Projekt mebli kuchennych: 16 pomysłów na luksus i styl

Wszystkie style kuchni: przegląd, funkcje, zdjęcia

Planując remont i remont domu, zastanów się, w jakim stylu urządzisz mieszkanie. Wiele osób nie docenia znaczenia jedności stylu w projektowaniu kuchni. Tymczasem poczucie harmonii i komfortu w środowisku domowym zależy od tego, jak dobrze do siebie pasują wszystkie elementy wnętrza: meble, dekoracje ścienne i podłogowe, sprzęt AGD, tekstylia domowe i akcesoria.

Oferujemy krótki przegląd popularnych fasonów oferowanych przez sklep internetowy Mebel169. Wszystkie kuchnie można znaleźć w odpowiedniej sekcji witryny.

Klasyczny styl kuchni

Klasyczny styl kuchni ciąży ku epoce starożytności, z której zaczerpnął proste formy i linie z umiarkowaną ilością dekoracji. Wybierają go ludzie o tradycyjnych wartościach rodzinnych, dążący do zdecydowanego zajęcia swojego miejsca w życiu zgodnie z ogólnie przyjętymi ideami sukcesu (kariera, rodzina, dzieci).

Kuchnia Praga białe drewno

Styl klasyczny obejmuje inne trendy w wystroju wnętrz – barok, grecki, prowansalski, secesyjny, wiktoriański, angielski, romański i inne. Popularny dziś styl vintage można również przypisać nurtom klasycznym ze względu na podobieństwo stosowanych technik.

 • wykorzystanie naturalnych materiałów – meble wykonane z litego drewna, parkietu lub wysokiej jakości płytek ceramicznych, drewniane ościeżnice i parapety;
 • brak tanich rzeczy, wykorzystanie statusu i ekskluzywnych elementów wystroju – wazonów, obrazów, naczyń (nawet antyki są dozwolone, jeśli pozwalają na to finanse);
 • umiarkowana ilość dekoracji (niewielka rzeźba na elewacjach mebli, sztukaterie na gzymsach).

Ogólne wrażenie, do którego należy dążyć w kuchni w stylu klasycznym, to niedoceniany luksus i ogólne poczucie dobrego samopoczucia i dobrego samopoczucia. Przytulność w kuchni w stylu klasycznym tworzą detale: piękne ozdobne naczynia w przeszklonych witrynach, antyczne lub sztucznie postarzane (patynowane) fasady, atrybuty rodziny i inne przedmioty statusu.

Nowoczesna kuchnia

W przeciwieństwie do stylu klasycznego, styl nowoczesny we wnętrzach kuchennych ma tendencję do odrzucania kanonów charakterystycznych dla klasycyzmu czy baroku. Kierunek nowoczesny obejmuje minimalizm, funkcjonalność, hi-tech, styl japoński, loft, eko, postmodernizm, styl alpejski (chalet) i inne.

Zestaw kuchenny Valeria

Powszechnym kryterium nowoczesnych trendów stylistycznych jest dążenie do wygody i wszechstronności. Nowoczesność nie akceptuje zbędnych detali, które nie niosą ze sobą praktycznych korzyści. Dlatego kuchnie w nowoczesnym stylu są projektowane przez ludzi zorientowanych na karierę, którzy kochają wszystko, co nowe, otwarte i aktywne.

Kuchnia Praga-03 | 1,8m/2,8m

Kuchnia Prowansja-02 | 1,3m/2,2m

Kuchnia Scandi-04 | 1,6m/2,7m

Kuchnia Scandi-04 | 0,6m/2,7m

Kuchnia Loft-03 | 1,2m/2,2m

W przypadku kuchni w nowoczesnym stylu typowe jest:

 • wykorzystanie prostych geometrycznych kształtów mebli (prostokątne skrzynie i fasady);
 • brak tradycyjnych dekoracji (wzory, rzeźbienia, sztukaterie);
 • użycie kilku kolorów, gra kontrastu w doborze odcieni;
 • obecność chromowanych, lakierowanych lub błyszczących powierzchni.
READ
15 najlepszych hacków kuchennych, o których nikt nie mówił

Kluczowymi cechami nowoczesnego stylu w kuchni będzie koncentracja na funkcjonalności. Meble często posiadają mechanizmy przekształcające, wysuwane półki i szuflady, relingi dachowe zwiększające powierzchnię użytkową przy ustawianiu naczyń i sprzętów AGD.

Urządzenia do zabudowy to kolejna charakterystyczna cecha kuchni w nowoczesnym stylu. Oszczędność miejsca i wykorzystanie maksymalnej możliwej powierzchni użytkowej jest szczególnie istotne w przypadku małych mieszkań, kawalerek i małych pomieszczeń mieszkalnych.

Kuchnie w stylu loftowym

Styl loftowy nawiązuje do nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz. Sięga ona czasów kryzysu na Zachodzie w latach 1940-1950, kiedy wiele przedsiębiorstw zbankrutowało i zaczęło wynajmować swoje lokale na mieszkania.

Narożna kuchnia na poddaszu

Stąd bierze się kluczowa cecha stylu loftowego we wnętrzach – zastosowanie dużej ilości metalu, ciężkich i masywnych elementów meblowych o prostej, nieskomplikowanej bryle.

Dostosowany styl loftowy w nowoczesnym wystroju kuchni obejmuje:

 • brak okładzin ściennych (zwykle zamiast tapety na ścianach widać gołą cegłę);
 • brak podziału na część jadalną i roboczą;
 • obecność masywnych elementów i konstrukcji (charakterystyczną cechą stylu loft są ciężkie drewniane belki stropowe).

Kuchnia Loft-01 | 2,2 m

Kuchnia Scandi-02 | 2,2 m

Kuchnia Loft-01 | 2,2 m

Wybierając meble do urządzania kuchni w stylu loftowym, trzeba postawić na siłę i solidność. Zaleca się stosowanie solidnego zestawu drewna. Tradycyjny dla stylu loftowego jest montaż ciężkiego blatu z kamienia naturalnego w miejscu pracy. Krzesła i inne meble mają całkowicie metalowe podstawy, nawiązujące do innych elementów dekoracyjnych – lamp, które zwykle są ustawione nisko nad stołem jadalnym.

Styl loftowy we wnętrzu kuchni jest jednym z najlepszych pod względem funkcjonalności. Nie przyjmuje dużo wystroju, dzięki czemu upraszcza sprzątanie i ułatwia utrzymanie porządku.

Kuchnie w nowoczesnym stylu

Styl Art Nouveau pojawił się w latach 1890. XIX wieku i cieszył się dużą popularnością aż do połowy XX wieku. Obecnie wybierają go osoby znające się na estetyce. W zależności od przestrzeni kulturowej styl Art Nouveau ma inne nazwy: Art Nouveau, Jugendstil, New Art, Liberty. W USA jest najbardziej popularny i nazywa się „tiffany”.

Szara kuchnia w nowoczesnym stylu

Charakteryzuje się zastosowaniem gładkich, gładkich linii, stonowanych kwiatowych odcieni, obecnością umiarkowanej ilości elementów dekoracyjnych. Meble secesyjne bywają masywne, ale nie pozbawione elegancji. Secesyjny zestaw kuchenny może być wykonany z naturalnego drewna o prostych lub lekko zaokrąglonych i promienistych elewacjach.

READ
15 prostych trików, które zamienią Twoją łazienkę w luksusowe spa

Cechą charakterystyczną stylu secesyjnego jest brak ostrych narożników, płynne przejścia między sufitem a ścianami. Asymetria to typowa nowoczesna technika projektowania.

Aby udekorować kuchnię w nowoczesnym stylu, potrzebujesz:

 • meble o zaokrąglonych elewacjach z nietypowym okuciem – pozłacane lub patynowane uchwyty, wstawki z kamienia lub kości słoniowej;
 • wstawki witrażowe lub lustrzane;
 • w jadalni umieść wygodne meble tapicerowane – piękną sofę, fotel lub miękkie krzesła.

Ściany i tekstylia domowe (zasłony, obicia) zdobią wzory kwiatowe – to kolejna charakterystyczna cecha secesji.

Fartuch kuchenny

Panel ścienny z płyty wiórowej Perito Exclusive

Fartuch kuchenny

Fartuch kuchenny

Fartuch kuchenny

Fartuch kuchenny

Fartuch kuchenny

Kuchnie w stylu prowansalskim

Popularny styl prowansalski nazywany jest również krajem francuskim. Jest tłumaczony na język rosyjski jako „prowincjonalny”, co mówi o przyciąganiu Prowansji do komfortu i harmonii wiejskiego domu. Kuchnie w stylu prowansalskim są preferowane przez ludzi zmęczonych zgiełkiem miasta i ogólną urbanizacją. Dla tych, którzy chcą zdobyć zakątek raju w środku szarej codzienności, wolą urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Charakterystyczne cechy Prowansji w projektowaniu kuchni to:

 • obecność antycznych lub antycznych elementów mebli (szafki, kredensy z rzeźbami, tapicerowane krzesła);
 • użycie spokojnych i powściągliwych kolorów w jasnych odcieniach (jasnoniebieski, piaskowy, beżowy);
 • zastosowanie płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego do dekoracji ścian i powierzchni roboczych;
 • meble drewniane malowane na biało.

Kuchnia Prowansja-01 | 2,6m

Kuchnia Nice Royal-01 | 2,4m

Kuchnia Blanca STL.094.00 | 2m

Kuchnia Praga-12 | 1,5m/2,4m

Kuchnia modułowa Provence vivat

Typowe dla stylu prowansalskiego w kuchni jest obfitość pięknych tekstyliów domowych – zasłon, zasłon, poszewek na poduszki i innych produktów. Wzór na tkaninie jest kwiatowy (róże, piwonie, tulipany), rzadziej – francuska klatka lub pasek lawendy, błękitu, bladoróżowego.

Meble kuchenne w stylu prowansalskim są najtrudniejsze do zdobycia, ponieważ. skłania się nie tylko do klasyki, ale także do stylu antycznego. Elewacje powinny mieć gzymsy, a nogi modułów podłogowych powinny być wykonane w formie antycznych kolumn. Rzeźby, sztukaterie, wstawki ażurowe i inne zdobienia mile widziane w każdej ilości.

Skandynawski styl do kuchni

Praktyczni Szwedzi w połowie XX wieku wprowadzili styl skandynawski do mody we wnętrzu. Okazał się jednocześnie funkcjonalny, wygodny i piękny, dzięki czemu nie traci na popularności w obecnych czasach.

Charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego jest obfitość naturalnego światła, które podkreślają białe meble. Przestronność i racjonalne wykorzystanie powierzchni pomieszczenia to główna cecha stylu północnego.

Modułowa kuchnia w stylu skandynawskim

Naturalne drewno we wnętrzu to warunek konieczny do urządzania kuchni w stylu skandynawskim. W meblach szafkowych (szafkach podłogowych i ściennych, blatach, krzesłach i stołach) występuje lity, lity dąb z minimalnymi wykończeniami i bez dekoracji.

READ
12 stylowych pomysłów na wnętrze Twojej sypialni

Najczęściej do dekoracji kuchni w stylu skandynawskim stosuje się białe meble gabinetowe ze szklanymi fasadami i podłogą z naturalnego drewna. W ogólnej dekoracji kuchni stosuje się minimalny wystrój, nie stosuje się tradycyjnych tekstyliów domowych – zasłon, zasłon, zamiast tego stosuje się rolety rzymskie lub rolety.

Dekoracja ścienna jest zwykle używana neutralna – jasna tapeta lub po prostu farba ścienna w jasnych odcieniach. Czasami w stylu skandynawskim pojawiają się elementy loftowe – gołe ceglane ściany, masywne belki stropowe.

Cechy nowoczesnych kuchni

To jeden z popularnych trendów nowoczesnego stylu we wnętrzu. Hi-tech nosi piętno urbanizacji i postępu technologicznego. Skłania się też ku minimalizmowi ze względu na brak zbędnych detali. Z tego powodu kuchnie high-tech wydają się wielu ludziom pozbawione domowego komfortu, ale w rzeczywistości tak nie jest. Styl preferują osoby, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu, młode i aktywne, doceniające wszystko, co nowe i przydatne.

Charakterystyczne cechy stylu high-tech we wnętrzu kuchni to:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: