziecięcego

W żłobku dla dwóch dziewczynek staraj się wykorzystać każdy metr kwadratowy tak ekonomicznie, jak to możliwe. Rozważ przekształcenie łóżek i rozkładanych stolików. Jako system przechowywania możesz wybrać wąską, ale wysoką szafę, indywidualne elementy modułowe, a także skorzystać z wbudowanych szuflad pod łóżkami. Dla małych dzieci można odebrać cały kompleks, który obejmuje miejsca do spania w postaci domków, szafek.

Miejsca do spania

Dla dwóch dziewczynek można dokupić piętrowe łóżko, które pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju lub dwa komplety łóżek na antresoli, gdzie dolną część zajmą biurka i szafki. Układ łóżek zależy od geometrii pokoju dziecinnego.

W pokoju kwadratowym łóżeczka ustawia się wzdłuż dwóch przeciwległych ścian lub w najdalszym rogu pokoju. W pokoju prostokątnym łóżko można ustawić w „ciągu” wzdłuż długiej ściany lub prostopadle do niej. Ciekawym rozwiązaniem jest organizacja wysokiego podium z wysuwanymi łóżkami. W tym przypadku na podeście ustawiono strefę szkoleniową z dwoma biurkami, a pozostałą część pomieszczenia przewidziano na pokój zabaw.

Inną opcją, która zasługuje na uwagę, są łóżka, które za pomocą mechanizmu podnoszącego są chowane w szafie. Używając takich mebli, sprawisz, że pokój będzie znacznie swobodniejszy w ciągu dnia.

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Miejsca do spania

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Miejsca do spania

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Miejsca do spania

Obszar roboczy

Jeśli twoje dziewczyny są uczennicami, powinieneś szczególnie uważać na aranżację terytorium, na którym będą się uczyć. Najczęściej jest wyposażony w pobliżu okna, gdzie jest wystarczająco dużo jasnego światła dziennego. Możesz zainstalować długie biurko wzdłuż parapetu, przy którym jednocześnie mogą być zakwaterowane córki. Być może bardziej poprawnym i ekonomicznym rozwiązaniem byłoby zwiększenie powierzchni samego parapetu.

W kwadratowym pokoju dziecinnym, oprócz łóżek wzdłuż ścian, można ustawić biurka bliżej okna. W takim przypadku dziewczyny nie będą rozpraszane siedzeniem plecami do siebie podczas zajęć.

READ
5 sekretów idealnego prania od praczki z 5-gwiazdkowego hotelu

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Miejsce do pracy

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Miejsce do pracy

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Miejsce do pracy

Pokój zabaw

Dla małych dzieci potrzebne będzie dość przestronne miejsce do zabawy, które można zorganizować ze względu na brak miejsca do pracy. Połóż tu ciepły dywan, postaw mały bungalow, dom lub namiot.

Dziewczynkom bardzo podobają się różne zabawki tematyczne, na przykład fryzjer ze stolikiem i lustrem w garderobie, domek dla lalek czy aneks kuchenny. Nie jest konieczne instalowanie szafek na zabawki, łatwiej jest zastosować popularne obecnie otwarte półki lub wiklinowe kosze i ozdobne skrzynie. Oznacz pudełka specjalnymi naklejkami, dzięki którym dziewczynki będą orientować się, do kogo należy schowek na zabawki – to nauczy je porządkowania.

Dla starszych dzieci można wyposażyć kącik sportowy, a dla nastoletnich dziewczynek ustawić tutaj toaletkę, przy której z przyjemnością będą się drapać.

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Pokój zabaw

Meble do pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Pokój zabaw

Oświetlenie i wystrój

Dla pokoju dziecinnego ważne jest, aby do pokoju wpadało jak najwięcej naturalnego światła – promienie słoneczne nie tylko poprawiają humor i poprawiają odporność, ale także poprawiają atmosferę. Zrezygnuj z grubych, nieporęcznych zasłon na rzecz lekkich tkanin, tiulu. Na oknach można powiesić rolety, żaluzje, które latem pomogą chronić pomieszczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

Oczywiście musisz popracować nad sztucznym oświetleniem. Dla dzieci ważne jest dobre światło w miejscach pracy i zabaw. Na biurku musisz zainstalować lampę, która stworzy komfortowe warunki do nauki. Oświetl plac zabaw jasnymi lampami wiszącymi. Najlepszym rozwiązaniem dla centralnego oświetlenia byłyby reflektory, równomiernie rozmieszczone w całym pomieszczeniu. Dodatkowo przy łóżeczkach można zamontować lampki nocne.

Różnorodne „dziewczęce” akcesoria pomogą ożywić pokój dziecinny – miękkie gruszki, jasne otomany, wazon z kwiatami lub urocza doniczka, zdjęcia, plakaty z ulubionymi idolami, a także wykonane przez Ciebie rękodzieło. Jeśli dzieci są małe, możesz użyć jasnych naklejek winylowych do dekoracji, które można łatwo zmienić w miarę wzrostu dzieci.

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Oświetlenie i wystrój

Projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek - Oświetlenie i wystrój

Projekt przedszkola dla dwóch dziewczynek – zdjęcie

Podsumowując zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć. Oto wiele prawdziwych przykładów, które pomogą stworzyć naprawdę ekscytujący projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek. Obejrzyj i zainspiruj się!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: